PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poprawnie zrobić schodki na zewnątrz?



Szpulka
10-12-2003, 15:29
Wybudowali mi dom i zapomnieli o schodkach :wink:
Od poziomu podłogi mam tak z 50 cm do ziemi na razie nie ocieplone, ale mam zamiar ocieplać wkoło (fundament także). Jak powinien być zrobiony schodek i podeścik przed wejściem? Przyklejony do muru czy do ocieplenia? Przykotwiony czy luzem? Jakieś wskazówki?

gonzops
10-12-2003, 19:55
Najlepiej aby podest zachodził na podłoge dobrze jest dać tez siatke taka jak pod wylewki, znajomy budowlaniec tak mi przynajmniej zrobił.argumentował to tym, ze po zimie napewno popeka.Schody i podest wyłozylem płytkami i po zimie nie było zadnych niespodzianek.Należy tez pamietac aby fundament wykopac na odpowiedniej głębokosci, u mnie było to 1,20 m (góry :) )

10-12-2003, 19:59
U mnie g

Zbigniew Rudnicki
10-12-2003, 20:51
Dobrze aby stopnie schodków zewnętrznych były dopasowane do rozmiaru płytek gresowych (30x30cm). Zatem szerokść stopnia 29,5-30cm, wysokość 15cm.
Przy wylewaniu ułożyć kabel grzejny elektryczny (około 150zł).
Zastanowić się gdzie będzie wycieraczka metalowa (wnęka z odpływem), a gdzie gumowa. Czy potrzebna będzie poręcz ?

Szpulka
11-12-2003, 08:07
Bez poręczy, raczej chciałam żeby to były takie szerokie niewysokie stopnie ( wychodzi, że wystarczą dwa). Napiszcie dokładniej jak to powiązać z podłogą. U mnie jest wylany beton na podłogówce nie mam jeszcze warstwy wierzchniej, drzwi zewn. są zamontowane, ściana dwuwarstwowa. Pod drzwiami mam na razie dziurę bo brygada robiła podłogę (styropek+rurki+wylewka) do deski zlicowanej z wewnętrzną stroną ściany. Teraz należało by pewnie jakoś to wypełnić. Można by to wylać monolitycznie razem ze schodkami ale bez odizolowania schodków będzie tam mostek cieplny, a jak by podmurować pod tymi drzwiami normalnie cegłą i oddzielić schodki od muru tak ze 4cm styropka to będzie dobrze? Zrozumiałam, że pod te schodki też muszę głeboko kopać, jak głęboko (mazowsze) .

Juras XR4Ti
11-12-2003, 08:13
Kop na 1m. Schody z podestem - monolit. Dylatacje od ściany budynku.