PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to wyciąć ?



Filo
10-12-2003, 17:26
Witam,

Mam wadliwie wbudowany komin Schiedla - zbyt blisko elementów prefabrykowanej więźby dachowej a dokładniej na styk z nią. Wprawdzie sam komin jest dość bezpieczny ale jednak zalecana jest izolacja PPOŻ pomiędzy pustakiem a drewnem. Znalazłem specjalne płyty o grubości 0,5 do 1cm i chciałbym je zastosować, jednak zastanawiam sie jak najdelikatniej naciąć (odchudzić) elementy drewniane tak aby zmieścić tą płytę. Dostęp niewygodny a wymagana precyzja, więc ręcznie raczej odpada, wyrzynarka lub pilarka za szeroka, wiertłem też nie podejdę. Może znacie narzędzie, które można by wykorzystać ?

PS. Projektant więźby zgodził się na delikatne odchudzenie ale pod warunkiem, że nie więcej niż 1 cm i w sposób precyzyjny.

mieczotronix
10-12-2003, 17:50
z nie da się rozepchnąć jakimś lewarkiem tej więźby i podsunąć płytę, a potem wyjąć lewarek i nawet się samo zakleszczy

Filo
10-12-2003, 18:07
Rozważałem ten wariant ale boję się czy nie uszkodzę komina - w końcu jest tylko składany a nie monolityczny. Dodatkowo w tym miejscu jest tzw. podwójny wiązar więc byle jaką siłą się go nie wygnę. Niemniej spróbuje również tego sposobu.

10-12-2003, 18:07
Powinno dac się wyciąć piłą motorową od dołu.Grubość łańcucha to ok.1cm.Tylko bardzo ostrożnie.Najlepiej niech to zrobi gość co na piłach zjadł zęby. :P

10-12-2003, 20:57
firma "fein"(narzedzia koloru pomaranczowego) ma w swoim asortymencie cos co nazywa sie "multimaster" wielofunkcyjne narzedzie wibrujace m.in wyrzynarka ;podejdzie napewno;tylko troche wysoka cena (ok 1000zl jeden tys.) bo profesjonalne a firma tez nie od macochy ;moze uda ci sie wypozyczc ;dłutko i młotek moze bedzie najprosciej

Zbigniew Rudnicki
10-12-2003, 21:01
A może płyta azbestowa grub. 3mm, obłożona ewentualnie blachą ocynkowaną grub. 0,3 mm ?

Pikuś
10-12-2003, 22:18
Tylko nie azbest!!!!!. Z radykalnych rozwiązań można rozważyć zrobienie wymianu, ale to wymaga porady i ewentualnie interwencji dobrego cieśli. Przy każdym półśrodku może dojść do pyskówy z kominiarzem, chyba że się go obłaskawi, chociaż zdarzają się osobniki typu rotweiler i na dodatek nie żrą kiełbasy. :P Pikuś

12-12-2003, 09:40
Filo,
Co to za płyty? Mam podobny problem. :evil:

Wowka
12-12-2003, 09:49
Powinno dac się wyciąć piłą motorową od dołu.Grubość łańcucha to ok.1cm.Tylko bardzo ostrożnie.Najlepiej niech to zrobi gość co na piłach zjadł zęby. :P


Pamiętaj, że wytrzymałość całego elementu konstrukcyjnego więźby jest taka jaką ma ten element w swoim najcieńszym miejscu. Czyli jeśli już to ostrożnie. Piszesz, że projektant wyraził na to zgodę. Zażądaj odpowiedniego wpisu do dziennika budowy.