PDA

Zobacz pełną wersję : Kraków i okolice: meble kuchenne, stolarz, meble na wymiar, schody



ledamika
14-07-2005, 08:16
Kochani licze na Waszą pomoc. Szukam dobrego stolarza, który zrobi mi ładne schody drewniane. Fachowiec z polecenia zażyczył sobie 350 zł netto za stopień za montaż i materiał bez malowania (z jesionu). Czy znajdę kogoś kto mi zrobi porządne, ładne schody taniej?

net@
22-07-2005, 14:08
dołączam sie do prośby...
a może jakiś sprawdzony fakchowiec z gór??? :roll:

alfa158
22-07-2005, 20:24
ja mam goscia z gor robi mi scody z jesionu za 300 zl stopien ale jeszcze ich nie widzialem takze na razie nie polecam jak bede mial i beda ok to dam znac

ledamika
16-08-2005, 14:47
Udało mi się znaleźć rozsądnego stolarza. Dziś zaczął montaż. Schody będą drewniane z dębu . Jak skończy dodam do linka zdjęcie.

Grzesiek13
17-08-2005, 14:13
Ile sobie liczy za stopień i skąd On? Jeśli można wiedzieć.
Monika

ledamika
17-08-2005, 15:19
Stolarz jest z Krakowa, a zakład ma w Gdowie (suszarnię itd.) .Bierze 330 zł za stopień (schody obkładane z podstopnicą z dębu).
Ta cena obejmuję kompleksową usługę montaż, bejcowanie, malowanie, tralki, wangi + "płotek" dla dziecka.

net@
22-10-2005, 18:31
o namiarch zapomnieli :-(
z zachwytu???????

kasia m.
03-04-2006, 21:26
Chciałabym kupić sobie meble do kochni, jednakże jest ona niewymiarowa i niestety nie mogę znaleźć odpowiednich mebli w sklepie. :cry:
Może mi ktoś przesłać jakies namiary na ludzi wykonujących meble na wymiar z Krakowa? z góru dziękuje
pozdrawiam

Inezka
03-04-2006, 22:48
www.marzenie.com.pl :)

jaasiaem
11-05-2006, 21:46
Witam wszystkich,
szukam stolarza, który nie jest zbyt drogi i ma głowę otwartą nma różne pomysły-chcezrobić wymyśloną szafkę do łazienki + blat łazienkowy +garderobę. Jeśli macie kogoś sprawdzonego to bardzo proszę o pomoc :D
Pozdrawiam

Zagoniona
19-05-2006, 08:24
chętnie przyłączę się do poszukiwań. Mnie interesuje balustrada i obrubka schodów :)

Watton
11-11-2006, 22:33
Hej,
Buduje w Niepołomicach koło Krakowa. Wkrotce musze zdecydowac sie na schody wewnetrzne, tzn. sa betonowe i trzeba je oblożyć drewnem, tylko stopnice. Balustarda bylaby laczona stal nierdzewna +drewno.
Prosba do tych, ktorzy schoody maja juz gotowe: jakiego wykonawce/producenta/stolarza plecacie? ( jakies namiary na niego w miare mozliwosci)
dziekuje i pozdrawiam
Watton

Agduś
11-11-2006, 23:18
Tuż przed mostem na Wiśle, po prawej stronie (jadąc od strony Huty) widać takie różne z drewna (wiatraki, psie budy itp.). Tam możesz pytać. My nie dogadaliśmy się, bo facet umawiał się na obmiar kilka razy, nie dotarł i zamilkł.
Schody (całe drewniane) zamówiliśmy u naszego cieśli - dekarza, który tak naprawdę specjalizuje sie w schodach. Wprawdzie nie jest z najbliższej okolicy, ale to wcale nie wpłynęło na cenę (nie jest drożej niż u tego z Wolicy). Więźbę zrobił porządnie, więc liczymy na to, że i schody będą w porządku.
Dobre ceny drewna (opinia naszego Kierbuda) mają na Cle. Podobno schody też można u nich zamówić, ale nie widziałam gotowych, więc sie nie wypowiadam.
Kilka osób odradzało mi korzystanie z usług stolarza, który ma stolarnię przy cmentarzu. To tylko opinie innych. Ja posłuchałam i nie próbowałam niczego u niego zamawiać, ale nie wiem, czy to prawda.

Watton
12-11-2006, 16:47
Agdus dzieki za konkrety.
Moze ktos jeszcze ma jakies doswiadczenia z wykonawcami schodow z okolic Krakowa?
pozdraiwam,
Watton :D

AKSA
17-11-2006, 15:36
j/w
szukam dobrego, solidnego i co najwazniejsze terminowego meblarza, krory doradzi i zrobi mebelki z okolic krakowa. moze ktos poleci kogos? bardzo prosze.... bo nie mam szczescia do mebli...

nika19
28-11-2006, 11:22
Witam,
Pilnie poszukuje solidnego stolarza w Krakowie, który podjął by sie (i wykonał!) zrobienia sosnowych drzwi łamanych. Olało mnie już 2 wykonawców. Czekam na drzwi do wc i łazienki jakieś 3 mieciące. Wczoraj właśnie sie dowiedziałam, że stolarz (niestety znajomy) nie zrobi nam tych drzwi (oczywiscie obiecał i wymiary wziął i juz juz miał zamiar zrobić , wrrr). powinnam po 6-misiącach remontu być mniej naiwna!
zatem prosze o pomoc formuowiczów
zrezygnowana
Weronika

nika19
29-01-2007, 11:18
niestety dalej ogłoszenie aktualne
bardzo prosze o pomoc. Jak sie nie zabiore za szukanie to bedziemy przez nastepne 5 lat korzystać z toalety odgrodzonej od świata zasłonka prysznicowa :(

zrezygnowana
Weronika

milkad
25-02-2007, 23:19
Może ktoś poleci stolarza z Krakowa ?
Chciałam zamówić pudła do mebli kuchennych ...

forysia
11-04-2007, 21:53
Proszę o namiary na sprwdzonego,solidnego fachowca lub firme wykonujacą nowoczesne meble kuchenne, sypialnie na wymiar.mail [email protected]

novi_ana
12-04-2007, 10:15
o takie szczegóły pytaj grupę krakowską - będą najlepiej wiedzieć

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=934

arkadiush
03-10-2007, 21:33
Witajcie!
Na samym początku Witam Serdecznie - jestem tu nowy!
A teraz sedno:
poszukuję salonu/firmy godnej polecenia, która wykonała by meble kuchenne.
Kuchnia nowoczesna - fronty lakierowane. Macie kogoś godnego polecenia?
Za wszelkie sugestie i podpowiedzi Dziękuję

arkadiush

lubosz
03-10-2007, 22:41
Witam. Znam firme ktora zajmuje sie takimi meblami robi fronty giete ,meble lakierowane,robione na zamowienie i co tam sobie klient zazyczy. Wlasnie czekam az skoncza mi szafke lazienkowa :) Polecam To nr tel faceta 665981030 Miłosz

Sonika
04-10-2007, 13:40
Witaj arkadiush,
ja mam stąd:

http://www.kuchnie.malopolska.pl/

Bardzo solidna, rzeczowa, dotrzymująca terminu firma. Polecam z czystym sumieniem.

A tak wygląda kuchnia:

http://images27.fotosik.pl/94/44699608347594a6med.jpg


http://images29.fotosik.pl/94/c765d8c8d7414b82med.jpg


http://images11.fotosik.pl/86/7b9d2b5c3db48c30med.jpg

arkadiush
04-10-2007, 18:15
>>lubosz - dzięki skontaktuję sie.

>>Sonika
dzięki za podpowiedź, jak wygląda sprawa jakości lakieru (nie rysuje się nadmiernie?). Cenowo również godni polecenia? :)


Pozdrawiam

Sonika
04-10-2007, 19:58
Jak do tej pory wszystko OK, a mam ją już rok.
Cenowo porównywalnie lub mniej niż inni (zależy kogo brać pod uwagę), jakościowo super, a kontaktowo jeszcze lepiej :wink: :D .

arkadiush
05-10-2007, 14:31
wysłałem do nich zapytanie zobaczymy co będzie :)

editta
05-10-2007, 16:16
ja zamówiłam tutaj www.aalto.com.pl świetna współpraca. niestety montaż musiałam przesunąć na inny termin, więc na razie nie powiem ci nic o mojej kuchni. jak dobrze pójdzie na budowie, kuchnię powinnam mieć pod koniec października. w salonie mają kilka przykładowych realizacji, gdybyś chciał sprawdzić jakość wykonania. możesz powołać się na edytę rozmawiaj z tomkiem 502 295 503

arkadiush
05-10-2007, 20:30
wielkie dzięki :)

hollly
05-10-2007, 22:31
ja polecam Ryś http://rys.com.pl/
rozważaliśmy kilka opcji, w końcu wybraliśmy ich. Praktycznie w każdym studio słyszeliśmy choż raz NIE - tego się nie da. U nich wszystko się dało, bardzo profesjonalne podejście, niestety dosyć drogo. Negocjacje z archtektem wnętrz nie dały specjalnego upustu. Uparłem się na rozmowę z właściiecielem firmy i udało się. Spotkał się z nami, negocjowaliśmy 2 godziny :) no ale zawód wykonywany mam już chyna we krwi więc łatwo nie odpuszczam. A tak na marginesie, wielkli PLUS za podejscie do klienta, bo który Prezes firmy (dużej firmy) spotka się z klientem detalicznym???

arkadiush
07-10-2007, 13:22
Z tego co pamiętam Ryś ma salon koło Kalwarii będę musiał sie tam wybrać.

