PDA

Zobacz pełną wersję : Jak budować SILKĄ?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18

tosinek
27-02-2007, 06:30
Hello,

tosinek, nie dzwoniłem do fabryki, ale zamawiałem przez okoliczny skład budowlany. Zaproponowali mi bloczki:
BSD 24/500 - 6,55 PLN
BSD 18/500 - 6,20 PLN
3NFD - 2,30 PLN
Ceny brutto z transportem na działkę, przechowywaniem niewykorzystywanego materiału na placu itp.
Nie szukałem już gdzie indziej, po prostu zaakceptowałem cenę i po tygodniu miałem pierwszą partię materiału na budowie. Nie brałem kleju, tylko murowałem na zaprawę w spoinach poziomych.

W sumie materiał na dom 200m2.

Pozdrawiam :lol: ,

To ja bardzo proszę o namiary na tę hurtownię, może być na priva. A ta silka była paletowana????

27-02-2007, 10:52
tosinek,

poszło na priv. :D

Pozdrawiam,

27-02-2007, 16:25
Oj :cry: ,

mam sygnały, że z mojego priva nie wychodzą info. podaję więc oficjalnie dla zainteresowanych z terenów na pd. od W-wy: Skład budowlany WZM Prażmów, naprzeciwko szkoły podstawowej i gimnazjum, jadąc od strony Piaseczna po prawej stronie, ok. 900m od wjazdu do wsi. Tel. 7270051.
To nie hurtownia Silki, ale skład, w którym zaoferowano mi ściągnięcie silikatów z Jedlanki. Oryginalna Silka jest dostępna np. w składzie bud. w Pracach Dużych przy drodze Piaseczno-Tarczyn.
Pozdrawiam,

tosinek
27-02-2007, 19:34
Oj :cry: ,

mam sygnały, że z mojego priva nie wychodzą info. podaję więc oficjalnie dla zainteresowanych z terenów na pd. od W-wy: Skład budowlany WZM Prażmów, naprzeciwko szkoły podstawowej i gimnazjum, jadąc od strony Piaseczna po prawej stronie, ok. 900m od wjazdu do wsi. Tel. 7270051.
To nie hurtownia Silki, ale skład, w którym zaoferowano mi ściągnięcie silikatów z Jedlanki. Oryginalna Silka jest dostępna np. w składzie bud. w Pracach Dużych przy drodze Piaseczno-Tarczyn.
Pozdrawiam,


dzięki doszło, będę rychło dzwonić,choć mój kochamy mówi, że 50 przestali robić jako mniej zyskowne

ksieciu
27-02-2007, 21:21
Ja polecam fabryke kolo Lublina w Niemcach
www.ppmb-niemce.com.pl (http://www.ppmb-niemce.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=35)
Na jesieni zamawialam u nich, w sumie przyjechaly 4 transporty bloczkow 6NFD P+W i 3NFD. Ja jestem bardzo zadowolona zarowno z kontaktu jak i ceny (25% rabatu od cen katalogowych).
Polecam.

bst
27-02-2007, 21:39
Ja polecam fabryke kolo Lublina w Niemcach
www.ppmb-niemce.com.pl (http://www.ppmb-niemce.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=35)
Na jesieni zamawialam u nich, w sumie przyjechaly 4 transporty bloczkow 6NFD P+W i 3NFD. Ja jestem bardzo zadowolona zarowno z kontaktu jak i ceny (25% rabatu od cen katalogowych).
Polecam.

Moze bylem za malo przekonywujacy, ale nie chcieli sie targowac. 3.27 brutto za bloczek. :cry:

ksieciu
28-02-2007, 20:46
Moze bylem za malo przekonywujacy, ale nie chcieli sie targowac. 3.27 brutto za bloczek. :cry:

Kurcze czyżby cena tak wywindowała w góre?
Ja w październiku płaciłam 2,69 zł brutto za bloczek 6NFD P+W z transportem i rozładunkiem HDS i paletami.
Za sam bloczek placilam 2,17 brutto

Kane66
01-03-2007, 07:18
Z tego co wiem to w Kluczach i Leżajsku (bo tam dzwoniłam) nie ma problemu z zamówieniem
Mi powiedzieli,że jeśli zamówię u nich to do tygodnia mi zrobią ile chcę :transport to 2,60 za km.

Kurde a ja dzwonie do Kluczy i mowia ze nie ma. Dzwoni hurtownik i tez mu mowia ze nie ma. Chyba nas nie lubią ! ;)

edit: no i zadzwonilem ponownie, materialow brak.

tosinek
01-03-2007, 13:54
potwierdzam, brak

gromal
02-03-2007, 10:31
Witam wszystkich.
Właśnie dzwonił do mnie hurtownik z ofertą na silikaty (Inowrocław) i tak:
N24 3,90 brutto
N12 2.25 brutto
jeden transport 400zł
i na sam. wchodzi :
N24 72m2
N12 144m2
jak u was krztałtują się ceny na dzisiaj?

i powiedzcie, jak wiecie, ile wchodzi na HDS N24 a ile N12 , chodzi mi o samochód długi Tir a ile na krótki samochód skrzyniowce.
Mam nadzieję że ktoś będzie wiedział o co mi chodzi.
Pozdrawiam i proszę o szybkie odpowiedzi bo muszę się decydować ceny szaleją.

