PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebny artykuł o kuchniach murowanych...



Alanta
18-04-2002, 10:53
Redakcjo, pilnie potrzebne wznowienie artykułu o kuchniach murowanych (z nr 6/99), są zainteresowani tematem!!!
Proponuję artykuł trochę rozszerzyć o sposób mocowania drzwiczek i szuflad, bo z tym jest problem.

dziuba
18-04-2002, 11:00
Redakcjo - popieram!!!
Jakby można było jeszcze pokazać murowanie nie tylko z cegły.
Może jakieś szuflady też dało by się zrobić??? Jak wstawić zmywarkę???
Czekamy z niecierpliwością!!!

skunks
18-04-2002, 11:20
:)

Alanta
18-04-2002, 12:19
Przydało by się też pokazać, jak zrobić szafkę narożną. Rozmawiałam z moim murarzem, zrobi mi to, ale zażądał dokładnych wytycznych, bo potem może być problem z montażem typowych drzwiczek.

Redakcjo, czy możemy przesyłać sobie indywidualnie skany starych artykułów z Muratora ?, nie robimy tego w celach komercyjnych ani publicznie.

18-04-2002, 12:30
i koniecznie sposoby estetycznych rozwiazan-plytki, klinkier, czy inne pomysly.sposoby zagosoidarowania w srodku. i polaczenia z reszta mebli i sprzetu.
no to macie pomysl na artykul :smile:

18-04-2002, 13:01
Zdecydowanie popieram pomysł powtórki.

Alanta
19-04-2002, 08:51
Ja bym jeszcze prosiła o więcej artykułów z serii "zbuduj z Muratorem". Były świetne, można z nich zbudować coś samemu, lub dokładnie określić wykonawcy co ma zrobić.
Ponieważ na budowie zostają przeważnie deski, resztki pokryć dachowych i inne materiały, więc przydałby się cykl "coś z niczego, czyli wykorzystaj resztki"
Zamawiam :smile: artykuł o tym, jak z paru desek i resztek pokryć dachowych (ja mam blachę dachówkową, może być też o dachówkach) zbudować ładny kompostownik z daszkiem, oraz domek dla kota (lub psa) i karmnik dla ptaszków :smile:

Agnicha1704
19-04-2002, 09:42
Oooo - :eek: popieram popieram.... szczególnie artykuł - "Coś z niczego" Świetny pomysł http://www.muller-godschalk.com/msnimages/(I).gif - przecież zawsze zostają jakieś materiały do wykorzystania!!! i nie wiadomo co z tym zrobić a wyrzucać szkoda http://www.muller-godschalk.com/msnimages/'(.gif

sanipro
19-04-2002, 17:28
Widząc Wasze zaangażowanie nie mogę odmówić sobie poparcia tak wzniosłej sprawy. Ucieszy mnie zarówno artykół o kuchni, jak i o kompostniku. Ponieważ jestem laikiem w sprawach zmywarek, a chciałbym ulżyć w pracy swojej Pani i sobie, będę wdzięczny za podpowiedzi jaki typ zmywarki wybrać do małej kuchni. Chociaż w MURATORZE często prezentowane są rankingi różnych urządzeń, nie mogłem znaleźć nic na temat zmywarek.
Pozdrawiam S-O

dziuba
22-04-2002, 08:42
Na temat zmywarek - looknij na priva! :smile:

buber
23-04-2002, 08:25
On 2002-04-19 18:28, sanipro wrote:
Widząc Wasze zaangażowanie nie mogę odmówić sobie poparcia tak wzniosłej sprawy. Ucieszy mnie zarówno artykół o kuchni, jak i o kompostniku. Ponieważ jestem laikiem w sprawach zmywarek, a chciałbym ulżyć w pracy swojej Pani i sobie, będę wdzięczny za podpowiedzi jaki typ zmywarki wybrać do małej kuchni. Chociaż w MURATORZE często prezentowane są rankingi różnych urządzeń, nie mogłem znaleźć nic na temat zmywarek.
Pozdrawiam S-O

Napisz przynajmniej jaka zmywarka Cię interesuje wolnostojąca czy do zabudowy

sanipro
24-04-2002, 06:12
Szukam zmywarki do zabudowy. Ze względu na niezbyt dużą powierzchnię kuchni powinna mieć małe gabaryty. Jednak sprzedawca przekonywał mnie, że jezeli ma ona obsługiwać 4 osoby, to powinna być duża, ponieważ zmywarkę projektuje się tak aby zmywanie robić raz dziennie.
Pozdrawiam S-O

dziuba
24-04-2002, 08:17
Wiadomo,że im wieksza tym dłużej się zapełnia. Rodzice mają i zmywają tylko na "dolnym poziomie" i raz na parę dni.
Całą od razu zapełnisz tylko po imprezie. :wink:

buber
24-04-2002, 09:00
Wiesz do zabudowy jest też parę typow

Podział główny
szerokość
45 cm i 60 cm
w 45 mieści się 8 kompletów naczyń (talerz płytki, talerz głęboki, talerzyk, filiżanka razy :cool:
w 60 mieści się 12 kompletow

panel
ukryty
znajduje się w górnej powierzchni drzwi zmywarki dzieki czemu nie widać niczego jak jest zamknię ta a zmywarka w ciągu wygląda jak szafka takie same drzwiczki(zwana też zintegrowaną)
odkryty
panel stanowi górną część drzwi zmywarki do dolnej przymocowywuje sie front meblowy odpowiednio skrócony

według mnie należy zwrócić uwagę na następujące parametry:
Głośność dobre maja poniżej 50 dB
czy w zmywarce jest grzałka na dole czy przepływowy ogrzewacz wody (lepsze sa te z przepływowym ogrzewaczem wody)
i ilość zużywanej wody
bardzo dobre zmywarki dochodzą do 15 litrów ale jesli jest poniżej 20 jest ok.

według mnie najlepsze ale niestety i najdroższe są zmywarki Boscha

Maco
24-04-2002, 09:18
Używamy od ponad roku znywarkę Bosha SPI4465, 45cm szerokości. Rodzina 2+ 3 letnie dziecko. Myjemy 1-2 dziennie łącznie z garnkami (właściwie wszystko oprócz rzeczy kuchennych z drewnianymi rączkami albo całych drewnianych). Sprawuje się dobrze i jedyny może problem to to, że jak jest zupełnie cicho (mamy kuchnie połączoną z pokojem) to trochę szumi. Więc na głośność zwracjacie uwagę, gdy macie połączoną kuchnię z salonem.

dziuba
24-04-2002, 09:19
Przy tych ukrytych panelach to mam wrażenie, że nigdy nie wadomo czy jeszcze się zmywa, czy nie brakuje soli lub nabłyszczacza...
Jeżeli ktośs taką ma to chętnie poznam opinię.

buber
24-04-2002, 09:31
jak otworzysz drzwiczki to wtedy widzisz kontrolki tak że twoje obawy są trochę na wyrost.

jak zauważyliście głośność napisałem na pierwszym miejscu gdyż jest to naprawdę ważny parametr.

dziuba
24-04-2002, 09:43
a jak będę próbować otwierać w czasie zmywania??? :wink:

EDZIA
24-04-2002, 10:06
Bez problemu można otworzyć zmywarkę bez obawy o to,że wyleje się woda.Sama nieraz dorzucam w trakcie zmywania jakąś łyżeczkę poprostu otwieram drzwiczki, wkładam , zamykam i zmywa się dalej.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-04-24 11:06 ]</font>

dziuba
24-04-2002, 10:29
Nigdy nie próbowałam i miałam obawy czy przypadkiem fala mnie nie porwie... :wink: