PDA

Zobacz pełną wersję : alarm bezprzewodowy-czy warto?



lutek34
20-06-2009, 15:10
Witam
Chciałbym w jakiś sposób zabezpieczyć dom jednorodzinny, parterowy z poddaszem użytkowym. Niestety ale wcześniej w ogóle nie pomyślałem o tym żeby położyć okablowanie pod system kablowy a teraz nie bardzo mi się uśmiecha układanie kabli po tynku czy elewacji.
Zastanawiam się nad zakupieniem systemu bezprzewodowego coś tego typu http://www.allegro.pl/item659166170_alarm_bezprzewodowy_auto_dialer_orno _sas_2004i.html
rozbudować go o dodatkowe czujki ruchu i dodatkowy czujnik drzwiowy dla drzwi tarasowych.
Bardzo proszę o opinie ludzi którzy montują alarmy i użytkowników tego typu zabezpieczeń.
I jeszcze jedno pytanie czy to systemu bezprzewodowego można zastosować czujki zabezpieczające okna? Chodzi mi o wybicie szyby w oknie.
Bardzo będę wdzięczny za odpowiedzi.

pablitoo
20-06-2009, 15:21
Generalnie rzecz ujmując w TYM WĄTKU (http://forum.muratordom.pl/instalacja-alarmowa-raz-jeszcze,t13001.htm?highlight=instalaca%20alarmowa) - znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania ...

lutek34
20-06-2009, 15:29
Tak wiem że jest taki wątek ale to mi niedzieli braknie żeby go całego przeczytać a dwa to on bardziej pewno skupia się na alarmach przewodowych.

retrofood
20-06-2009, 16:35
Tak wiem że jest taki wątek ale to mi niedzieli braknie żeby go całego przeczytać a dwa to on bardziej pewno skupia się na alarmach przewodowych.

Trudno, nie będziesz miał alarmu.

Trociu
20-06-2009, 20:11
pytanie podstawowe - na ile starczy bateria w czujniku?

odaro
20-06-2009, 21:20
Tak wiem że jest taki wątek ale to mi niedzieli braknie żeby go całego przeczytać a dwa to on bardziej pewno skupia się na alarmach przewodowych.

Trudno, nie będziesz miał alarmu.

A dlaczego?

Satel ma system bezprzewodowy oczywiście pytanie o koszty ale masz taki sam system jak przewodowy Satel.

retrofood
20-06-2009, 22:43
Tak wiem że jest taki wątek ale to mi niedzieli braknie żeby go całego przeczytać a dwa to on bardziej pewno skupia się na alarmach przewodowych.

Trudno, nie będziesz miał alarmu.

A dlaczego?

Satel ma system bezprzewodowy oczywiście pytanie o koszty ale masz taki sam system jak przewodowy Satel.

Jak to dlaczego? Skoro nie chce czytać, to i wiedział nie bedzie...

odaro
21-06-2009, 09:23
Tak wiem że jest taki wątek ale to mi niedzieli braknie żeby go całego przeczytać a dwa to on bardziej pewno skupia się na alarmach przewodowych.

Trudno, nie będziesz miał alarmu.

A dlaczego?

Satel ma system bezprzewodowy oczywiście pytanie o koszty ale masz taki sam system jak przewodowy Satel.

Jak to dlaczego? Skoro nie chce czytać, to i wiedział nie bedzie...


Co prawda to prawda musisz chłopie trochę poczytać najlepiej na tym forum :)

lutek34
21-06-2009, 09:28
Inni jak pytają po 100 razy jak przyklejać płyty G-K to jest OK i wszyscy odpowiadają co robić krok po kroku.
Ja pytam o rzecz o której nie ma aż tak dużo wątków, jest jeden długi na przeszło 100 stron gdzie generalnie kolega Zbychu stanowczo wypowiada się że bezprzewodowe alarmy są be i tylko kabel bo takie systemy montuje.
Chciałem żeby tutaj się wypowiedzieli ludzie którzy montują alarmy bezprzewodowe lub są ich użytkownikami i mogą się wypowiedzieć w temacie systemów bezprzewodowych, jaki zestaw jest OK, jaki producent itd. a nie jak kolega retrofood jak papuga powtarza że jak nie przeczytam tego długiego wątku to nie będę miał alarmu. Chłopie po co takie wpisy? Żeby sobie nabić licznik wpisów?

Tak na koniec dla tych wszystkich którzy ewentualnie odpiszą że alarmy bezprzewodowe są do bani bo np. można zagłuszyć czujki albo w jakis inny sposób można zakłócić ich działanie, odpowiem że mój dom to nie muzeum albo galeria sztuki i ewentualnym intruzem będzie młodzieniec który z ciekawości będzie chciał zobaczyć jaki mam TV albo żul z pobliskiego sklepu któremu właśnie zabrakło 50gr do winka i pomyśli że może to 50gr znajdzie u mnie na podłodze w salonie. Tak więc ci ludzie nie będą chyba raczej w stanie cokolwiek złego zrobić z tym systemem. Prawda?

lutek34
21-06-2009, 09:32
Co prawda to prawda musisz chłopie trochę poczytać najlepiej na tym forum :)

Nie chłopie na szczęście są inne fora gdzie można bezproblemowo się czegoś dowiedzieć.

odaro
21-06-2009, 09:37
Co prawda to prawda musisz chłopie trochę poczytać najlepiej na tym forum :)

Nie chłopie na szczęście są inne fora gdzie można bezproblemowo się czegoś dowiedzieć.

