PDA

Zobacz pełną wersję : Rapować czy nie rapować



dragon2006
19-06-2009, 10:32
Witam
Ekipa właśnie skończyła mi murować ściany piwnicy z bloczków betonowych,
gdzieś czytałem że należało by to teraz zarapować,jeśli tak to w zasadzie po co?

zbigmor
19-06-2009, 10:38
Witam
Ekipa właśnie skończyła mi murować ściany piwnicy z bloczków betonowych,
gdzieś czytałem że należało by to teraz zarapować,jeśli tak to w zasadzie po co?

Żeby położyć tynk c-w.

dragon2006
19-06-2009, 11:07
Witam
Ekipa właśnie skończyła mi murować ściany piwnicy z bloczków betonowych,
gdzieś czytałem że należało by to teraz zarapować,jeśli tak to w zasadzie po co?

Żeby położyć tynk c-w.

Chodzi mi oczywiście o ściane zewnętrzną piwnic przed zasypaniem,
czy ocieplenie(styropian FS 20,nato klej i izolacja) nie może być mocowane bezpośrednio do ściany z bloczków? jaki jest cel tak zwanego zarapowania ścian fundamentowych?

zbigmor
19-06-2009, 11:10
Witam
Ekipa właśnie skończyła mi murować ściany piwnicy z bloczków betonowych,
gdzieś czytałem że należało by to teraz zarapować,jeśli tak to w zasadzie po co?

Żeby położyć tynk c-w.

Chodzi mi oczywiście o ściane zewnętrzną piwnic przed zasypaniem,
czy ocieplenie(styropian FS 20,nato klej i izolacja) nie może być mocowane bezpośrednio do ściany z bloczków?

Nie widzę przeciwskazań, aby nie mogło być, ale specjalistą nie jestem.
Po murowaniu ścian pewnie raczej bym jodłował niż rapował, ale to sprawa indywidualna. :D

bertolo
19-06-2009, 11:18
Ja nie rapowałem. :evil: Teraz żałuje. Niby nic, a jednak ...

Kierownik powiedział, że to zbędnę wydawanie pieniędzy.
Wtedy powiedział, że budowlańcy chca wyciagnąc ode mnie kase. Za otynkowanie. Ale tak naprawde taka cienka szlichta, to jak mi potem powiedział majster byłaby w cenie, no może stówke więcej i plus wydatki na zaprawe. A korzysci?

Przede wszystkim wyrównanie muru, spoin, ubytków pod malowanie, izolacje ścian fundamentowych. Łatwiej wykonać, idzie mniej np dysperbitu, a przede wszystkim jest dokładniej !!! Zamiast czterch warstw położych podkład i ewentualnie dwie. A tak jak jest ubytek w murze, napewno go nie zasmarujesz dysperbitem.
Tylko cienka szlichta. Niewiele kosztuje, dzisiaj zrobiłbym na pewno. :wink:

boszax
19-06-2009, 12:03
Rap , rap to moja rzeczywistość... :) :)

Ja oczywiście jestem za rapowaniem, a dlaczego to jest już w poście wyżej.

mariobros35
19-06-2009, 13:22
Rap , rap to moja rzeczywistość... :) :)

Ja oczywiście jestem za rapowaniem, a dlaczego to jest już w poście wyżej.
a propo rapowania zamieszczam fajny filmik:
http://patrz.pl/filmy/rapujacy-zul

M@riusz_Radom
19-06-2009, 13:23
Jakby mnie gdzieś wieczorem capnęli na Bronxie to też bym pewnie wolał rapować ;) a fundamentów nie rapowałem

sacha
20-06-2009, 19:50
Ubytki w murze nie ma się wyrównywać dysperbitem - od tego jest rapowanie. Ale bez rapowania też można dobrze zaizolować dysperbitem tylko troszkę trudniej i czasu trzeba poświęcić więcej - ilość warstw taka sama. To moje zdanie i może kierownik miał rację.

Wirecki
21-06-2009, 21:16
Ja nie rapowałem. :evil: Teraz żałuje. Niby nic, a jednak ...
Kierownik powiedział, że to zbędnę wydawanie pieniędzy.A mój kierbud odwrotnie - kazał to zrobić, choć ekipa nie planowała... Nie było później problemów, mam pewnośc że styrodur jest dobrze przyklejony

panfotograf
26-06-2009, 14:09
nie lubię rapu, słucham tylko żony!

Andrzej Wilhelmi
26-06-2009, 22:36
Ściany fundamentowe to jedno a ściany piwnicy to drugie. Jaka jest gwarancja szczelności połączenia styropianu ze ścianą skoro tych połączeń nie widać. Rapówka ze szkłem wodnym to duża gwarancja szczelności ściany. Warto wydać te parę złotych. Pozdrawiam.