PDA

Zobacz pełną wersję : DEKARSTWO ADAM REICHEL (G?OGÓW, POLKOWICE, LUBIN)



BOB-BUDOWNICZY
09-12-2003, 23:37
Zwracam się z pytaniem do forumowiczów z Dolnego Śląska (szczególnie z okolic Głogowa) o opinie dotyczącą jakości i solidności wykonywanych prac przez Firmę dekarską „Reichel”.
http://braas-polska.com.pl/html/a8_2.html

Arek99
10-12-2003, 06:12
słyszałem, że dobry, ale drogi
gdzie się budujesz? ja w Lubinie

10-12-2003, 13:02
OSIEK

Setnik
10-12-2003, 17:29
...

BOB-BUDOWNICZY
10-12-2003, 19:56
Witam Ponownie,

Od jednego się zaczyna. Potem jest drugi... trzeci. Na szczęście ja mam jeszcze trochę czasu (zamierzam rozpocząć budowę w maju 2004). Jednak lepiej za wczasu zasięgnąć opinii. Ale liczę, że ten "niezadowolony" klient to wypadek przy pracy. Według informacji jaką znalazłem na srtonie BRAAS-a firma montuje ok 60.000 m2 pokrycia rocznie.

Jacek Arafat
11-12-2003, 17:44
Witam Ponownie,

Od jednego się zaczyna. Potem jest drugi... trzeci. Na szczęście ja mam jeszcze trochę czasu (zamierzam rozpocząć budowę w maju 2004). Jednak lepiej za wczasu zasięgnąć opinii. Ale liczę, że ten "niezadowolony" klient to wypadek przy pracy. Według informacji jaką znalazłem na srtonie BRAAS-a firma montuje ok 60.000 m2 pokrycia rocznie.
Sześćdziesiąt tysięcy????? :o To jakiś Supermann :D

BOB-BUDOWNICZY
11-12-2003, 22:46
Rzeczywiście z tymi 60.000 m2 to przsadziłem. Po sprawdzeniu układa 25.000 m2 rocznie z czego 60 % to dachówki cementowe Braasa. :oops:

12-12-2003, 12:46
Spamy to nie w tym wątku.

12-12-2003, 12:48
Spamy to nie w tym wątku.
Chciałem powiedzieć : dziale

16-12-2003, 18:02
BARDZO NIESŁOWNY I NIETERMINOWY WYKONAWCA (GŁOGÓW).

Lukins
16-12-2003, 20:20
Spamy to nie w tym wątku.
Chciałem powiedzieć : dziale
A czemu w ogóle chciałeś to powiedzieć?

Jurand
29-12-2003, 23:48
Drogi a może nawet bardzo drogi wykonawca. Można znaleźć tanszych nawet o 50%. (okolice Polkowic). Jak nie pilnuje właściciel to mają miejsca małe niedociągnięcia "errory". :wink:

Setnik
30-12-2003, 22:50
...

07-01-2004, 23:56
Potwierdzam opinię goscia z 16.12.03 niesłowny i olewator.

DLPOAKS
10-01-2004, 16:58
Sorry. ale zmuszony byłem usunąc kilka informacji.

DLPOAKS
19-01-2004, 08:45
j.w

DLPOAKS
19-01-2004, 21:39
j.w.

DLPOAKS
03-02-2004, 22:49
j.w.

17-02-2004, 17:31
[ a u mnie super wszystko zgodnie z umową

17-02-2004, 17:37
[ a u mnie super wszystko zgodnie z umową
odpowieć dla '' GOŚCIA'' z 08 sty 2004

NIRO
17-02-2004, 17:42
widziałem ich robote w grudniu w Legnicy na KGHM Huta Miedzi
bardzo zgrani super sprzęt w ciągu 1-mc z 1500 m2 przełożonego
dachu znam opinje inspektora nadzoru - fachowa robota chyba dostaną następne zlecenia

18-02-2004, 06:56
widziałem ich robote w grudniu w Legnicy na KGHM Huta Miedzi
bardzo zgrani super sprzęt w ciągu 1-mc z 1500 m2 przełożonego
dachu znam opinje inspektora nadzoru - fachowa robota chyba dostaną następne zlecenia
Jeśli to ta firma to kolega, który pracuje w hucie i sam buduje dom łapał sie za głowę jak oni to robią. Przykro mu było, że taki ładny materiał a robota do bani. Ale przecież nasze firmy państwowe mają dużo kasy i stać ich robić drugi raz dach za rok albo dwa jak ten okaże się zły.