Amciek
07-10-2007, 17:34
AKORD na Fredry - Pani Maja Bakałarz 600 380 301 a montaz Pan Rafal.
Robia rowniez szafy wnekowe z malowanymi frontami pod dowolny kolor oraz wszelkiego rodzaju projekty nietypowe. Ceny niskie a jakosc wysoka.

zdjecia kuchni w watku:

http://forum.muratordom.pl/pochwalcie-sie-swoimi-kuchniami,t69089-180.htm?highlight=amciek

a.

hollly
07-10-2007, 21:51
Z tego co pamiętam Ryś ma salon koło Kalwarii będę musiał sie tam wybrać.
ale ma również w Witku w Krakowie, a fabryka jest w krzywczce

beaz
12-10-2007, 10:53
Spróbuj w Kalwarii, są tam dwa pawilony wystawowe, czynne codziennie. Ja zamówiłam kuchnię z drewna bukowego z nowoczesnymi rozwiązaniami szafek, taka tradycja z nowoczesnością :wink:
Ale myślę, że napewno znajdziesz coś dla siebie.
Pozdrawiam.

arkadiush
12-10-2007, 17:11
znasz może nawę firmy?

beaz
12-10-2007, 21:17
Przejdź się po wystawach w tych pawilonach, zrobią Ci każde meble, nawet o dziwnych kształatach. Myślę, że kolor i materiał nie stanowią problemu.
Firm jest dużo :wink:

Kaśka P
04-03-2008, 10:00
Szukam firmy króra zrobi mi biurko na zamówienie i szafki do pokoju, do mojego biura.
Pokoik nie jest za duży i przydałby mi się jakiś kreatywny wykonanwca żeby miejsce mojej pracy było funkcjonalne.

Czy możecie polecić jakąś firmę która wykona meble na zamówienie, dla Klientki z Krakowa

lubosz
04-03-2008, 17:07
Witam. to telefon 665981030 do faceta co robi takie rzeczy w drewnie i w płycie. Z tego, co widziałem to nie ma dla nich rzeczy nie możliwych :)
Zawsze można zapytać :) pozdrawiam i powodzenia życzę.

Robert Kielce
04-03-2008, 20:56
co prawda nie jestem z Krakowa lecz z Kielc ale moge sie podjąć zaprojektować i wykonać , czy to ma być drewno czy płyta :wink:

malgos2
19-03-2008, 22:29
Kuchnie Grabowscy Kraków. Czy ktos robil u nich kuchnie? Jakies doswiadczenia?
http://www.kuchniegrabowscy.pl/ - maja stoisko w Tesco na Kapelance.

opcio
14-04-2008, 19:57
Ja również jestem ciekaw opinii nt. tej firmy.
Może polecicie inną firmą wykonującą kuchnie i szafy na wymiar w Krakowie i okolicach?

bzx
23-05-2008, 14:12
przegięcie kur#*!

stolarz który mi robi kuchnię przegina pałę
szkoda że go nie nagrywałem jak z nim rozmawiałem..

rozmawialismy o szufladach, chciałem jednego tandemboxa, ale on powiedział że w tej cenie którą ustaliliśmy to się nie zmieści no bo tandembox jest dość drogi... no to mówię okay trudno, przecież nie muszę mieć cichego domyku.. no więc staneło że będą normalne metaboxy czyli to:
http://www.blum.com/us/en/01/40/40/index.php

a dziś mi pokazał że moje szuflady to nie będą metaboxy tylko to:
http://www.blum.com/us/en/01/40/50/index.php

no można się ostro wkur#! ale czlowiekowi nie przetłumaczysz...

a to był koleś z polecenia.. załamka..

następnym razem robię kuchnię z normalnego studio kuchni gdzie wszystko bedzie dokładnie co do najmniejszego detalu na papierze.

nie polecam stolarzy.

kenedy
24-05-2008, 07:09
...życie ...niby taniej a .... różnie to teraz bywa. :D niejednokrotnie w podobnej cenie można kupić meble w "normalnej" firmie z fachowym doradztwem . Ceny może wyższe ale gwarancja jest na meble no i jest krzesło na którym można usiąść i pogadać a nie chłop i próbki w reklamówce z Geant-a.......

tutli_putli
25-05-2008, 08:51
Ja się już rozpisałam w innym poście jednak tu Ci odpiszę na pocieszenie:
"U mnie w mieście" to sie można wkurwić jak sie ze sprzedawcami pogada.
Tył i dno szuflady "to tak jakby luksus" dla nich (musisz kupić całą płytę to ci z tego 3 sztuki wytną łaskawie za dopłatą - resztę se możesz wsadzić :-))
Do tego jak sobie nie rozpiszesz na śrubki, samemu z czego ten tandembox się składa ni cholery nie kupisz w komplecie, bo cię zawsze na czymś orżną, nie dadzą elementów, albo ściemnią, ze człowiek może sie pomylić (tak 3 x po 2 godziny ze stękającym sprzedawcą, przewracającym katalogi żeby znaleźć z czego sie oferowany towar na sklepie składa - żeby kupić 3 szuflady bluma i dwa Aventosy ) Koszt tego nie mały wyszedł 1400zł ale zero szacunku dla takiego klienta, bo przecież - na koniec po zapłaceniu w kasie całej kwoty - już kolejny raz okazało sie, że ciągle czegoś tam brakuje (mimo że umówiliśmy sie po dwóch nieudanych próbach zakupu na konkretny dzień i godzinę po domniemanej dostawie) W trakcie wydawania towaru na magazynie - kazali nam co chwilę dopłacać w kasie ( pan relingów nie dopisał np. do tego kartą zapłaty nie honorują) Potraktowano nas skandalicznie pan sprzedawca stwierdził, że oni to obsługują odbiorców hurtowych więc nie mamy powodu żeby się irytować (czytaj lokalnych stolarzy) Tylko po co mają sklep i ofertę dla detalistów? - do dziś nie wiemy :)
Stolarze kombinują jak mogą i gdzie mogą to naciągają (przerabiają, tną jeden element żeby uzyskać z niego np 3, byle jak najtaniszym kosztem jak najwięcej zarobić (przepraszam oczywiście nie wszyscy pewnie ale ja jeszcze nie spotkałam w pełni rzetelnych niestety)
Sprawdź sobie ceny tandemboxów np. w firmie Belmeb z Izdebnika, koło Krakowa (maja nawet stronę w necie) i tam odeślij swojego stolarza - przecież stolarze mają nawet niższe ceny niż detaliczni odbiorcy.
Tandembox bluma wysoki z relingami dnem i tyłem wyszedł mi w detalu brutto jakieś 160zł - bez dna i tyłu to jakieś 140 -150 zł .
Kupowałam tam wczoraj i zostałam dosłownie uszczęśliwiona szybkością, obsługą i wyborem wszystkiego - ceny też b.dobre.

blount
09-02-2009, 08:58
Ja też jestem zainteresowany -- czy ktoś zamawiał kuchnię w tej firmie?

iva_marti
09-02-2009, 09:56
Sama jestem zainteresowana. Mają też wystawkę na Chmieleńcu. Rozmawiałam z Panią i mówi,że mają dużo zleceń właśnie z polecenia. Chętnie więc znajde kogoś kto i ch poleca. Ceny mają chyba umiarkowane.

milla5
06-03-2009, 18:39
Ja! Znam i polecam, choc mebelki robilam ponad rok temu, nadal cieszą oko. Szefowa dobrze doradzaa , widac ze zna się na tym co robi. I meble naprawdę dobrze wykonane, z tego co wiem to na swojej stronie mają dosc sporo kuchni pokazanych takze efekty mozna zobaczyc...

malgos2
06-03-2009, 18:40
Ja! Znam i polecam, choc mebelki robilam ponad rok temu, nadal cieszą oko. Szefowa dobrze doradzaa , widac ze zna się na tym co robi. I meble naprawdę dobrze wykonane, z tego co wiem to na swojej stronie mają dosc sporo kuchni pokazanych takze efekty mozna zobaczyc...

A mozesz pokazac zdjecia swojej kuchni? :roll:

milla5
06-03-2009, 19:09
mogę wysłac na e-maila? bo tutaj nie potrafie zaladowac

malgos2
07-03-2009, 23:39
No i maila nie dostalam... :roll:

skorpio
07-03-2009, 23:44
No i maila nie dostalam... :roll:

I nie dostaniesz, bo to pewnie szefowa we własnej osobie napisała tego posta.

malgos2
07-03-2009, 23:46
No i maila nie dostalam... :roll:

I nie dostaniesz, bo to pewnie szefowa we własnej osobie napisała tego posta.

:lol: :lol: :lol: A myslisz, ze dlaczego poprosilam o zdjecia? :roll:

milla5
08-03-2009, 12:47
czasem człowiek chce komus pomóź, a ktos go jeszcze o oszusta posądza...
nie mam zwyczaju przesiadywac tak czesto na internecie...
proszę napisac adres e-mailowy a wyslę!

malgos2
08-03-2009, 12:52
czasem człowiek chce komus pomóź, a ktos go jeszcze o oszusta posądza...
nie mam zwyczaju przesiadywac tak czesto na internecie...
proszę napisac adres e-mailowy a wyslę!

Przeciez wyslalam na priva.

milla5
08-03-2009, 12:59
wiadomośc wysłana!

malgos2
08-03-2009, 13:08
No dobra, dostalam, ale bez ceny... Szkoda. :roll:

Mymyk_KSK
08-03-2009, 17:48
Ja od nich kiedyś usiłowałam otrzymać choćby ogólną ofertę, ale jakoś nigdy nie dotarła :roll: mimo wielokrotnych przypomnień..

skorpio
08-03-2009, 22:26
czasem człowiek chce komus pomóź, a ktos go jeszcze o oszusta posądza...

To się autopromocją nazywa.

milla5
10-03-2009, 19:36
To się autopromocją nazywa.
dokładnie...mojej kuchni..
I sczzerze przyznam, ze mam wyrzuty sumienia, ze przez mój post zrobiła się taka niemiła sytuacja na forum i wielkie zamieszanie.[/quote]

JarekKRK45
11-03-2009, 09:25
Witam ,tak bywa ,chcesz pomóc i natychmiast jestes podejrzana że robisz interes :D :D :D . Pozdrawiam

ngel
12-03-2009, 08:42
luuuudzie!! Skąd w Was tyle podejrzliwości?? To że ktoś ma malo postów o niczym nie świadczy. PRzecież :naklikanie" np 100 postów to też żaden problem- gdybym chciała reklamowac swoje usługi to najpierw dobiłabym do 100 -200 postów i juz byście mnie nie podejrzewali że robię sobie reklamę?? Przecież to bez sensu!!
A odnośnie kuchni to chętnie poczytam opinie użytkowników bo wyglądają fajnie.

JarekKRK45
12-03-2009, 08:57
Witam i popieram . Niedługo strach będzie cokolwiek napisać , żeby nie być posądzonym o reklamę . Pozdrawiam :( :( :(

malgos2
12-03-2009, 12:10
luuuudzie!! Skąd w Was tyle podejrzliwości?? To że ktoś ma malo postów o niczym nie świadczy. PRzecież :naklikanie" np 100 postów to też żaden problem- gdybym chciała reklamowac swoje usługi to najpierw dobiłabym do 100 -200 postów i juz byście mnie nie podejrzewali że robię sobie reklamę?? Przecież to bez sensu!!
A odnośnie kuchni to chętnie poczytam opinie użytkowników bo wyglądają fajnie.

Wiesz skad? Stad, ze przecietny Forumowicz z dluzszym stazem wydal kilka lub kilkanascie tysiecy na roznego rodzaju oglaszajacych sie tu partaczy, ktorym uwierzyl. Dlatego wolimy dmuchac na zimne.

zbigmor
12-03-2009, 13:25
luuuudzie!! Skąd w Was tyle podejrzliwości?? To że ktoś ma malo postów o niczym nie świadczy. PRzecież :naklikanie" np 100 postów to też żaden problem- gdybym chciała reklamowac swoje usługi to najpierw dobiłabym do 100 -200 postów i juz byście mnie nie podejrzewali że robię sobie reklamę?? Przecież to bez sensu!!
A odnośnie kuchni to chętnie poczytam opinie użytkowników bo wyglądają fajnie.

Mała ilość postów świadczy, że piszący wcześniej się nie udzielał na forum, a jeśli jeszcze do tego zarejestrował się niedawno to budzi uzasadnione podejrzenia. Sporo jest firm, które z tego żyją, że wydają na takich forach opinie o produktach własnych i konkurencji. Opinie te oczywiście nie muszą być prawdziwe. Firmy takie nie mają czasu, żeby naklikać większą ilość sensownych postów i stąd te podejrzenia. Burzenie się za taką opinię świadczy o małej wiedzy o tym problemie lub o bezpośrednim zainteresowaniu w udzielaniu opinii. Z dwojga złego znacznie bardziej miarodajne są opinie negatywne.

SylwiaKrakow
12-04-2009, 17:46
troche podciagne temat. moze znajdzie sie ktos kto jeszcze robil w tej firmie kuchnie??? albo poleca jakas inna firme z Krakowa i okolic??

SylwiaKrakow
19-05-2009, 16:48
up... moze ktos robil w Krakowie kuchnie za rozsadne cene??

docent161
19-05-2009, 19:43
Rozsądnej ? to znaczy za ile? czy chodzi o jakość ?

SylwiaKrakow
19-05-2009, 20:33
rozsadnej tzn nie 40.000 .... tylko jakos kolo 20.000 :) najlepiej z forniru

10-tka
21-05-2009, 06:44
Ja robiłam wstępną wycenę u Pani na Chmieleńcu.
Wyszła raczej w górnej granicy wycen,wiec zrezygnowałam.
Wiem,ze na szczegółowy pomiar umawia się z szefowa na miejscu(płaci się 50 zł) i Pani robi projekt.
Ja zrobilam okolo 10 wycen,zdecydowalam sie na firme z ktora najlepiej mi sie rozmawailo w kwestii szczegolow (wiedzialam o co mi chodzi i chcialam zeby osoba ktora bedzie to robila tez wiedziala).
Czy mój wybór był słuszny to się okaże w lipcu jak kuchnia będzie gotowa.
Wtedy będę mogla polecać lub nie.

SylwiaKrakow
21-05-2009, 08:00
10-tka a gdzie robisz? jesli mozna wiedziec. ja bede robila w firmie z poza Krk. ale niedaleko jest do nich :)

10-tka
21-05-2009, 10:23
Napisałam do Ciebie PW :D
Na forum napiszę jak już kuchnię zrobią i zamontują :wink:

Juniorka
22-05-2009, 12:27
My już mamy prawie skończoną kuchnię (chyba brakuje tylko listwy na okap teleskopowy i podłączenia sprzętu agd). Zrobili nam ją stolarze z Kalwarii (Ci sami co 5 lat temu robili nam meble do obecnego mieszkania :wink:). Zanim ich wybrałam to zrobiłam rozeznanie na krakowskim rynku wśród 3 firm (nie brałam pod uwagę salonów). Za to co chciałam (góra biały błyszczący mdf, na dole wenge mat, szuflady bluma, ściana z płyty blatowej, oświetlenie nadszafkowe) chcieli przeciętnie od 2,5-10 tys. więcej niż chcieli Ci stolarze z Kalwarii :o. Więc zrobiłam dobry interes :lol:
Aaa, do Grabowskich też swego czasu dzwoniłam parę razy ale nikt telefonu nie odbierał, a na maile nie odpowiedział więc się poddałam.

janii
31-05-2009, 08:54
Juniorka,

Dokładnie taki sam pomysł na kuchnię mam ja :D

Napisz proszę czy sama dostarczałaś stolarzom szuflady Bluma, uchwyty?
Z mojego rozeznania wynika, iż kupując Cargo "indywidualnie" zaoszczędzam 350-400zł w porównaniu do oferty salonów kuchennych (również u Grabowskich).

Ciekawa jestem również, czy dostarczałaś im sprzęt AGD w celu wycięcia otworów montażowych?

Juniorka
31-05-2009, 21:37
Janii – zapomniałam napisać, że mam jeszcze 1 malą szafkę cargo :wink:
Co do uchwytów i szuflad to nic im nie musiałam dostarczać. Szuflady miały być Bluma, stolarz uprzedził mnie, że to podroży koszt kuchni ale i tak chciałam je mieć (1 mała szuflada to zdaje się było 150 zł, ja mam 4). Za bardzo nie chodziłam za szufladami więc nie wiem czy są różne modele. Mnie zależało żeby się same domykały i miały określoną szerokość szuflady i tyle. Natomiast gorzej było z uchwytami, bo początkowo miały być takie wpuszczane na całej długości (ja je nazywałam szynowe), ale w mojej kuchni nie byłoby za bardzo ich widać więc po co przepłacać, a koszt 1 m. to chyba 90 zł (one są fajne w dużej kuchni i tam gdzie jest dużo szuflad). Potem miały być wpuszczane (takie małe), ale ani stolarz ani ja nie znaleźliśmy dokładnie takich jak chciałam (a w jednym sklepie gdzie je widziałam nie chcieli mi powiedzieć skąd oni je biorą, a kuchnia nich była zacznie droższa więc zrezygnowałam). Ostatecznie mam raczej normalne uchwyty (takie prostokątne, kanciaste).
Sprzęt AGD czekał już w mieszkaniu zanim przywieźli meble więc wycięli mi otwory od razu (oni wycinają je zawsze w mieszkaniu klienta). „Założyli” lodówkę (mam zabudowaną), okap, zmywarkę, piekarnik i zlewozmywak. Tylko płyta indukcyjna czeka na założenie przez elektryka.

janii
02-06-2009, 15:30
Widzę, że idziemy tą samą drogą :lol:
Także chciałam do mojej kuchni wpuszczane we front listwy, jednak zrezygnowałam z nich ze względu na górne szafki, do których wybrany model mi nie pasuje.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania tych z filmiku Blum'a:
http://www.blum.pl/pl/pl/03/index.php

Dziękuję za namiary i za to, że przekonałaś mnie do skorzystania z usług stolarza :)

Juniorka
02-06-2009, 22:34
Janii - tylko żeby potem nie było na mnie :wink:
A takie uchwyty jak na tym filmiku mam trochę podobne (tylko mniejsze i "płytsze") w szafach nocnych w sypialni. I jak dobrze pójdzie to jeszcze będą w szafkach łazienkowych.
Powodzenia w poszukiwaniach :)

oliwka13
16-06-2009, 19:28
Witam,

poszukuję wykonawcy mebli kuchennych do mojego małego aneksu kuchennego (najlepiej projekt + wykonanie + montaż)

czy ktoś korzystał może z usług firmy mrozuprojekt?
proszę o opinie lub namiary na innych sprawdzonych wykonawców

pozdrawiam

bober0
22-11-2009, 19:19
Witam,
możecie polecić dobrą firmę zajmującą się meblami do kuchni na wymiar?
Pewnie jak większość szukam dobrej jakości za średnią cenę :)

amateur
22-11-2009, 19:31
hej!
Ja Swoją kuchnię zamówiłam w salonie przy ul Daliowej.
Jak narazie jestem bardzo zadowolona.
to jest stronka www.idealnemeble.pl
wg godne polecenia

bober0
22-11-2009, 20:12
@amateur - jakoś dawno robiłaś? Jak długo trzeba było czekać?

iva_marti
22-11-2009, 21:28
Mam świetnego stolarza i o dziwo był najtańszy ze wszystkich ofert. Czepliwa jestem ,a u niego nie mam do czego się doczepić. Lakier na fornirze był do poprawienia to tylko raz powiedziałam i już zabrane do poprawy. Wszystko bardzo starannie wykonane. Forniry i lakier robi mu facet ,który robi też kuchnie dla RUSTA, ESTIMY (chyba tak to się pisze).Niestety teraz nie mogę podać numeru ,bo rozładował mi się telefon ,a nie mam na miejsu ładowarki.

iva_marti
22-11-2009, 21:30
Na kuchnie czekałam około 2 miesięcy,ale to zależy od tego ile aktualnie ma zleceń.

bober0
22-11-2009, 22:19
iva_marti, czy do stolarza trzeba przyjść już z projektem czy jest on w stanie coś zaproponować/doradzić/pokazać?

Możesz pokazać zdjęcie Twojej kuchni? :)

iva_marti
22-11-2009, 22:53
Bober ja miałam projek, który wymyśliłam. On doradził technicznie jak to zrobić, aby było dobrze -mam ryflowania pionowe na zabudowie wysokiej. Przemyślał wszystkie szczegóły, zwymiarował i omówił ze mną. Jak coś wymyślałam , on to analizował i mówil jakie mogą być z tym problemy,jakie sa możliwości rozwiazania tego itp.
Nie mam zdjecia kuchni, bo fronty zabrał facet od fornirów i je poprawia. Reszta pozaslaniana kartonami, bo inne prace jeszcze w lesie.
Tylko jakieś szczątkowe,ale na nich zupełnie nie widać efektu.
Wkleję kilka roboczych:
http://img205.imageshack.us/img205/2643/pb041597.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/4072/pb041599.jpg
http://img263.imageshack.us/img263/91/pb041608.jpg
http://img22.imageshack.us/img22/1285/pb041611.jpg
http://img688.imageshack.us/img688/2917/pb041623.jpg

Teraz jest jeszcze blat z czarnego granitu, opadający na wyspie do podłogi
Cokoły będą aluminiowe

kakusek
22-11-2009, 23:00
iva_marti pieknie zapowiada sie kuchnia a blat na wyspie dociagniety do podlogi tez chodzi mi po glowie.Mam nadzieje ze jak kuchnia bedzie juz skonczona pochwalisz sie fotkami i bardzo prosze o namiar do tego stolarza oraz jezeli nie jest to zbyt niedyskretne podanie (moze byc na priv) ile wyszla cenowo Twoja kuchnia (i jaka byla roznica pomiedzy innymi wycenami :oops: )
ps Na jakiej wysokosci masz okno?-widze ze blat bedzie na rowni

bober0
22-11-2009, 23:04
iva_marti to znaczy ze stolarz i "facet od fornirów" to nie ta sama osoba, sama z nim rozmawialas o szczegółach czy stolarz?
Jaka oceniasz że była różnica w cenie między Twoim rozwiązaniem a standardową firmą z kuchniami na wymiar?

iva_marti
22-11-2009, 23:23
Tak to dwie osoby. Stolarz robi szafki, fronty a do fornirowania i lakierowania zawozi do faceta, który tylko tym się zajmuje. Ponieważ ja miałam duuuzo wymagań od forniru, więc jeszcze sama dodatkowo kontaktowałam sie z tym Panem. U mnie fornir to palisander flader, mocne usłojenie, ciągłość wzoru na szafkach w jednym ciągu.
Ceny na priv

iva_marti
22-11-2009, 23:32
kakusek nie pamiętam w tym momencie na jakiej wysokości jest okno. Wiem ,ze było za wysoko, bo kiedys myslałam o grubszym blacie. Troszkę stolarz pokombinował, tu dodał na wysokości szafek ,tu na cokole i jest ok.
Ja mam w zabudowie niskiej ryflowania poziome, więc to dodaje nam kilka centymetrów wysokości zabudowy. Dlatego też piszę , że jest super ,bo zanim zabrał sie za wykonanie projektu wszystko liczył ,sprawdzał, zauważał problemy ,o których ja nie miałam zielonego pojecia i co najlepsze rozwiązywała je tak ,ze byłam zadowolona. Do tego bardzo dokładne i staranne wykonanie.

kakusek
22-11-2009, 23:49
Widze ze mamy podobny gust :wink: Mi tez podoba sie taki grubszy blat ale pewnie cena sprowadzi mnie na ziemie :lol: Pytalam o wysokosc poniewaz mialam zaprojektowane u siebie 90 cm tak aby blat byl rownoczesnie "parapetem" okna niestety moj maz po konsultacjach z majstrami dolozyl jedna cegielke na wypadek gdyby wyszly jakies "roznice" w wylewkach i tym sposobem do parapetu mam okolo 1 m wiec moge sie pozegnac z wyrownanym papapetem.Jeszcze daloby sie to zmienic (nie mam okien) ale wysokosc szafek kuchennych chcialabym miec min 90 cm wiec boje sie ryzykowac z obnizaniem bo faktycznie gdyby okazalo sie ze panowie od wylewek lub ocieplenia lekko sie pomyla musialabym obnizac wysokosc blatu a nie chce miec go zbyt nisko.Bede musiala jakos przezyc ten parapet-przynajmniej kwiatuszki sobie poustawiam :wink: (musze sie jakos pocieszac :lol: )

iva_marti
22-11-2009, 23:59
1metr to zdecydowanie zbyt wiele :wink:
może jednak to zmien, bo potem będziesz się złoscić ,ze masz inaczej niż zaplanowałaś. Nich przyjdzie kierownik budowy, czy ktoś kto jest za to odpowiedzialny i dokładnie na ścianie zaznaczy wam wysokość podlogi.
Ja mam chyba coś około 92cm, ale muszę to sprawdzić na budowie.

malgos2
01-12-2009, 03:17
iva_marti, mozesz podac namiary na tego stolarza na priv jak juz je odnajdziesz? :wink:

tom13
03-12-2009, 20:10
iva_marti
Ja też bardzo proszę o namiary na tego stolarza i jak można to o cenę tych mebelków.

jarte
04-12-2009, 10:48
ja też poproszę na priv o namiary na stolarza i ile kosztowała ta kuchnia ( czy mnie w ogóle stać na niego)

Piotr_M
05-12-2009, 07:41
ja też poproszę na priv o namiary na stolarza i ile kosztowała ta kuchnia ( czy mnie w ogóle stać na niego)


Ja też poproszę o namiary na stolarza i info (jeśli mozna) o cenę mebli

a-nita
05-12-2009, 11:11
iva marti ja też proszę o kontakt i cenę mebli :wink: dzięki

iva_marti
05-12-2009, 16:33
Chyba wszystkim odpisałam. Jak ktoś nie dostał odpowiedzi to pytać jeszcze raz. Strasznie dużo osób pyta i już nie pamiętam komu odpisałam ,komu nie.

