PDA

Zobacz pełną wersję : Instlacja elektryczna, puszki w gniazdkach.



akapap
22-06-2009, 15:26
Witam,

czy ktoś z Was spotkał się z wykonaniem instalacji elektrycznej w taki sposób, że główny przewód biegnie na wysokości gniazdek i w każdym z nich (gniazdka głębokie na 6 cm) jest łączenie - oczywiście równoległe. Zostało mi powiedziane, że jest to ,,lepsza'' wersja niż z puszkami na wysokości karniszy. Łatwiej się później dostać do puszki (wystarczy wyciągnąć gniazdko) i nie ma obaw, że przy wierceniu np. karniszu ktoś uszkodzi kabel.

Proszę o Waszą opinię.

Pozdrawiam.

JACUŚ
22-06-2009, 15:44
Zdecydowanie jest to lepsza metoda.

retrofood
22-06-2009, 16:11
czy ktoś z Was spotkał się z wykonaniem instalacji elektrycznej w taki sposób, że główny przewód biegnie na wysokości gniazdek i w każdym z nich (gniazdka głębokie na 6 cm) jest łączenie - oczywiście równoległe.

Dobrze ci powiedziano. Tak sie teraz robi.
Tyle, że ja nie kładę przewodu na ścianie, ale zjeżdżam do podłogi i przewody idą w posadzce.

anetabo
22-06-2009, 20:33
...
Tyle, że ja nie kładę przewodu na ścianie, ale zjeżdżam do podłogi i przewody idą w posadzce.

Marzenie każdego układającego styropian pod wylewkę... ;)

retrofood
23-06-2009, 09:03
...
Tyle, że ja nie kładę przewodu na ścianie, ale zjeżdżam do podłogi i przewody idą w posadzce.

Marzenie każdego układającego styropian pod wylewkę... ;)

Nie narzekają :D

Trociu
23-06-2009, 10:52
...
Tyle, że ja nie kładę przewodu na ścianie, ale zjeżdżam do podłogi i przewody idą w posadzce.

Marzenie każdego układającego styropian pod wylewkę... ;)

Nie narzekają :Du mnie też tak było i panowie od styro nie narzekali.

miciu
23-06-2009, 12:01
Co tam przewody, wszelkie rury od wody i CO to dopiero masakra przy układaniu styropianu :evil: