PDA

Zobacz pełną wersję : Linia TP



synkopa
15-06-2009, 14:09
Jak wymóc na TP podłączenie do linii telefonicznej? Słupek TP jest przy drodze, 20m od granicy mojej działki. Położyłem rurę osłonową od granicy w drodze do domu (ok 50m). TP odmówiła mi podłączenia z powodu braku możliwości technicznych. Oczywista bzdura. Chodzi o koszta związane z uzgodnieniami ZUDP, naniesienie kabla i kopanie. Zaproponowałem, że we własnym zakresie wykonam położenie rury osłonowej przez działkę sąsiada (mam zgodę na piśmie), oby tylko chcieli połżyć kabel. Znów odmowa. Podpisałem umowę "dziesięciomiesięczną" i właśnie mija termin zobowiązujący TP do podłączenia linii, inaczej będą płacić odsetki. Niestety dalej brak reakcji. Nie mam alternatywy dla Internetu. GSM tylko GPRS. Chcę kabel.

Martinezio
15-06-2009, 14:47
Ale skąd wiesz, że bzdura? To, że jest słupek, to o niczym nie przesądza. Kabel, to nie wszystko - konieczne jest jeszcze wpięcie do centrali. Może nie mają już miejsca na centrali?
A może w tym słupku już nie da się wcisnąć kolejnego kabla?

Pytanie zasadnicze - TP to jedyny provider w Twojej okolicy? Jak u Ciebie z radioliniami (może ten sposób by przeszedł)?

Pozdro!

pablitoo
15-06-2009, 14:53
Ale skąd wiesz, że bzdura? To, że jest słupek, to o niczym nie przesądza. Kabel, to nie wszystko - konieczne jest jeszcze wpięcie do centrali. Może nie mają już miejsca na centrali?
A może w tym słupku już nie da się wcisnąć kolejnego kabla?

Pytanie zasadnicze - TP to jedyny provider w Twojej okolicy? Jak u Ciebie z radioliniami (może ten sposób by przeszedł)?

Pozdro!

Martinezo ma rację - miałem podobną sytuację do Ciebie - słup TP kilkanaście metrów od mojej działki - pomimo tego tepsa odmówiła podłączenia kabla z powodu braku możliwości technicznych ...
Odpuściłem szybko tepsie - zresztą nie lubie tych złodziei - najpierw miałem net za pośrednictwem iPlusa , teraz radiolinia ... - tepsa teraz może mnie cmoknąć ... :lol:

pierwek
15-06-2009, 14:59
A ja dostałem ostatnio list od tepsy że bardzo im przykro ale możliwości tech. nie ma i będą bulić mi teraz odszkodowanie co miesiąc - a próbowali się cwaniaczki wykręcać że niby nie mają mojej umowy 10cio miesięcznej w systemie... ale nie ze mną te numery... :lol: - tak że teraz szukam innego operatora a tepsa będzie fundowała dostęp do neta... tak że nie trzeba na nich narzekać ;) tylko wykorzystać...

mikolayi
15-06-2009, 15:25
prawda jest brutalna. dla jednego "żuczka" to w TPSA nikt palcem kiwać nie będzie a "brak możliwości" z automatu stażystka w kopertę wkłada i "żuczkowi" wysyła. TPSA detalem się nie zajmuje. Ino hurt...hurt... jakiś sport zasponsorować błękitną linię uruchomić... TPSAma wyższe cele niż udostępnianie usług 8)

synkopa
15-06-2009, 15:53
Techniczne możliwości są, bo fizycznie podłączenie wykonuje inna firma - podwykonawca, z którym jestem w stałym kontakcie. Facet powiedział, jak sprawa wygląda. TP nie zapłaci mu za tę robotę jak i wiele innych tego typu. Powiedział, że ma oficjalny zakaz przyłączania nowych linii, jedynie te które są już fizycznie położone (stare). Jeśli wolą płacić odsetki niż ponieść koszt przyłączenia, to źle się dzieje w tej firmie. Alternetywy brak. Radiolinia jeszcze nie działa, a wszelkie lokalne firmy nie są zainteresowane budową W-lan, ze względu na zadrzewienie i rozrzucenie domów. Poza tym do voipa potrzebuję dobre pingi, pozostaje jedynie kabel. Jak duże są wypłacane odsetki?