Może podpowiecie co dać na ścianę: biały lacobel ,czarny lacobel albo co?

olika
05-12-2009, 16:35
ja bym dala czarny lacobel :D

tmx
05-12-2009, 17:04
iva_marti - świetnie się zapowiada ta kuchnia

kakusek
05-12-2009, 22:17
Iva daj czarny lakobel albo najlepiej zrob cokolik z tego samego materialu co blat :)

bober0
19-01-2010, 07:55
Witam,
poszukuje firmy robiącej szafy przesuwne w Krakowie
Możecie jakaś polecić w rozsądnej cenie?

iva_marti
19-01-2010, 10:19
Mogę polecić mojego stolarza. ZrobiL nam cudną kuchnie. Teraz zleciłam zrobienie dwóch dużych szaf i szafki pod umywalkę. Ceny ma baaardzo rozsądne.
Namiar na stolarza wysłalam ci kiedyś na priv.

bober0
19-01-2010, 19:18
Wszyscy polecają domowych stolarzy.
Czyżby firmy robiące masowo szafy były nie ok?

iva_marti
19-01-2010, 22:58
Pewnie ,ze ok tylko drożej ,bo placisz jeszcze za pośredników

bober0
20-01-2010, 08:50
Taka szafa 1,7 szeroka i 2,5 wysoka to jaki jest rząd ceny?

iva_marti
20-01-2010, 09:58
Nie da sie tak określić. Wszystko zależy od tego jakie fronty wybierzesz,jakie wyposażenie wewnętrzne, jakie prowadnice itp. Tak samo jak z kuchnią.
Za szafe u córki 260X 240 płacę 4tyś,ale nie jest to typowa szafa typu komandor. Drzwi są przesuwane , ale bezramowe. Lakier połączony z bezpiecznym lacobelem.

ulkap
24-01-2010, 19:28
Witam

Poszukuję firmy z Krakowa lub okolic, która ciekawie zaprojektuje i solidnie wykona zabudowę kuchenną. Będę wdzięczna za namiary na sprawdzonych wykonawców. Zależy mi przede wszystkim na fajnym projekcie. Z góry dziękuję za pomoc!

dominika161
24-01-2010, 19:42
Moge polecic fabryke mebli RYŚ
http://www.rys.com.pl/
mam od nich kuchnie i jest piekna jestem strasznie zadowolona.
pozdrawiam

iva_marti
25-01-2010, 10:07
Ja mogę polecić mojego stolarza. Niedrogi, solidny,ale chyba nie robi projektów. Ja przyszłam z gotowymi rysunkami i zdjęciami. Napisz na priv jak jesteś zainteresowana.

ulkap
28-01-2010, 08:02
Bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Potrzebuję kogoś, kto przede wszystkim zrobi fajny projekt. Myślę, że łatwiej o dobrego stolarza niż dobrego projektanta (oczywiście jeśli człowiek ma ograniczone fundusze i nie chce płacić kilku tysięcy za projekt :-).

Dominika, Iva, skąd miałyście projekty? Same przygotowałyście czy zleciłyście komuś?

Pozdrawiam.

dominika161
28-01-2010, 08:19
u mnie to wygladało tak ze z tej firmy pan przyjechał i mi zaprojektował kuchnie,pozniej juz nic mnie nie interesowało jedynie musiałam wybrac kolor mebli
jesli chcesz zobaczyc moja kuchnie jest w poscie"" pochwalcie sie kuchniami""

dominika161
28-01-2010, 08:21
moja kuchnia na stronie 92

ulkap
28-01-2010, 08:30
Wow! Przepiękna... Wprawdzie ja chcę coś mniej nowoczesnego ale wyszło super. A pamiętasz ile płaciłaś z metra (bez blatu)? I czy ta cena uwzględniała dodatkowe "bajery" w stylu zawiasy w drzwiach szafkowych i prowadnice szuflad, które powodują, że nie trzaska się drzwiami/szufladami?

aki-aki
28-01-2010, 10:22
Ula,

wstępny szkic to mogę Ci zrobić za free w pro100.

Niestety wielu rzeczy nie uwzględnia ale daje przybliżony obraz.

Ponieważ "doktoryzuje" się ostatnio z kuchi, służę radami:)

Pozdrawiam
Aneta

iva_marti
28-01-2010, 13:00
Bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Potrzebuję kogoś, kto przede wszystkim zrobi fajny projekt. Myślę, że łatwiej o dobrego stolarza niż dobrego projektanta (oczywiście jeśli człowiek ma ograniczone fundusze i nie chce płacić kilku tysięcy za projekt :-).

Dominika, Iva, skąd miałyście projekty? Same przygotowałyście czy zleciłyście komuś?

Pozdrawiam.

Ja siedziałam trochę nam moją kuchnią. Rozrysowałam wszystko, wybrałam front i inne rozwiazania. Po czym stwierdziłam ,ze kuchnia, to ważne pomieszczenie i trzeba chyba projekt komuś zlecić ,zeby było wszystko dopracowane. Poszłam do studia kuchennego (polecanego na forum, maja tez dość fajne kuchnie na swojej stronie) pokazałam co wymysliłam. Podesłałam kilka inspiracji. Zapłaciła 500zł i po miesiacy ,a może więcej Pani wreszcie przysłała mi projekt ,który wymysliła. To był projekt, który JA jej zostawiłam, tylko narysowany w programie i to nawet nie w 3D. Powiedział, że nic lepszego nie wymysliła, ale 500zł zapłaciłam :evil:

ulkap
28-01-2010, 13:14
To był projekt, który JA jej zostawiłam, tylko narysowany w programie i to nawet nie w 3D. Powiedział, że nic lepszego nie wymysliła, ale 500zł zapłaciłam :evil:

No właśnie... Ja ostatnio też byłam w studio kuchni (pierwsze lepsze z brzegu) i mam te same doświadczenia. Tłumaczyłam co ja chcę i pan po kolei rysował dokładnie to co mu powiedziałam. Może morał z tego taki, że same (sami) jesteśmy najlepszymi projektantami? :-)

ulkap
28-01-2010, 13:19
Ula,

wstępny szkic to mogę Ci zrobić za free w pro100.

Niestety wielu rzeczy nie uwzględnia ale daje przybliżony obraz.

Ponieważ "doktoryzuje" się ostatnio z kuchi, służę radami:)

Pozdrawiam
Aneta

Wielkie dzięki. Nie chciałabym nadużywać Twojej życzliwości ale jeśli nie znajdę firmy, która zrobi mi to profesjonalnie, i będę zdana na swoje własne umiejętności, to się do Ciebie uśmiechnę. Bo ja to tylko umiem albo długopisem na kartce, albo w Paint, i nic więcej :lol:

Swoją drogą, jeśli masz jakieś wskazówki odnośnie tego co warto, czego nie warto, na co zwrócić uwagę, itp. to będę bardzo wdzięczna. Ja w temacie dopiero raczkuję i nie wiem na co zwracać uwagę :-)

aki-aki
28-01-2010, 14:24
Tak z mojego doświadczenia to:

- trzeba się bybrać do kilku sklepów- studiów meblowych z swoimi własnymi przemyśleniami jak i co ma wyglądać.
- choć każda kolejna wizyta wnosi coś nowego do stanu naszej wiedzy, nie znaczy to absolutnie że jesteśmy mądrzejsze :)
- jednocześnie bowiem z infomacjami, pojawiają się nowe możliwości :lol:
i tu rodzi się na nowo głód infomacji. :lol:

Ale teraz poważnie:

zachęcam do odwiedzin na stronie bluma i hetticha ( gogle ci podpowie www)
Można sobie pooglądać ciekawe rozwiązana typu metabox, tandenbox, aventos, magic - corner, maty sibu itp:P
Pobiegaj po stronach producentów uchwytów - też można pooglądać
Odwiedż jak najwięcej stron producentów kuchni np. mebel rust ma fajną stronkę, ale też meble wolsztyńskie, alno,

Polecam odwiedzenie stron producentów frontów i blatów, np lupus, kronopol-albo spam.
Bardzo fajna jest też strona Belmebu - dużo różnych elementów "wewnętrznego wyposażenia".

Trzeba dokładnie przemyśleć z czego mają być zrobione widoczne boczne ściany mebli? Czy idzimy na kontrast czy na upodobnienie.

Fronty - Folia czy Fornir??

Policz sobie dokładnie jak wysokie potrzebne ci są szafki dolne i górne, oraz jeśli masz słupki to czy ich górna krawędź ma być równa z górną krawędzią szafek wiszących.
Generalnie chyba najlepiej jest żeby było jak najmniej różnych:
- wysokości,
- szerokości,
- kolorów,
- struktur.

To tyle mądrzenia się :P
Moja kuchnia będzie niestety wielkim kompromisem pomiędzy tym co bym chciała a co można :cry:

ulkap
28-01-2010, 20:40
Wielkie dzięki za wszystkie porady. Zaczęłam przeglądać te strony i zakręciło mi się w głowie :-) O takich cudach nawet nie miałam pojęcia. Jak tu nie zwariować? Myślę, że hamulcem okaże się cena - pewnie masa z tych rzeczy jest drogaśna...

Najważniejsza rada dla mnie to ta odnośnie ujednolicania wysokości, szerokości, itd. Inaczej może wyjść niezły kuchenny chaos :-)

iva_marti
02-02-2010, 01:26
Obiecałam zdjecia w tamtym tygodniu. Nie mam niestety obecnie na stanie aparatu.
Wkleję zdjecie zrobione dziadowym telefonem ,a jak tylko będzie aparat to wrzucę coś lepszego
http://img697.imageshack.us/img697/6163/foto040x.jpg

aki-aki
02-02-2010, 10:12
:lol: :lol: Iva - a ja się już na kwusie wpraszć chciałam :lol: :lol:
A tu kuchnia jak żywa
:lol: :lol:

Co do stolarza: niestety po pospolitym ruszeniu jakie na niego przygotowujemy pewnie ceny wzrosną a terminy się wydłużą :wink:

aki-aki
02-02-2010, 10:41
A tu jeszcze ktoś z Krakowa, kto poszukuje:

http://forum.muratordom.pl/post3984257.htm?highlight=#3984257

iva_marti
02-02-2010, 10:47
Mam nadzieje ,że w marcu sie wreszcie wprowadzimy. Oczywiście zapraszam na kawę :D

Zakrzów
02-02-2010, 12:48
iva_marti śliczna ta kuchnia :P
nieśmiało proszę o jej cenę i namiary na p.stolarza :wink:
pozdrawiam

kakusek
02-02-2010, 20:57
Aki-aki ma racje-stolarz bedzie mial pelne rece roboty po Towich rekomendacjach ale to chyba dobrze :wink: Iva mozesz dac jeszcze namiar na tego drugiego od drzwi-prosze :)
Kuchnia wyszla swietnie i nawet fotki najprostszym aparatem pokazuja jej urok :) Mam pytanko odnosnie sufitu podwieszanego.Ile trzeba "ukrasc" miejsca z wysokosci aby zrobic takie "korytka" jak u Ciebie?Tzn ile opuscilas (cm) sufit glowny a ile te pasy gdzie beda osadzone oprawy i jakiej jest on szerokosci?
Ja wlasnie rozplanowywuje sobie oswietlenie domku i bardzo podobaja mi sie takie prostokatne podwojne oprawy z chorsa-a ty jakie zakupilas do kuchni?

iva_marti
02-02-2010, 22:26
Kakusek jak będę na budowie to zmierze te sufity. W kuchni mam obniżony chyba około 15 cm ,ale tak duzo tylko dlatego ,ze pod sufitem jest schowana rura od okapu. W salonie też mam korytka i jest mniej obiżony.
Chorsy piękne ,ale niestety byt drogie :-?
My mamy takie oprawy:
http://www.allegro.pl/item908538396_okazja_super_oprawa_halog_2pkt_230v_ k_43.html
a kupowałam u tego sprzedawcy dawno i miał wtedy jeszcze taniej.
Stolarz teraz robi mi szafę pod Hemnesa i do wiatrołapu oraz małą pod umywalkę. Sama niecierpliwie czekam na efekty.
Stolarz to bardzo porzadny nie tylko fachowiec ,ale i czlowiek. Zawsze na czas, a nawet minutę przed czasem.

ulkap
03-02-2010, 12:24
Witajcie, poszukuję firmy z Krakowa lub północnych jego okolic, która zaprojektuje i wykona kuchnię. Zależy mi na fajnym projekcie. Byłam w kilku miejscach ale niestety "projektanci", których tam spotkałam, nie mieli powalających pomysłów (a nawet proponowali rozwiązania moim zdaniem niezbyt funkcjonalne czy sensowne) i bazowali na tym co sama im podpowiedziałam.

Wczoraj byłam w firmie Archidom koło b. Billi/Elei www.archidom.com.pl. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą? W szczególności czy robią fajne projekty i jak cenowo wygląda realizacja kuchni? Pan zaśpiewał 500 zł za projekt ale nie był łaskaw ani zaproponować swoich pomysłów "na zachętę" (oprócz kilku starych realizacji, nota bene dosyć fajnych) ani nawet nie raczył zrobić wstępnej wyceny (z którą w żadnym innym punkcie nie miałam problemu).

Normalnie podziękowałabym mu i tyle, ale jestem zdesperowana bo nie wiem gdzie iść...

Pomocy!!

jakubovy
03-02-2010, 13:12
Witam
nie dawno korzystałem i polecam (cena a przede wszystkim jakość!)
tel na stronce
pzdr
http://www.meblepajak.pl/

aki-aki
03-02-2010, 13:41
:wink: jekłama czy nie jekłama :P
:wink: oto jest pytanie :wink:

kaczorek1234
03-02-2010, 14:24
Witam
nie dawno korzystałem i polecam (cena a przede wszystkim jakość!)
tel na stronce
pzdr
http://www.meblepajak.pl/

dzieki za kontakt,
dzownilem do niego ale tano to on nie jest:0 owszem ma wiedze która sie dzieli ale cena podstawowa za metr bieżący mdfu lakierowanego to 1300zl.
na ta chwilę mam gościa co za mdf lakierowany połyskowy bierze niecałe 700 zł pozdrawiam

kakusek
03-02-2010, 18:46
Iva bardzo dziekuje :) Ja tez bede musiala ukryc podlaczenie okapu.Nie wiem co mnie zacmilo przy projektowaniu domu ze nie uwzglednilam w wysokosci parteru podwieszanych sufitow.Chcialam miec na gotowo 2,70 i tak tez jest zaprojektowane ale teraz w kuchni i holu bede musiala poobnizac aby zamontowac oswietlenie.Jesli masz mozliwosc to poprosze jeszcze o wiecej fotek tych Twoich rynienek na stropie.Nie mam pojecia w jakich odleglosciach powinno sie dawac takie podwojne(lub pojedyncze) lampki i na razie rysuje sobie to wszystko tak na oko tyle ze w samej kuchni wyszlo mi juz 24 pkt swietlnych i to chyba przegiecie :wink: [/u]

iva_marti
04-02-2010, 10:26
Kakusek zrobię zdjęcia i pomierzę ,ale dopiero w sobotę .Nie mam kiedy w tygodniu jechać do domu. Chyba ,ze jesteś z Krakowa to możemy się spotkać w sobotę i sama sobie wszystko sprawdzisz.

iva_marti
04-02-2010, 10:28
U mnie też duuużo punktów świetlnych. Przeraziłam sie jak chciałam kupić do nich porządne halogeny ledowe. Koszt jednego w poleconej hurtowni to 39zł :evil:

kakusek
06-02-2010, 09:59
Ivus ja sie przerazilam jak sprawdzilam cene chorsa-kto takie ceny wymysla :roll: Moze tylko nad wyspe dam te chorsowskie a reszte trzeba bedzie poszukac zastepczakow :)
Dziekuje za zaproszenie na ogladanie ale niestety mimo ze faktycznie jestem z Krakowa obecnie nie ma mnie na miejscu.
Mam w zwiazku z tym rowniez mala prosbe.Czy mozesz polecic jakies sklepy w Krakowie (lub okolicy) z fajnymi plytkami,armatutra oraz oswietleniem?Bede w Krakowie tylko jeden dzien i chcialam cos wkoncu sobie pomacac :wink: Wiem na pewno ze uderze do Max-Flizu ale moze sa jeszcze jakies inne salony z duza iloscia fajnych produktow?Pisalas o jakies hurtowni z oswietleniem-mozesz podac adres?
Strasznie Cie mecze ale jestem teraz w tym temacie na biezaco wiec na pewno sie orientujesz :)

kaczorek1234
06-02-2010, 12:48
Ivus ja sie przerazilam jak sprawdzilam cene chorsa-kto takie ceny wymysla :roll: Moze tylko nad wyspe dam te chorsowskie a reszte trzeba bedzie poszukac zastepczakow :)
Dziekuje za zaproszenie na ogladanie ale niestety mimo ze faktycznie jestem z Krakowa obecnie nie ma mnie na miejscu.
Mam w zwiazku z tym rowniez mala prosbe.Czy mozesz polecic jakies sklepy w Krakowie (lub okolicy) z fajnymi plytkami,armatutra oraz oswietleniem?Bede w Krakowie tylko jeden dzien i chcialam cos wkoncu sobie pomacac :wink: Wiem na pewno ze uderze do Max-Flizu ale moze sa jeszcze jakies inne salony z duza iloscia fajnych produktow?Pisalas o jakies hurtowni z oswietleniem-mozesz podac adres?
Strasznie Cie mecze ale jestem teraz w tym temacie na biezaco wiec na pewno sie orientujesz :)

Witam,
Heban
Max Fliz
Bomar I i II
Grudnik
Witek Zabierzów koło Krakowa olbrzymie centrum wiec trzeba zerkanc na mapke http://www.witek.pl/index.php?page=PlanObiektu
salony niekoniecznie tanie ale z duzą ilością gotowych projektów, na ogółkolekcje się powtarzają

co do osiwetlenia chetnie dołącze sie do pytania, moze ktos polecic ciekawe salony z oświetleniem?

