PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnetrzne i oceiplanie budynku



pstrzeszyna
15-06-2009, 08:30
Witam.
Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc :)

Jestem w trakcie budowy domu i mam taki dylemat - za 2 tyg wchodzi ekipa, ktora ma mi polozyc tynki gipsowe maszyna a we wrzesniu mam umówioną ekipe ocieplajaca steropianem.
Prosze mi powiedziec czy mozna w takim odstepie czasu robic te dwie rzeczy? Czy wystarczy dobrze wietrzyc pomieszczenia zeby tynki dobrze wyschly?

malgosia0023
15-06-2009, 09:23
rób jak założyłeś 8) ...i
wietrzymy,wietrzymy,wietrzymy 8)

Wojtek R
15-06-2009, 11:05
Witam.
Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc :)

Jestem w trakcie budowy domu i mam taki dylemat - za 2 tyg wchodzi ekipa, ktora ma mi polozyc tynki gipsowe maszyna a we wrzesniu mam umówioną ekipe ocieplajaca steropianem.
Prosze mi powiedziec czy mozna w takim odstepie czasu robic te dwie rzeczy? Czy wystarczy dobrze wietrzyc pomieszczenia zeby tynki dobrze wyschly?

tylko potem za szybko tego nie maluj bo gdzie ta woda odparuje , ekipe od ocieplenia przesuwaj najdalej jak się da .

pstrzeszyna
15-06-2009, 12:57
Bardzo dziekuje za rady.

Wojtek R
15-06-2009, 13:30
Bardzo dziekuje za rady.

no i nastaw się , że od września grzejesz na maxa i nie ma ściemki z oszczędzaniem na ogrzewaniu to wszystko musi wyschnąć :wink:

pablitoo
15-06-2009, 14:12
Witam.
Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc :)

Jestem w trakcie budowy domu i mam taki dylemat - za 2 tyg wchodzi ekipa, ktora ma mi polozyc tynki gipsowe maszyna a we wrzesniu mam umówioną ekipe ocieplajaca steropianem.
Prosze mi powiedziec czy mozna w takim odstepie czasu robic te dwie rzeczy? Czy wystarczy dobrze wietrzyc pomieszczenia zeby tynki dobrze wyschly?

tylko potem za szybko tego nie maluj bo gdzie ta woda odparuje , ekipe od ocieplenia przesuwaj najdalej jak się da .

Przepraszam ale mam pytanie - a co wspólnego ma tynkowanie ścian wewnątrz - a ocieplanie budynku z zewnątrz ??

Wojtek R
15-06-2009, 14:21
Przepraszam ale mam pytanie - a co wspólnego ma tynkowanie ścian wewnątrz - a ocieplanie budynku z zewnątrz ??

LITOŚCI :D

wybuduj sobie dom rzuć tynki wewnętrzne z paroma tonami wody na ściany i następnego dnia obleć cały dom styropianem .... zobaczymy jak długo woda będzie kapać z sufitu

:lol:

pablitoo
15-06-2009, 14:39
Przepraszam ale mam pytanie - a co wspólnego ma tynkowanie ścian wewnątrz - a ocieplanie budynku z zewnątrz ??

LITOŚCI :D

wybuduj sobie dom rzuć tynki wewnętrzne z paroma tonami wody na ściany i następnego dnia obleć cały dom styropianem .... zobaczymy jak długo woda będzie kapać z sufitu

:lol:

Hmmm - tak się składa że wybudowałem , wewnątrz mam tynki gipsowe z tonami wody - jak to zaznaczyłeś , i miałem ocieplenie styro i nie nic nie wiem o kapiącej wodzie z sufitu i wilgoci ...

Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie fachowcze - dlaczego miałaby woda kapać z sufitu jeśli po tynkach wewnętrznych np w 2 tygodnie - ociepli się dom z zewnątrz styropianem ??

Jaki widzisz związek z wilgocią wewnątrz powstałą po tynkowaniu , a ociepleniem w dwa tygodnie później / albo w dwa dni - nie ma to żadnego znaczenia / budynku styropianem ??

mikolayi
15-06-2009, 14:43
pablitoo nie wiesz że ściany oddychają... 8) itepe itede

pablitoo
15-06-2009, 14:46
pablitoo nie wiesz że ściany oddychają... 8) itepe itede

Mikolayi - jasny gwint - zepsułeś całą zabawę - właśnie chciałem usłyszeć od kolegi WŁAŚNIE O TYM !!!! - a Ty wszystko zepsułeś :evil:

pablitoo
15-06-2009, 14:52
- ekhhhh - a już się szykowałem do wykładu ...

