PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż płyt kartonowo-gipsowych w łazience



Szymon_121
20-06-2009, 22:18
Witam,
Chciałbym się zapytać jak zamontować płyty kartonowo-gipsowe w łazience, jeżeli pod nimi chce umieścić rurki kanalizacyjne. Domyślam się, że muszę zamontować te płyty na jakiś profilach, więc mam pytanie z jakich profili muszę skorzystać (może istnieją specjalne profile do tego przeznaczone). Szukałem informacji w internecie, ale niestety nic nie znalazłem na ten temat , więc proszę o odpowiedz kogoś kto ma pojęcie jak to zrobić, z góry dzięki.

retrofood
20-06-2009, 22:36
Napisałeś tak, ze nic z tego nie wiem. Gdzie te rury mają iść: za płytami, w płytach, czy na dole po posadzce? Może jakis rysunek, bo nic nie kapuję.

FlashBack
20-06-2009, 22:47
w przypadku zabudowy pionu mozna zaczac od profili ud po wieksze profile cw/uw. jezeli sa to rury poprowadzone poziomo postepuje sie podobnie. inaczej jezeli chcemy wykonac scianke dzialowa lub "przesunac" istniejaca sciane o grybosc rur tzw. przedscianka tu beda jeszcze do dyspozycji profile cd.
rozjasnij te rury ;)

pismag
21-06-2009, 09:45
Ja w swoich dwóch łazienkach wszystkie rury prowadziłem po ścianach bez żadnego kucia bruzd. Później wszystkie rury i 2 spłuczki sedesów podwieszanych zakryłem płytą OSB a następnie płytą g-k. Używałem profili stalowych i drewnianych w zależności od sytuacji. Tym sposobem mam dużo półek, których nigdy nie jest za dużo w łazienkach.

Szymon_121
21-06-2009, 12:42
Znalazłem instrukcje jak zamontować regipsy na ścianach tylko nie wiem jak w takim przypadku umieścić rurki na ścianach. Jeżeli chciałbym je przeciągnąć w pionie nie było by problemu, ale pytanie jest jak to zrobić jeżeli chce je przeciągnąć wzdłuż ściany? (rurki nie zmieszczą się między profilami, a ścianą)

http://img291.imageshack.us/img291/4208/35455519.jpg

FlashBack
21-06-2009, 13:03
hmm to co pokazales to okladzina max rury jakie mozna za nia schowac to fi 50.
wykonaj podobna sciane na profilach cw/uw 50 potrzebujesz sciane instalacyjna, moze wystarczy tylko obudowac same rury? (jezeli sa np. pod sufitem).

Szymon_121
21-06-2009, 13:17
Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie chyba obudować rury płytami OSB i na to przykleić płyty gipsowo-kartonowe, tak jak napisał "pismag".

FlashBack
21-06-2009, 13:33
Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie chyba obudować rury płytami OSB i na to przykleić płyty gipsowo-kartonowe, tak jak napisał "pismag".
tak to bedzie najlepsze rozwiazanie.

retrofood
21-06-2009, 13:47
nie zapomnij dać płyty zielone

Trociu
21-06-2009, 22:30
Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie chyba obudować rury płytami OSB i na to przykleić płyty gipsowo-kartonowe, tak jak napisał "pismag".jasne. Jeszcze możę wszystko zalej betonem w środku. Po co ci te OSB tam? Odpowiednia konstrukcja i same płyty starczą.

A jak? Tak jak w danej chwili potrzeba.