Skoro wiesz wszystko lepiej to po co się pytasz o radę innych.

lutek34
21-06-2009, 09:52
Skoro wiesz wszystko lepiej to po co się pytasz o radę innych.

Skoro nie masz nic do napisania to po co piszesz?

odaro
21-06-2009, 11:52
Skoro wiesz wszystko lepiej to po co się pytasz o radę innych.

Skoro nie masz nic do napisania to po co piszesz?

Zaproponowałem Ci bezprzewodowego Satela ale widzę że nie chciało Ci się przeczytać nawet tego skoro napisałeś to co wyżej.

snoopy429
21-06-2009, 17:42
Witam

Polecam systemy firmy Jablotron. Montuje i sprzedaje te systemy i klienci sa zadowoleni. Bateria wytrzymuje do 3 lat. Wiecej infirmacji na stronie www.jablotron.pl

Pozdrawiam

lutek34
21-06-2009, 19:04
Snoopy dzięki za propozycje ale zarówno Jablotron jak i Satel to systemy bardzo drogie w wersji bezprzewodowej.

Już tak wstępnie sobie skonfigurowałem alarmik i bedzie się on najprawdopodobniej składał?
Centralka Elmes CD32 plus 2x akumulatorek 2500mAh
4x czujka bezprzewodowa
2x czujka przewodowa
2x czujka otwarcia bezprzewodowa
zasilacz 1A
syrena przewodowa Satel SPL5010
kablem GSM do telefonu Siemens C65
telefon Siemens C65
2x pilot

Trociu
21-06-2009, 19:50
Bateria wytrzymuje do 3 lat.Czy jakoś sygnalizuje, że bateria się właśnie wyczerpała i już czujka nie chroni?

lutek34
21-06-2009, 20:08
Bateria wytrzymuje do 3 lat.Czy jakoś sygnalizuje, że bateria się właśnie wyczerpała i już czujka nie chroni?

System Jablotrona na pewno ma możliwość sprawdzenia w jakim stanie są czujki, a centralka Elmes na coś takiego i tutaj cytat z instrukcji "Centrala Elmes CB32 umożliwia sprawdzenie funkcjonowania detektorów zainstalowanych
w poszczególnych liniach systemu alarmowego poprzez wyświetlenie stanu
wszystkich linii jednocześnie." Czyli jeśli któraś z czujek padnie i nie będzie działać to jest możliwość tego sprawdzenia.

Trociu
21-06-2009, 21:48
Czyli jeśli któraś z czujek padnie i nie będzie działać to jest możliwość tego sprawdzenia.Czyli za każdym razem zazbrajając alarm będę musiał sprawdzić, czy czyjki działają.
Czy nie ma czegoś takiego jak w przypadku kabla, że jak nie ma połączenia z czujką to mam info o sabotażu? Bo jeżeli nie, to jest to duża wada bezprzewodówek.

snoopy429
22-06-2009, 12:07
w systemie jablotronu jest informacja o stanie baterii na wyswietlaczu oraz poziom bezprzewodowego polaczenia.

Bigbeat
22-06-2009, 16:53
O bezprzewodówkach było już tyle, że hoho :)
Bezprzewodówki powstały po to, żeby umożliwić wykonanie instalacji w obiektach, w których kabli nie da się położyć, bo:
- są już wykończone i za duże byłyby koszty wykonania estetycznego okablowania
- są np. zabytkowe i żadne wiercenie itp. nie wchodzi w grę.
Bezprzewodówki mają dwie podstawowe wady, które w zasadzie zmuszają do traktowania takich rozwiązań jako zło konieczne:
1. bardzo łatwa i tania możliwość zagłuszenia (skuteczną zagłuszarkę da się zrobić za mniej niż 50zł !!!). Jasne, lepsze centrale bezprzewodowe wykrywają i sygnalizują fakt zagłuszania - ale co z tego, skoro alarm nie spełnia wtedy swojej roli, czyli nie zabezpiecza? Co więcej, taka informacja o zagłuszaniu (czyli o problemach z komunikacją czujka<->centrala) wiele nie wnosi, bo tak naprawdę źródło zakłóceń może najdować się poza posesją i jest po prostu nie do namierzenia bez specjalistycznych przyrządów typu analizator widma. Czyli centralka de facto nam jedynie sygnalizuje, że... właśnie nie mamy alarmu ;)
2. odwieczne problemy z bateriami zasilającymi czujki, które zgodnie z prawem Murphy'ego padają zwykle wtedy, kiedy jesteśmy na urlopie itd. Czyli - kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać.

kaltam
22-06-2009, 17:05
Mam bezprzewodowego Jablotrona (z przystawką GSM - powiadomienie do telefonów komórkowych) od 5 lat i wszystko działa bez zarzutu. W czujkach ruchu 2 x AAA wystarcza na ok. 2 lata - system sam sprawdza i cię poinformuje komunikatem na centralce. Prosta obsługa. Co 5 lat wymiana akumulatorów w centralce i w syrenie zewnętrznej (oczywiście info na centralce). Może były 2 -3 wzbudzenia alarmu w lecie w tym okresie. Nie biorę udziału w dyskusji co lepsze. Kiedy go zakładałem (jesień 2003) to nie było zbytniego wyboru na rynku (mówię o produktach markowych z serwisem itp). Naprawdę nie żałuję i polecam.