bst
02-03-2007, 11:25
Niemce - jednego dnia dawali mi 3.05 na N24 i mozliwosc przetrzymania do 30 kwietnia, moze nawet dluzej a nastepnego 3.27 i odbior do 15 marca - a mialo byc tak pieknie :(
Jedlanka - u producenta 2.73 netto i na razie brak, u lokalnego posrednika 2.73 brutto + transport ~700 za samochod - odbior do konca marca.

pedzelito
02-03-2007, 11:29
Końcem stycznia zamówiłem silikaty z Leżajska i tak:
- N24 - 2,96 zł brutto/szt.
- 3NFD - 1,55 zł brutto/szt.

jezzmam
04-03-2007, 22:34
Powiedzcie mi czy naprawdę tak łatwo spartaczyć robotę budując z silikatów??
Bo co rusz to wszyscy mi odradzają silikaty.

tosinek
04-03-2007, 23:32
Nie chce się majstrom nosić i tyle

ar_com
05-03-2007, 08:08
hej

kochani moi , nigdzie nie ma 12-tek silikatów , co radzicie brać w zamian???
co najabrdxiej bedzie sie nadawać ? siporex, jakis inny gazobeton czy ceramika?

poradzcie...

pzdr
art

Darek_P
05-03-2007, 10:01
Może Silka? Ja mam już domek zadaszony, ale został do zamurowania otwór w ścianie. Z powodu braku polskich silikatów kupiłem Silkę Xelli. Problem jest w wysokości bloczków, ale i tak nie mógłbym ich przewiązać ze ścianą. Co drugą warstwę daję kątownik budowlany 10x15.

W wypadku zastosowania innych materiałów (ceramika, keramzyt, suporeks) i tak może być kłopot z różnicą wysokości. Można stosować systemowe łączniki do ścianek, o których było gdzieś wcześniej w tym wątku - zamiast przewiązania muru na strzępie.

Darek

ar_com
05-03-2007, 15:59
hej

moj skład budowlany znalazł mi silke xelli za 4,97zł, moze ją wezme ale czym to ocieplić? mysalem o wełnie ale jak zobaczylem ceny...

mozesz sie podzielic swoimi rozwiazaniami?

pzdrawiam
art

Darek_P
05-03-2007, 17:47
Ja budowałem latem 2006 z silikatów z Przysieczyna. Nośne 24 cm, działowe 12 cm. Mały kłopot pojawił się przy przewiązaniu ścian nośnych za pomocą bloczków połówkowych. Okazało się, że są minimalnie wyższe. W związku z tym na tych przewiązaniach poszło więcej kleju. Ostatnia warstwa kładziona była na zaprawę, aby wyprowadzić poziom pod strop.

Na cały dom w 2006 roku różnica między silikatami i silką wyniosła około 3000 PLN na korzyść tych pierwszych. A że w opinii forumowiczów materiał był tej samej klasy - wziąłem co tańsze.

Kupując silkę masz z głowy problem bloczków połówkowych koniecznych do przewiązania ścian przy polskich silikatach (chyba, że znajdziesz takie 50 cm długie).

Od lata 2006 wełna elewacyjna była praktycznie niedostępna. Domek zadaszony przezimował i teraz czeka na ocieplenie. Zamówiłem wełnę, bo jakoś szkoda mi zamykać silikaty styropianem.

Jest jeszcze taki wynalazek w formie styropianu z dziurkami na całej powierzchni, które mają ułatwiać dyfuzję pary wodnej.

Darek

ar_com
06-03-2007, 09:04
hej,

a co to za styropian z tymi dziurkami? wiesz cos wiecej na ten temat? producent ? Na ta chwile mysle jednak o styropku na sciane zewnetrzna i to frezowanym 15cm - 24zł m2. Powoodów są dwa ,1- cena 24zł (wełna paroc 15cm- najtanszy w naszym regionie 48zł m2) , drugi powód to mocowanie wełny na sciane , w skladzie mowili mi ze welne montuje sie albo na jakis klej albo na metalowe kołki cz jakoś tak, ta pierwsza opcja spowoduje ze z kleju robi sioe jednolita powłoka na sciane co defacto uniemozliwia jej "oddychane" a wiec po co wełna, a montowanie na kołki znowu podraza całą inwestycje. To informacje uzyskane na skladzie budowlanym, nie wiem czy prawdziwe... :) Ale mnie zmusza do kupna styropku różnica cen i fakt ze zamaist polskich silikatów musze kupic xelle co daje 2500zł róznicy w cenie :( Było pieknie, wszsytko sobie obmyslilem szczegółowo a wizyta w składzie sprowadzila mnie na ziemie ....


pozdro
art

bst
06-03-2007, 12:03
Mi roznica pomiedzy silikatami polskimi z transportem od producenta na w marcu/kwietniu a xella z mozliwoscia przetrzymania do czerwca wyszlo ~1600zl roznicy.
I wybralem xelle, wole juz doplaci te 1600 a nie martwic sie czy mi cos nie wyparuje z dzialki albo czy w marcu transport nie utopi mi sie na dzialce..

pedzelito
06-03-2007, 12:12
Wy tu sobie gadu-gadu o tym oddychaniu ścian a kilka postów wyżej jest link do tematu który mówi że to osławione oddychanie ścian to kompletna bzdura!!!


Jezeli chodzi o oddychanie to lepiej poczytaj : http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=44269

ar_com
06-03-2007, 13:00
hej,,

ja wiem ze ten temat jest wałkowany na okragło :), konkluzje juz wyciagnałem i biore styropian na ocieplenie : :wink: , wlasnie mialem telefon i nawet mi 12-ke silki załatwili :lol:

dobrze sie dzien zaczął , mam komplet bloczków na budowe...
ceny - 4,97 brutto sztuka silkaE24
- 3,90 brutto sztuka silka 12
razem za wszsytko z dowózką 20.098zł

pzdr
art

Kane66
06-03-2007, 14:49
ja tez ocieplam styro, oddychac dom bedzie przez pluca tj wentylacje (mechaniczna). oddychanie przez skorę (sciany) jest faktem wiekszym lub mniejszym...ale nie ma jak dobre płuca ;)

dabell
06-03-2007, 14:59
sprawa jest taka: Silka na klej i teraz czy dawac zbrojenie pod otworami okiennymi czy nie dawac? jezeli dawac to jakie?

http://www.grupasilikaty.pl/zbrojenie_muru.php


Ja dawałam, mój KB tak kazał - 2 pręty fi 10 pod każde okno w przedostatniej warstwie.

glester
06-03-2007, 16:29
Zamówiłem w dniu dzisiejszym silikaty po nastepujących cenach:
3NFD-1,68
N25/500-6,26
N25-3.13
Wszystkie ceny brutto z tanspotem na miejsce budowy, rozładunkiem i przetrzymaniem towaru do czerwca. Jak te ceny maja sie do Waszych. Pozdrawiam[/url]

Kane66
06-03-2007, 17:58
gdzie zamowiles jesli mozna wiedziec ?

glester
07-03-2007, 20:38
W Łomży. Skład Budowlany Podbielscy.

Kane66
08-03-2007, 05:24
jak na dzien dzisiejszy to chyba fajna cena - ja place okolo 30 groszy wiecej na bloczek (drozszy transport, wieksza odleglosc) kupujac w Silikaty Niemce

jezzmam
08-03-2007, 08:38
W Nowym Sączu ceny takie:
N24--3,90 brutto
N18--3,39 brutto
N12--2,44 brutto
z transportem bez rozładunku--za rozładunek dodatkowo jakieś 200-400zł :(

Mi za same silikaty wychodzi 20.100zł.A gdzie klej i cała reszta??

Dostałam kosztorys od formy:
kosztorys obejmuje wszystko dosłownie wszystko od zdjęcia pierwszej warstwy
ziemi -humus, przez kopanie, wyrównywanie,budowanie,wyprowadzenie instalacji
wodno-kanalizacyjnej,po przykrycie dachu ceramiką z oknami
dachowymi,kominami,kominkiem,schodami iiiiii za jedyne 135tyś z materiałami
przez nich załatwianym i:) dadammmm dadammmm :) i można się targować :)

Termin wstępny rozpoczęcia prac maj 2007 a końiec prac lipiec 2007--zależy od
tego kiedy pozwolenie dostanę.

Jak sądzicie O.K cena czy za wysoka czy za niska??
Wszystko zgodnie z projektem i zmianami adaptacyjnymi--materiały
bodowlane,ocieplenie,izolacje iiiii.

bst
08-03-2007, 16:23
Moim zdaniem cena w porzadku.

K74
09-03-2007, 10:32
Czy silikaty przed położeniem płytek na ścianach (np. w łazience) trzeba tynkować, czy wystarczy jakoś zagruntować?

brachol
09-03-2007, 10:59
Czy silikaty przed położeniem płytek na ścianach (np. w łazience) trzeba tynkować, czy wystarczy jakoś zagruntować?
wystarczy zagruntowac

odaro
12-03-2007, 19:33
Zbudowany mam dom z silki 24, zamawialismy też
-pustaki wentylacyjne
-silke 12 na ściany działowe
-cegłę silikatową (nie nadaje sie na komin)
-silikaty 8 do obmurowania murłaty (nie udało sie kupić silki )
Silka nie była dostępna ciągle, były z nią duże problemy. Jak zabrakło pustaków wentylacyjnych to musielismy kupic inne. Jak ktos chce to może zobaczyć jak powstawał stan surowy

Może to trochę lamerskie pytanie ale co tam każdy się kiedyś musi nauczyć.

Do czego wykorzystywałeś pustaki wentylacyjne???

Stosowałeś silikaty 8 bo nie było silki czyli innego producenta, czy dobrze zozrumiałem?

odaro
12-03-2007, 21:33
hej,,

ja wiem ze ten temat jest wałkowany na okragło :), konkluzje juz wyciagnałem i biore styropian na ocieplenie : :wink: , wlasnie mialem telefon i nawet mi 12-ke silki załatwili :lol:

dobrze sie dzien zaczął , mam komplet bloczków na budowe...
ceny - 4,97 brutto sztuka silkaE24
- 3,90 brutto sztuka silka 12
razem za wszsytko z dowózką 20.098zł

pzdr
art

Gdzie kupiłeś w takiej cenie. Możesz podać namiary
Mówimy o Silce z Xella tak?

Mi zaproponowali E24 za 5.22zł brutto

ar_com
13-03-2007, 13:04
hej

Odaro , silka jest z xelli kupiona w składzie w Gnieźnie 061 4253355 dzwon moze sie zalapiesz , ale chyba to byl czysty fuks bo jeszcze dzien wczesniej zapewniali mnie ze beda straszne problemy z silikatami i ze mam sie uzbroic w cierpliwosc a potem telefon -akcja - decyzja szybka i ja i jeszcze ktos sie załapalismy na silkę :wink: Doszlo nawet do tego ze mi gosc ze skladu zadzwonil ze ma silke dla mnie ale musze dzis jeszcze zapłacic, pytam sie czy sie pali czy co ? a on ze jak chce miec towar to szybciutko kasa na stół :P i tym sposobem w poniedzialek maialem minorowa minę bo dowidzialem sie ze z siliaktami krucho a z 12-ką to juz wogole,a we wtroek wsio mialem zakupione :D i kamien z serca spadł.....


pzdr
art

Altariela
14-03-2007, 09:45
No to widzę, że z moją ceną za silke "18" 3,4 brutto i "24" 4,2 sztuke (zamawiałam pod koniec stycznia) to zrobiłam niezły biznes :o I pomyśleć, że wcześniej wydawało mi się to drogo, chciałam koniecznie budować z silikatów, bo wychodziło kilka zł na m2 taniej :roll:
Tereaz to nic tylko fabrykę silikatów zakładać, tak ceny szaleją :evil:

tosinek
25-03-2007, 21:14
Melduję zamowiłam w Niemcach, N6 po 3,6 brutto + transport. Będzie na koniec kwietnia
Pan powiedział, ze wyprodukują

odaro
25-03-2007, 21:32
Melduję zamowiłam w Niemcach, N6 po 3,6 brutto + transport. Będzie na koniec kwietnia
Pan powiedział, ze wyprodukują

A znasz dokładnie koszty transportu?

Żeby nie wyszło Ci tak że po dodaniu kosztów transportu cena za jeden pustak będzie 6.60zł.

woody
25-03-2007, 23:07
Zbudowany mam dom z silki 24, zamawialismy też
-pustaki wentylacyjne
-silke 12 na ściany działowe
-cegłę silikatową (nie nadaje sie na komin)
-silikaty 8 do obmurowania murłaty (nie udało sie kupić silki )
Silka nie była dostępna ciągle, były z nią duże problemy. Jak zabrakło pustaków wentylacyjnych to musielismy kupic inne. Jak ktos chce to może zobaczyć jak powstawał stan surowy

Może to trochę lamerskie pytanie ale co tam każdy się kiedyś musi nauczyć.

Do czego wykorzystywałeś pustaki wentylacyjne???

Stosowałeś silikaty 8 bo nie było silki czyli innego producenta, czy dobrze zozrumiałem?

Jednak wentylacyjnych nie dostałe więc robimy przewód wentylacyjny dodatkowy w kuchni z cegły.
8 nie kupowałem tylko N12 na ściany działowe.

Szczerze odradzam ze względu na wydajności robienie na klej.

tosinek
26-03-2007, 05:58
Melduję zamowiłam w Niemcach, N6 po 3,6 brutto + transport. Będzie na koniec kwietnia
Pan powiedział, ze wyprodukują

A znasz dokładnie koszty transportu?

Żeby nie wyszło Ci tak że po dodaniu kosztów transportu cena za jeden pustak będzie 6.60zł.

Około 700 za transport, ale to tak mniej wychodzi, bi pan w hurtowni powiedział mi ostatnio 4,5 netto

Kane66
26-03-2007, 08:05
jak murują mi mury zewnetrzne z silikatu na kleju to kotwy mocujace styropian zaklada sie pozniej (robiąc odwierty w silikacie) czy moze uzywa sie jakichs kotw juz podczas murowania (tj zostawia sie wystające). Jesli to drugie to czy przeszkodza nie jest cieńka spoina ?

Jaka powinna być długość kotwy dla ocieplenia 20cm styro ?

brachol
29-03-2007, 14:17
a jaka zaprawe uzywaliscie do murowania silikatu? chodzi mi o sklad

Ziarutek
30-03-2007, 13:52
Witam,

I oto jest "upragniony" nowy cennik grupy silikaty.
Moze teraz uda sie dostac ten material - skoro jego sztuczny deficyt sie juz skonczyl.

http://www.grupasilikaty.pl/pliki_do_pobrania2.php

Ciekawe jak teraz Wam potwierdzxają ceny? Moje 2,50 netto za bloczek poszło na dłuuugi spacer i nie wroci.

Pozdrawiam

bullish
30-03-2007, 14:29
Jeżeli chodzi o Silkę Xelli to zamówienia od składów producent przyjmuje od 16 kwietnia, a ich realizacja to maj-czerwiec.

Materiału niestety brakuje, a jak już jakaś hurtownia dostanie dostawę ze starych zamówień (przed podwyżką) to go puszcza go na pniu po cenie = katalog producenta + narzut :evil:

Zdarzają się tez i tacy co oferują silkę 24 po 6 zł netto :o

Do mnie przyjechały bloczki z zimowego zamówienia prosto z fabryki jeszcze ciepłe :D

bullish
30-03-2007, 14:30
a jaka zaprawe uzywaliscie do murowania silikatu? chodzi mi o sklad

Ja będę miał Alpol AZ 110.

woody
30-03-2007, 14:57
a jaka zaprawe uzywaliscie do murowania silikatu? chodzi mi o sklad

Ja będę miał Alpol AZ 110.

ja też ja miałem po 14,3 worek netto ale od 1 kwietnia Alpol też podnosi ceny.
Myślę że nie warto ponieważ na dom do stropu zużyłem 2,5 tony.

Dziury w silikatach i ich duży minus ja sie chce kleić

Kane66
30-03-2007, 15:20
euromix robi klej do silikatow. 9.02 bodajze.

cena okolo 10-14 netto zaleznie kto dzwoni ;) ja dostalem po 11,15 juz z mala marza hurtowni ktora to przywiezie, przechowa a potem dostarczy na plac budowy.

bullish
30-03-2007, 15:31
a jaka zaprawe uzywaliscie do murowania silikatu? chodzi mi o sklad

Ja będę miał Alpol AZ 110.

ja też ja miałem po 14,3 worek netto ale od 1 kwietnia Alpol też podnosi ceny.
Myślę że nie warto ponieważ na dom do stropu zużyłem 2,5 tony.

Dziury w silikatach i ich duży minus ja sie chce kleić

Ja mam Silkę Xelli więc dzir jest mało (2) :) Klej Alpolu po 850 zł brutto za paletę (1200 kg). Mam nadzieję, ze nie pojdzie wiecej niz 1500 kg :)

Jaką powierzchnię scian miałeś do postawienia na parterze i czy klej kładłeś przez dozownik, czy na kielnię?

brachol
30-03-2007, 19:47
ale ja pytalem o zaprawe cementowo wapienna a nie o klej bo przeciez pierwsza warstwe trzeba wypiziomowac na zaprawie potem tez bede kleil na alpol

Andrzej z Wadowic
30-03-2007, 20:52
Witam

Ziarutek mam pytanie gdzie brałeś silikaty dla siebie (hurtownia i transport). Ja mieszkam koło Wadowic i zamierzam pochodzić po składach. A ze słyszenia wiem że w naszym rejonie niechętnie silikaty są oferowane.



Andrzej

brachol
30-03-2007, 21:10
a mam jeszcze drugie pytanie czy uzywaliscie chwytaka podczas murowania?

nado
31-03-2007, 04:51
a jaka zaprawe uzywaliscie do murowania silikatu? chodzi mi o sklad

Ja będę miał Alpol AZ 110.

ja też ja miałem po 14,3 worek netto ale od 1 kwietnia Alpol też podnosi ceny.
Myślę że nie warto ponieważ na dom do stropu zużyłem 2,5 tony.

Dziury w silikatach i ich duży minus ja sie chce kleić
2,5Tony?!! mury tylko do stropu. Dobrze policzyłeś. Albo Ci ten klej znikał. Średnio na mury zewn. parteru jak muruje nie powinno być więcej jak koło 1-1,3T.
I pamiętajcie że aby zwiększyć przyczepność kleju (i zmniejszyć zużycie) silkaty powinny być wilgotne. Czyli przed kładzeniem kleju powinno się je zwilżyć wodą.
Sprawdz dokładnie ilość tego kleju. Często wykonawcy tak murują, że nakładają za dużo kleju, a po nałożeniu pustaka nadmiar zgarniają kielnią i heja na dół w piach.
I wtedy spokojnie może pójść i 3T.

tosinek
31-03-2007, 09:13
A mi bloczek wychodzi po 4,27 brutto, i wychodzi na to że to tanio jak na stolicę

tosinek
31-03-2007, 09:19
A ma jeszcze jedno pytanie w czym się robi ten klej? W betoniarce? czy wystarczy w pojemniku po farbie jak atlas do glazury???

odaro
31-03-2007, 09:57
A mi bloczek wychodzi po 4,27 brutto, i wychodzi na to że to tanio jak na stolicę


To jest cena na silkę z Xella czy polska silka.

Gdzie można kupić w Warszawce w tej cenie?

tosinek
31-03-2007, 10:33
A mi bloczek wychodzi po 4,27 brutto, i wychodzi na to że to tanio jak na stolicę


To jest cena na silkę z Xella czy polska silka.

Gdzie można kupić w Warszawce w tej cenie?

Silka z Niemiec, zamówiłam z transportem, miesiąc temu, może będzie na koniec kwietnia.
W stolicy pewien pan powiedział mi ostatnio 4,8 netto!!! I nie xella, xella podobno podchodzi pod 6 złotych.

bullish
02-04-2007, 12:49
Czy ktoś z was używał dozownika do kleju do Silki 24 cm oraz chwytaka?

Chętnie odkupię.

Gdzie można takie cudo dostać od ręki, moze ktos zna konkretny adres, stronę www?

Dzięki.

brachol
02-04-2007, 13:31
witam
co robiliscie z peknietymi bloczkami? oddawaliscie czy uzywaliscie?

brachol
02-04-2007, 13:33
Czy ktoś z was używał dozownika do kleju do Silki 24 cm oraz chwytaka?

Chętnie odkupię.

Gdzie można takie cudo dostać od ręki, moze ktos zna konkretny adres, stronę www?

