PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać: Polsat czy Cyfrę +, N TV... albo jeszcze inne?



grave
17-06-2009, 13:26
Stoję właśnie przed wyborem talerza, gdyż w moim miejscu zamieszkania nie mogę liczyć na żadną kablówkę... :x , zaczałem się więc zastanawiac co wybrać...
Teściu ma Polsat cyfrowy, co prawda tylko podstawowy za 10zł, ale i tak nieźłe, ale może jednak Cyfra...albo N ?
Podpowiedzcie z autopsji co dobre i dlaczego...

Thanks from the mountain! :wink:
pozdr.

zbigmor
17-06-2009, 13:32
Stoję właśnie przed wyborem talerza, gdyż w moim miejscu zamieszkania nie mogę liczyć na żadną kablówkę... :x , zaczałem się więc zastanawiac co wybrać...
Teściu ma Polsat cyfrowy, co prawda tylko podstawowy za 10zł, ale i tak nieźłe, ale może jednak Cyfra...albo N ?
Podpowiedzcie z autopsji co dobre i dlaczego...

Thanks from the mountain! :wink:
pozdr.


Temat się powtarza, ale ja podsumowuję go tak:
1. Jeśli koszt najważniejszy - Polsat
2. Jeśli zawartość programowa - Cyfra +
3. Jeżeli jakość obrazu - N

Każdą wartość jednak należy zdefiniować pod siebie i dobrać odpowiednie pakiety.

grave
17-06-2009, 14:14
Hmmm, zawartość programowa powiadasz...w czym ta Cyfra jest zatem lepsza od Polsatu? mam tu na myśli abonament rzedu 35zł..

zbigmor
17-06-2009, 14:22
Hmmm, zawartość programowa powiadasz...w czym ta Cyfra jest zatem lepsza od Polsatu? mam tu na myśli abonament rzedu 35zł..


Tak właśnie myślałem, że się zacznie. Jak wiesz to po co te pytania na forum?
Skoro jest gorsza to czemu ma tylu abonentów?
W tym temacie nie ma czegoś bezwzględnie lepszego, czy bezwzględnie gorszego. To tak jak z sieciami komórkowymi.

grave
17-06-2009, 14:31
Hmmm, zawartość programowa powiadasz...w czym ta Cyfra jest zatem lepsza od Polsatu? mam tu na myśli abonament rzedu 35zł..


Tak właśnie myślałem, że się zacznie. Jak wiesz to po co te pytania na forum?
Skoro jest gorsza to czemu ma tylu abonentów?
W tym temacie nie ma czegoś bezwzględnie lepszego, czy bezwzględnie gorszego. To tak jak z sieciami komórkowymi.

Hmm nie bardzo rozumiem Twojej goryczy... chciałbym się po prostu dowiedzieć (od tego w końcu jest forum, nieprawdaż?) dlaczego to a nie tamto... co ma to,a czego nie ma tamto, czym się ludzie kierowali... takie dziwne? :o

naLeśnik
17-06-2009, 15:00
Podpowiedzcie z autopsji co dobre i dlaczego...
a co kolega zamierza oglądać?

film, sport, popolarno-naukowe....???

zbigmor
17-06-2009, 15:00
Hmmm, zawartość programowa powiadasz...w czym ta Cyfra jest zatem lepsza od Polsatu? mam tu na myśli abonament rzedu 35zł..


Tak właśnie myślałem, że się zacznie. Jak wiesz to po co te pytania na forum?
Skoro jest gorsza to czemu ma tylu abonentów?
W tym temacie nie ma czegoś bezwzględnie lepszego, czy bezwzględnie gorszego. To tak jak z sieciami komórkowymi.

Hmm nie bardzo rozumiem Twojej goryczy... chciałbym się po prostu dowiedzieć (od tego w końcu jest forum, nieprawdaż?) dlaczego to a nie tamto... co ma to,a czego nie ma tamto, czym się ludzie kierowali... takie dziwne? :o


Jaka gorycz? Po prostu każda ma inny zakres pakietowy i inne ceny za swoje pakiety. Każdy musi wybrać coś indywidualnie pasujące do niego.
Może jedyna cech czasami ułatwiająca wybór to możliwość rozdzielenia sygnału ma kilka telewizorów w Cyfrze. Skopiuję jeszcze raz:
W tym temacie nie ma czegoś bezwzględnie lepszego, czy bezwzględnie gorszego. To tak jak z sieciami komórkowymi.
A jeśli chodzi o zawartość programową to przecież nic prostrzego niż wejść na ich strony i nie ma tajemnic.

anetabo
17-06-2009, 18:08
Polecam Telewizję na kartę (TVNu).
Tanio, w zasadzie wszystko to co oglądałam w Cyfrze i bez złodziejskich zobowiązań. Typu spóźnisz się to 3 miesiące pełnego abo w plecy ;)

grave
18-06-2009, 14:09
Generalnie zauważyłem, że Cyfra nie ma Polsatu w swojej ofercie, czyli musiałbym łapać z kija!
Ciekawa sprawa moze być ta Tv na Kartę..., a tunery z nagrywaniem tez mają? (ponieważ to tvn, to też nie mają Polsatu... :-?

zbigmor
18-06-2009, 14:10
Generalnie zauważyłem, że Cyfra nie ma Polsatu w swojej ofercie, czyli musiałbym łapać z kija!
Ciekawa sprawa moze być ta Tv na Kartę...


"N" też nie ma Polsatu. Wiadomo, konkurencja.

grave
18-06-2009, 14:20
chyba jednak solorza wezmę, francuzów odpuszczę...

raffran
18-06-2009, 14:28
Zdecydowalismy sie na eNke, bo nie trawimy P.....u wiec jedna platforma odpadla. A jesli chodzi o Cyfre+ to przegrala jakoscia i brakiem recordera.
To jest oczywiscie tylko nasze zdanie i prosze sie nim zbytnio nie sugerowac.

pierwek
18-06-2009, 14:31
padło pytanie co kolega zamierza oglądać? Jaka tematyka? bo jak filmy to Polsat nie jest chyba najlepszym wyborem.

grave
18-06-2009, 14:41
padło pytanie co kolega zamierza oglądać? Jaka tematyka? bo jak filmy to Polsat nie jest chyba najlepszym wyborem.

hmm no własnie... ja to bym najlepiej ogładał boks, K1, piłkę .... oraz informacyjne - kulturalno - rozrywkowe... , na filmy nie mam czasu ;)

lazik
18-06-2009, 15:05
A jesli chodzi o Cyfre+ to przegrala jakoscia i brakiem recordera
Oj słabo analizowałeś ofertę Cyfry+ bo Philips PVR HD to jak najbardziej jak to nazywasz recorder. Dodatkowo w przypadku Cyfry+ zawsze możesz samą kartę wziąć a dekoder kupić jaki ci tam się podoba.

maysee
18-06-2009, 15:11
Na cyfrze Speedway Grand Prix leci to dla mnie duzy plus (Cyfra + w koncu). Na Polsat i tvn, tvn24 mam uczulenie przez zenujaco niski poziom tych "telewizji" wiec nie zwracam na nie uwagi. Pozdrawiam.

lazik
18-06-2009, 15:15
padło pytanie co kolega zamierza oglądać? Jaka tematyka? bo jak filmy to Polsat nie jest chyba najlepszym wyborem.

hmm no własnie... ja to bym najlepiej ogładał boks, K1, piłkę .... oraz informacyjne - kulturalno - rozrywkowe... , na filmy nie mam czasu ;)
Boks - Polsat, Cyfra, Nka
K1 - Eurosport, Polsat, Cyfra, Nka
Piłka - Cyfra, Nka, Polsat
Siatkówka - Polsat ...
Motosport - Polsat, Cyfra, Nka
Koszykówka - Cyfra...
Hokej - Nka, Polsat, ...
Informacyjne - Cyfra=Nka=Polsat
Filmy - Cyfra, Nka, Polsat

to takie małe IMVHO podane w hierarchii od najlepszej oferty do najsłabszej w danym względzie.

pierwek
18-06-2009, 15:30
hehehe - dla mnie sport na ten przykład mógłby wcale nie istnieć - swego czasu oglądałem przez chwilę bowling na C+ - jak jeszcze był.

