PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M05c NIEWIELKI wariant 3



Tomek-K
16-11-2006, 20:18
Witam Wszystkich

Jestem na etapie kupna projektu. Zbieram wszelkie informacje na temat M 05 III. Koszty, materoały, funkcjonalnośc itp..... Na wiosnę ruszam z budową.

Prosze życzliwych o materiały

[email protected]

:D pozdrawiam

Tomasz Kowalski

ave!
16-11-2006, 20:25
Witaj :D
MO5jestnatejstronie: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&postdays=0&postorder=asc&start=540



Prosze życzliwych o materiały

budowlane? :D :lol:

kombalion
17-06-2009, 14:45
Witam,
Nie udało mi się znaleźć tematów nt. tego konkretnego projektu.
Jest temat odnośnie M05, ale przeglądając go, zauważyłem że chodzi o M05/M05a/M05b
http://forum.muratordom.pl/projekt-m05-niewielki-murator,t62107.htm?highlight=niewielki

Tymczasem przymierzam się do kupna projektu M05c - link do szczegółów projektu (http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=549&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=&symbol=m05c&x=27&y=8&nr=0) , jednak chciałbym zasięgnąć opinii kogoś kto zamierza, buduje lub posiada już ten dom.

Czekam na info
Pozdrawiam
Andrzej

kombalion
08-07-2009, 12:25
I stało się, kupiłem ten projekt.
Jest już u architekta w adaptacji.
Wielu zmian nie przewiduje, główne to:
- podniesienie ściany kolankowej o ok. 30cm
- likwidacja narożnego komina (kominek przenoszę na drugą stronę salonu)
- zamiast drugiej łazienki na górze, planuje wmontować saunę z wejściem z łazienki
- schody nieco przerabiam, tak aby zrobić spocznik
- ze względu na różnicę poziomów na działce, do garażu będą 2 schodki z pom. gosp.

Narazie tyle.
Pozdrawiam
Andrzej

kombalion
28-04-2010, 12:50
Mam już pozwolenie na budowę.
Mój plan na ten rok to fundamenty.
Z racji odległego miejsca zamieszkania i notorycznego braku czasu, szukam ekipy, która zajęłaby się kompleksowo danym etapem budowy,
Na dziś mam pierwszą wycenę fundamentów:
Materiały: 30 tys zł
Robocizna: 12,8 tys zł
W SUMIE: 42 800 zł
I nie wiem czy to drogo, czy nie drogo, w każdym razie szukam dalej.

Andrzej

m.m.alabaster
11-06-2010, 22:45
Witam
Czy mi sie wydaje czy jestescie naszymi sąsiadami??? w miejscowisci na W...??? Pozdrawiam

kombalion
13-06-2010, 11:50
Tak, to my.
Również pozdrawiam
Andrzej

m.m.alabaster
13-06-2010, 22:32
No to fajnie, bedziemy sledzic Wasze zmagania z budowa. Projekt wybraliscie piekny. Willa na 102. I do tego jeszcze sauna :D :D fajne bedzie nasze osiedle, tylko jeszcze ta droga... Pozdrawiamy

sylwiap-w29
27-07-2011, 00:08
kombalion - zdjęć brakuje w tym dzienniku :) a taki piękny projekt ;)

pozdrawiam :)

Sylwia - trochę mniejsza Niewielka ;)

kombalion
09-11-2011, 14:10
Ale cisza, czy nikt nie buduje wersji Niewielkiego M05c?

