PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja lawy fundamentowej



luk201
18-06-2009, 23:21
Mam wielka prosbe do ekspertow,prosze napiszcie jakiej grubosci daje sie styropian do law fundamentu, fachowcy mowia ze 5cm wystarczy,dom bez piwnic i lawy beda obsypane teren skalist w niektorych miejscach jest bardzo twardo i fachowcy chca go dac na 50cm a gdzie sie da to oczywiscie i 1metr,nastepny dylemat po ktorej stronie,kierownik budowy mowi ze bez roznicy-doradzcie cos fachowo.
PROSZE napiszcie jeszcze ile warstw w sumie i na jaka łaczna grubosc mam dać na nastepny etap-fachowcy mowia ze 3x5cm co o tym myslicie?Dom buduje z porothermu 44 si.A MYSLE O STYROPIANIE z styropolu,fundameny z hydromaxsu.Z góry dziekuje za pomoc.Pozdrawiam wszystkich.

Aguu
19-06-2009, 15:05
Być może nie rozumiem, ale po co ocieplać ławy fundamentowe? Ściany fundamentowe owszem, ale ławy? Jeśli chodzi o to z której strony dawać ocieplenie ścian fundamentowych to jeśli ściany parteru ocieplane będą z zewnątrz to również z zewnątrz, aby zachować ciągłość ocieplenia.
Nie wiem co rozumiesz przez "następny etap", jeśli ocieplenie ścian nadziemnych budynku to niestety musisz sam poszukać dyskusji na ten temat na różnych forach i/lub fachowej literaturze (również w internecie) i podjąć decyzję rozważając kwestie finansów, izolacji i estetyki. Obserwując nowe budynki przeciętna grubość ocieplenia mieści się w przedziale 10-15 cm.
Powyższe uwagi są jedynie moimi dywagacjami na poruszone przez Ciebie tematy, dlatego na koniec najważniejsze: zajrzyj do projektu. W projekcie będziesz miał umiejscowienie i grubość ocieplenia (nie możesz zrobić cieńszego niż projektowane).

fenix2
19-06-2009, 16:46
Dokładnie tak jak mówi poprzednik dajesz styropian od zewnątrz dodatkowo możesz też dać w środku.
Grubość powinna być w projekcie określona. I izoluje się ściany fundamentowe a nie lawy.

Poczytaj tutaj:
http://forum.muratordom.pl/izolacja-scian-fundamentowych,t162093.htm