Pod tym względem interesowałaby mnie platforma gdzie mógłbym nie płacić za programy sportowe a to chyba daje tylko Nka :)

raffran
18-06-2009, 15:38
Przez pol roku masz za free,poki promocja.
Potem placisz 16zeta i masz,albo nie placisz i nie masz. I tak az do nastepnej promocji(czyt.do konca umowy)

kemot_73
18-06-2009, 19:27
hi hi hi ..
Lubie takie głupawe dyskusje - sorki ale sa głupawe bo skąd my forumowicze mamy wiedziec w czy mktoś gustuje :)
wiadomo nie od dziś ...
Polsat - marnej jakości technicznie kanały (poza PSport i HD no i tymi które leca z transponderów nie polsatowych)
N-ka - z tym HD to nieco przereklamowana ale jakość to juz inna klasa jeśli porównamy z P2C
Cyfra + - technicznie zdecydowanie lepiej niz P2C może nieco gorzej niż N ale najbardziej uśredniona

Programowo jak dla mnie :) :
Polsat - poziom niestety niziutki - albo jak kto woli dno ....
N- komercja dobrze zrobiona
Cyfra plus (w pakiecie z Canal+) - zdecydowanie najlepsza

Najlepiej mieć wszytkie trzy, ale za 35 pln to sie kokosów nie oglądnie

Pavulon
18-06-2009, 19:30
no i jeszcze pozostaje dzielenia sygnalu w domu

a tu pozostaje tylko C+

Wosto
18-06-2009, 20:25
no i jeszcze pozostaje dzielenia sygnalu w domu

a tu pozostaje tylko C+
Ostatnio gdzieś wyczytałem, że Cyfra+ planuje zmianę systemu nadawania (czy czegośtam...) aby tak jak pozostali uniemożliwić dzielenie sygnału, więc ten argument może się wkrótce unieważnić.
Pozdrawiam.

anetabo
18-06-2009, 23:03
Ciekawa sprawa moze być ta Tv na Kartę..., a tunery z nagrywaniem tez mają? (ponieważ to tvn, to też nie mają Polsatu... :-?

TnK idzie prawie na wszystkim. Ja używam na starym Fergussonie jeszcze z czasów gdy polsat był w całości edukacyjny... Można przerabiać pioneery po cyfrze. To taki prepaid, w zasadzie opłaci się bardzo jak masz stary sprzęt po cyfrze.
Płacisz paredziesiąt złotych za kartę i masz święty spokój - karta ma przypisany numer konta w banku i albo tam wpłacisz albo nie. Jak nie to masz przez 3 miesiące wszystko potem tylko TVP1,2, TVN i kanały FTA. Jak zapłacisz kiedykolwiek zechcesz parenaście złotych to masz jeszcze automatycznie włączane Nsport, TVPsport, TVN24, Style, meteo, Turbo, Disney itd itp

krzys_i_aga
19-06-2009, 09:10
Tez uważam, że telewizja na kartę TVN to jest dobre rozwiązanie. Ja osobiście mam tyle pracy przy domu, że nie mam czasu na oglądanie TV więc płacenie np: 140 zł za pakiet cyfry jest bez sensu. Jeśli ktoś jest telemaniakiem albo dysponuje czasem to jak najbardziej C+ to trafny wybór. Każdy robi pod swoje potrzeby. Pewnie w zimie będzie troszkę więcej czasu ale wtedy nadrobię zaległości w DVD i DVIX.

lazik
19-06-2009, 11:11
no i jeszcze pozostaje dzielenia sygnalu w domu

a tu pozostaje tylko C+
Bylo juz o tym ze to nieprawda.

rusek007
19-06-2009, 11:41
Sharingi nie wchodzą w rachubę (bo to tylko dla fachowców bądź zapaleńców)
Pozostaje tylko: Cyfra+ i Telewizja Na Kartę (TNK)

lazik
19-06-2009, 13:53
Sharingi nie wchodzą w rachubę (bo to tylko dla fachowców bądź zapaleńców)
Pozostaje tylko: Cyfra+ i Telewizja Na Kartę (TNK)
Sharing programowy to mniej więcej tyle samo pracy co uzycie cardsplittera. Kosztowo rozwiązanie o niebo lepsze.