pierwek
15-06-2009, 16:10
koszt abonamentu "plan tp startowy" - 48,74zł/mc - albo takiego na jaki podpiszą z tobą umowę 10cio miesięczną

civic9
15-06-2009, 19:11
miałem podobną sytuację.... nowy słupek 20m od domu... nie używany, ani jednego podłączenia (oczywiście wiem, że to nie przesądza).

pierwszy wniosek o neo 1Mbps - brak warunków.

wniosłem drugi - o najdroższą opcję z umową na czas określony - przyjechali panowie, nawet bez umawiania, z łopatami, i wkopali kabel (nie wnikam nawet w sprawy projektów - itp. po co komplikować). w życiu tak sprawnego i bezproblemowego działania dostawcy mediów nie widziałem :)

nie wiem czy to reguła i celowa polityka, czy jakiś los na loterii mi się trafił, ale coś w tym może być. co prawda trochę to kosztuje, ale tylko przez okres umowy, minie, to już se będę mógł powybierać.

niestety, aktualne eurosocjalistyczne regulacje nie sprzyjają podłączaniu nowych abonentów. ludzie ludziom zgotowali ten los :)

Helios
16-06-2009, 10:02
civic9
Podobny wątek jest na "internet dla wszystkich".
Ja też dostałam odmowę :cry: :cry: :cry:
Teraz się zastanawiam nad powodem, we wniosku nie przywiązywałam wagi do tego jaki pakiet wybieram :-? :-? :-? Na pewno nie była to opcja najdroższa :wink: :wink: :wink:
Pytanie: z kim (na jakim szczeblu) próbować ponownie???

civic9
16-06-2009, 10:26
ciężka sprawa bo decyzje teraz podejmują w dziwnych trybach...
nie pomagają lokalne znajomości, monterzy, itp. którzy kiedyś pomagali.

dla pełnej informacji - płacę 176/m-ąc.

proponuję tak spróbować, wybrać coś co będzie kosztowało ok 200 zł. o ile komuś aż tak zależy bo to nie jest najtańszy internet (ale dla mnie to była jedyna szybka opcja kablowa, a też muszę mieć kabel itp.) :)

a może nawet zlecenie na internet dsl spróbować zamiast na neo.

kemot_73
16-06-2009, 10:40
Najbardziej na takim zachowaniu korzystaja konkurenci.
Cos co moze sie wydawac nierelane w TPSA okazuej sie całkiem normalne u operatora alternatywnego.
Ja kabelki do podłaczneia telefony miałem na scianie jeszcze przed postawieniem konstrukcji dachu.
Panowie z ost http://www.ost.net.pl/ Z WIELKA RADOŚCIĄ podciagneli do mnie i 2 innych swierzych domów kabelek z nadzieja że jak sie wprowadzę to będę korzystał z ich uslug. Kolejnym plusem takich firm jest ich elastycznośc.
Dla nich nie jest problemem to ze korzystam wyłacznie z internetu - a to jest idelane rozwiąznie dla mnie :) -
PS. To jets jedna z najstarszych spóldzielni tel działajacych w Polsce zaczynali bardzo bardzo dawno temu :) bo w roku 1990 - i pamiętam jak wróżno im szybki updaek bo przecież telekomunikacja sobie nie pozwoli.... okazało sie w "tamtych latach" ze telefon moze mieć każdy i to w błyskawicznym czasie...

krzycha16a
16-06-2009, 10:45
A ja dostałem ostatnio list od tepsy że bardzo im przykro ale możliwości tech. nie ma i będą bulić mi teraz odszkodowanie co miesiąc - a próbowali się cwaniaczki wykręcać że niby nie mają mojej umowy 10cio miesięcznej w systemie... ale nie ze mną te numery... :lol: - tak że teraz szukam innego operatora a tepsa będzie fundowała dostęp do neta... tak że nie trzeba na nich narzekać ;) tylko wykorzystać...
U nas tak samo - nie ma możliwości technicznych, znajdujemy się poza obszarem sieci, ale jest odszkodowanie :D
Wszyscy w naszej (nowo budującej) okolicy, którzy podpisali umowę z TPSĄ "takowe" odszkodowanie dostaną + zwrot abonamentu do czasu podłączenia nowej linii :D :wink: