PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zostać współwłaścicielem?



arzesz
10-12-2003, 10:33
Witam

Czy ktoś z Forumowiczów wie, jak najprościej i najtaniej zostać współwłaścicielem działki?
Działka jest na żonę, a chcielibyśmy by była na nas oboje. Podobno należałoby podpisać tzw. "umowę o rozszerzeniu wspólnoty majątkowej", ale to kosztuje ponad 400 PLN. Czy jest na to jakiś inny sposób?

prem
10-12-2003, 11:04
Witam,
Jestem w takiej samej sytuacji jak i Ty. Dzialka jest na zone, a chcemy aby byla nasza wspolnie. Czekam na odpowiedzi. Faktycznie najbardziej interesujace jest rozwiazanie najtansze i najprostsze.


Pzdr. PREM

Voytas
10-12-2003, 15:58
Z mojego doświadczeni powiem, że był to notariusz.

Chyba że darowizna części nieruchomości (taka aby wartośc byla wolna od podatku) i żona bedzie tylko częściowym właścicielem. Ale tu mogę się mylić.

My po prostu poszlismy do notariusza i juz jestesmy oboje pełnoprawnymi włascicielami.

Ile to kosztowało nie pamietam teraz

Pozdrawiam

Tomasz M.
11-12-2003, 16:05
Obawiam się, że rozszerzenie wspólnoty majątkowej wychodzi najprościej i najtaniej. Za taką umowę opłata notarialna jest max 400 PLN. Do tego dojdzie opłata za wpis w księdze wieczystej. Od darowizny opłata notarialna zależy od wartości działki, może dojść podatek od darowizny, opłata za wpis do księgi będzie zawsze.

Luśka
11-12-2003, 22:07
Od darowizny w tzw. I grupie (powinowactwo między tym co daje a tym co dostaje :lol: ) są zwolnienia od podatku, ale inne opłaty są. Najlepiej dowiedzieć się u notariusza, co będzie tańsze.