PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbiórka domu - koszty



Coquelicot
09-12-2003, 19:44
Temat zapewne dośc nietypowy jak na forum, gdzie mowa o budowaniu.
Planujemy budowę domu w miejscu, w którym stoi dzisiaj dom do wyburzenia. Niestety układ działki i jej specyfika (teren leśny: możliwa rozbudowa, wymiana zasobów) uniemożliwiają postawienie nowego domu obok. Tak więc budowę nowej chaty będziemy musieli zacząć od wyburzenia starej (parter + użytkowe poddasze, wymiary 8x8 m). Ile to może kosztować???

Kon111
12-05-2004, 07:38
Wszystko zależy od tego jak długo bedziecie szukać ekipy i w jakiej porze roku chcecie to robić. Jak szukałem ponad miesiąc, rozbiórka domu murowanego parterowego z dużym strychem 10x10m. Ceny rozkładały się od 7000PLN (ekipa znana w okolicy, maszyny, itd) do ostatniej którą wybrałem czyli 4500PLN (ludzi nie znałem, ale rozbiórka to nie budowa) rozbiórka, wywiezienie i składowanie gruzu, został mi pusty wyrównany plac. Prace prowadzone były w zimie kiedy nie ma innej roboty.
Była mała wpadka z wywaleniem przez wywożacego gruz jednej wywrotki komus na działkę, ale ja miałem umowę i zapisem kto odpowiada za gruz wiec miałem spokój.

RYDZU
12-05-2004, 10:29
Na przełomie listopada/grudnia 2003 burzyłem domek u mnie na działce. ten domek miał 8 metrów wyskokości, 6,5 szerokości i 28 długości - parter + piętro. Cały z kamienia, stropu drewniane zawalone do środka.
Jak robiłem rozeznanie to ceny zaczynały się od 12 tys za całość robót.
Docelowo zapłaciłem 8 tys. Usunięto mi cały ten bałagan i mam w tym miejscu gładki placyk (pewnie fundamenty zostały - ale co to za fundamenty pod 100 letnim domem). Całość prac trwała 2 tygodnie - ale to był duży budynek w porównaniu do twojego. No i pozostaje jescze kwestia odzysku materiałów - jeśli masz dom z cegły to szkoda jej wywozić na gruzowisko - przyda się do budowy. Ja odzyskałem u siebie około 1000 sztuk cegły 100 letniej (jak oba pieknie gra przy uderzeniu) - poświęciłem jeden dzień urlopu i wygrzebałem co się dało z kupy gruzu powstałe po burzeniu domu.

Pozdrawiam

Rav
12-05-2004, 10:38
U mnie budynek 9,5 na 9,5 z poddaszem w październiku 5000 zł.
Wyburzanie, wywózka gruzu wraz z wyjęciem fundamentów i zasypaniem wszystkiego ziemią na równiutko.

Rav

viktoria23
09-07-2004, 10:40
bardzo ciekawy temat .... mam na dziace "budynek" do rozebrania ( cegła ), i fundament do skucia .... bedę śledzić ..

pzodr.

viktoria z wawy