iva_marti
06-02-2010, 16:16
Kakusek ja kupowałam w różnych sklepach.
Max-Fliz obowiązkowo do zobaczenia i pomacania wszystkiego.
Jak już sobie coś upatrzysz warto zapytać w sklepie saniwell, mają siedzię tuż obok max-flizu (warto iść i zapytać co są w stanie sprowadzić i w jakiej cenie)
http://www.sanitbuy.pl/
Ja załatwiałam z Panią Aliną. Przy jakimś większym zamówieniu dają ceny lepsze niż na stronie. Płytki też sprowadzają ,ale nie wszystkich producentów.
Obok Max-Flizu, po drugiej stronie stacji benzynowej też masz sporo fajnych sklepów: z płytkami, kuchniami ,oświetleniem.
Z oświetleniem są tam 2 fajne sklepy.
Jeden (Architektura swiatła) widoczny od ulicy Zakopiańskiej, same drogie super lampy. Znalazłam ich stronę
http://www.reflex-studio.com.pl/index_pol.html
i drugi obok kuchni Aalto ( tutaj są bardziej reflektorki ,wpuszczane w sufit itp.). To chyba ten:
http://www.aquaform.pl
Hurtownia, o której pisalam handluje tylko oświetleniem ledowym :listwy, halogeny ledowe itp.
Skoffy na schody tanio kupiłam tutaj:
http://www.elektryka.krakow.pl/
Trzeba jednak ,najpierw zamówić a dopiero za kilka dni odbiór.

Lampy w bardziej przystepnych cenach ,trochę podróbek znanych modeli :
http://www.1001lamp.pl/
Ja u nich na pewno jeszcze kupię te (już kilka u nich kupowałam) Warto też pytać o rabaty.:
http://www.1001lamp.pl/46/magic/973/v200/
http://www.1001lamp.pl/46/iceberg/973/v192/

iva_marti
06-02-2010, 16:22
Wszystkie sklepy są w blisko siebie.
Do Hebana na Kosocickiej też warto podjechać.

iva_marti
06-02-2010, 16:41
Dużo też kupowałam przez allegro i sklepy internetowe. Zawsze jak już coś miałam wybrane towrzucałam w allegro, ceneo i kupowałam tam gdzie najtaniej (oczywiście jesli sprzedawca ,sklep miał pozytywne opinie)

kakusek
08-02-2010, 22:17
Dzieki Wam serdecznie :) Faktycznie wszystko w miare blisko wiec powinnam dac rade w jeden dzien oblukac :wink:

Basia_KRK
08-02-2010, 23:20
SIMO - http://www.kuchnie.simo.pl

Idealne Meble - http://www.idealnemeble.pl/

Magra - http://www.magra-meble.pl/

Baum Centrum - http://www.kuchnie.malopolska.pl/

Salonik Meblowy - http://www.salonikmeblowy.krakow.pl/

Alno Studio - http://www.alnostudio.pl/

karioka
24-02-2010, 06:10
iva_marti bardzo proszę o namiary na Twojego stolarza, zobaczyłam wczoraj kuchnię, którą Ci zrobił i widzę, że jest świetny :lol: jeżeli szybko nie zdecyduję się na zamówienie kuchni, to chyba będę kobietą rozwiedzioną, bo mój skądinąd kochany mąż nie rozumie, że wybór wykonawcy kuchni, to poważna decyzja i jego żarty na temat tego, że z moimi wymaganiami, to przeprowadzimy się w sam raz na euro 2012 brzmią niebezpiecznie :D

Liwia222
24-02-2010, 22:06
iva_marti ja również bardzo proszę o namiary na tego stolarza:)...z góry dzięki

Ps. Kuchnia cudna

ulkap
07-03-2010, 13:52
Gdyby ktoś zastanawiał się nad zatrudnieniem do zrobienia projektu kuchni firmy Archidom z Krakowa www.archidom.com.pl to serdecznie odradzam. My niestety podpisaliśmy z tą firmą umowę - oczywiście płatność z góry i to niemało bo 500 zł. Co nas podkusiło?! Pan robił początkowo świetne wrażenie, wychwalał swoje umiejętności, pokazywał ciekawe realizacje i szczycił się zadowoleniem klientów. Niestety, rzeczywistość okazała się inna: projektant niezbyt pomysłowy, proponuje niepraktyczne rozwiązania, wykazuje bardzo mało własnej inicjatywy, zawala terminy, itp. Odradzam.

genomika
16-03-2010, 13:04
iva_marti Kuchnia jak malowana. Dopracowana na wysoki połysk. Jeśli nie masz nic przeciwko to prosiłabym o namiary na tego stolarza. O ile dobrze zrozumiałam nie tylko kuchnię Ci robił?

PZDR :wink:

DoniaSuzzi
16-03-2010, 13:26
iva_marti, mogłabym prosić również o namiary na Twojego stolarza? I cenę Twojej kuchni? Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna :) :oops: Albo ktoś, kto dostał od ivy te informacje :wink:

mac123
22-03-2010, 12:35
można również prosić o namiary. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Hienka
24-03-2010, 14:30
Czy ma ktoś doświadczenia z firmą SIMO z Krakowa? Przedstawili mi dość korzystną wycenę, ale nikt kogo znam nie robił u nich. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje, mam zamiar zrobić kuchnię porządnie i mogę wydać ciut więcej, ale żeby wszystko miało ręce i nogi :-)

Basia_KRK
28-03-2010, 09:26
Hienka, robili Ci projekt kuchni i potem dopiero wycenę? czy bez projektu?

Hienka
28-03-2010, 11:36
Póki co wyglądało to tak:

Najpierw byłem u nich z wymiarami kuchni, powiedziałem jakbym mniej więcej chciał rozplanować sobie układ i jakie sprzęty muszą się znaleźć w środku, wybrałem wstępnie materiały i kolory.

Potem babka odezwała się do mnie z wstępnym kosztorysem uwzględniającym poszczególne elementy, także od razu widać na czym można przyciąć koszty.

Potem ja pojechałem do nich bo zmieniły się ciut plany, dogadaliśmy dokładnie szczegóły, pokazali mi mniej więcej jak będzie to wyglądało (taka wstępna wizualizacja).

Teraz czekam na wycenę mebli po modyfikacji.

Generalnie jestem zadowolony z obsługi póki co, ale finalnie oceniać będę meble, a z tym nie mam doświadczenia. Nie znam nikogo kto robiłby u nich meble, dlatego bardzo mi zależy na opinii osób które coś wiedzą lub spotkały się z ta firmą.

Ceny mają chyba średnie, mam wyceny wyższe jak i niższe od tej z Simo, ale póki co oni robią wrażenie naprawdę profesjonalne, nic nie narzucają, słuchają, doradzają, itd.

daro1689
21-04-2010, 16:23
:spam:

Agawi81
22-04-2010, 10:01
Kochani licze na Waszą pomoc. Szukam dobrego stolarza, który zrobi mi ładne schody drewniane. Fachowiec z polecenia zażyczył sobie 350 zł netto za stopień za montaż i materiał bez malowania (z jesionu). Czy znajdę kogoś kto mi zrobi porządne, ładne schody taniej?

Witam, my zapłacilismy za stopień (dębowy) 350 zł a za duży chyba zabiegowy się nazywa 430 a za metr bieżący barierki która jest wykonana częściowo z drewna a częściowo z rurki nierdzewki 350 zł. Stolarz z okolic Skawiny, niestety ma długie terminy ale naprawde warto. Zdjęcia schodów mogę wysłac na priv.

karo12
14-05-2010, 09:46
Witam!

Ja tez poszukuje wykonawcy do kuchni.
Iva_Marti kuchnia jest piekna.
Prosze o namiar na stolarza

snaker666
23-05-2010, 15:23
Iva_marti boską macie tę kuchnię!!! ja również proszę o cenę mebli i blatu. I namiar na stolarza!

asizo
23-05-2010, 15:41
Obiecałam zdjecia w tamtym tygodniu. Nie mam niestety obecnie na stanie aparatu.
Wkleję zdjecie zrobione dziadowym telefonem ,a jak tylko będzie aparat to wrzucę coś lepszego
http://img697.imageshack.us/img697/6163/foto040x.jpg

Cuuuuuudna.

Elena76
24-05-2010, 18:11
Iva_marti, Morfeusz1 - piękne kuchnie :)

annNS2
10-09-2010, 12:39
jak sie sprawuje czarny lacobel? duzo z nim zachodu i ciaglego czyszczenia? ;)

muszelek
10-09-2010, 13:03
nam polecono
SIMO
MROZUPROJEKT
MEBKRAK
IDEALNEMEBLE
KUCHNIEFORMAT

jeszcze niepodjelismy decyzji, ale ich wstepne wyceny wiele sie nie roznia od siebie.
Moj maz mocno oponuje za kuchnia z IKEA, bo mamy taka obecnie i bardzo zadowoleni jestesmy - ale wolalbym jednak zeby ktos to zrobil pod wymiar

magda1234
22-09-2010, 21:59
Witam:)
Ja zamawiałam meble kuchenne w firmie Mebix
rzetelnosc ,uczciwosc, fach wrekach , precyzja
piekne stabilne meble wymiar pasujacy idealnie do scian
jestem juz umowiona na kolejny pomiar tym razem szafa do sypialni :)

anyaa
14-10-2010, 11:13
Ja właśnie poszukuję kogoś ,żeby zrobił nam aneks kuchenny w rozsądnej cenie. Byłam w Kalwarii Z. ,ale nic ciekawego, a drogo się cenią

w_usuniete_5
16-10-2010, 11:15
my bardzo byliśmy zadowoleni z firmy meble mrowiec. Ale jak chcieliśmy zamowic nowe meble (bo sie przeprowadzamy) gosc sie z nami umowil, nie przyszedl, a potem nie odbieral telefonu. Takze w tej chwili odradzam te firme.

annNS2
04-11-2010, 16:00
ja moge podac namiary na stolarza, ale dopiero po zamontowaniu szafek - zobacze czy warto ;)

nicol21
04-11-2010, 18:49
iva_marti - bardzo ładna kuchnia! a masz może focie jak to wygląda teraz? bo bardzom ciekawa!!!!

Basia_KRK
30-03-2011, 15:26
Dodaję:
House of Kitchen (http://www.max-fliz.com.pl/pl/component/content/article/57-informacje/355-house-of-kitchen-ju-otwarte)- ul. Zakopiańska 58

gamp
12-04-2011, 19:56
Witam, czy ktoś się dowiedział kto wykonywał meble dla iva_marti?(pytałem na prv ale chyba już nie czyta forum)

dean
04-05-2011, 21:59
wcześniej czytałem troszke te posty ale w końcu znalazłem (z polecenia znajomego) bardzo fajnego stolarza p. Pomianowski co prawda z miechowa ale bez problemowo robi też meble w krakowie.
nie mam aktualnie zdjęć swojej kuchni ale na dniach udostepnie:]
nie wiem czy ktoś z was widział grafike na frontach zamiast frontów lakierowanych, wygląda obłednie co prawda nie jest to tanie ale zapewniam warte swojej ceny:] na górnych szafkach mam zdjęcia londynu nocą:]
w razie zainteresowania pisac na prv.
pozdrawiam

next-luke
09-05-2011, 14:29
Ja zamawiałem u Pana Rafała 791 946 768
DOMO-KUCHNIE.PL

Polecam zdjęcia mojej kuchni, na ich stronie www, z tą lakierowaną na czerwono górą, są w galerii jako jedne z ostatnich:)

bart-ek
16-05-2011, 12:37
u mnie robiła firma znajomego znajomego, więc poniekad z polecenia ;)
meble sa bardzo jasne, i chciałem aby zamontowali duzo oswietlenia, bo pomieszczenie jakies takie malo doswietlone było, a zona chciała koniecznie miec tez swiatła nad blatami, więc teraz kuchnia to najjasniejsze pomieszczenie w naszym domu:rolleyes:
nie słyszałem puki co zeby narzekała na to, ze się bardzo brudzi i trudno domyc (ale tez specjalnie się tym nie interesowałem, to fakt)

dla zainteresowanych zdjecie mojej kuchni mozna zobaczyć u nich w galerii, to dokladnie ta ostatnia w meblach kuchennych
http://www.autorskiemeble.pl/galeria-mebli.html
ogólnie kuchnia mała, wiec mebli tez nie za duzo i nie wyszlo zbyt kosztownie

max kraków
12-09-2011, 21:35
Całkiem niedawno robiliśmy garderoby w firmie Nevest, ale robią nie tylko zabudowy, meble też.
Jakościowo bardzo ok.

worktravel
14-09-2011, 10:21
Polecam wybrać się do Gdowa, jest tam bardzo dużo form zajmujących się takimi usługami za naprawdę rozsądna cenę (czasem nawet cztery razy taniej niż w Krakowie), a jakość zawsze dobra.

Pinus2
27-12-2011, 22:19
Witam,
czy ktoś wie czy stolarz Robert Foryś Usługi Stolarskie ul.Ważewskiego 66, to ten sam Robert Foryś - dawny Stolschód ul. Ciechocińska 10?
Czy ten Pan pod nowym szyldem nadal chce oszukiwać ludzi?

hankoos
03-03-2012, 15:46
iva-marti, nie wiem czy jeszcze tutaj zaglądasz i czy jest to jeszcze możliwe ale dasz radę odgrzebać namiary na stolarza? pozdrawiam

doktorone
20-03-2013, 20:18
Witam,

poszukuję stolarza, który wykona łóżko, szafki nocne, szafę, komodę oraz toaletkę.

Czy może ktoś kogoś polecić w Krakowie lub okolicach.

Potrzebuję też meble do kuchni, łazienki i salonu :)

doktorone
20-03-2013, 20:33
Witam,

czy ktoś w ostatnim czasie robił kuchnie i może kogoś polecić?

Potrzebuję też łóżko, meble do sypialni etc...

Proszę o pomoc.

Elfir
20-03-2013, 20:56
Najłatwiej byłoby uzyć wyszukiwarki :p
Łączę

doktorone
20-03-2013, 21:07
I tak też zrobiłem... efekt? marny!!!

Masa stolarzy o których nic nie wiem, a szukam kogoś sprawdzonego :)

Ale dziękuję za wspaniałą radę :P

Elfir
20-03-2013, 21:26
Jak żaden sprawdzony? Przecież są namiary na stolarzy, którzy robili u forumowiczów meble. Sa to forumowicze z dużym dorobkiem, a nie jednopostowcy od reklam.

gabunia76
19-04-2013, 11:51
Witam.
Postanowiłam odnowić wątek i prosić was o pomoc.
Właśnie jesteśmy na etapie urządzania nowego domku i zastanawiamy się nad schodami drewnianymi, to znaczy ja już wiem, że chcę takie mieć, a mąż się jeszcze zastanawia czy się szybko nie porysują. Interesują nas schody dębowe, są to schody betonowe ale robilibyśmy tylko stopnie + cokolik drewniany i balustrada częściowo z drewna i stali nierdzewnej. Podstopnice myślimy zrobić z kamienia lub jaśniejszej płytki drewnopodobnej. Był u nas gościu i powiedział nam 700 zł za stopień razem z cokolikiem. Nie wiem czy jest to dużo czy mało. Szukamy dobrego fachowca i niedrogiego w okolicach Krakowa i Skawiny.

joliska
19-04-2013, 14:04
Gabuniu,
dopiero przyszłaś na FM i zamiast skorzystać z długiego wątku nt. schodów, który masz pod ręką, odkopujesz ten staroć spamogenny...

gabunia76
20-04-2013, 09:29
Pani Administrator uważam, że taką wiadomość powinna Pani przesłać do mnie na PW Nie zgadzam się z Panią, że zaśmiecam ten wątek, ponieważ piszę w odpowiednim temacie. Nikt tutaj od 3 lat nic nie napisał, a uważam, że informacje dotyczące urządzania domu ciągle się zmieniają więc chciałam zasięgnąć świeżej porady :)
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

bart-ek
21-02-2014, 18:54
:spam: i archeologia :evil:

inka_
12-02-2016, 12:55
Witam, poszukuje zaufanego sprawdzonego stolarza, ktory zrobi meble kuchenne, lazienkowe, do sypialni i inne na zamowienie.
Zalezy mi tez jak wiekszosci na przyzwoitej cenie :)
pozdrawiam, z gory slicznie dziekuje!

inka_
14-02-2016, 11:19
Przepraszam, tak niesmialo podbijam, czy ktos kto nie doradzi konkretnie moglby doradzic na jakiej podstawie zdecydowac sie na dana firme?

Elfir
14-02-2016, 13:43
Połączyłam z wątkiem o stolarzach.
Niestety kilka ostatnich wpisów jest mało wiarygodnych, ale może starsze namiary są aktualne.

TuKasia
14-02-2017, 20:58
A ja chciałam serdecznie podziękować forumowiczom za namiar na mojego stolarza od schodów - z białej listy wykonawców. Stolarz po prostu spełnił nasze marzenie o schodach i w dodatku był najtańszy i mega szybki i dokładny
381597

polerka
15-02-2017, 19:09
Piękno prostoty. Dobrze wyglądają.

moni33333
27-02-2017, 14:48
z czystym sumieniem mogę polecić dobrego stolarza. Wykonał u mnie schody dębowe które były lakierowane natryskowo wraz z balustradą. Poniżej przesyłam zdjęcie. Polecam tel 505416799

new0710
28-02-2017, 11:05
ja nie wiem czemu te schody tyle kosztuja

leda16
04-03-2017, 20:16
Tydzień temu stolarz z Pcimia skończył nasze schody. 13400 zł. Schody betonowe, nierówne, z lat 80-tych., 27 stopni. Mnie się podobają. Ponieważ spocznie były już obłożone gresem, niewiele dało się pokombinować z wysokością poszczególnych stopni. Z prac remontowych pozostały jeszcze gresy na balkonach i balustrada. Poprzedniego fliziarza pogoniłam jak przyszedł do cięcia ze...szlifierką kątową. zniszczył 2 m gresów.