Pavulon
19-06-2009, 14:01
Sharingi nie wchodzą w rachubę (bo to tylko dla fachowców bądź zapaleńców)
Pozostaje tylko: Cyfra+ i Telewizja Na Kartę (TNK)
Sharing programowy to mniej więcej tyle samo pracy co uzycie cardsplittera. Kosztowo rozwiązanie o niebo lepsze.

podaj namiar na jakis instruktarz jak zrobic taki "sharing"
i co potrzebne

grave
19-06-2009, 14:28
Ciekawa sprawa moze być ta Tv na Kartę..., a tunery z nagrywaniem tez mają? (ponieważ to tvn, to też nie mają Polsatu... :-?

TnK idzie prawie na wszystkim. Ja używam na starym Fergussonie jeszcze z czasów gdy polsat był w całości edukacyjny... Można przerabiać pioneery po cyfrze. To taki prepaid, w zasadzie opłaci się bardzo jak masz stary sprzęt po cyfrze.
Płacisz paredziesiąt złotych za kartę i masz święty spokój - karta ma przypisany numer konta w banku i albo tam wpłacisz albo nie. Jak nie to masz przez 3 miesiące wszystko potem tylko TVP1,2, TVN i kanały FTA. Jak zapłacisz kiedykolwiek zechcesz parenaście złotych to masz jeszcze automatycznie włączane Nsport, TVPsport, TVN24, Style, meteo, Turbo, Disney itd itp

Właśnie widzę, że ta TnK to fajna sprawa.... tanio wychodzi ok, 16zł na miesiąc tylko jeden poważny minus, że nie ma POLSATU... chcoiaż tego podstawowego, trzeba by z siatki posiągnąc...

michcio0711
19-06-2009, 15:29
Oj siatki nie montuj bo to nie antena...

sasey
19-06-2009, 21:11
Na cyfrze Speedway Grand Prix leci to dla mnie duzy plus (Cyfra + w koncu). Na Polsat i tvn, tvn24 mam uczulenie przez zenujaco niski poziom tych "telewizji" wiec nie zwracam na nie uwagi. Pozdrawiam.

TVN24 - żenująco niski poziom??
:roll:
A jaki poziom jest dla ciebie wystarczająco dobry?
TV Trwam?
:lol: :lol:

deha
19-06-2009, 21:30
Zdecydowalismy sie na eNke, bo nie trawimy P.....u wiec jedna platforma odpadla. A jesli chodzi o Cyfre+ to przegrala jakoscia i brakiem recordera.
To jest oczywiscie tylko nasze zdanie i prosze sie nim zbytnio nie sugerowac.
Brak recordera ?!?!
Cyfra posiada recorder od dawna.
Pozdrawiam

kemot_73
20-06-2009, 06:36
TVN24 - żenująco niski poziom??


:D Poziom techniczny wysoki
Pozim obiektywności i solidności nie za bardzo....
Dlatego jeśłi chcemy byść w miarę poinformowani to polecam ogladać kilka konkurencyjnych TV i dodatkowo posłuchac radia (nie koniecznie ZET czy RMF :) )
Generalnie z TVN24 zrobiłą sie moim zdaniem kronika wypadków i trelewizja taniej sensacji... często gesto pytania zadawane przez prowadzacych sa po prostu albo żenujaco stronnicze albo sztucznie generujace wydazenie (lubia potem wywrywać zdania z kontekstu i wrzucac to na żółty ostatnio pasek.
Ale z drugiej strony nie masię co dziwić TV informacyjna musi mieć materiał na minimum 12 godzin więc każda stłuczka i każde pierdnięcie jest dla nich mega wydazeniem.

