PDA

Zobacz pełną wersję : spust wody do kanalizacji - pytanko



krzychopak
17-06-2009, 16:08
Witajcie,

Mam pare pytanek do doświadczonych w sprawach kanalizy...

1) Czy rzeczywiście klopik nie może być dalej niż 1m od pionu? Co jesli musi być w odległości ok. 2,5m (jak w moim przypadku)
2) czy odpływ z umywalki w łazience wpuszczony w rurę od klopa - nie spowoduje - że z umywalki będzie mały smrodzik... Jeśli tak - jak temu zapobiec?
3) co z kolankami 90% - czy rzeczywiście ich unikać? Hydraulik ich nie unikał :/

Pozdrawiam
Krzysiek

KonradJot
17-06-2009, 17:28
Witajcie,

Mam pare pytanek do doświadczonych w sprawach kanalizy...

1) Czy rzeczywiście klopik nie może być dalej niż 1m od pionu? Co jesli musi być w odległości ok. 2,5m (jak w moim przypadku)
2) czy odpływ z umywalki w łazience wpuszczony w rurę od klopa - nie spowoduje - że z umywalki będzie mały smrodzik... Jeśli tak - jak temu zapobiec?
3) co z kolankami 90% - czy rzeczywiście ich unikać? Hydraulik ich nie unikał :/

Pozdrawiam
Krzysiek

Wiadomo, że im bliżej pionu to lepiej ale jak nie może być inaczej to ja nie widzę większych problemów, smrodek?? a po co są w umywalkach syfony?
Unikać kolanek 90 stopni?hmm z reguły pierwsze kolanko w ścianie pod umywalkami i innymi odpływami to właśnie jest takie.Chyba chodzi o to że jak można i miejsce jest to można zrobić np dwie sztuki 45 stopni jakby co.
:wink:

Jarek.P
18-06-2009, 00:41
1) Czy rzeczywiście klopik nie może być dalej niż 1m od pionu? Co jesli musi być w odległości ok. 2,5m (jak w moim przypadku)
2) czy odpływ z umywalki w łazience wpuszczony w rurę od klopa - nie spowoduje - że z umywalki będzie mały smrodzik... Jeśli tak - jak temu zapobiec?
3) co z kolankami 90% - czy rzeczywiście ich unikać? Hydraulik ich nie unikał :/


Ad 1) - jak musi, to będzie, byle spadek był na tym odcinku dobry i nie powinno być problemu. Przy kiblu tylko dobrze byłoby napowietrzacz na ten odcinek założyć.
2) może spowodować. Spuszczenie wody w kiblu może spowodować wyssanie wody z syfonu umywalki i w rezultacie smrodek. Jak zapobiec? Założyć napowietrzacz.
3) Zależy gdzie ich nie unikał. W kanalizacji poziomu zero to grzech dość poważny. Wyżej - zależy. Przy odpływach z umywalek, wanien itp można zostawić, ale jeśli te kolanka 90stoni są na gównociągach, to jeśli to możliwe, warto byłoby jednak poprawić.

J.

remx
18-06-2009, 08:33
Ten sam temat co u mnie. Dodatkowa rura wystawiona nad dach niezależnie od odpowietrzenia pionu.

krzychopak
18-06-2009, 08:42
Ten sam temat co u mnie. Dodatkowa rura wystawiona nad dach niezależnie od odpowietrzenia pionu.

ale w ktorym miejscu to dodatkowe odpowietrzenie? Ta 2,5m rura biegnie do pionu, od pionu własnie mam odpowietrzenie na dach

Jarek.P
18-06-2009, 09:38
ale w ktorym miejscu to dodatkowe odpowietrzenie? Ta 2,5m rura biegnie do pionu, od pionu własnie mam odpowietrzenie na dach

Przy kiblu, na przeciwnym końcu odgałęzienia niż pion. Najlepiej, gdyby to była tak jak koledzy piszą dodatkowa wentylacja, ale jeśli nie jest to możliwe, całkowicie wystarczy napowietrzacz.

J.