Dzięki.
a nie maja w hrtowni w ktorej zamawiales silke? co do dozownika to nie wiem pewnie fajna sprawa ( tez bym odkupil ale na 18 cm) ale co do chwytaka to w sumie nie jest potrzebny da sie trzynajac bloczek w rekach rowno go polozyc

RaStro
02-04-2007, 19:36
a jaka zaprawe uzywaliscie do murowania silikatu? chodzi mi o sklad

Ja będę miał Alpol AZ 110.

ja też ja miałem po 14,3 worek netto ale od 1 kwietnia Alpol też podnosi ceny.
Myślę że nie warto ponieważ na dom do stropu zużyłem 2,5 tony.

Dziury w silikatach i ich duży minus ja sie chce kleić

2,5Tony?!! mury tylko do stropu. Dobrze policzyłeś. Albo Ci ten klej znikał. Średnio na mury zewn. parteru jak muruje nie powinno być więcej jak koło 1-1,3T.
I pamiętajcie że aby zwiększyć przyczepność kleju (i zmniejszyć zużycie) silkaty powinny być wilgotne. Czyli przed kładzeniem kleju powinno się je zwilżyć wodą.
Sprawdz dokładnie ilość tego kleju. Często wykonawcy tak murują, że nakładają za dużo kleju, a po nałożeniu pustaka nadmiar zgarniają kielnią i heja na dół w piach.
I wtedy spokojnie może pójść i 3T.

Ale gość wyraźnie pisze o dziurach w silikatach, chyba kolesie kładli mu te bloczki dziurami do góry. jak tak robili to rzeczywiście można trochę kleju tam wlać :)

tosinek
02-04-2007, 20:01
Chłopaki
W czym się robi klei do silikatów? I jaką firmę mi polecacie? Ile wynosi na m2 dla ekpy która budowała już ze silikatów

RaStro
02-04-2007, 20:12
Chłopaki
W czym się robi klei do silikatów? I jaką firmę mi polecacie? Ile wynosi na m2 dla ekpy która budowała już ze silikatów

Do wyrobienia kleju pewnie wystarczy jakieś wiadro i wiertarka, co do cen robocizny i zużycia nie mogę się wypowiadać.

tosinek
02-04-2007, 20:36
Nio dobre chłopaki dzięki bo już chciałam jakąś betoniarkę kupować
ściskam :D :D :D :D :D

woody
02-04-2007, 20:48
a jaka zaprawe uzywaliscie do murowania silikatu? chodzi mi o sklad

Ja będę miał Alpol AZ 110.

ja też ja miałem po 14,3 worek netto ale od 1 kwietnia Alpol też podnosi ceny.
Myślę że nie warto ponieważ na dom do stropu zużyłem 2,5 tony.

Dziury w silikatach i ich duży minus ja sie chce kleić

2,5Tony?!! mury tylko do stropu. Dobrze policzyłeś. Albo Ci ten klej znikał. Średnio na mury zewn. parteru jak muruje nie powinno być więcej jak koło 1-1,3T.
I pamiętajcie że aby zwiększyć przyczepność kleju (i zmniejszyć zużycie) silkaty powinny być wilgotne. Czyli przed kładzeniem kleju powinno się je zwilżyć wodą.
Sprawdz dokładnie ilość tego kleju. Często wykonawcy tak murują, że nakładają za dużo kleju, a po nałożeniu pustaka nadmiar zgarniają kielnią i heja na dół w piach.
I wtedy spokojnie może pójść i 3T.

Ale gość wyraźnie pisze o dziurach w silikatach, chyba kolesie kładli mu te bloczki dziurami do góry. jak tak robili to rzeczywiście można trochę kleju tam wlać :)

Ano kładli dzirami do góry bo tak się składa że tak się zamyka pióro i wpust :lol:

woody
02-04-2007, 20:51
Chłopaki
W czym się robi klei do silikatów? I jaką firmę mi polecacie? Ile wynosi na m2 dla ekpy która budowała już ze silikatów

Do wyrobienia kleju pewnie wystarczy jakieś wiadro i wiertarka, co do cen robocizny i zużycia nie mogę się wypowiadać.

wiadro i owszem
ale wiertarka raczej nie chyba że taka którą można trzymać jak młot pneumatyczny.
Ja polecam młot pneumatyczny i mieszarkę w jednym - u Rosjan/Ukraińców można kupić i jak mówią nie do zaj....... 8)

na cenę robocizny klej czy cement nie miało to znaczenia
a co do zużycia to szczerze odradzam klej - powiem tak mój kierownik budowy człowiek o olbrzymim doświadczeniu w budownictwie mieszkaniowym - powiedział od razu jak usłyszał o kleju że będzie drożej niż na zaprawę.
mało tego różnica między cienką spoiną na zaprawę a na klei jest tylko taka że na klej jest drogo.

Pozdrawiam niedowiarków

PS. A co do "znikania" kleju to jest to wykluczone

RaStro
02-04-2007, 22:03
Ano kładli dzirami do góry bo tak się składa że tak się zamyka pióro i wpust :lol:

Możesz rozwinąć temat zamykania pióra i wpustu, bo jakoś trudno mi sobie to wyobrazić ??

Uchwyty w silikatach tak są wyprofilowane że trzymanie bloczka inaczej niż otworami do dołu wydaje się być co najmniej niewygodne, a bloczek przecież należy nakładać od góry.

---

Tutaj można sobie pooglądać jak producent wyobraża sobie układanie tego cuda:

http://grupasilikaty.pl/pierwsza_warstwa.php

woody
03-04-2007, 07:28
Ano kładli dzirami do góry bo tak się składa że tak się zamyka pióro i wpust :lol:

Możesz rozwinąć temat zamykania pióra i wpustu, bo jakoś trudno mi sobie to wyobrazić ??

Uchwyty w silikatach tak są wyprofilowane że trzymanie bloczka inaczej niż otworami do dołu wydaje się być co najmniej niewygodne, a bloczek przecież należy nakładać od góry.

---

Tutaj można sobie pooglądać jak producent wyobraża sobie układanie tego cuda:

http://grupasilikaty.pl/pierwsza_warstwa.php

ale jaja jak na Wielkanoc

cóż cięzko dzis o dobrą ekipę, mojej brakuje tylko rozumu :oops:

ar_com
03-04-2007, 13:15
hej


słuchajcie no, czy w wypadku zakupu stali na zbrojenia domu jest możliwy wybieg oszczedzający inwestorowi 15 Vat? Chodzi o mozliwość wykonania usługi budowlanej polegającej na wykonaniu i montażu zbrojenia ław fundamentowych , posadzek oraz stropu przez firme ktora defacto tą stal wam spzredaje a jest firmą handlowo-usługową taka usługa jest na 7% Vacie... chyba tak samo wygląda sprawa okien (zakup 22%) ale zakup z montazem to juz 7% prawda?

czy ktos moze mi cos na ten temat powiedziec ? To pilna sprawa....


pzdr
art

tosinek
03-04-2007, 18:35
hej


słuchajcie no, czy w wypadku zakupu stali na zbrojenia domu jest możliwy wybieg oszczedzający inwestorowi 15 Vat? Chodzi o mozliwość wykonania usługi budowlanej polegającej na wykonaniu i montażu zbrojenia ław fundamentowych , posadzek oraz stropu przez firme ktora defacto tą stal wam spzredaje a jest firmą handlowo-usługową taka usługa jest na 7% Vacie... chyba tak samo wygląda sprawa okien (zakup 22%) ale zakup z montazem to juz 7% prawda?

czy ktos moze mi cos na ten temat powiedziec ? To pilna sprawa....


pzdr
art

A nie możesz sobie odliczyć od podatku?

ar_com
03-04-2007, 19:30
hej

Tosinek, ja chetnie odlicze :) ale jak? chodzi o tą róznice w Vacie po 1 maja 2004 ? ze bylo na 7% a jest na 22% ?

Podziel sie swoja wiedza na ten temat bo ja nie kumam tych rzeczy jeszcze :)

pzdr
art

tosinek
03-04-2007, 20:12
Do końca tego roku, a więc rozliczając się w 2008 RP zwraca ci 15 % poniesionych nakładów na zakup materiałów budowlanych podanych w liście MFinansów.
zobacz tu: http://www.swinoujscie.urzad-skarbowy.gov.pl/info_vat_bud.htm
Mam nadzieję, że jesteś fizyczny i budujesz dla siebie.

RaStro
03-04-2007, 20:18
Do końca tego roku, a więc rozliczając się w 2008 RP zwraca ci 15 % poniesionych nakładów na zakup materiałów budowlanych podanych w liście MFinansów.
zobacz tu: http://www.swinoujscie.urzad-skarbowy.gov.pl/info_vat_bud.htm
Mam nadzieję, że jesteś fizyczny i budujesz dla siebie.

Dzisiaj coś w jakichś wiadomościach opowiadali że wybrańcy ustalili co to ma być budownictwo społeczne czy coś takiego i chyba na przeciętne mieszkania vat nie wzrośnie. Jakiś ważniak też opowiadał że też coś trzeba wymyślić dla budujących metodą gospodarczą więc może np. przedłużą możliwość odliczenia podatku vat ???

demex
03-04-2007, 21:36
Zwrot Vatu - proponuję sobie poczytać tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=60493
Powodzenia.

tosinek
06-04-2007, 22:45
Czy ktoś mnie może oświecić na co klei się silkę? I Ile potrzeba kleju na paletę? W Niemcach kleju nie mają. I mam kłopot

brachol
08-04-2007, 19:16
Czy ktoś mnie może oświecić na co klei się silkę? I Ile potrzeba kleju na paletę? W Niemcach kleju nie mają. I mam kłopot
ja Xelle kleje na Alpol AZ 110

tosinek
08-04-2007, 21:30
Czy ktoś mnie może oświecić na co klei się silkę? I Ile potrzeba kleju na paletę? W Niemcach kleju nie mają. I mam kłopot
ja Xelle kleje na Alpol AZ 110

Dzięki mam nadzieję, że klei też inne silikaty

AsiaIAdam
17-04-2007, 09:33
A czy ktoś murował silikaty zaprawą M-fix Optiroc?
Mam do wyboru Alpol za 18pln za worek i M-fix za 14 pln
Które lepsze?

