PDA

Zobacz pełną wersję : Pomiary



gibcio
14-06-2009, 14:29
Witam
Jakim urządzeniem (laserowy) sprawdzić czy wszystkie kąty w pomieszczeniach są dokładnie zrobione według projektu (czy są proste itd.)?

gibcio
14-06-2009, 16:12
Plan jest taki: firma buduje mi dom i chcę sprawdzić czy ściany (tynki) są „idealne”, czy jest kąt prosty itd. szukałem w sieci urządzeń pomiarowych, ale na żadnej stronie nie znalazłem opisu pasującego do moich oczekiwań. Były opisane pomiary odległości, był pokaz jak układać kafelki przy pomocy laserów krzyżowych… Ceny też widziałem. 

lee28
14-06-2009, 18:32
Proponuje super laserowe, kosmiczne i wypaśne przyrzady pomiarowe :

1. Poziomica aluminiowa o długości 2m do sprawdzania poziomów podłóg i sufitów oraz równości położenia tynków i wylewek
2. Dokładna miarka min. 3m np. stanleya
3. sznurek i wzór Pitagorasa (a^2+b^2=c^2, a co to znaczy jest napisane w podręcznikach matematyki klasa 5 szkoły podstawowej) do sprawdzania kątów w pokojach
4. kalkulator
5. poziomica wodna do wytyczania/sprawdzania poziomów

I więcej nie potrzeba. Koszt wszystkich przyrządów powinien ci się zamknąć w 100 zł.

gibcio
14-06-2009, 19:20
To zadam Ci inne pytanie, po co ktoś wymyślił GPS przecież można chodzić z miarą… mógłbym tak dalej przytaczać przykłady…

gibcio
14-06-2009, 19:25
Urządzenie nie ma mi pokazać różnic tylko firmie budowlanej, a wizualny sposób jest najbardziej wymowny…
I po co wyliczanka kosztów, czy pytałem się o najtańszy sposób?
Jeśli pytam o urządzenia laserowe, to po co wyskakujesz ze wzorem Pitagorasa?

PeZet
14-06-2009, 19:26
To zadam Ci inne pytanie, po co ktoś wymyślił GPS przecież można chodzić z miarą… mógłbym tak dalej przytaczać przykłady…

By "chodzić" po domu wystarczy miara, niepotrzebny GPS. Uwierz przedmówcom. :)

gibcio
14-06-2009, 19:32
To zadam Ci inne pytanie, po co ktoś wymyślił GPS przecież można chodzić z miarą… mógłbym tak dalej przytaczać przykłady…

By "chodzić" po domu wystarczy miara, niepotrzebny GPS. Uwierz przedmówcom. :)

Widzę, nie zrozumiałeś mojego przykładu… Po co mam chodzić z miarą itd. jak mogę postawić urządzenie, które wskaże różnice..

bogus33
14-06-2009, 19:36
gibcio!

ja rozumie, myślisz że jak pojawisz się z takim super wypaśnym sprzęciorem na polu bitwy to wszyscy zrobią wielkie łał i kopara im opadnie; nic bardziej mylnego. widzisz, szacunek i uznanie zyskasz jak pokażesz że wiesz co to poziomica wodna, miara i umiesz liczyć...
ale jak chcesz, większość firm nie ma takiego sprzętu a jak ma to go nie używa bo i po co?
pozdrawiam

gibcio
14-06-2009, 19:44
Tak się składa, że wiem, co to poziomica i itd… tylko, że nie mam czasu na to żeby chodzić i mierzyć każdą ściankę… w życiu trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Skoro ktoś wymyślił poziomice laserowe, to po to aby nie biegać ze sznurkiem.

gibcio
14-06-2009, 19:52
Od 10 lat nie mam styczności z budowlanką, a wiem że są urządzenia laserowe, które pokazują różnice itd. I dlatego zadałem pytanie jak takie urządzenie się nazywa.
Nie proszę o wykład z zarysu budownictwa itd. Proszę tylko o nazwę urządzenia, jeśli ktoś takie zna, i tyle.
Czy na każdym forum muszą być „wujkowie dobra rada” ?

gibcio
14-06-2009, 20:02
Jakiś czas temu byłem na sporej budowie, jedna z firm montujących korytka do przewodów elektrycznych miała urządzenie laserowe, które było zamocowane na ścianie na wybranej wysokości. Pracownik jeździł na podnośniku i przykładał odbiornik do uchwytów zamocowanych w stropie i po usłyszeniu sygnału dźwiękowego przycinał uchwyt na wskazaną długość.
Zgodnie z waszymi zaleceniami mógł każdy uchwyt mierzyć miarą i jeszcze sprawdzać czy wszystkie korytka będą w jednym poziomie, a tak miał tylko jedno urządzenie, które gwarantowało, że wszystko będzie ok.

labas1
14-06-2009, 20:24
Wejdź na stronę Hilti.

lee28
16-06-2009, 19:41
To zadam Ci inne pytanie, po co ktoś wymyślił GPS przecież można chodzić z miarą… mógłbym tak dalej przytaczać przykłady…

Żadna hipermarketowa poziomica laserowa nie jest dokładniejsza od poziomicy wodnej. Żaden GPS hipermarketowy nie jest dokładniejszy od zwykłej taśmy pomiarowej.

A na wykonawcach nie zrobisz wrażenia latając z takimi gadżetami, bo oni dokładnie wiedzą to co napisałem powyżej. No chyba że masz kasę na profesjonalne urządzenia, geodezyjne ale to kilka-kilkanaście tyś zł minimum.

jajmar
16-06-2009, 22:59
Jakiś czas temu byłem na sporej budowie, jedna z firm montujących korytka do przewodów elektrycznych miała urządzenie laserowe, które było zamocowane na ścianie na wybranej wysokości. Pracownik jeździł na podnośniku i przykładał odbiornik do uchwytów zamocowanych w stropie i po usłyszeniu sygnału dźwiękowego przycinał uchwyt na wskazaną długość.
Zgodnie z waszymi zaleceniami mógł każdy uchwyt mierzyć miarą i jeszcze sprawdzać czy wszystkie korytka będą w jednym poziomie, a tak miał tylko jedno urządzenie, które gwarantowało, że wszystko będzie ok.

Pewnie to był niwelator, ale może to za " proste " ?

retrofood
17-06-2009, 07:03
Tak się składa, że wiem, co to poziomica i itd… tylko, że nie mam czasu na to żeby chodzić i mierzyć każdą ściankę… w życiu trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Skoro ktoś wymyślił poziomice laserowe, to po to aby nie biegać ze sznurkiem.

ciekaqwe, czy budowniczowie piramid mieli lasera... kur.a, jak one do dzisiaj stoją???? :o

Barbossa
17-06-2009, 07:14
Pewnie to był niwelator, ale może to za " proste " ?

jeżeli coś w podobie jak to niżej , to rzeczywiście za proste :-?
http://zamocowania.pl/grafika/stanley/MINI/77229.jpg

HenoK
17-06-2009, 09:25
Witam
Jakim urządzeniem (laserowy) sprawdzić czy wszystkie kąty w pomieszczeniach są dokładnie zrobione według projektu (czy są proste itd.)?
Jeśli cena nie gra roli, to może skaner laserowy : http://www.atomnet.pl/~geodeta/2003/97text1.htm
Cena dniówki pracy tego urządzenia to 1500 Euro ;).