PDA

Zobacz pełną wersję : gazociąg na działce



d-d
16-06-2009, 18:58
Witam,

proszę was o pomoc!

Przez działkę, na której zamierzam się budować, przechodzi gazociąg. Z gazowni dowiedziałem się, że jest to stary gazociąg średniego ciśnienia (wybudowany w 1989 roku), stalowy, o średnicy 65 mm.

Ile powinienem odsunąć budynek od gazociągu??

Ani w gminie, ani w gazowni nikt nie jest wstanie mi odpowiedzieć. Może ktoś z was miał podobne doświadczenie.

Z góry dziękuję za pomoc

mjakob
16-06-2009, 21:39
Witam,

proszę was o pomoc!

Przez działkę, na której zamierzam się budować, przechodzi gazociąg. Z gazowni dowiedziałem się, że jest to stary gazociąg średniego ciśnienia (wybudowany w 1989 roku), stalowy, o średnicy 65 mm.

Ile powinienem odsunąć budynek od gazociągu??

Ani w gminie, ani w gazowni nikt nie jest wstanie mi odpowiedzieć. Może ktoś z was miał podobne doświadczenie.

Z góry dziękuję za pomoc

Ja mam tak, tylko średnicę 50mm akurat, ale gazociąg średnioprężny. Te odległości będą chyba określone w rozporządzeniu o warunkach jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Ja tego szczerze mówiąc nie sprawdzałem, ale projektant orzekł, że ma być min. 1,5m od osi (liczy się i budynek np. taras, garaż itp).
Poza tą niedogodnością same plusy. Za przyłączenie płacę mniej niż za prąd, nie mówiąc o wodzie :-)

in99999a
16-06-2009, 21:59
Potwierdzam minimum 1,5 metra od osi do zbudowań

d-d
16-06-2009, 23:04
Na początku też słyszałem, że wystarczy jak się odstawię z budynkiem o 1,5m. Dziś jednak dostałem informację od architekta w gminie, że w związku z tym, iż gazociąg jest już stary i stalowy (!!!) to jest dość duże niebezpieczeństwo i w związku z tym polecił odsunąć się o 8m.

Jagger
16-06-2009, 23:19
Stalowy :o
Pytanie podstawowe czy masz możliwość odsunięcia się tyle od tego gazociągu, czy wielkość działki na to pozwoli...

jajmar
17-06-2009, 00:28
Stalowy :o


A to jakiś problem? Sądze że sporo ponad 90 % gazociągów w polsce jest stalowe, skąd to zdziwienie ?

Architekt z gminy to ma jakąs podstawe czy mu się to przyśniło? Mam ostani strasznie złe doświadczenia z urzednikami , wiecej im sie śni niz w ustawach pisze i to dużo wiecej.

17-06-2009, 06:27
... Dziś jednak dostałem informację od architekta w gminie, że w związku z tym, iż gazociąg jest już stary i stalowy (!!!) to jest dość duże niebezpieczeństwo i w związku z tym polecił odsunąć się o 8m.

informacje na piśmie ?
jesli na pismie, to sie odwołaj /poproś o podstawe prawną/