Potwierdzma że Cyfra posiada recorder i PPV wiec taki argument odpada

A nie mówiłęm że temat głupawy

lazik
20-06-2009, 08:19
Też bym się wstydził jakbym pracował w Radio Zet.
Też nie przyjmuje pytań od tej małpy w czerwonym.
Też uważam, że są w Polsce niemieckie radia chroniące nie nasze narodowe interesy.
itd...
Darujcie żenująco niski poziom, ale mam wrażenie, że Jareksiad jest dzisiaj bardzo zdenerwowany.
MSPANC

20-06-2009, 10:23
Na cyfrze Speedway Grand Prix leci to dla mnie duzy plus (Cyfra + w koncu). Na Polsat i tvn, tvn24 mam uczulenie przez zenujaco niski poziom tych "telewizji" wiec nie zwracam na nie uwagi. Pozdrawiam.

TVN24 - żenująco niski poziom??
:roll:
A jaki poziom jest dla ciebie wystarczająco dobry?
TV Trwam?
:lol: :lol:
moherowcy uznaja tylko dwie telewizje - Trwam i TV Puls, wiadomości w wydaniu Igora Janke, publicystyke Pospieszalskiego, a państwowa tylko kiedy leci w południe Urbi et Orbi ...
dla nich Polsat, TVN i TVN24 jest niemoralna, a Kuba Wojewódzki - antychryst ! :)

andrzej100
20-06-2009, 12:50
no i teraz bedziemy pisali o pierdolach (patrz 2 ostatnie posty powyzej).


lazik napisał:
rusek007 napisał:
Sharingi nie wchodzą w rachubę (bo to tylko dla fachowców bądź zapaleńców)
Pozostaje tylko: Cyfra+ i Telewizja Na Kartę (TNK)

Sharing programowy to mniej więcej tyle samo pracy co uzycie cardsplittera. Kosztowo rozwiązanie o niebo lepsze.


podaj namiar na jakis instruktarz jak zrobic taki "sharing"
i co potrzebne

No i na czym polega ten sharing, moze szczegoly (moze byc na priva)

lazik
20-06-2009, 14:34
no i teraz bedziemy pisali o pierdolach (patrz 2 ostatnie posty powyzej).


lazik napisał:
rusek007 napisał:
Sharingi nie wchodzą w rachubę (bo to tylko dla fachowców bądź zapaleńców)
Pozostaje tylko: Cyfra+ i Telewizja Na Kartę (TNK)

Sharing programowy to mniej więcej tyle samo pracy co uzycie cardsplittera. Kosztowo rozwiązanie o niebo lepsze.


podaj namiar na jakis instruktarz jak zrobic taki "sharing"
i co potrzebne

No i na czym polega ten sharing, moze szczegoly (moze byc na priva)
Tu jest wszystko:
http://forum.dvhk.pl/showthread.php?t=10434

Afrodyta
20-06-2009, 18:39
Miałam Cyfrę + i byłam zadowolona, pilot sterował z 8 metrów bez problemu. Nie było też nieporozumień typu "niezaksięgowana wpłata".

Przy Polsacie :evil: :evil: :evil: zapłacone na 2 m-ce naprzód, a i tak wyłączali sygnał w piątek wieczorem. A wytłumacz dziecku, że nie obejrzy bajki...
Pilot działa na 4m max :evil: i to pod odpowiednim kątem. Zrezygnowaliśmy najszybciej jak się dało.

jarecki89
05-06-2011, 16:51
Ja mam N juz dłuzszy czas i nie mysle nawet zeby przechodzić gdzies indziej.Ale moze kobieta tego nie zroumie,bo dla mnie liczy sie najbardziej nSport,zwlaszcza kiedy rusza liga ;)
a jesli chodzi o dobry film to jest tez program nfilm i tu spokojnie mozna coś znalezc do obejrzenia.

