PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny robocizny w ogrodzie



Arkady3
16-06-2009, 20:57
Witam Wszystkich.
Czy orientujecie się Państwo ile kosztuje położenie bieżącego metra agrowłókniny w ogrodzie? muszę wyłożyć kilkudziesięciometrowe pasy o szerokości ok. 1,5 m pod drzewami owocowymi oraz krzewami malin. Czy należy przed położeniem tkaniny zerwać darninę czy też można zastosować chemię w celu jej wypalenia. Czy przypadkiem nie będzie miało to złego wpływu na drzewa i krzewy?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mirek_Lewandowski
16-06-2009, 21:05
Czytałem trzy razy... chyba się napije, czy co...

Jak musisz położyć to Cię kosztuje tyle ile agrowłoknina + robota, rozumiem, własna.
A co ma mieć zły wpływ- zerwanie darni, zastosowanie chemii czy położenie agrowłókniny?
A tak w ogóle- to po jaką cholerę ta agrowłóknina, osobliwie w malinach i pod jabłonkami ???????

Może tak po ludzku napisz, o co chodzi....

mundzia
16-06-2009, 21:29
Mirku, no żebys przypadkiem w nałóg nie wpadł :lol: :lol: :lol:
i jeszcze ta ulubiona przez Ciebie "szmata" :lol:
za dużo jak na jeden post :lol: :lol:

ja zrozumiałam, ze chodzi o robocizne położenia tej agrowłókniny i tez się mocno dziwię... to nie takie trudne... idzie szybko... samemu można zrobić...

Jagger
16-06-2009, 23:16
Wiesz można mieć 2 lewe ręce do takich rzeczy albo... być po prostu leniwym :)

jamles
17-06-2009, 00:05
daj sobie siana z tą szmatą a zaoszczędzoną kasę dołoż do ...... traktorka :wink:

Damro
17-06-2009, 00:17
daj sobie siana z tą szmatą a zaoszczędzoną kasę dołoż do ...... traktorka :wink:

sorki ale po co mi traktorek jeśli będę mieć kopce z kretów na trawniku czy na rabatach np z tui chwasty?

jamles
17-06-2009, 00:27
daj sobie siana z tą szmatą a zaoszczędzoną kasę dołoż do ...... traktorka :wink:

sorki ale po co mi traktorek jeśli będę mieć kopce z kretów na trawniku czy na rabatach np z tui chwasty?
zawsze można ogród ..... zabetonować :wink:
a traktorek dotyczy autora wątku, który ma bodaj 38arową działkę

Arkady3
17-06-2009, 10:59
Zamierzam położyć agrowłókninę w trudno dostępne miejsca, gdzie nie jest możliwe koszenie trawy. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to prosta robota i można samemu, ale z przyczyn rodzinno-zawodowych jest to dla mnie nie możliwe. (Jagger po co sugerować od razu lenistwo czy dwie lewe ręce). Po bokach agrowłókniny chciałem by położono rządek kostki a na spód rozsypię korę albo drobny kamień i będę miał święty spokój podczas koszenia.
Pozdrawiam.

Zbigniew Rudnicki
17-06-2009, 18:20
Na rabatach kwiatowych mam położoną czarną agrowłókninę szerokości ok. 60cm, przyciśniętą (aby nie sfruwała) plastikowymi kratkami trawnikowymi (50x50cm) w rytmie z odstępem też co 50cm.
Można po tym chodzić i doglądać kwiatki. Można też co roku lub 2, łatwo zdjąć włókninę, spulchnić ziemię, podsypać kompostu.
Jeśli kompost sypię na wierzch ziemi, to można użyć kompostu nie do końca przekompostowanego. Drogo - ale wygodnie.
W miejscach, gdzie nie potrzebuję dostępu (nie stąpam) zamiast kratek używam dużych płaskich łupanych kamieni - jest nieco ładniej niż z kratkami.
Żywopłot z cisów zabezpieczyłem (6 lat temu) nie włókniną, lecz specjalną czarną folią z mikroperforacją (aby przechodziła woda) i posypałem korą.
Obecnie na tej korze wyrasta trochę chwastów, ale szalenia łatwo dają się wyrywać, gdyż ukorzeniają się tylko w korze (nie przebijają folii).

NOTO
02-07-2009, 11:38
Nie da się tego wycenić ... dobrze.
JAk zakłądałem sam to w niektórych miejscach założenie 3 m2 trwało 2 godz. w innych 5 min. Wszystko zależy jakie roślinki ... np. ostrokrzew, ognik :)

gixxxar
11-07-2009, 16:00
Witam,
mnie za ogród firma powiedziała za 2000 m2, 85 tys,
pozdrawiam,

iza mama gabora
13-07-2009, 14:01
Witam,
mnie za ogród firma powiedziała za 2000 m2, 85 tys,
pozdrawiam,

Kurde,człowieku,podaj namiary-zrobię Ci to za 60tys.!!!!!!!! :o :wink:

NOTO
13-07-2009, 14:37
Witam,
mnie za ogród firma powiedziała za 2000 m2, 85 tys,
pozdrawiam,

Kurde,człowieku,podaj namiary-zrobię Ci to za 60tys.!!!!!!!! :o :wink:

Ja mam 800m2 ... to może zrobisz mi taniej.

Mój plan ogrodu:
400m2 trawy
4 duże eukaliptusy, 4 palmy kokosowe, 3 cedry 10 metrowe
20 3-metrowych kaktusów
4 10 letnie magnolie
12 10letnich różaneczników
Altana na 10osób z drewna egzotycznego
Staw 40m2 z wodospadem z roślinnością błotną.
ściezki wybrukowane drewnem eukaliptusowym
5 m góra ze skały wulkanicznej porośnięta roślinami skalnymi + na samej górze kosodrzewina i magnolia
nawadnianie całości,
oświetlenie, opaska wokół domu z gresu bazaltowego opalanego
Chyba o niczym nie zapomniałem ...

podejmiesz sie ?

iza mama gabora
13-07-2009, 14:43
Witam,
mnie za ogród firma powiedziała za 2000 m2, 85 tys,
pozdrawiam,

Kurde,człowieku,podaj namiary-zrobię Ci to za 60tys.!!!!!!!! :o :wink:

Ja mam 800m2 ... to może zrobisz mi taniej.

Mój plan ogrodu:
400m2 trawy
4 duże eukaliptusy, 4 palmy kokosowe, 3 cedry 10 metrowe
20 3-metrowych kaktusów
4 10 letnie magnolie
12 10letnich różaneczników
Altana na 10osób z drewna egzotycznego
Staw 40m2 z wodospadem z roślinnością błotną.
ściezki wybrukowane drewnem eukaliptusowym
5 m góra ze skały wulkanicznej porośnięta roślinami skalnymi + na samej górze kosodrzewina i magnolia
nawadnianie całości,
oświetlenie, opaska wokół domu z gresu bazaltowego opalanego
Chyba o niczym nie zapomniałem ...

podejmiesz sie ?

Nie rozumiem-chwalisz się wysokością swoich drzew czy o co chodzi? :o

r-32
13-07-2009, 21:19
Witam,
mnie za ogród firma powiedziała za 2000 m2, 85 tys,
pozdrawiam,

Kurde,człowieku,podaj namiary-zrobię Ci to za 60tys.!!!!!!!! :o :wink:

Ja mam 800m2 ... to może zrobisz mi taniej.

Mój plan ogrodu:
400m2 trawy
4 duże eukaliptusy, 4 palmy kokosowe, 3 cedry 10 metrowe
20 3-metrowych kaktusów
4 10 letnie magnolie
12 10letnich różaneczników
Altana na 10osób z drewna egzotycznego
Staw 40m2 z wodospadem z roślinnością błotną.
ściezki wybrukowane drewnem eukaliptusowym
5 m góra ze skały wulkanicznej porośnięta roślinami skalnymi + na samej górze kosodrzewina i magnolia
nawadnianie całości,
oświetlenie, opaska wokół domu z gresu bazaltowego opalanego
Chyba o niczym nie zapomniałem ...

podejmiesz sie ?

Nie rozumiem-chwalisz się wysokością swoich drzew czy o co chodzi? :o

No wyrażniej się nie da ! !
4 duże eukaliptusy, 4 palmy kokosowe, 3 cedry 10 metrowe
20 3-metrowych kaktusów

"Altana na 10osób z drewna egzotycznego" :lol:

NOTO
14-07-2009, 07:06
:)
Ten ogrod nie byłby ładny - same duże rośliny nie stworzą efektu.

Chodziło mi o pokazanie że wielkośc ogrodu nie jest wprost proporcjonalna do ceny za jego urzadzenie. I kwota xx tys zł za yyyy m2 to za mało informacji aby powiedzieć czy drogo czy tanio. To wszystko.

iza mama gabora
14-07-2009, 14:33
:)
Ten ogrod nie byłby ładny - same duże rośliny nie stworzą efektu.

Chodziło mi o pokazanie że wielkośc ogrodu nie jest wprost proporcjonalna do ceny za jego urzadzenie. I kwota xx tys zł za yyyy m2 to za mało informacji aby powiedzieć czy drogo czy tanio. To wszystko.

Przepraszam ale chyba żle to zrozumialeś-założycielowi wątku chodziło o koszty położenia agrowłókniny a nie o zakładanie ogrodu :) No chyba,że ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem :wink:

NOTO
14-07-2009, 14:51
Witam,
mnie za ogród firma powiedziała za 2000 m2, 85 tys,
pozdrawiam,

Kurde,człowieku,podaj namiary-zrobię Ci to za 60tys.!!!!!!!! :o :wink:

Odnosiłaś się (moim zdaniem) do wypowiedzi gipsara nie autora wątku :)

iza mama gabora
15-07-2009, 20:26
Witam,
mnie za ogród firma powiedziała za 2000 m2, 85 tys,
pozdrawiam,

Kurde,człowieku,podaj namiary-zrobię Ci to za 60tys.!!!!!!!! :o :wink:

Odnosiłaś się (moim zdaniem) do wypowiedzi gipsara nie autora wątku :)

Doskonale wiem do czyjej wypowiedzi sie odniosłam :lol: Autorowi wątku chodziło o agrowłókninę,kolega gipsar wyraził się w tym temacie nie na temat a Ty ten "nie na temat" ciągniesz :lol: :lol:

gixxxar
15-07-2009, 21:18
Ok,ja pomyliłem bo sa dwa posty o cenach ogrodu,
przepraszam,

NOTO
15-03-2010, 09:54
Czy kryzys wpłynie na ceny robocizny w ogrodzie ?

Mymyk_KSK
15-03-2010, 13:49
Czy kryzys wpłynie na ceny robocizny w ogrodzie ?

Czy ja wiem? Nie jestem pewna czy tak naprawdę jest z czego schodzić ;-)

Kosztv robocizny przy urządzaniu ogrodu (mam oczywiście na myśli zlecenie założenia ogrodu firmie) jest wbrew pozorom niewielką częścią całości kosztorysu.

Choć mogą być - relatywnie - dość duże, jeśli np. w grę wchodzi posadzenie 1500 roślin (czyli praca dla 3 osób na tydzień - samo sadzenie, bez przygotowania! - wyniesie ok. 1800 zł) a taka ilość roślin przy kompleksowej realizacji projektu to nie jest wcale dużo przy ok. 15 arowym ogrodzie.

Główne koszty robią: nawadnianie, oczka wodne/kaskady/ źródełka, murki oporowe, schodki, nawierzchnie, mała architektura, rośliny - zwłaszcza te większe / mniej popularne / zastosowane masowo (np. jako zadarniające w ilości 4-8 szt/m2) - i mam tu na myśli głównie koszt materiału.

zachcianka
17-03-2010, 07:54
Zgodzę się.
Ludzie myśla a co to za praca posadzić kilka kwiatków,
a przy kompleksowym wykonawstwie ogrodu np 2000 m to duzo roboty. Porównam czas wyknywania takiego ogrodu do budowy domu.
Mniej wiecej tyle samo ludzi i czasu na to potrzeba :-?
A najwiecej w kosztorysie i tak nabija materiał...