PDA

Zobacz pełną wersję : pod??czenie do gminnego wodoci?gu



krakauer
09-12-2003, 13:25
Czy i wy płacicie 1800 zł. tylko i wyłącznie za możliwość (na własny koszt) podłaczenia się do gminnego wodociągu?

YEYO
09-12-2003, 13:33
A wodociąg nie był wykonany tzw. "czynem społecznym" tzn z udziałem środków mieszkańców?

Metal
10-12-2003, 07:04
Ja płaciłem 1000zł ryczałtu i miałem wodę na działce, bez żadnej pracy własnej.

10-12-2003, 07:27
A jak myślisz. Wykonanie sieci wodociągowej nic nie kosztuje? To że możesz się przyłączyć do sieci to zasługa kogoś, kto wyłożył forsę na wykonanie. Mało tego wartość Twojej nieruchomości wzrosła, bez kiwnięcia palcem. Działka budowalna z wodociągiem (czytaj możliwość przyłączenia) jest warta więcej niż bez wodociągu. Jest pojęcie opłat adiacenckich.
Reasumując, trzeba pokrywać koszty uzbrojenia terenu.

krakauer
11-12-2003, 11:30
Forsa na wodociąg została wyłożona z pieniędzy gminnych. Gmina pobiera opłaty za wodę.
Gdy płaciłem za podłączenie do sieci gazowej zapłaciłem mniej, bo tylko 1012 zł. i gazownia doprowadziła gaz do skrzynki na ścianie domu. Natomiast za podłaczenie do wodociągu płacę 1800 zł. i nic gmina nie robi więcej.
Powyższe porównanie wiele mówi.

am00
11-12-2003, 12:06
Za możliwość podpięcia się mam zapłacić ok. 800zł i chcą mi to rozłożyć na raty. Samo przyłącze na mój koszt. Wcześniej mieszkańcy składali się chyba po 2 tys., ale przyłącza zrobiła im gmina. Czyli w sumie wychodzi podobnie. Będę brał pod uwagę jeszcze studnię, bo u sąsiada woda ze starej studni jest znacznie lepsza niż z wodociągu.

Dokker
11-12-2003, 16:04
Ja płaciłem 1550 pln za możliwość przyłaczenia do wodociągu gminnego. Wydaje mi się to sporą kwotą, tym bardziej że za zbudowanie i projekt przyłącza musiałem płacić sam, i to całkiem niemało. A działkę kupowałem, kiedy wodociąg biegł już przy działce, więc wartośc działki wcale mi nie wzrosła...
pozdr.

peilin
11-12-2003, 17:58
ja place 1800, za podlaczenie do wodociagu i przylacze 1m w glab dzialki + studzienka. reszte musze zaplacic dodatkowo wykonawcy wodociagu lub zorganizowac sama. i nie dosc, ze nie protestuje,bo gmina doklada drugie tyle ( a wlasciwie UE), to sie ladnie usmiecham, zeby zrobili mi to jak najszybciej, to nie bede potrzebowala studni.
pozdrawiam

Marcinek z Pomorza
14-12-2003, 12:31
U mnie wodociąg skończył się 60 metrów przed działką. żeby mieć wodę muszę dobudować odcinek sieci a potem się do niego wpiąć. Koszt gmina ustaliła na 20.000 zl. A za 1000 zł mam studnie i 19,000 w kieszeni. Pozdrawiam

14-12-2003, 19:07
Czy i wy płacicie 1800 zł. tylko i wyłącznie za możliwość (na własny koszt) podłaczenia się do gminnego wodociągu?

1800 cena łacznie z wejsciem do budynku i przebiciami
w tym: mapka i uzgodnieniami, zasuwa na zewnątrz
i 6 przyborów wewnatrz w tej cenie (tj. zawory, filtr, reduktor, wodomierz, itp )

brzoza

brachol
15-12-2003, 10:11
a ja mam do wody jakies 150 m i gmina mi kaze we wlasnym zakresie budowac wodociag ktory pewnie potem ode mnie przejma po drodze jest jedna dzialka zabudowana ale ten gosc ma wlasny wodociag tzn zrobil sobie przylacze od gminnego wodociagu cienka rura na jeden dom i tyle i teraz gmina mowi ze ja mam prowadzic wodociag do ktorego wszyscy beda sie mogli podlaczyc i wyglada na to ze bede musial jeszcze wykopac ta rure tego goscia kompletna paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15-12-2003, 10:17
a ja mam do wody jakies 150 m i gmina mi kaze we wlasnym zakresie budowac wodociag ktory pewnie potem ode mnie przejma po drodze jest jedna dzialka zabudowana ale ten gosc ma wlasny wodociag tzn zrobil sobie przylacze od gminnego wodociagu cienka rura na jeden dom i tyle i teraz gmina mowi ze ja mam prowadzic wodociag do ktorego wszyscy beda sie mogli podlaczyc i wyglada na to ze bede musial jeszcze wykopac ta rure tego goscia kompletna paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Barchol wykop studnie glebinowa i olej gmine ( calkowity koszt gl. do 45 m
to 3 tysie) a za kilka lat gmina i tak zrobi. Studnia zostanie do podlewania ogrodka. Chyba, ze w warunkach masz nakaz podlaczenia do kan.
Powodzenia

brachol
15-12-2003, 10:32
nie mam nakazu ale studnia z tego cosiedowiadywalem kosztuje jakies 100 zl za metr i nei wiadomo czy woda bedzie dobra moze byc z zelazem a nei wiem jak to sprawdzic przed kopaniem