PDA

Zobacz pełną wersję : chyba jednak będzie plastik



ew-a
09-12-2003, 12:05
juz byłam bliska kupna drewnianych okien ale jedna rzecz mnie zastanowiła...Mianowicie moje okna wychodza na trasę łazienkowską i wiadomo co to oznacza: kurz, spaliny itp...i nie wierzę, że to będzie służyć drewnianym oknom...pozdrawiam. Ale i tak czekam na wasze opinie.. :wink:

Doki
09-12-2003, 12:25
Zadnym oknom to nie sluzy. Mozna odwrocic kota ogonem i powiedziec, ze skoro drewniane okna i tak trzeba malowac, to maja szanse jeszcze kiedys w przyszlosci wygladac swiezo, w odroznieniu od plastikowych, z ktorymi moze byc juz tylko gorzej.

wejlantf
09-12-2003, 13:15
Doki ma rację

Wakmen
09-12-2003, 18:59
O każde okno trzeba dbać, bezznaczenia czy jest on z PVC czy drewna czy chociażby z aluminium. Są w błedzie ci, którzy myślą, że gdy kupią okna PVC to nie trzba ich będzie wogóle konserwować. To jest największy błąd właścicieli okien z PVC. Po roku lub dwóch takie oka zamiast świecić swoją naturalną bielą tylko straszą swym szarym wyglądem. OKROPECZNIE. Tak więc wszystko zależy od właścicieli okien jak długo ich okna będą prawidłowo służyć i wzorowo się eksponować.

Doki
09-12-2003, 19:10
No ale jak chcesz konserwowac okna z PVC albo aluminium??? :o

Hint: nie chodzi o to, zeby jeszcze bardziej pogorszyc ich wyglad.

Wakmen
09-12-2003, 19:13
Są specjalne płyny dp okien PVC które w pewnym stopniu utrudniają przyczepnośc brudu, który z czasem może być kłopotliwy (lub nawet niemożliwy) do usunięcia.

Babette
09-12-2003, 19:32
Mój się zapalił na okna Urzędowskiego a ja dziekuje za takie byle co - poogladałam sobie okna znajomego- mają 4 lata- jakies plamy na nich są wole porzadne plastiki

ew-a
09-12-2003, 20:36
zdaje sobie sprawe, ze o okna (tak jak o wszystko przecież..) trzeba dbać... Jednak w przypadku plastiku łatwiej jest mi przeboleć trwałe plamy związane z tym co mam za oknem...gdybym zainwestowała w drewno to juz nie wiem czy bym mogła na to tak spokojnie patrzeć... :-?

joolka
15-12-2003, 22:34
plastikowe, imitujące drewno, w całości barwione (w razie zadrapań można wyrównać nierówności specjalym płynem).Nie widać plam i przebarwień,myje się lekko,łatwo i przyjemnie :lol:

ew-a
01-06-2004, 12:57
no i jednak drewno. Badzo jestem zadowolona i dziękuję wszystkim, którzy chcieli mi pomóc.pozdrawiam

ew-a
01-06-2004, 12:58
no i jednak drewno. Badzo jestem zadowolona i dziękuję wszystkim, którzy chcieli mi pomóc.pozdrawiam