PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja projektu



ryby
09-12-2003, 16:16
Witam.

Projektant dokonał adaptacji zakupionego projektu gotowego. Czy po wykonaniu tej adaptacji, projektant musi podbić każdą stronę projektu?
Na pierwszej stronie projektu z pracowni M&L Lipińscy jest taka tabelka podzielona na 6 części, w których znajdują się wpisy i pieczątki osób odpowiedzialnych za:
- architekturę
- konstrukcję
- instalacje sanitarne
- instalacje elektryczne
- potwierdzenie zgodności w/w podpisów przez właściciela pracowni
- ostatnia część jest przeznaczona na wpis dla osoby, która wykonała adaptacje projektu.

Dodaję, że nie mam wprowadzonych żadnych zmian w projekcie gotowym.

Maciej.

ryby
09-12-2003, 18:04
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak już mam 4 komplety projektu i składam je wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę, to jak to wszystko złączyliści, co by się nie pogubiło w urzędzie. Związane jakoś czy cóś? :roll:

Wakmen
09-12-2003, 19:01
W moim przypadku projektant dokonujący adaptacji projektu opieczętował i podpiasał każdą stronę w której dokonał zmian w gotowym porjekcie a było ich troszeczkę (dobudowanie garażu i zmiana wielkości łazienki na parterze). Wydaje mi się, że w Twoim przypadku projektant powinien wypełnić tylko ostatnią część przeznaczoną na wpis dla osoby, która wykonała adaptacje projektu.Oczywiście do projektu powinien również dołączyć mapę do celów projektowych wraz z dokonaną adaptacją zagospodarowania działki.

Co sie zaś tyczy w czym lubjak zanieść - to to jest bez znaczenia. Może być nawet w ładnej reklamówce :wink: .

ryby
09-12-2003, 19:11
Dzięki Wakman, mapka z planem zagospodarowania działki oczywiście jest w komplecie. A czy jeśli planuję budowę oczyszczalni, to muszę również teraz złożyć zgłoszenie zamiaru budowy, choć nie mam jeszcze wybranej konkretnej oczyszczalni czy mogę to zrobić później?

Ludzie RATUNKU!!!!!!!! Chcę złożyc komplet dokumentów do pozwolenia a tutaj coraz więcej wątpliwości czego to jeszcze zapomniałem.

Ale po prostu nie chcę się odbić od okienka albo być wzywanym do uzupełnienia braków.
Pozdrawiam.

Wakmen
09-12-2003, 19:17
Zgłosić musisz napewno (teraz lub później ale lepiej teraz za jednym) a rodzaju i firmy przecież nie musisz podawać. Zanim ją wybudujesz wiele na rynku morze się jeszcze zmienić

ryby
09-12-2003, 19:32
I pewnie tak zrobię, tylko mam wątpliwości co do tego, czy rzeczywiście nie muszę dołączyć projektu oczyszczalni, jakiejkolwiek.
Taki sam dylemat mam jeśli chodzi o budynek gospodarczy. Warunki zabudowy dostałem na dom +budynek gospodarczy w ramach zabudowy zagrodowej. W starostwie dowiedziałem się, że budynek gopodarczy mogę budować w późniejszym czasie (duuuuużo późniejszym). Ale czy i w tym przypadku mogę teraz zgłosić zamiar jego budowy bez dołączenia projektu?
Im dalej w las, tym więcej drzew :evil: .

Wakmen
09-12-2003, 19:39
Ja na mapce do celów projektowych zbiornik bezodpływowy mam tylko narysowany a w dalszej części tylko jest nadmienione, że on tam będzie. Żadnych danych co do wielkości, materiałow z jakich ma być wykonany czy kształtu.

ryby
09-12-2003, 19:54
I niech tak zostanie. Mam nadzieję, że nie będzie problemów. Bo jakby nie patrzeć, wszystkie warunki z WZiZT są zrealizowane.
Jeśli ktoś ma inne zdanie, proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

Steve74
10-12-2003, 07:46
Ja na mapce do celów projektowych zbiornik bezodpływowy mam tylko narysowany a w dalszej części tylko jest nadmienione, że on tam będzie. Żadnych danych co do wielkości, materiałow z jakich ma być wykonany czy kształtu.

no nie do końca tak jest. Mapa dla celów projektowych jest w jakiejś skali, więc mierząc linijką na mapie możeesz sobie określić wymiary zbiornika....

ryby
10-12-2003, 07:51
Na mapce stanowiącej plan zagospodarowania działki mam naniesiony zbiornik, w odpowiedniej skali. Poza tym dołączyłem chrakterystykę czyszczalni, w której jest ona w pełni zwymiarowana.

Steve74
10-12-2003, 08:02
Co sie zaś tyczy w czym lubjak zanieść - to to jest bez znaczenia. Może być nawet w ładnej reklamówce :wink: .

Nie jestem do końca pewien. Kłania się Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (dz. u. z roku 2003 nr 120 poz. 1133), a mianowicie par. 6 ust.1 "Projekt budowlany należy sporządzić w czytelnej technicze graficznej oraz oprawić w okładkę formatu A-4, w sposób uniemożliwiający dekompletację projektu".

ryby
10-12-2003, 18:57
Steve, wiadomo że nie zaniosę im luźnych kartek co by przy wietrze poleciały w świat. :D
Chodziło mi o to czy 4 komplety projektu muszą być jakoś spięte. Ale już wiem, że nie muszą.
Pozdrawiam.

Wakmen
10-12-2003, 21:26
Ja swoje 4 egzemplarze projektów oprawione w sztywne, białe okładkizaniosłem w ... reklamówce Karchera i nie mieli żadnych zastrzeżeń.
Pozdrawiam Wsystkich.