PDA

Zobacz pełną wersję : Jak i czym wyczyścić dachówkę ceramiczną ?



Krzychos
19-06-2009, 17:20
Bardzo proszę o radę.
Jak wyczyścić dachówkę ceramiczną z zielonego nalotu (mchu) ? Czy używać do tego jakiś środków ? Środki czyszczące na bazie kwasów chyba odpadają ponieważ mam plastykowe rynny i boje sę, że mogą się "rozpuścić".
Zastanawiam się również, czy po wyczyszczeniu dachówki, użyc jakiegoś środka konserwującego. Słyszałem opinię, że środki konserwujące mogą spowodować przebarwienia.

niktspecjalny
20-06-2009, 07:12
Bardzo proszę o radę.
Jak wyczyścić dachówkę ceramiczną z zielonego nalotu (mchu) ? Czy używać do tego jakiś środków ? Środki czyszczące na bazie kwasów chyba odpadają ponieważ mam plastykowe rynny i boje sę, że mogą się "rozpuścić".
Zastanawiam się również, czy po wyczyszczeniu dachówki, użyc jakiegoś środka konserwującego. Słyszałem opinię, że środki konserwujące mogą spowodować przebarwienia.


Dobry środek do czyszczenia dachówek to Fasada CZYŚCIK no i do tego wysokie ciśnienie "wtedy zielony" nalot nie ma szans, można też zastosować srodek typowo na mchy i glony np. Algat po takim czyszczeniu zaleca się zaimpregnować dachówkę specjalnym impregnatem który tworzy warstwę ochronną gdzie brud który osiada nie dotyka powłoki dachówki tylko warstwy impregnatu i w przyszłości dachówka łatwiej się zmywa również przy opadach deszczu, po takim zabiegu napewno będziemy mieli czysty dach. www.czystydach.pl Polecam.

Tu coś znajdziesz.

Andrzej Wilhelmi
21-06-2009, 22:43
Odpowiedni preparat ma w ofercie ISOLA. Pozdrawiam.

speek
23-06-2009, 19:00
@ butle ludwika i czekaj na deszcz.Sprawdzony sposob.Polecam

P:)apolinek
23-06-2009, 22:07
http://www.google.com/search?hl=pl&ei=iENBSpKpE4zb-QbVmLDMCA&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=srodek+do+usuwania+mchu+z+dachu&spell=1
Poczytaj sobie.

dar80
24-06-2009, 11:09
http://www.akcesoria-dachowe.pl/?p=161

savanna12
24-06-2009, 12:20
No prosze czyli ceramika także porasta mchem !Ha ha ha :D

tomaszek71
24-06-2009, 15:02
Bardzo proszę o radę.
Jak wyczyścić dachówkę ceramiczną z zielonego nalotu (mchu) ? Czy używać do tego jakiś środków ? Środki czyszczące na bazie kwasów chyba odpadają ponieważ mam plastykowe rynny i boje sę, że mogą się "rozpuścić".
Zastanawiam się również, czy po wyczyszczeniu dachówki, użyc jakiegoś środka konserwującego. Słyszałem opinię, że środki konserwujące mogą spowodować przebarwienia.
Ja gdzieś słyszałem że dobrze jest zamocować na szczycie cienki drut miedziany po obu stronach kalenicy
to przez jego utlenianie się i opady deszczu glony nie rosną
Ale czy znowu nie zrobią się jakieś przebarwienia ? co często widać gdy komin jest dokoła obity blachą miedzianą.

tomaszek71
24-06-2009, 15:03
No prosze czyli ceramika także porasta mchem !Ha ha ha :D
Kolega się śmieje
A czy jest jakiś materiał co nie zachodzi ?

savanna12
24-06-2009, 15:08
No prosze czyli ceramika także porasta mchem !Ha ha ha :D
Kolega się śmieje
A czy jest jakiś materiał co nie zachodzi ?
No na naszym forum posiadacze ceramiki twierdza ze ceramika nie zachodzi :)
A tu taki numer ....

jeanpascale
24-06-2009, 17:35
jak sie kupi angobowana to nie zachodzi :D a tak zaoszczedziło sie 1- 2tys i teraz lipa :cry:

Andrzej Wilhelmi
24-06-2009, 20:01
Nie ma takiej, która by nie porastała! Oczywiście najmniej porasta dachówka glazurowana i pokryta angobą szlachetną. Bardzo skutecznie zabezpieczają przed tym zjawiskiem miedziane dodatki (taśma pod gąsiory, miedziana obróbka kominów i okien). W kalenicy stosuje się nie drut miedziany a utkaną z niego siatkę. Pozdrawiam.