PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebna BŁYSKAWICZNA rada!!!!



anpola
22-06-2009, 15:25
nie wiem co mam robić? jutro wchodzi ekipa od docieplenia i położenia drewna na podbitce dachowej, która jest przedłużeniem mojego dachu i zadasza taras. Dodam tylko iż budynek jest przykryty płaskim dachem typu teriva nova.
Wiec panowie fachowcy chcą przykleić 5 cm styropianu do stropodachu potem pozostawić szczelinę wentlowaną a następnie umocować deski i to by sie wszystko zgadzałao, nie wiem tylko czy ZABEZPIECZAĆ STYROPIAN SIATKĄ I KLEJEM po przyklejeniu do stropodachu? Panowie twierdzą że nie trzeba.
A co Wy mi doradzicie?

anpola
22-06-2009, 16:24
i co nikt mi nic nie doradzi?
zaciągnąć siatką i klejem styropian czy wystarczy tylko deska?

kaltam
22-06-2009, 17:07
Ptaki i myszy będą miały co dziobać jak będą szczeliny.

janek17
22-06-2009, 17:34
Witaj,
nie wiem do czego jest potrzebny styropian o grubości 5cm. Jeżeli to ma być izolacja cieplna to proponuję minimum 15 cm. Nie znam dobrze nazewnictwa budowlanego nie mogę Ci poradzić czy musisz go zabezpieczyć przed ptactwem lub mrówkami. Wiem na pewno, jeżeli to ma być izolacja przed stratami ciepła to należy dać minimum 15 cm grubości izolację, aby spełniał Twoje oczekiwania przed stratami energii cieplnej.

Pozdrawiam
janek

mysza223
22-06-2009, 18:48
nie wiem co mam robić? jutro wchodzi ekipa od docieplenia i położenia drewna na podbitce dachowej, która jest przedłużeniem mojego dachu i zadasza taras. Dodam tylko iż budynek jest przykryty płaskim dachem typu teriva nova.
Wiec panowie fachowcy chcą przykleić 5 cm styropianu do stropodachu potem pozostawić szczelinę wentlowaną a następnie umocować deski i to by sie wszystko zgadzałao, nie wiem tylko czy ZABEZPIECZAĆ STYROPIAN SIATKĄ I KLEJEM po przyklejeniu do stropodachu? Panowie twierdzą że nie trzeba.
A co Wy mi doradzicie?


Jak za parę lat chcesz mieć jeszcze ten styropian to lepiej jest pociągnąć klejem ( jak wszyscy wszem i wobec wiedzą iż styro się utlenia i po paru latach znika)

anpola
22-06-2009, 19:07
ściany będą ocieplone 16 cm styropianem a 5 to tylko zewnętrzna część stropodachu, która wystaje 2 m poza ściany i zadasza taras.

anpola
22-06-2009, 19:10
Ptaki i myszy będą miały co dziobać jak będą szczeliny.

jak to będą miały co dziobać, przecież ten cały styropian będzie zakryty drewnem?

i mimo to będą dziobać , przez drewno?

anpola
22-06-2009, 19:11
a co do szczelin to deska jest na pióro wpust, wiec myślę, że szczelin nie będzie

anetabo
22-06-2009, 20:29
Jak zamknięte tak, że ptaki nie wejdą to daruj sobie klej i siatkę.

pierwek
22-06-2009, 20:36
i co nikt mi nic nie doradzi?

a mówiłem, że trzeba ustalić dyżury... :P

cezary.szymkowiak
22-06-2009, 21:02
Myślę, że szczeliny gdzieś powinny być, żeby ewentualna woda spod desek zawsze mogła odparować.
A w takiej sytuacji klej i siatka wskazane...

anpola
23-06-2009, 11:06
Myślę, że szczeliny gdzieś powinny być, żeby ewentualna woda spod desek zawsze mogła odparować.
A w takiej sytuacji klej i siatka wskazane...


i bądź tu mądry polaku!?

jedni mówią robić inni nie robić

teraz mam dopiero mętlik w głowie:-? :o

m.k.k
23-06-2009, 12:29
teraz mam dopiero mętlik w głowie:-? :o

Forum rządzi, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi :D :D :D :D :D
czy jakoś tak.

sacha
23-06-2009, 17:25
ściany będą ocieplone 16 cm styropianem a 5 to tylko zewnętrzna część stropodachu, która wystaje 2 m poza ściany i zadasza taras.

Wystający stropodach to mostek cieplny i 5 cm. to mało. Lepiej ocieplić szer. 1 m. 10 cm. styropianu - koszt taki sam a skutek 2 x lepszy, ale nie wiem jak to będzie pasować do dalszej obróbki.

anpola
24-06-2009, 09:58
jakbym mogła użyć 10 to pewnie bym to zrobiła, niestety podbitkę mogę opuścić tylko 10 centymetrów z czego 5 to styro i pozostałe 5 na oświetlenie.

Te 5 centymetrów to prawdopodobnie będzie mało by umieścić świetlenie halogenowe ale właśnie się dowiedziałam iż na oświatlenie led wystarczy.