PDA

Zobacz pełną wersję : Hydrofor omnigena JY 1000 150L



nusiu
13-06-2009, 20:00
Witam mam takie pytanie jak ma być podłączony hydrofor jak w temacie?
Moje odczucie jest takie : do pompy wąż ssący,do górnej części pionowo montowana rura do instalacji wodnej i oczywiście wąż antywibracyjny pasujący jdną stroną do zbiornika a drugą do pompy montowany poziomo.Aha i doczego służy ten króciec z drugiej strony zbiornika ?? bo jeśli zakręcę kran to z niego woda mi leci.Pozdrawiam Krzysiek

siutek3
04-02-2015, 10:55
Posiadałem pompę OMNIGENA JY 1000 służyła ona głównie do podlewania ogrodu gdyż posiadam studnię głębinową. Po kilku miesiącach pompa przestała działać (okazało się że uzwojenie silnika jest spalone i naprawa wynosi praktycznie tyle samo co nowa pompa) z racji tego że zgubiłem gdzieś kartę gwarancyjną postanowiłem zakupić identyczną pompę żeby nie robić żadnych przeróbek przy podłączeniu do instalacji (i to był mój kolejny błąd). Po dwóch tygodniach znowu spalił się silnik ale tym razem wysłałem pompę do serwisu. Okazało się że naprawa nie podlega gwarancji i serwis zarzuca mi niewłaściwe przechowywanie pompy (według nich najlepiej by chyba było jakby pompę od razu po otrzymaniu położyło się w kartonie na półce i nie używało) Po moich wyjaśnieniach jak pompa była przechowywana (w suchej i wentylowanej przestrzeni) serwis w ogóle nie słuchając moich wyjaśnień dalej upierał się przy swoim. Skończyło się na tym żeby nie ponosił jeszcze dodatkowych kosztów przesyłek w obie strony lub za przetrzymywanie pompy w serwisie musiałem zezwolić im na utylizację pompy. Proszę sobie poczytać na forach opinie o produktach firmy omnigena przed zakupem a nie po jak to było w moim przypadku to unikną państwo niepotrzebnych nerwów,straty pieniędzy i czasu. Naprawdę jest sporo opinii praktycznie identycznych do mojej i identycznie serwis odpowiadał ludziom. Ja ZDECYDOWANIE PRODUKTÓW TEJ FIRMY NIE POLECAM !!!!