PDA

Zobacz pełną wersję : pakuły , pasta ,skrecenie



izz
14-06-2009, 14:14
sam zainstalowalem cztery zaworki/kraniki 1/2 na 3/8 cala do podlaczenia baterii umywalkowej i bidetu,uzylem pakuł i pasty , cisnienie u mnie w sieci oik 4,5 B, wszystko OK , po jakim czasie moge byc pewny na 100 % ? czy jak teraz jest w porzadku to nic nie powinno sie wydarzyc w przyszlosci ? bo z uzyciem teflonu czytalem ,ze sie zdarzaja po paru latach przecieki !!!!!! a w przypadku pakuł ?

slavek_
14-06-2009, 14:48
Witam.
Jesli teraz połączenie jest szczelne, to za pare lat też bedzie szczelne (jesli nie zwiększy się ciśnienie oczywiście). Zresztą dostęp w razie konieczności nie jest taki utrudniony. Na teflonie nie można cofać skręcanych elementów bo może z czasem przeciekać (czyli elementy nie mogą pracować na gwincie). Pakuły + pasta są najpewniejsze.

Pozdrawiam
Sławek

P:)apolinek
14-06-2009, 15:00
Jesli teraz nie przecieka to nie bedzie przeciekac .Bardziej prawdopodobne moze byc to ze uszczelki na zaworkach zaczna puszczac niz tak wykonane połaczenie(pasta+pakuły) w umiejetny sposób dokrecone.

zbigmor
15-06-2009, 07:59
A te zaworki nie były na uszczelkę?
Jeśli nie, to uszczelnienie na pakuły jest najtrwalsze i z czasem jest jeszcze szczelniejsze (nawet jeśli delikatnie wilgotnieje na początku to jest duża szansa, że przestanie).
Taśma teflonowa też jest szczelna, ale pod warunkiem, że później ani nie drgnie.

P:)apolinek
15-06-2009, 09:35
Chodzi mi o oringi gumowe wewnatrz zaworków,lub tez plastikowa tulejke-w zaleznosci od produceta.To miałem na mysli mówiac o uszczelkach.

zbigmor
15-06-2009, 09:41
Chodzi mi o oringi gumowe wewnatrz zaworków,lub tez plastikowa tulejke-w zaleznosci od produceta.To miałem na mysli mówiac o uszczelkach.


Jeśli to było do mnie, to to moje poprzednie nie było do Ciebie. :)

Zaworki/kraniki jakie używałem były mocowane albo za pomocą nakrętki (wtedy miały uszczelkę), albo wkręcane były jak nypel i wtedy potrzebne uszczelnienie pakułami, taśmą lub inne.

pablitoo
15-06-2009, 09:47
Chodzi mi o oringi gumowe wewnatrz zaworków,lub tez plastikowa tulejke-w zaleznosci od produceta.To miałem na mysli mówiac o uszczelkach.


Jeśli to było do mnie, to to moje poprzednie nie było do Ciebie. :)

Zaworki/kraniki jakie używałem były mocowane albo za pomocą nakrętki (wtedy miały uszczelkę), albo wkręcane były jak nypel i wtedy potrzebne uszczelnienie pakułami, taśmą lub inne.

U mnie wszystkie takie - wkręcane na pakuły .