PDA

Zobacz pełną wersję : Dovre 2180 CBS - opinie



xxl36
20-06-2009, 16:05
Witam

Proszę użytkowników wkładu kominkowego Dovre 2180 CBS o opinie i uwagi .

Byłem zdecydowany na ten model, ale w internecie jest trochę negatywnych opinii i narzekań na ten model . (problemy z ciągiem, szybko brudząca się szyba, fatalny serwis , niska sprawność ).

Uwaga kilku właścicieli tego wkładu cytuję: Otwarcie szybru podczas palenia nie zmienia zachowania paleniska " po prostu nic się nie dzieje" - odpwiedz Dovre "taka jest jego specyfika wkładu" jedyna rada otworzyć drzwi to się rozdmucha


Dzięki z góry za pomoc.
Jak ktoś może proszę o dodanie zdjęci z zabudowanym wkładem Dovre 2180 CBS

Trociu
20-06-2009, 20:01
hej
Ja również byłem już prawie zdecydowany na ten model. Już mam nawet umowę wstępną z kominkarzem spisaną na ten model. Po prostu podobał mi się i miał możliwość doprowadzenia powietrza z zewnatrz.

No ale że kasy brakuje póki co, umowa nie dochodzi do skutku. I podobnie jak Ty natknąłem się na różne niegatywne opinie na temat tychże wkładów.
Szczerze mówiąc więcej było złych niż dobry opinii - ale pewnie tak bywa.

Więc przyłączam się do prośby zarówno o złe jak i dobre opinie o tych wkładach. Ogólnie o serii 2180.

VIP Jacek
21-06-2009, 17:44
ja mam ten model, palę okazyjnie.
Palę przeważnie brykietem drzewnym. Szyber mam cały czas otwarty na maksa. Nie korzystam z niego. Do regulacji spalania służą dwie osobne dżwignie. Jak chcę ograniczyć płomień i spalanie to przymykam jeden dolot powietrza i płomień natychmiast reaguje. Palenie przy ograniczonym dopływie powietrza powoduje brudzenie szyby.
Ja zazwyczaj nie przymykam żadnego dopływu powietrza i szyba mi się nie brudzi. Wiadomo, że po pewnym czasie trzeba ją przemyć.
Kupiłem go mi się podobał i miał w 100% doprowadzenie powietrza zew. do wkładu. Mam wentylację z reku.
Rozpalam w nim przy otwartych drzwiczkach i żaden dym mi na pokój nie wychodzi. Jak się rozpali dokładam ile chcę i zamykam drzwiczki. Z komina nie widać żadnego dymu, co świadczy o całkowitym i dobrym spalaniu. Przyczynia się do tego specjalny deflektor zawieszony nad paleniskiem, który powoduje dodatkowe dopalanie spalin, co świadczy brakiem dymu z komina.
Nie wiem, jak jest z innymi wkładami, ale ja póki co nie narzekam na niego.

Kolombek
01-03-2011, 23:10
Hej!
Czy ktos jeszcze użytkuje ten wkład ?

natannatan
18-03-2011, 07:53
Ponawiam pytanie . Czy taki kominek ogrzeje 120 metrów domu , podkreślam że mam zamiar grzać a nie tylko przepalać .

jarekszd
18-03-2011, 20:39
witam

wklad ogrzeje dom o pow. 120 m2 pod warunkiem oczywiscie przygotowania instalacji dgp,
ogrzewam tym wkładem dom 131 m2 uzytkowej. tej zimy korzystalem glownie z ogrzewania kominkowego.

majki
18-03-2011, 20:56
Rewelacyjny wkład :)

pozdrawiam, majki

Kominki.fm
18-03-2011, 23:38
Jak na żeliwny wkład kominkowy jest OK. Warto jednak zwrócić uwagę na dobre doprowadzenie powietrza do spalania i prawidłowe odprowadzenie dymu do komina (także dobry ciąg kominowy). Wkład ten bowiem jest czuły na pewne niedoskonałości tych odcinków instalacji kominkowej. Pozdrawiam.

cmsydney82
20-10-2011, 11:14
A ja zapytam do czegu sluzy wajcha pod drzwiczkami z prawej strony (wysuwana do przodu)? W instrukcji nie ma o niej zadnej wzmianki.

POLAND
30-12-2011, 19:59
A ja zapytam do czegu sluzy wajcha pod drzwiczkami z prawej strony (wysuwana do przodu)? W instrukcji nie ma o niej zadnej wzmianki.

To jest uchwyt do automatycznego szybra . Jak otwierasz drzwiczki to szyber otwiera się automatycznie i spaliny idą kominem, a nie do pokoju ;-)

Mam ten wkład od 3 lat i jest bardzo wydajny.Ogrzewam tylko nim (bez innego dodatkowego ogrzewania) dom 170 m2.Szyba owszem brudzi się,ale tylko wtedy gdy opał nie jest odpowiednio suchy.Nie ma z tym jednak problemu , wystarczy dobrze rozgrzać kominek , a szyba sama się wypali , no może nie będzie pięknie błyszczeć ,ale będzie przejrzysta. Poza tym jak ktoś pisze, że ma kominek w których szyba wcale się nie brudzi , to chyba z niego nie korzysta albo pali kilka razy w roku 5 letnią wysuszoną brzozą ;-) . Ja mam wielu znajomych którzy maja kominki i palą w nich cały sezon.Każdy z tych kominków ma brudną szybę, chyba że komuś się chce co chwilę go czyścić. Pozdrawiam

margod
30-12-2011, 20:36
Poza tym jak ktoś pisze, że ma kominek w których szyba wcale się nie brudzi , to chyba z niego nie korzysta albo pali kilka razy w roku 5 letnią wysuszoną brzozą :wink:Ja mam wielu znajomych którzy maja kominki i palą w nich cały sezon.Każdy z tych kominków ma brudną szybę, chyba że komuś się chce co chwilę go czyścić.
... no u mnie w firmie klienci też nie wierzą że szyby nie myłem od miesiąca :)

Kilka lat temu zamontowałem ten wkład u mojego kolegi i za każdym razem jak u niego jestem to wstyd mi za to, że takie badziewie sprzedałem mu. Na szczęście rzadko pali w kominku, więc zazwyczaj szybę ma czystą :)