edde
05-06-2011, 18:24
eee tam, nfilm to lipa, mam pł roku te dwa programy (dostałem gratis do umowy) i do dziś żadnego całego filmu nie obejrzałem ja ani nikt z domowników bo tam nic godnego uwagi nie ma, bez porównania z hbo czy canal+, n-kę mam pół roku, do tej pory zawsze byłą c=, ale beznadzijene promocj na przedłuzenie mieli to się rozstaliśmy, generalnie chyba w c+ bardziej było na czym oko zaczepić niż na n, ale jak zawsze wszystko to kwestia ceny i "promocji" ;)

dendrytus
05-06-2011, 19:56
Ostatnio gdzieś wyczytałem, że Cyfra+ planuje zmianę systemu nadawania (czy czegośtam...) aby tak jak pozostali uniemożliwić dzielenie sygnału, więc ten argument może się wkrótce unieważnić.
Pozdrawiam.
Świetny żart.

Bylo juz o tym ze to nieprawda.

To zrób N lub polsat na 3 TV w HD

A jesli chodzi o Cyfre+ to przegrala jakoscia i brakiem recordera.
To jest oczywiscie tylko nasze zdanie i prosze sie nim zbytnio nie sugerowac.
Do Cyfra+ jest największy wybór rekorderów. Są nawet takie, które umożliwiają nagrywanie jednocześnie 4 kanałów w HD ze wszystkimi ścieżkami dźwiękowymi i napisami.
Nagrywanie w tych rekorderach startuje poniżej 2 sek.
Potrafią też nagrywać na pendrive i dyskach USB.

edde
06-06-2011, 21:35
a patrzysz czasem na daty postów na które odpowiadasz? bo prze 2 lata to się w tej dziedzinie i owszem sporo zmienia i dyskusja z archaicznymi wypowiedziami blado wypada ;)

dendrytus
06-06-2011, 22:50
a patrzysz czasem na daty postów na które odpowiadasz? bo prze 2 lata to się w tej dziedzinie i owszem sporo zmienia i dyskusja z archaicznymi wypowiedziami blado wypada ;)

A co się zmieniło?
2 lata temu moje odpowiedzi byłby identyczne.

bepower
29-01-2012, 13:15
czas mija a w cyfrze dalej to samo- podwyżki, w tej chwili zgodnie z prawem operator ma obowiązek poinformować o zmianach w regulaminie, cenniku, ofercie a abonent ma wówczas prawo zadecydować czy chce zostać czy bez konsekwencji rozwiązać. z tego co można przeczytać w sieci, bardzo dużo osób decyduje się na rozwiązanie umowy- wystarczy przesłać pismo poleconym, odczekać miesiąc okresu wypowiedzenia i można szukać nowych promocji u innych operatorów :D

Maanniutek
30-01-2012, 21:05
tak rzuciłem okien na te posty jedni wybierają cyfre+ a inni N a nikt nie wspomniał o tym ze nastąpiła fuzja pod koniec roku N i Cyfry+ ;)

edde
31-01-2012, 19:13
nikt nie wspomina bo ta fuzja jeszcze nic w praktyce nie wniosła do oferty dla klienta, i pewnie jeszcze długo poczekamy na jakieś poważniejsze zmiany (obiło mi się ze do końca roku przynajmniej)

yavol
31-01-2012, 19:35
no właśnie fuzja w praktyce jeszcze nie istnieje, co do podwyżek cen to niestety co jakiś czas zawsze tak jest, grunt to dobrze podpisać umowę, na jesieni podpisałem z Cyfra umowę na optimum c+ za 62PLN na 13 miesięcy i nawet biorąc pod uwagę podwyżkę duzo nie wyjdzie, a co do fuzji to nie jestem pewien do którego roku N ma LM, ale jak dojdzie mi to w C+ to będę zadowolony :)

Wilq1
21-02-2012, 14:04
Proponuje cyfrową tv naziemną. Bez dodatkowych opłat a działa super. pozdrawiam

Kataryniarz
05-03-2012, 14:48
Chyba jeszcze nie wszędzie to po pierwsze, a po drugie to masz o wiele mniej kanałów w naziemnej tv cyfrowej. Już wolę zapłacić i mieć co oglądać, a nie same najprostsze kanały.

Nemadia
06-03-2012, 14:09
Dokładnie. Przecież masz garstkę kanałów w naziemnej cyfrowej. Zanim to się na dobre rozkręci to minie sporo czasu. no a w platformach masz kanały filmowe i sportowe na wyższym poziomie. Jak nie zapłacisz to nic fajnego nie obejrzysz niestety :) No chyba że czekając rok na filmy albo coś. W ence teraz nawet hbo dają na 7 miesiecy za darmo w pakiecie za 79.

Adam Suchecki
07-03-2012, 14:48
7 Lat miałem cyfrę skończyło się w sądzie moją wygraną długo by opowiadać
od 3 lat mam N narazie bez problemów pozdrawiam

Kataryniarz
12-03-2012, 14:08
Dla mnie to enka w sumie pierwsza platforma bo wcześniej miałem kablówkę w mieszkaniu. W domku postawiliśmy na to i raczej nie planujemy migracji. Nawet polecam znajomym. Jak się złapie fajną promocję to tym bardziej trzeba korzystać.

Alejandro
12-03-2012, 18:36
Osobiście wybrałem Cyfrę, nie tylko ze względu na zawartość merytoryczną, ale także ze względu na to, że karta C+ działa nie tylko w oryginalnym tunerze, ale także w takim kupionym na wolnym rynku. Cyfra oferuje też usługę multiroom, czyli za dopłatą 15-20 zł dostaje się dodatkową kartę i ogląda się niezależnie kanały na drugim odbiorniku. Ponadto istnieją "card splittery", umożliwiające rozkodowanie sygnału na kilku tunerach ( chyba nawet z 6 ). Zaletą też jest krótki okres umowy, np. 18 miesięcy.
Polsat jest znacznie tańszy, ale niestety jesteśmy skazani tylko na sprzęt oferowany przez Polsat, ponieważ karta jest "sparowana" z dekoderem. Odrzucił mnie też długi okres umowy ( 36 miesięcy ).

Dobrym rozwiązaniem jest też, jak ktoś wcześniej pisał, odbiór niekodowanych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej ( DVB-T ). W moich regionie ( Śląsk ) można odebrać TVP 1, TVP 2, TVP 3, Polsat, TVN, TVN 7, Polsat Sport News, TV 4, Puls i kilka innych, nawet łapię czeskie ( 80 km od Ostrawy ). Oczywiście nie każdy telewizor to chwyta. Telewizor musi mieć wbudowany tuner DVB-T MPEG-4, lub DVB-T do którego trzeba dokupić moduł dostępu ( ok.130-160 zł ). Jeżeli telewizor nie posiada żadnego z wyżej wymienionych, to pozostaje kupno zewnętrznego tunera DVB-T ( ceny od ok. 100 zł ).

N-ki nie miałem osobiście, ale kilka razy podłączałem to coś. No cóż - nie jest to sprzęt górnych lotów. Uzytkownik też niestety skazany jest na ich sprzęt.

mateuszratajczyk
16-08-2012, 18:42
Zgadzam się co do Nki. Aktualnie to najlepsza platforma na rynku. Przede wszystkim jakość obrazu i dekodery. Mają też aktualnie najtańszy multiroom nawet na 6 pomieszczeń. Pakiet start hd za 39zł. Czego chcieć więcej.

yaiba83
17-08-2012, 06:02
A słyszeliście o usłudze multiroom telewizji N do 6 dekoderów w jednym domu. Jeden nadrzędny turbodekoder łączący się po LAN z pozostałymi dekoderami HD. Nie trzeba kupywać jak w cyfrze dodatkowych dekoderów za 200zł tylko wynająć/aktywować za 49zł. Jak się zużyje to wymieniasz na nowy a w cyferce trzeba se kupić nowy. N wg mnie jest lepiej poukładana jak cyferka a mam jedno i drugie.

jarecki89
13-09-2012, 10:22
Powiem Wam ze tak najlepiej z tego wszystkiego jest przejsc na telewizje naziemną. Przekalkulujcie sobie to wszystko, to sami sie przekonacie tak naprawde co w takiej sytuacji sie teraz bardziej opłaca.

yaiba83
13-09-2012, 12:22
Jeżeli od życia nie oczekujesz nic więcej jak TVP1, TVP2, TVN, Polsat i disko z pola to rzeczywiście nic więcej się nie opłaca...
Ja tam jestem fanem Discovery, National Geographic, żona TVN Style - znajdę to na naziemnej telewizji?

jarecki89
20-09-2012, 09:45
Jeżeli od życia nie oczekujesz nic więcej jak TVP1, TVP2, TVN, Polsat i disko z pola to rzeczywiście nic więcej się nie opłaca...
Ja tam jestem fanem Discovery, National Geographic, żona TVN Style - znajdę to na naziemnej telewizji?



No w sumie tak, masz racje, ale ja i tak czesciej nie ogladam niż ogladam wiec dla mnie naziemna jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

yaiba83
22-09-2012, 21:40
Jakość na wszystkich jest podobna, ale wg mnie enka ma te tunery jakoś ładnie poukładane.

dendrytus
25-09-2012, 21:13
Jakość na wszystkich jest podobna, ale wg mnie enka ma te tunery jakoś ładnie poukładane.

Naprawdę?
http://allegro.pl/marusys-vu-ultimo-hdd-1tb-konfiguracja-cccam-hemm-i2667456620.html
http://allegro.pl/hd-box-fs-7110-hd-wifi-hdmi-nowy-dreamsky-hdbox-i2660351927.html
http://allegro.pl/openbox-s9-hd-pvr-cccam-gw-2-lata-oryginal-i2639281338.html
http://allegro.pl/technisat-digicorder-hd-s2-160-gb-plus-czarny-i2626653197.html
http://allegro.pl/ferguson-ariva-link-tt-full-hd-pvr-promocja-i2665141755.html

Oto kilka urządzeń przy, których tunery N i pozostałe "darmówki" wyglądają i działają jak trabanty.

yaiba83
26-09-2012, 09:53
No super kombajny wypisałeś co chyba mają wszystko (typu "krawaty wiąże i usuwa ciąże").

Pytanie czy te tunery zapewnią lepszą wizualnie jakość obrazu od tunera n, cyfry czy polsatu? Czy jedynie różnią się wodotryskami, a jakość zależy od tego co dany operator nadaje i jaką anteną zbieramy.

dendrytus
26-09-2012, 16:46
No super kombajny wypisałeś co chyba mają wszystko (typu "krawaty wiąże i usuwa ciąże").

Pytanie czy te tunery zapewnią lepszą wizualnie jakość obrazu od tunera n, cyfry czy polsatu?
W zasadzie trabant nie różni się od Audi a8? Różnią się według ciebie wodotryskami. Możliwe. Ja lubię mieć wybór

Czy jedynie różnią się wodotryskami, a jakość zależy od tego co dany operator nadaje i jaką anteną zbieramy.
Każdy z tych tunerów działa z cyfrą +. Mam kaprys czy potrzebę konkretnej funkcji kupuję odpowiedni tuner. Tej możliwości nie mam ani w polsacie ani w N.
Dla mnie akurat tunery N to strasznie prymitywny badziew.
I możesz mi wierzyć, że jak założę dysk 160 GB czy 500 GB to jest on mój w całości, a nie w połowie. Mogę też nagrać film na pendrivie i odtworzyć go w pokoju obok.

jarecki89
29-09-2012, 06:50
No super kombajny wypisałeś co chyba mają wszystko (typu "krawaty wiąże i usuwa ciąże").

Pytanie czy te tunery zapewnią lepszą wizualnie jakość obrazu od tunera n, cyfry czy polsatu? Czy jedynie różnią się wodotryskami, a jakość zależy od tego co dany operator nadaje i jaką anteną zbieramy.
To zalezy co masz na mysli pisząc wodotryski. U mnie nie ma problemów z odbiorem programow przy niepogodzie. Łapie wszystkie kanały, teraz jest ich 21.