Kolego Wojtek R - z całym szacunkiem do Twojej (nie)wiedzy w temacie o którym piszesz i innym doradzasz - dyfuzja pary wodnej przez ścianę - czyli jak to Mikolayi nazwał mityczne oddychanie scian - występuje na poziomie kilku procent i w omawianej przez nas sytuacji nie ma żadnego znaczenia !!!
Znaczenie ma ciągłe wietrzenie poprzez otwarcie okien i drzwi - ciągłe wietrzenie pomieszczeń celem jak najszybszego odparowania wilgoci z tynków realizowane poprzez maksymalnme zwiększenie wymian powietrza w pomieszczeniach i odprowadzenia na zewnątrz pary wodnej .

Słuchaj małgosi 0023 - bo słusznie prawi !

FlashBack
15-06-2009, 14:59
choroba juz wiem dlaczego mi tynk na scianie sechl ponad tydzien, bo sciana byla od drugiej strony ocieplona :D

mikolayi
15-06-2009, 15:02
pablitoo nie wiesz że ściany oddychają... 8) itepe itede

Mikolayi - jasny gwint - zepsułeś całą zabawę - właśnie chciałem usłyszeć od kolegi WŁAŚNIE O TYM !!!! - a Ty wszystko zepsułeś :evil:

wiem... wredny jestem i bez poczucia humoru hehehe :lol: 8)

manieq82
15-06-2009, 16:42
jeśli to tynki gipsowe to dobrze jest (podobno) przelecieć je jak tylko wyschna po wierzchu - zrobią się białe - papierem ściernym ta pacy 200

tak przynajmniej mój tynkarz mi radzi - ściany są idealnie gładkie, zatarte tym "szlamem" i radzi aby za jakieś dwa tygodnie przelecieć to papierem - będzie szybciej schło...
na ocieplanie z zewnątrz zwłaszcza za 2 msc. nie zwracaj uwagi
oddychają he he pełna piersią ale przez wietrzenie a nie mur grubości conajmniej 25 cm
czizes :roll:

z wełna na poddaszu to odczekaj jak dobrze wyschną tynki i posadzki ...

mattdl
15-06-2009, 16:49
jak dobrze, że o tym rozprawiacie :-?

miciu
15-06-2009, 18:58
Ja tam nie wiem jak jest dobrze :( U nas najpierw były tynki, wylewki i jak wyschło ocieplenie z zewnątrz; sąsiad, który buduje swój drugi dom pierwsze co zrobił po SSO to: ocieplił budynek, wstawił okna i drzwi i dopiero potem będą tynki, wylewki itd. :roll:

Havena
15-06-2009, 19:25
A moze ktos mnie oswieci? Nieopodal buduja dom. Sa mury, wiezba (krokwie), okna na poddaszu i teraz... ocieplaja... Jak to sie ma do sztuki budowlanej? Czy ktos z Was sie z tym spotkal?

manieq82
15-06-2009, 21:04
jak dobrze, że o tym rozprawiacie :-?

widzisz
napisałem i za chwilę pytania
jak grochem....

Wojtek R
15-06-2009, 21:51
pablitoo nie wiesz że ściany oddychają... 8) itepe itede

Mikolayi - jasny gwint - zepsułeś całą zabawę - właśnie chciałem usłyszeć od kolegi WŁAŚNIE O TYM !!!! - a Ty wszystko zepsułeś :evil:

no to jesteś rozczarowany .. sam czekałem na jakiś debilną za chwile poezję o oddychaniu ścian albo wentylacji mechanicznej


kolego widziałem , że Ty wybudowałeś dom tak jak i ja ....

co do wymiany powietrza to w praktyce zazwyczaj domy się buduje tam gdzie psy d..pą szczekają, dom jest już zamknięty bo się włamią i pokradną co się da i inwestor - właściciel nie ma czasu codziennie latać , żeby otwierać i wentylować , zazwyczaj pod presją czasu robi wszystko co się da najszybciej jak się da a potem jest mit , że w domu ocieplonym styropianem pojawia się grzyb i nie "oddycha" sam wiesz fizyki się nie oszuka ta woda musi gdzieś wyparować

.. ja miałem czas i rzuciłem tynki cem-wap na jesieni i dom sobie stał całkowicie otwarty do wiosny :wink:

FlashBack
15-06-2009, 22:06
A moze ktos mnie oswieci? Nieopodal buduja dom. Sa mury, wiezba (krokwie), okna na poddaszu i teraz... ocieplaja... Jak to sie ma do sztuki budowlanej? Czy ktos z Was sie z tym spotkal?

"sztuka budowlana"? to, jak "ile kg mięsa jest w sztuce mięsa".
inaczej to forum nie byłoby o budownictwie.