PDA

Zobacz pełną wersję : sprzedam mieszkanie z felerem lub bonusem



glaz narzutowy
14-06-2009, 22:02
Jak traktowac metry dołączone do powierzchni mieszkania własnościowego, które są własnością wspólnoty (stanowią dodatkowy pokój, którego powierzchnie dzierżawię) to wada czy zaleta przy sprzedaży?

zbigmor
15-06-2009, 09:09
Jak traktowac metry dołączone do powierzchni mieszkania własnościowego, które są własnością wspólnoty (stanowią dodatkowy pokój, którego powierzchnie dzierżawię) to wada czy zaleta przy sprzedaży?


To oczywisty plus (zakładam, że ta dzierżawa nie jest obligatoryjna). Pozostaje jeszcze kwestia kosztów dzierżawy, ale jeśli rażąco nie odbiega od innych opłat to plus.

glaz narzutowy
15-06-2009, 17:50
Dziękuję. A jak mam rozliczyc się z potencjalnym nabywcą całości mieszkania, zakładając, że jego ta dodatkowa powierzchnia interesuje? Mówi mi, że dogadamy się. Ale co znaczy cena umowna metra dzierżawionej powierzchni: 10, 50 czy wiecej % ceny metra własnościowego?

zbigmor
16-06-2009, 12:08
Dziękuję. A jak mam rozliczyc się z potencjalnym nabywcą całości mieszkania, zakładając, że jego ta dodatkowa powierzchnia interesuje? Mówi mi, że dogadamy się. Ale co znaczy cena umowna metra dzierżawionej powierzchni: 10, 50 czy wiecej % ceny metra własnościowego?


Chyba nie ma takich przeliczników. Najbardziej jest to zależne od pewności posiadania (czyli, czy można być pewnym użytkowania tego dodatkowego pokoju w przyszłości) oraz kosztów utrzymania w stosunku do reszty.