PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacje c.o.



AIR
09-12-2003, 21:32
Witam wszystkich!
Mam małe pytanko:
może ktoś z Was ma wiadomości na temat współpracy grzejników żeberkowych aluminiowych z instalacją miedzianą c.o. pracującą w układzie zamkniętym?
8)

kores
10-12-2003, 12:20
Witam,

Gdzies sie spotkalem z opinia, ze w takim polaczeniu nastepuje przyspieszona korozja grzejnikow, ale... gdzie to bylo - nie pamietam. Moze niech wypowie sie jakis specjalista (sam jestem ciekaw jak to jest)

Pozdr :-)

10-12-2003, 19:55
Z tego co wiem to aluminium stykając się z miedzią wchodzi w niekorzystne rekacje chemiczne. Stosowane są oczywiście specjalne przekładki w punktach styku ale w praktyce różnie sie to sprawdza. Raczej odradzał bym ci instalacje miedzianą + grzejniki aluminiowe, możesz mieć po jakimś czasie problemy.

czaja_
10-12-2003, 19:57
Z tego co wiem to aluminium stykając się z miedzią wchodzi w niekorzystne rekacje chemiczne. Stosowane są oczywiście specjalne przekładki w punktach styku ale w praktyce różnie sie to sprawdza. Raczej odradzał bym ci instalacje miedzianą + grzejniki aluminiowe, możesz mieć po jakimś czasie problemy.

To moja wypowiedz, zapomniałem się zalogować. :oops:

neuron
03-01-2004, 02:13
Miedz i aluminium tworza ogniwo elelktryczne
dajace przyczynek do intensywnej korozji.
1. woda musi byc uzupelniona substancjami hamujacymi proces
2. nalezy wykluczyc bezposredni styk obu materialow
3. duzo zabawy chyba nie warto

gonzops
03-01-2004, 08:59
To jakie zatem wybrać grzejniki?

Adam___
03-01-2004, 11:43
Stalowe płytowe.

niezły
04-01-2004, 18:06
Piszecie że jest dużo zachodu przy tym aby unikać łączenia bezpośrednio miedzi z aluminium
to w takim razie powiedzcie jak połączyć w łatwy sposób grzejnik aluminiowy bezpośrednio z rura miedzianą :lol: