PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż Geberita w zabudowie - pytanie o profile CW



silencer7
16-06-2009, 21:28
Z tego co wiem profili CW nie przykręca się do UW przy wykonywaniu zabudowy z płyt GK. Myślałem więc, że nie przykręca się ich i już - nigdzie. A tymczasem na filmiku Geberita pokazane jest że skrajne profile CW bezpośrednio przy stelażu WC skręcane są właśnie ze stelażem.
Filmik tutaj (w 1:12 min. profile są przykręcane):
http://www.youtube.com/watch?v=z5ttLirH61Q
Czy to na pewno właściwe podejście?

batko lenin
16-06-2009, 21:42
Wszystkie chwyty dozwolone, ważne żeby twarde było, a nie mientkie... :wink: Skręcaj do kupy na sztywno, ale z głową. Powodzenia!

edde
16-06-2009, 23:39
nieee!
z głową nie skręcaj! głowy szkoda :lol:

silencer7
17-06-2009, 06:28
:)
Czyli jakbym się uparł i cały stelaż skręcił ze sobą do kupy na sztywno to nic się nie będzie działo? Klej do płytek będzie oczywiście elastyczny.

edde
17-06-2009, 08:30
:)
Czyli jakbym się uparł i cały stelaż skręcił ze sobą do kupy na sztywno to nic się nie będzie działo? Klej do płytek będzie oczywiście elastyczny.

:lol:
no co Wy :o co za pomysły, skręcać stelaż najpierw z głową a później skręcać do kupy? kupa niezbyt solidny materiał (powiedziałbym nawet że to gó..no nie materiał :lol: ) na montzą geberita :wink:

silencer7
17-06-2009, 20:27
No dobra kupa i geberit to zły zestaw :D
A tak poważnie? :)

edde
17-06-2009, 20:36
ja tam osobiście nie widzę przeciwwskazań, ani do sztywnego skręcenia geberita ze stelażem obudowy, jak również do zestawienia geberita z kupą (ale tylko po zakończonym montażu z poprawnym podłączeniem :lol: )

pierwek
18-06-2009, 10:09
a'propos głowy... myślę, że przy robocie dobrze jest użyć również głowy a nie tylko trzymać się schematów. Na logikę... ta ścianka ma być sztywna czy "pływająca"? Dziękuję - wszystko na ten temat.

Ja przy Gebericie skręcałem wszystko na sztywno. No i nie zapomnij dać podwójnej płyty tam gdzie będziesz wieszał miskę.

silencer7
18-06-2009, 13:06
a'propos głowy... myślę, że przy robocie dobrze jest użyć również głowy a nie tylko trzymać się schematów. Na logikę... ta ścianka ma być sztywna czy "pływająca"? Dziękuję - wszystko na ten temat.

Ja przy Gebericie skręcałem wszystko na sztywno. No i nie zapomnij dać podwójnej płyty tam gdzie będziesz wieszał miskę.Dzięki za odpowiedzi. Do mnie też przemawia bardziej opcja ze skręceniem na sztywno, ale jedni mówią tak inni tak i powstaje mętlik. Tak czy inaczej moim zdaniem powstałe naprężenia powinny przenosić spoiny na obrzeżach płyt a nie luzy w profilach.

pierwek
18-06-2009, 15:24
na krawędziach prostopadłych ścianek (tzn ścianki regipsowej i ściany murowanej) i tak nic nie ma szans pękać bo albo dajesz tam jakąś listwę albo po prostu silikon który pokrywa spoinę przy płytkach