PDA

Zobacz pełną wersję : oklejanie okien [ochrona przed słońcem]



villain
20-06-2009, 13:43
witam wszystkich forumowiczów i przechodze od razu do sedna sprawy

kupiliśmy niedawno pawilon zbudowany z płyty obornickiej [25m2] i na każdej ścianie są wysokie okna. Okna były koniecznością z pewnych względów jednak słońce okazało się zbyt mocno przygrzewać, nawet klima nie daje zadowalającego efektu. Do tego dochodzi jeszcze chęć wizualnego odgrodzenia się od zewnętrznego świata i teraz mam pytanie jak najlepiej to zrobić ?
na tę chwile znaleźliśmy dwa rozwiązania:
folia która daje efekt lustra fenickiego
refleksole o podobnym działaniu ale podwieszane jak rolety

jest jeszcze coś działającego podobnie ? ważne żeby nie przysłaniać całkowicie okien

villain
21-06-2009, 12:02
dzięki

liczyłem właśnie na taką pomoc

zbigmor
22-06-2009, 07:55
dzięki

liczyłem właśnie na taką pomoc


Zaluzje?

irreality
22-06-2009, 08:22
Ta folia jest do niczego. U mnie w pracy był problem z niewydolną klimatyzacją to pomysłowy właściciel budynku wymyślił właśnie te folie (przeszklenia są duże - od sufitu do podłogi).

Efekt jest teraz taki, że gorąco jest i tak - za to w środku zrobiło się dużo ciemniej i praktycznie non-stop trzeba palić światło i siedzieć przy sztucznym.

Jedyny mikro plus to, że z zewnątrz mniej widać (ale tylko przy zgaszonym wewnątrz świetle :lol: )

Ja bym dał zwykłe żaluzje (pionowe lub poziome wg upodobania) i klimatyzator jeśli za bardzo przez te szyby przygrzewa (a latem może tak być - jak w szklarence ;-) )

Barbossa
22-06-2009, 08:23
dzięki

liczyłem właśnie na taką pomoc

cieszę się razem z Tobą, że znalazłeś to, na co liczyłeś

markizy?

Pavulon
22-06-2009, 08:30
dzięki

liczyłem właśnie na taką pomoc

gdzie stoi ten pawilon ? bo ostatnio to cos ze sloncem slabo

a moze wystarczy go przekrecic ?


P.S To ze zadales pytanie nie oznacza ze dostaniesz odpowiedz w 5 minut ... co za ludz ...

pierwek
22-06-2009, 08:44
trzeba koniecznie jakieś dyżury ustalić i w weekendy, a w dni robocze w nocy, dyżurny musi siedzieć przy kompie i odpowiadać szybko na pytania żeby nowi forumowicze byli zaspokajani od razu po rejestracji - no ale musiałby być to ktoś oblatany w tematach budownictwa no i przyjazny początkującym ... jako kandydata do pierwszego dyżuru proponuję kolegę-forumowicza Barbossę... ;)

irreality
22-06-2009, 09:36
Popieram kandydaturę.

Myślę, że robota byłaby łatwa - dla większości pytań wystarczyłaby sama stopka Barbossy :lol:

Może admini mogą zrobić jakiś automat do tego

villain
22-06-2009, 16:08
dobra, wiem że w kulki lece jednak potrzebuje szybkiej i konkretnej rady

folie już skreśliłem dzięki Wam, teraz zastanawiam sie nad tymi zewnętrznymi refleksolami

http://www.eurol.pl/refleksol/refleksolezdjecia/refleksola%20+%20opis%20(teksty).jpg

http://www.victoria-rolety.pl/img/refleksole.jpg


cała ta nowa kanciapa ma futurystyczny dizajn i nie chciałbym psuć efektu wielkimi markizami czy czymś takim

czekam na pomysły i ciekawe rozwiązania
dzięki z góry

bartus01
17-07-2009, 22:35
Sprawdzają sie te refleksole ?

Zamontował je ktoś, jaka cena ?

-Doberman-
13-11-2014, 11:32
Witam,
od ostatniego postu minęło 5 lat, czy przez ten czas wymyślił Pan coś w kwestii szyb ?
od kilku lat zajmuje się foliami do szyb płaskich, samochodowych, świetlików
jeżeli temat aktualny, mogę wskazać kilka rozwiązań

Pozdrawiam,
Marcin

lukas3
14-11-2014, 14:32
Witam,
od ostatniego postu minęło 5 lat, czy przez ten czas wymyślił Pan coś w kwestii szyb ?
od kilku lat zajmuje się foliami do szyb płaskich, samochodowych, świetlików
jeżeli temat aktualny, mogę wskazać kilka rozwiązań

Pozdrawiam,
Marcin

Ja bardzo chętnie skorzystam z rady, widzę że temat troszkę "przeterminowany" ale mam podobny problem. tez mam u siebie spore okna i muszę je przyciemnić. Myslałem o folii, ale mam watpliwości. Refleksole? Jakies pomysły. Będe wdzięczny

Robespierre
15-11-2014, 15:48
Ja bardzo chętnie skorzystam z rady, widzę że temat troszkę "przeterminowany" ale mam podobny problem. tez mam u siebie spore okna i muszę je przyciemnić. Myslałem o folii, ale mam watpliwości. Refleksole? Jakies pomysły. Będe wdzięczny

Bardzo dobrze w tej roli spisują się żaluzje zewnętrzne (żaluzje fasadowe). Niestety podobnie jak refleksole jest to dość drogi temat.
https://www.google.pl/search?q=%C5%BCaluzje+fasadowe&biw=1280&bih=651&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=eHVnVJfaLYK4OLOygcAB&ved=0CAgQ_AUoAQ
Przy zastosowaniu materiałów osłonowych wewnątrz niestety pojawia się problem, iż one także się nagrzewają a ciepło oddają do wnętrza.
Ich główną zaletą jest cena i prosty system montażu ale skuteczność nie jest zbyt wysoka.