PDA

Zobacz pełną wersję : Scieżki z betonu wylewanego w grunt -robił ktos ?



Darek Rz
22-06-2009, 09:26
Witam

Mam taki pomysł - Rozrobic beton w betoniarce (ew.dodać barwnik do betonu jeśli to ma sens) w ziemi kopać nieregularne kształty mniej wiecej 70x70cm i głębokosci tak ze 25-30cm i wlewać w to beton równając powierzchnię albo robiąc jakiś wzorekna przyklad kładac starą szmate na swieży beton i tak po kolei tworzyc ściezkę imitująca kamienne płyty oczywiscie do prawdziwych kamieni będzie jej daleko jednak cenowo wyjdzie prawie za darmo .Zadne to odkrycie Ameryki ten mój pomysł jednak na forum nie znalazłem żadnych zdjec ani osób chwalących sie takim rozwiązaniem ,więc czekam na opinie .Myśle ze za kwotę kilkuset zł można zrobić całkiem pokaźną scieżkę zwłaszcza ze piach został po budowie . Kamienne płyty kosztują majątek wiec tego nie biorę pod uwagę .
Jak myslicie ma to sens ??

kotek999
22-06-2009, 10:14
Cześć, może ja z innej beczki. U nas został piach, cement, żwir i bele, w związku z brakiem kasy na polbruk do garażu i ścieżkę do domu zrobiłam sama i tak:
ścieżka do domu: wykorytowałam, zwałowałam, w odległości między sobą ok 70 cm poukładałam po dwie zaimpregnowane 50 cm bele, wszystko obsypałam piachem, zwałowałam, wysypałam kamienie, zwałowałam, zrobiłam suchy beton lekko posypałam i jest ok.
podjazd prawie tak zamo tylko bez bel

Muszę powiedzieć że wyszło bardzo fajnie, jutro zaczynam eksperymentować ze ścieżkami

Pozdrawiam

BOHO
22-06-2009, 10:19
Cześć, może ja z innej beczki. U nas został piach, cement, żwir i bele, w związku z brakiem kasy na polbruk do garażu i ścieżkę do domu zrobiłam sama i tak:
ścieżka do domu: wykorytowałam, zwałowałam, w odległości między sobą ok 70 cm poukładałam po dwie zaimpregnowane 50 cm bele, wszystko obsypałam piachem, zwałowałam, wysypałam kamienie, zwałowałam, zrobiłam suchy beton lekko posypałam i jest ok.
podjazd prawie tak zamo tylko bez bel

Muszę powiedzieć że wyszło bardzo fajnie, jutro zaczynam eksperymentować ze ścieżkami

Pozdrawiam

zrobiłaś to własnoręcznie ? :o

kotek999
22-06-2009, 10:51
Tak, wiem że to może śmieszyć ale ja silna baba jestem a do tego uparta:)


Pozdrawiam

Trociu
23-06-2009, 11:13
Witam

Mam taki pomysł - Rozrobic beton w betoniarce (ew.dodać barwnik do betonu jeśli to ma sens) w ziemi kopać nieregularne kształty mniej wiecej 70x70cm i głębokosci tak ze 25-30cm i wlewać w to beton równając powierzchnię albo robiąc jakiś wzorekna przyklad kładac starą szmate na swieży beton i tak po kolei tworzyc ściezkę imitująca kamienne płyty oczywiscie do prawdziwych kamieni będzie jej daleko jednak cenowo wyjdzie prawie za darmo .Zadne to odkrycie Ameryki ten mój pomysł jednak na forum nie znalazłem żadnych zdjec ani osób chwalących sie takim rozwiązaniem ,więc czekam na opinie .Myśle ze za kwotę kilkuset zł można zrobić całkiem pokaźną scieżkę zwłaszcza ze piach został po budowie . Kamienne płyty kosztują majątek wiec tego nie biorę pod uwagę .
Jak myslicie ma to sens ??U dziadków tak alejki dookoła domu były robione.
Jednak musisz brać pod uwgę objętość betoniarki. Na ile Ci starczy jeden zrzut i ile razy będziesz musiał oblecieć, aby zrobić całą alejkę.

I trzeba będzie się zastanowić nad jakimś albo zabezpieczeniem tego betonu albo jego lepszej odmianie, coby z czasem się nie rozpadł pod wpływem działania natury.

damimax
23-06-2009, 18:16
Cześć, może ja z innej beczki. U nas został piach, cement, żwir i bele, w związku z brakiem kasy na polbruk do garażu i ścieżkę do domu zrobiłam sama i tak:
ścieżka do domu: wykorytowałam, zwałowałam, w odległości między sobą ok 70 cm poukładałam po dwie zaimpregnowane 50 cm bele, wszystko obsypałam piachem, zwałowałam, wysypałam kamienie, zwałowałam, zrobiłam suchy beton lekko posypałam i jest ok.
podjazd prawie tak zamo tylko bez bel

Muszę powiedzieć że wyszło bardzo fajnie, jutro zaczynam eksperymentować ze ścieżkami

Pozdrawiam
Hej, czy masz może jakieś fotki? Bardzo mnie zaciekawiłaś!

Darek Rz
23-06-2009, 20:37
Witam

Mam taki pomysł - Rozrobic beton w betoniarce (ew.dodać barwnik do betonu jeśli to ma sens) w ziemi kopać nieregularne kształty mniej wiecej 70x70cm i głębokosci tak ze 25-30cm i wlewać w to beton równając powierzchnię albo robiąc jakiś wzorekna przyklad kładac starą szmate na swieży beton i tak po kolei tworzyc ściezkę imitująca kamienne płyty oczywiscie do prawdziwych kamieni będzie jej daleko jednak cenowo wyjdzie prawie za darmo .Zadne to odkrycie Ameryki ten mój pomysł jednak na forum nie znalazłem żadnych zdjec ani osób chwalących sie takim rozwiązaniem ,więc czekam na opinie .Myśle ze za kwotę kilkuset zł można zrobić całkiem pokaźną scieżkę zwłaszcza ze piach został po budowie . Kamienne płyty kosztują majątek wiec tego nie biorę pod uwagę .
Jak myslicie ma to sens ??U dziadków tak alejki dookoła domu były robione.
Jednak musisz brać pod uwgę objętość betoniarki. Na ile Ci starczy jeden zrzut i ile razy będziesz musiał oblecieć, aby zrobić całą alejkę.

I trzeba będzie się zastanowić nad jakimś albo zabezpieczeniem tego betonu albo jego lepszej odmianie, coby z czasem się nie rozpadł pod wpływem działania natury.

Witam

Jeśli chodzi o objętosc betoniarki to raczej nie ma to dla mnie znaczenia .Nawet jak starczy na dwa placki (chce aby to wyglądało jak kamienie rozłozone co kilkadziesiąt centymetrów ) wiec nie zależy mi na czasie .Ot w wolnej chwili rozrobic jedną czy dwie betoniarki , wykopać doly o nieregularnych bokach i wlać beton ......i tak przeć do przodu :lol:
A trwalosć ...no własnie na ile moze wystarczyc taka scieżka ? Bo jak po 2-3 latach sie rozsypie to bez sensu ,jak na 10-15 lat starczy to by bylo ok.

Trociu
24-06-2009, 07:44
możesz jeszcze zrobić inaczej. Są do kupienia takie plastikowe foremki. Wlewasz w nie beton, on stygnie, wyciągasz i masz ładną kostkę chodnikową. Kształt regularny na całości chodniczka.

Elfir
24-06-2009, 08:46
Sa też foremki oddające łamane płyty kamienia

cyprinus
24-06-2009, 08:50
Zrobiłem kawałek ścieżki przy użyciu takich foremek. Nie podobało mi się to, zerwałem i położyłem piaskowiec.

smutna lidka
24-06-2009, 09:09
Tak, wiem że to może śmieszyć ale ja silna baba jestem a do tego uparta:)


Pozdrawiam

nieźle :)

Amelia 2
24-06-2009, 11:09
Mam taką formę co zwie się "kocie łby", sąsiad zrobił z tego ścieżkę - nawet niegłupio wygląda tylko tak "uporządkowanie" :wink: wybiera się grunt w/g obrysu formy, wlewa gęsty zabarwiony beton i na kilkanaście minut wciska tę formę; to wszystko :o Osobiście myślałam nad zrobieniem nieregularnego dołka w ziemi, wyłożeniu go miękką folią, w to kawałek siatki zbrojeniowej i zalać zabarwionym betonem. Po zastygnięciu odwrócić i powinna wyjść imitacja kamienia - przynajmniej teoretycznie :lol:
gotowe formy
http://foto.favore.pl/2008/7/27/13/38610_1217155859650_n.jpg

kotek999
24-06-2009, 11:31
Zdjęcia wkleję jutro
a co do form jutro spróbuję zrobić taki kamyczek


pozdawiam

Amelia 2
24-06-2009, 11:52
Tak, wiem że to może śmieszyć ale ja silna baba jestem a do tego uparta:)


Pozdrawiam

Też tak mam :lol: :lol: :lol: