PDA

Zobacz pełną wersję : papa czy folia?



bombel79
17-06-2009, 13:06
Witam wszystkich.
Wiem ze temat papy i foli to troche jak rozwazania nad wyzszoscia Swiat Wielkanocnych na Bozym Narodzeniem, ale coz, przyszedl czas wyboru...

moja sytuacja wyglada tak:

domek jest z poddaszem uzytkowym, dach 38 stopni ok. 250 m2, czterospadowy z 2 lukarnami, krytu dachowka ceramiczna Creaton... na 95% bedzie deskowany no i teraz kwestia tego czy papowac czy przybic folie...

na razie nie mam uzgodnionej wyceny na robocizne, ceny papy to ok 4,25 zl za m2 papy oraz ok 8-9 zl za m2 folii...

generalnie nie chcialbym miec problemow za kilka kilkanascie lat z dachem...
co zrobiliscie na moim miejscu papa czy folia? jakie sa ew wady papy? (folie juz rozgryzem :)
ile ew. szacujecie roznice w kosztach na 250 m kw dachu i na co trzeba byloby uwazac przy kladzeniu papy... ile moze trwac deskowanie i papowanie takiego dachu przez ekipe 4-5 osob

PS
z gory dzieki za Wasze uwagi i porady!

zbigmor
17-06-2009, 13:37
Witam wszystkich.
Wiem ze temat papy i foli to troche jak rozwazania nad wyzszoscia Swiat Wielkanocnych na Bozym Narodzeniem, ale coz, przyszedl czas wyboru...

moja sytuacja wyglada tak:

domek jest z poddaszem uzytkowym, dach 38 stopni ok. 250 m2, czterospadowy z 2 lukarnami, krytu dachowka ceramiczna Creaton... na 95% bedzie deskowany no i teraz kwestia tego czy papowac czy przybic folie...

na razie nie mam uzgodnionej wyceny na robocizne, ceny papy to ok 4,25 zl za m2 papy oraz ok 8-9 zl za m2 folii...

generalnie nie chcialbym miec problemow za kilka kilkanascie lat z dachem...
co zrobiliscie na moim miejscu papa czy folia? jakie sa ew wady papy? (folie juz rozgryzem :)
ile ew. szacujecie roznice w kosztach na 250 m kw dachu i na co trzeba byloby uwazac przy kladzeniu papy... ile moze trwac deskowanie i papowanie takiego dachu przez ekipe 4-5 osob

PS
z gory dzieki za Wasze uwagi i porady!


To najpierw sprawdź cenę z robocizną to będziesz mieć pogląd na różnice w cenie całości bo szacowanie przez innych nie musi nic wnieść konstruktywnego.
Jeśli dach będzie wykonany prawidłowo to i z jednym i z drugim nie będziesz mieć problemów za kilkanaście lat.

P:)apolinek
17-06-2009, 18:29
Papa na deskowaniu czy membrana dachowa
http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/papa-na-deskowaniu-czy-membrana-dachowa_58251.html
Papa czy folia??
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=4026
Folia
http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61602,2226037.html

anetina
19-06-2009, 09:31
to co mi wiadomo, to jak folia - to nie deskowanie
u kuzynki - folię nieostrożnie kładli, rozerwali w kilku miejscach, a podstawą jest całość, a nie dziury

my mamy deskowanie i papa
kładli ją we 2 popołudniami - zajęło to kilka dni

koszt robocizny 0 zł

bombel79
19-06-2009, 09:40
anetina, tylko ze nasze dachy nieco sie roznia, co w moim przypadku powoduje wystapienie dodatkowych problemow (odpowiednia wentyacja)

co do folii to produkty tyveka czy dorkena jak na moje niefachowe oko nie przypominaja folii w "niedachowym" rozumieniu :)