19-02-2004, 16:35
widziałem ich robote w grudniu w Legnicy na KGHM Huta Miedzi
bardzo zgrani super sprzęt w ciągu 1-mc z 1500 m2 przełożonego
dachu znam opinje inspektora nadzoru - fachowa robota chyba dostaną następne zlecenia
Jeśli to ta firma to kolega, który pracuje w hucie i sam buduje dom łapał sie za głowę jak oni to robią. Przykro mu było, że taki ładny materiał a robota do bani. Ale przecież nasze firmy państwowe mają dużo kasy i stać ich robić drugi raz dach za rok albo dwa jak ten okaże się zły.
Cześć ponownie
Informuje że Pan Reichel rozpocznie u mojego dobrego przyjaciela wykonanie pokrycia dachu ''GNEWKO'' zobaczymy jak sie spiszę
dachówka CREATON ( karpiówka w łuske ) to bardzo skomplikowany dach będziemy robić zdjęcia i informować na bierząco rozpoczęcie we wtorek 24 lutego - zobaczymy co dalej
a co u BOBA -BUDOWNICZEGO

Marcin Czyczerski
19-02-2004, 19:13
Hej Bob-Budowniczy!

Jak tam doświadczenia z firmą Pana Reichela... nie chcę wtrącać prywatnych wątków, ale znam osoby, którego polecają.

Ja osobiście go nie wezmę, bo mam gentlemen's agreement z jednym Panem na calosc...

Bob... w ktorej czesci Osieka sie budujesz? Moze bedziemy sasiadami (ja tez Osiek...)

Daj znak na prv...

A co do Gniewka (ktoś wspomnaił...), to chodzi o ten w Osieku (w trojkocie miedzy droga na Chrostnik a droga na Pieszkow)?

Pozdrawiam

BOB-BUDOWNICZY
19-02-2004, 22:18
Witam Wszystkch,
Na razie to mam działkę i nic więcej. Mam zamiar rozpocząć budowę w lipcu 2004. Działkę mam blisko Urbeksu. Jak na razie szczere pole. Co do doświadczeń z firmą Reichel to jestem na etapie zbierania informacji od osób, którym krył dach. Bacznie obserwuję budowę forumowicza DLPOAKS, który buduje dom w Osieku przy drodze na przeciwko parkingu ogródków działkowych. Dach robi wrażenie (zdjęcia też). Z moich obserwacji z robotą uwinęli się w ciągu tygodnia.

PS
Marcinie a Ty w którym miejscu masz działkę?

19-02-2004, 22:27
Hej DLPOAKS,

Co robi ten srebrny golf variant przy twojej budowie :o . Patrząc na emblemat to powinna stać tam Alfa Romeo 156 :wink: .

Marcin Czyczerski
20-02-2004, 06:47
Hej DLPOAKS!

Kurczę w końcu spotkałem sąsiada...

Ja też będę się "stawiał" na przeciwko działek...

(niedaleko od ujęcia wody przy działkach)

Konradk
20-02-2004, 08:51
Witam wszystkich z okolic Lubina , szczególnie kolegów z Osieka .
DLPOAKS , codziennie widze postepy na twojej bydowei bo jade obok twojej chałupki na swoją .Buduje w NIemstowie za Lubinem . Jak sie przymierzałem do dachu to poznałem wszystkich fachowców chyba na naszym terenie .I widziałem dachy przez nich kładzione ,rozmawiałem też z właścicielami . Różne tu móglbym historie opowiedzieć ale nie o to chodzi.W każdym bądź razie nie wybrałem nikogo od nas tylko ekipe z poznańskiego i jestem naprawde zadowolony .Zapłaciłem tanio , więźbe stawiali mi w dwa dni a dachówke w cztery kładli . Dach mam 260 m z dwoma lukarnami , projekt kreska .Mozna obejrzeć jesli ktoś chce zapraszam do Niemstowa .
Mogę ich smiało polecić , teraz mi drugi dach bedą robić na gospodarczym .

Setnik
20-02-2004, 10:10
Jak sie przymierzałem do dachu to poznałem wszystkich fachowców chyba na naszym terenie .I widziałem dachy przez nich kładzione ,rozmawiałem też z właścicielami .
Rozmawiałes z Mat-budexem w Głogowie i dekarzami polecanymi przez nich? Poważnie rozważam ich ofertę, każda uwaga jest bardzo cenna.

Pozdrawiam.

Marcin Czyczerski
20-02-2004, 11:21
Hej Bob,

moja działeczka jest przy działkach pracowniczy, ale przy drodze Osiek-Chróstnik (to jest chyba gminna, ale bardziej powinna nazywać się polna). Za takim ogrodzeniem z palikami i drutem...

Pzdr

20-02-2004, 11:56
z Mat - Budexem nie rozmawiałem bo aż do Głogowa sie nie zapusciłem ograniczyłem sie na Lubinie ,Legnicy i okolic .Ale wiem że dużo domków w osieku tych nowych krył nijaki pan Menardowicz(może troche przekreciłem nazwisko ale chyba nie). Wszyscy mi go w Osieku polecali szczerze ale był niestety trochę drogi a mi chodziło żeby od metra kw na gotowo (więżba i dachówka ) zapłacić mniej niz 40 zł za m kw.
No i zapłaciłem 35 zł za m. No i ten pan mówił że więźbe bedzie robił tydzień a chłopaki z pod Poznania w dwa dni postawili .

Honorata
20-02-2004, 12:22
Słuchajcie, przerzućcie może ten wątek na lokalny klub budujący :wink: ?
Pozdrawiam

Marcin Czyczerski
20-02-2004, 12:58
Czyli, że jak Pani mówi ;-)?

20-02-2004, 17:51
Witam wszystkich z okolic Lubina , szczególnie kolegów z Osieka .
DLPOAKS , codziennie widze postepy na twojej bydowei bo jade obok twojej chałupki na swoją .Buduje w NIemstowie za Lubinem . Jak sie przymierzałem do dachu to poznałem wszystkich fachowców chyba na naszym terenie .I widziałem dachy przez nich kładzione ,rozmawiałem też z właścicielami . Różne tu móglbym historie opowiedzieć ale nie o to chodzi.W każdym bądź razie nie wybrałem nikogo od nas tylko ekipe z poznańskiego i jestem naprawde zadowolony .Zapłaciłem tanio , więźbe stawiali mi w dwa dni a dachówke w cztery kładli . Dach mam 260 m z dwoma lukarnami , projekt kreska .Mozna obejrzeć jesli ktoś chce zapraszam do Niemstowa .
Mogę ich smiało polecić , teraz mi drugi dach bedą robić na gospodarczym . Z tymi dekarzami z Poznańskiego to tak jak z góralami ciekawy jestem czy udzielili Tobie gwarancji na wykonane roboty jeśli tak to jestem ciekawy czy będą w stanie przyjechać np. za dwa lata do cieknącej zaślepki w rynnie a z tą ceną to już nie przesadzaj
za 35 zł za m2 to można zapłacić w porządnej firmie za położenie płytek.

NIRO
20-02-2004, 17:59
Jak sie przymierzałem do dachu to poznałem wszystkich fachowców chyba na naszym terenie .I widziałem dachy przez nich kładzione ,rozmawiałem też z właścicielami .
Rozmawiałes z Mat-budexem w Głogowie i dekarzami polecanymi przez nich? Poważnie rozważam ich ofertę, każda uwaga jest bardzo cenna.

Pozdrawiam.
Mat-Budex nie ma swoich dekarzy poleca jedynie firmy które kupują u nich materiał zasada taka --My Ciebie polecamy jesteś super ale pod warunkiem że klijęt kupi materiał u nas. Lepiej zapłacić trochę więcej
ale wziąć firmę taką która ma jakąś siedzibe, sprzęt a nie wójka Staśka ze szwagrem na tym przejechało sie już kilka osób.

A co sądzicie o RYCZKU z JACZOWA widziałem dużo jego roboty( banerów) w Polkowicach.

Marcin Czyczerski
20-02-2004, 17:59
hej Gościu!

Coś się tak zacietrzewił? 35 zł za m2? Co ci właściwie nie pasuje w takiej cenie?

... tak piszesz, że nie wiadomo...

Pozdrawiam Krajan!

20-02-2004, 18:11
hej Gościu!

Coś się tak zacietrzewił? 35 zł za m2? Co ci właściwie nie pasuje w takiej cenie?

... tak piszesz, że nie wiadomo...

Pozdrawiam Krajan!
Ależ skąd jednak byłem niedawno na czcie z dekarzem z Zielonej Góry i
zaśpiewał mi za projekt Gniewko 80 zł/m2

20-02-2004, 18:16
Właśnie podpisałem umowę z Panem Reichlem. Robory rozpoczną się 19.01.2004 a zakończą początkiem lutego. (Początkowo miały rozpocząć się 01.12.2003 :evil: ale były problemy z drewnem pod koniec roku w tartaku).
Dach dwuspadowy krokwiowo-jętkowy i krokwiowy z oparciem na murłatach. Kąt nachylenia 22 st. pow. ok 247 m2.

Miejsce bliskie okolice Lubina
Link (http://www.ug.lubin.pl/images/mapa_gminy_lubin.gif)
Cena jest do zaakceptowania.

ZAKRES PRAC:
- KONSTRUKCJA DACHOWA (IMPREGNOWANA CIŚNIENIOWO)
- FOLIOWANIE DACHU (Divoroll Pro) Link (http://braas-polska.com.pl/html/a52_1.html)
- ŁACENIE/ KONTRŁACENIE
- WYKONANIE I MONTAŻ OBRÓBEK BLACHARSKICH (BLACHA POWLEKANA)
- MONTAŻ PASÓW PODRYNNOWYCH
- MONTAŻ ORYNNOWANIA (RHEINZINK) Link (http://www.rheinzink.de/de/2/img/f_224002.jpg)
- KRYCIE DACHU DACHÓKĄ (CREATON KERA-PFANE BRĄZOWA ANGOBA) Link (http://www.creaton.de/jcat-images/Produktbilder/Dachflaeche/KERA_PF_DFL_mangan_matt.jpg)
- MONTAŻ ŁAW KOMINIARSKICH
- MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH VELUX 76x140 2xGGU I 2x GGL + KOŁNIERZE Link (http://www.velux.pl/produkty.php?s2=oknadopoddaszy&s3=ggu)

Mam nadzieję, że będę miał odmienne zdanie o współpracy z Panem Reichlem, niż wcześniejsi forumowicze. Po skończeniu roboty na pewno podzielę się wrażeniami oraz zamieszczę linka ze zdjęciami.
Co z tym zdaniem na temat robót , widziałem dzisiaj że chyba robota skończona?

Marcin Czyczerski
20-02-2004, 18:27
Wy nie macie takiego problemu...

Co to jest daszek 270 m2... ;-)

ja mam 380 m2 :-( ... ale za to chyba cenę dobrą

A wyneogocjowana cena to 11k brutto. Facet jest dobry...

Pzdr.

ALEX Głogów
21-02-2004, 16:19
Potwierdzam opinię goscia z 16.12.03 niesłowny i olewator.
Dla mnie P.Reichel ani znajomy ,ani kolega ,ani rodzina jestem z Głogowa, robił dach dla mojego Taty obok cukrowni jesteśmy bardzo zadowoleni. Ze wszystkich wykonawców jakich mieliśmy do tej pory na budowie jest to najmniej problematyczna firma mają odpowiedni sprzęt są praktycznie samowystarczalni ( prąd) a co do jakości Tata oraz insp.Śliwński :wink: nie mieli uwag.

DLPOAKS
21-02-2004, 19:56
j.w.

07-03-2004, 13:46
Dlpoaks no no te dachówki na dachu nawet neżle wyglądaja jak to ma się cenowo do Ceramik L 15 angoba

DLPOAKS
07-03-2004, 18:19
j.w

Marcin Czyczerski
07-03-2004, 20:29
Hej DL... ;-)

A ile płaciłeś za 1 szt dachóki połaciowej (10 szt na m2) i za 1 gąsior...?

sarunia
21-07-2011, 21:08
Najgorsza,nieprofesjonalna firma w Polsce,brak nadzoru,zatrudniają alkoholików i kryminalistów.Sprzęt-EPOKA KAMIENIA ŁUPANEGO!!!Dobry sprzęt i zabezpieczenia tylko dla Wielkich tego Świata np.obecne Ratusz w Głogowie.Zakłamanie,opieszałośc,nieuczciwośc. Brak kontroli nad pracownikami-pan kierownik na urlopie.Same kłamstwa,obelgi.Dach jako tako zrobiony za furę kasy,a zniszczenia wokół domu i wewnątrz przekraczają wartośc dachu.Sam stelaż wokół domu,brak zabezpieczeń,kontenerów i rur przez które zrzucane są odpady-wszystko leciało na ulicę-dachówki,duże płyty metalowe bezpośrednio na przechodniów,ogród(obecnie doszczętnie zniszczony).Przekleństwa i obelżywe zaczepianie przechodniów-młode dziewczęta jak i dorosłe kobiety-wstyd mi za tę firmę!!!Cała fura pustych flaszek po wódzie-zabezpieczona:-)).Do chwili obecnej mimo obietnic zniszczenia nie zostały naprawione.Powołany został Inspektor Nadzoru Budowlanego-dzięki Bogu i adwokat !!!-a pseudokierownictwo tylko kręci i ubliża przez telefon.GORĄCO NIE POLECAM,ODRADZAM-TRZYMAJCIE SIĘ KOCHANI OD NICH Z DALEKA!!!-głogowianka