U mnie w tym roku spokój, ale już planuję wszystko na przyszły rok, tak, aby przykryć domek.
Najwięcej niewiadomych mamy z dachem, poddaszem i rozwiązaniami kuchnia/sień.
Dach
Zamówiłem już drewno na dach. Ale moim zaskoczeniem było, gdy właściciel tartaku (wcale nie małego), patrząc na zestawienie krokwi stwierdził: "tego projektanta to pogięło - w życiu tak dużych krokwi nie robiłem". W sumie zdecydowałem, że zostajemy przy wersji projektanta, w końcu kryjemy dachówką i konstrukcja musi być solidna.
Jeśli chodzi o dach to zwiększamy ilość okien. W pokoju nad salonem będzie okno balkonowe (np. GDL Cabrio), połączone ze zwykłym oknem tych samych rozmiarów, w pozostałych pokojach po 3 okna i prawdopodobnie na 160cm wysokości. Ponadto chcemy zrobić małe okienka w dachu nad schodami (ostatnio oglądaliśmy Niewielkiego w wersji 05b z takimi oknami i faktycznie warto). Poza tym zastanawiamy się nad okienkami w garderobie.
Kuchnia/sień
Zastanawiamy się nad skróceniem o ok 20cm sieni i zrobieniem wejścia do kuchni zaraz za sienią, tak aby pozostała tylko ścianka konstrukcyjna od strony salonu, która jest w projekcie.

Z innych planów:
- ogrzewanie podłogowe na parterze w kuchni, holu, sieni i łazience, do tego grzejnik kanałowy przy drzwiach tarasowych, w pozostałych miejscach zwykłe grzejniki,
- rolety zewnętrzne ukryte nad podbitką dachu (rozwiązanie, które zobaczyliśmy odwiedzając Niewielkiego Anndzi), tak, aby skrzynka była poza warstwą styropianu,
- drzwi tarasowe w salonie powiększone do 250cm szerokości, okna w salonie wydłużone o 20cm, tak aby zaczynały się na ok 65cm od posadzki,
- na górze zamiast drugiej łazienki - sauna z wejściem od łazienki (to mamy już uwzględnione w zmianach projektowych),
- ogrzewanie i woda bieżąca - piecem gazowym kondensacyjnym jednofunkcyjnym + kominek z płaszczem wodnym + ew. solary tzw. rurowe,
- wentylacja mechaniczna z rekuperatorem na "stryszku" (ale zostawiamy kominy z kanałami grawitacyjnymi),
- poziom garażu i pomieszczenia gosp. za garażem obniżony o 30cm - powodem jest działka na nierównym terenie.
- likwidacja komina w rogu salonu - kominek będzie przy kominie od ściany łazienki,
- budujemy z bloczków Solbet 24cm, do tego planujemy min.15cm styropianu,
- planuję też zwiększyć grubość ocieplenia podłogi przy gruncie do min.14cm (w projekcie jest 8cm).

Więcej w tej chwili nie pamiętam, wszystkie te plany i założenia wciąż analizujemy, być może jeszcze coś się zmieni.

Sylwia - zdjęcia będą, ale jak coś ruszy, na razie są żmudne przygotowania, aby popełnić jak najmniej błędów, jak już się zacznie.

Pozdrawiam
Andrzej

arekp2
14-10-2012, 19:52
Witam.
Bardzo podoba mi się ten projekt. kombalion Twój ostatni wpis jest z przed roku, podejrzewam:), że już sporo wybudowałeś. Mógłbyś zamieścić jakieś fotki z budowy tego projektu. Bardzo ciekawi minie jak wygląda już budowany dom. Przejrzałem fotki i forum z M05/M05a/M05b, ale to właśnie M05c podoba mi się najbardziej.Waham się jeszcze między parterówką a tym projektem, zdjęcia mogą przechylić szalę:).
pozdrawiam
Arek

kombalion
15-10-2012, 09:50
Arek,
Buduję powoli.
Zaczynamy właśnie przykrywać dach. Dachówka już czeka na dekarza na budowie. Miałem nadzieję zamknąć tegoroczne prace do końca października, ale wszystko się opóźnia.
Domek faktycznie duży, ale fajnie się zapowiada - wielki salon i poddasze też - można w piłkę grać.
Miałem ten sam dylemat odnośnie wyboru wersji, ale postanowiliśmy wybrać tę, właśnie ze względu na wielkość i ilość pomieszczeń.
Trochę zdjęć znajdziesz w moim dzienniku budowy.
Odnośnie samej budowy (ilości materiałów, zmian w projekcie, itp) to spory temat. Część opisuję w dzienniku budowy, ale większość doświadczeń, na razie jest w mojej głowie, może się nimi podzielę w wolnym czasie.
Pozdrawiam
Andrzej