PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoć na murłacie!!!!



mickey30
20-06-2009, 01:03
Witam,

Zauważyłem w górnej łazience na pewnym odcinku murłaty ślady wilgoci :-?
Na murłatach była folia i dodatkowo folią założone krokwie, gdyż przed tynkowaniem(gipsówka) częściowo ociepliłem poddasze wełną-i całe aby uchronić od wilgoci z tynków obłożyłem folią. Podejrzewam, że być może stąd na murłacie wilgoć(drewno "kisiło" się pod tą folią).
Doradźcie proszę, czym to teraz zlikwidować, co by problemu w przyszłości nie mieć..

PAPROCIAK
20-06-2009, 09:34
Myślę że dobrze nie ociepliłeś murłaty ( jest najzimniejszym miejscem)i stąd tam się wykrapia wigoc z łazienki. Trzeba jakoś docieplić. Rozebrać lub wstrzyknąć pianke sam musisz ocenić i zadecydować. Można poprawić, wzmocnić wentylację może to pomóc od tego zacznij.

20-06-2009, 10:44
... Podejrzewam, że być może stąd na murłacie wilgoć(drewno "kisiło" się pod tą folią).
Doradźcie proszę, czym to teraz zlikwidować, co by problemu w przyszłości nie mieć..

sciągnąc folie /drewno powinno miec "przewiew"/

mickey30
20-06-2009, 23:23
ano właśnie tak jak brzoza mówi-folia już ściągnięta, zastanawiam się tylko czy wilgotne miejsca walnąć jakimś impregnatem czy cóś :) ......

FlashBack
21-06-2009, 06:47
nie owijac elementow drewnianych przed wykonaniem ocieplenia, jezeli elementy drewniane i izolacja zostaly nakryte (podobnie jak wykonuje sie paroizolacje) to, przynajmniej ujawniles slaby punkt ocieplenia.

Andrzej Wilhelmi
21-06-2009, 22:27
Izolacja cieplna nie ma tu nic do rzeczy! W tym okresie nagrzany dach ma znacznie większą temperaturę od wnętrza budynku. Najzimniejszym miejscem staje się folia paroizolacyjna, na której wykraplają się resztki wilgoci uwięzione w izolacji cieplnej. Takie zjawisko będzie występować zawsze choć w znikomej skali. Wszystko wróci do normy gdy temperatura wewnątrz budynku będzie wyższa niż temperatura dachu. W miejscach o dużym zawilgoceniu można naciąć i rozchylić folię a po wyschnięciu zakleić taśmą do łączenia folii. Pozdrawiam.

mickey30
26-06-2009, 01:35
Tylko, czy miejsce wilgoci(pleśń) na murłacie wypsikać jakimś preparatem anty wilgociowym/przeciwgrzybicznym??? Oglądałem nawet takowe w Casto... Tylko jakim, czy zwykłym uniwersalnym bodaj DAXOL za ok.9-10zł, czy może takim na bazie chloru(mocniejszym?) Oro Perfekt za ok.23zł?

I czy póżniej na końcu jeszcze pociągnąć dodatkowo jakim impregnatem :roll: ?
Za opdpwiedzi z góry dzięki i pozdrawiam

26-06-2009, 08:15
moim zdaniem wystarczy zwykłym preparatem solowym

Andrzej Wilhelmi
26-06-2009, 19:33
Zwykłe impregnaty solne (np. fobos) po wyschnięciu osadzają kryształki soli na drewnie. Ta sól chłonie wilgoć powodując stałą wilgotność drewna. Zdecydowanie polecam impregnaty oparte na związkach miedzi. Nic nie porośnie, żadne pleśnie. Pozdrawiam.