PDA

Zobacz pełną wersję : De Dietrich City Compact 24 BIC wrażenia



BartłomiejKa
09-12-2003, 18:52
Witam
Czy ktoś użytkuje jednofunkcyjny kocioł De Dietrich City Compact 24 BIC ?
Mam chrapkę na to urządzenie, ale boję się troszkę o komfort cwu z uwagi na małą pojemność zasobnika ( 55 l). :-?
Wprawdzie wężownica na całej długości zasobnika teoretycznie zapewnia szybkie ogrzanie wody a w materiałach producent podaje wydajność ciągłą delta t =35K - 590 l/h, czyli ok. 10 l/min. jednak teoria i praktyka często są rozbieżne. :cry:
Bardzo proszę o opinie.

Lord Vader
11-12-2003, 12:38
Miałem ten sam dylemat co ty przed kupnem oieca. De Dietrich nawet nam się podobał no i tani, a skończyło się na Vaillancie. Serwis De dietrich podobno nie działa tak jak potrzeba, no ja (po zasięgnięciu opini fachowców) nie bardzo wieżę w te szybkie pogrzewanie wody (jeżeli w grę wchodzi np. łazienka , kuchnia- jednocześnie) wtedy może być problem. Nie wiem jak wygląda panel sterowania pokojowego lub pogodowego, czy jest w miarę czytelny , czy ma odpowiednie funkcje, bo ja ogladając je, nie przypad ły mi do gustu.
Lord Vader :evil: :evil:

BartłomiejKa
13-12-2003, 14:05
Dzięki, Lordzie Vader za opinię. Już się wyleczyłem z tego konkretnego modelu, chociaż ciągle mam zamiar kupić De D. Pewnie dlatego, że znajomy pracuje w firmie, która ma ich przedstawicielctwo i jednocześnie serwis. Bardzo zachwala tą markę, mimo, że hamdlują również innymi w tym Viessman, Junkers, Buderus, Termet. Pierwotnie nastawiałem się na wiszącego Buderusa w komlecie ze 120 l zasobnikiem za 5500, jednak znajomy odradzał ( podobno na 3 szprzedane 2 do reklamacji). Teraz na tapecie jest układ De D. CITY 2.24 + zasobnik Tetramat 150 + zawory, pompka, naczynie wyr. itp. za 4500. Chyba, Ze znajdę coś ciekawszego.

Ps. Miło spotkać fana S.W. :D

RobertOC
13-12-2003, 22:35
Handlowcy chwalą te urządzenia na których najwięcej zarabiają. W moim przypadku było co sklep to inną markę polecali mimo, że mieli kilka w ofercie i z regóły te najbardziej popularne miała większość.

andy69
14-12-2003, 16:30
Deditrich CITY COMPACT 24 BIC to chyba kocioł dwufunkcyjny do c.o. i c.w.u.
Czy kocioł Deditrich CITY COMPACT 24 BIC to kocioł z otwartą, czy zamkniętą komorą spalania? Czy są w ogóle kotły niekondensacyjne z zamkniętą komorą spalania?
Jakie sterowanie przewiduje się do tego typu kotła?
Czy można do tego typu kotła zastować sterownik naścienny pakiet AD 147 (5) i "co on może"? (nie mogę znaleźć danych na jego temat w necie), biorąc pod uwagę, że instalacja c.o. posiada jeden obieg z zaworem mieszającym dla ogrzewania podłogowego.
Jaka jest cena zestawu kocioł + urządzenie sterujące?
Z góry dziękuję za odpowiedź Andy.