PDA

Zobacz pełną wersję : Ankieta - Dlaczego osiedle zamknięte?



mizer
19-06-2009, 13:48
Witam,

przygotowuję na uczelni pracę na temat osiedli zamkniętych i potrzebna jest mi opinia zarówno ich mieszkańców, jak i osób planujących tam zamieszkać bądź ogrodzić osiedle, na którym obecnie mieszkają. W tym celu przygotowałem krótką ankietę, o wypełnienie której serdecznie proszę.

Mam nadzieję, że mój temat nie zostanie uznany za zaśmiecanie, a być może sprowokuje też do jakiejś dyskusji, która byłaby mi bardzo na rękę :wink:

link do ankiety:
http://www.ankietka.pl/ankieta/27412/dlaczego-osiedle-zamkniete.html

z góry dziękuję za pomoc!

zott36
20-06-2009, 13:24
Odpowiem Ci krótko bez ankiety :wink: .
Zdecydowanie , wolę osiedla "otwarte", kupiłam mieszkanie na osiedlu zamkniętym strzeżonym tylko dlatego, ze nowe teraz tak budują . Nie mam na to wpływu. Mieszkania z rynku wtórnego(osiedla otwarte) są dużo droższe.

cekin
03-07-2009, 23:52
jak przedmowca nie moge wypelnic ankiety, bo nie mieszkam i nie planuje mieszkac na osiedlu otwartym :D

zdecydowanie wole moj obecny uklad - mieszkanie w kamienicy z domofonem przy drzwiach wejsciowych. Zreszta to zamkniecie jest iluzoryczne - w suterynie miesci sie gminny punkt konsultacyjny a zatem kazdy moze wejsc.

szczerze mowiac na poczatku balam sie, ze bedizemy miec sublokatorow na klatce, jednak nic takiego sie nie dzieje.

Czuje sie w miare hezpiecznie, ale to wynika raczej z faktu, ze w 16 mieszkaniowym domu wszyscy sie lepiej lub gorzej znaja i czujna babcia z parteru jest najlepsza ochrona:-)

Gdy odwiedzam znajomych na strzezonych osiedlach czuje sie nieswojo. Przeraza mnie ta ilosc domofonow, bram itd.Zreszta wszyscy znajomi, ktorzy maja domy na takich osiedlach maja wykupione alarmy itd, bo ochrona nie przeszkadzala kradziezom. Niektorzy znajomi wrecz twierdzili, ze ochroniaze mieli z tym cos wspolnego.

Nefer
04-07-2009, 10:34
Za takie pytanie Twój promotor powienien Cu wyrwać serce :
8. Dlaczego Twoim zdaniem warto mieszkać na osiedlu zamkniętym?


Otóż to jest zagiananie wyników badania. Szczególnie, że kafeteria to same plusy :):)
Podobne pytanie to :
8. Dalczego Pana zdaniem bicie żony to dobre rozwiązanie ? bez możliwości odpowiedzi "nie biję żony"


Że już nie wspomnę o drobiazgach :p.4 jest obowiązkowe :):) A skala w nim złożona z dwóhc róznych skal i nie można jej analizować...
Takich kwiatków jest w zasadzie tyle co pytań :)