P.S. Jeśli ktoś szuka silikatów w Warszawie to ja kupiłam 3 tyg temu w firmie Dolcan silikaty z Jedlanki (24 cm za 3 pln netto ale to były ostatnie palety przed podwyżką)

Pozdrawiam Asia

magangs
17-04-2007, 12:19
Ja decyduję się na silkę głównie ze względu na jej właściwości akustyczne, ale zastanawiam się czy nie będę musiał do tego dobrać jakichś specjalnych okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Czy też standardowe okna drewniane mają ten parametr na poziomie porównywalnym z silką? Nigdzie na stronie producentów okien nie znalazłem potrzebnych mi informacji, może w tym wątku ktoś mi pomoże.

Niwiki
17-04-2007, 13:21
Może orientuje się z Was ktoś, czy gdzieś można dostać silkę lub silikaty we Wrocławiu lub w okolicach wrocławia. Jeździmy po różnych hurtowniach ale nigdzie nie mają. W jednej obiecali nam, ze będzie za miesiąc i się zapisalismy na listę oczekujących :-? . A w innej powiedzieli, że teraz nie ma co obiecywać materiałów, bo nikt tego nie wie kiedy naprawdę będą i trochę nas podłamali.
Może ktoś z Was jednak dostał ten materiał w ostatnim czasie i mógłby zdradzić nam do jakiego składu z okolic wrocławia moglibysmy jeszcze uderzyć z zamówieniem na ten materiał. Bylibyśmy wdzięczni.

magangs
17-04-2007, 13:30
Za miesiąc? A co to za hurtownia? Ja już słyszałem terminy rzędu 6 miesięcy.

m.dworek
21-04-2007, 19:18
poszukuje jakis materialow na temat konstrowania scian (obliczenia itd) z silki
mam sciany 18 i kierownik ciagle mnei przygnebia ze jemu sie te sciany wydaja nie tego....
i ze sie ich boi
ja tez sie juz powoli zaczynam bac

jak macie jakies materialy dokumentujace, ze silka 18 jest spoko to dajcie cynk

RaStro
21-04-2007, 19:23
poszukuje jakis materialow na temat konstrowania scian (obliczenia itd) z silki
mam sciany 18 i kierownik ciagle mnei przygnebia ze jemu sie te sciany wydaja nie tego....
i ze sie ich boi
ja tez sie juz powoli zaczynam bac

jak macie jakies materialy dokumentujace, ze silka 18 jest spoko to dajcie cynk

Dla silki, to nie mam pomysłu, ale na stronie http://www.grupasilikaty.pl/pliki_do_pobrania2.php znajdziesz coś na ten temat.

annaBabice
28-04-2007, 21:04
Witam budujacych z silikatów.
Tez mam zamiar budowac z tego materialu. Moze mi ktos pomoze. Buduje w okolicach Warszawy (Stare Babice) i poszukuje materialow. Moze ma ktos namiar gdzie kupic bloczki silikatowe grubosc 24cm.

Z gory dziekuje za informacje.

Pozdrawiam, Anna.

tosinek
28-04-2007, 22:32
Witam budujacych z silikatów.
Tez mam zamiar budowac z tego materialu. Moze mi ktos pomoze. Buduje w okolicach Warszawy (Stare Babice) i poszukuje materialow. Moze ma ktos namiar gdzie kupic bloczki silikatowe grubosc 24cm.

Z gory dziekuje za informacje.

Pozdrawiam, Anna.

Droga Aniu zamów w fabryce, czas oczekiwania 4 miesiące, ja zamawiałam w niemcach, i nadal jestem, 7 maja rusza producha mojego zamówienia, a złożyłam je hen, hen

Bazhyl
06-05-2007, 10:44
poszukuje jakis materialow na temat konstrowania scian (obliczenia itd) z silki
mam sciany 18 i kierownik ciagle mnei przygnebia ze jemu sie te sciany wydaja nie tego....
i ze sie ich boi
ja tez sie juz powoli zaczynam bac

jak macie jakies materialy dokumentujace, ze silka 18 jest spoko to dajcie cynk

Że jest spoko materiałów nie mam, chociaż byłem w kilku budynkach o ścianach w tym wymiarze - stoją. Architekt, który robił mi adaptację stwierdził, że minimum na ścianę nośną to 24, więc się nie upierałem. Z powodu braku tego wymiaru wziąłem 25.

m.dworek
06-05-2007, 11:01
no wlasnie to jest pytanie
jak to policzyc
moze to pytanko do gena- jak wyliczyc potrzebna grobosc sciany?
wedlug norm na sciany wyliczylem, ze moja sciany z silki ma srednio jakies 3,5 MPa

ale nie bardzo wiem jak policzyc sprawy typu smuklosc, czy wyoblenie....
moja "najtrudniejsza" sciana ma 3 metry wys i 7,25 dlugosci w swietle scian poprzecznych, 18 cm grubosci nie ma ona zadnych polaczen z dzialowkami itd

czy nie jest zbyt smukla?

mirage
09-05-2007, 14:29
Przebrnąłem przez cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. Czym tynkować sylikaty? Ktoś pisał, że wystarczy tylko gładź (równe ściany)? Wiem że pod płytki tylko gruntowanie ale co z pozostałymi?

Renatka&Petronek
09-05-2007, 18:23
Witam. Ja budowałem z silki 18. Kierownik kazał zbroić nadproża 2x górą i 5x dołem fi 12(albo 10 nie pamiętam-nie mam przy sobie dziennika), podciągi długie(5mb)były zbrojone więcej i grubszymi drutami. Domek stoi od listopada, nic nie pęka ściany proste.
A co do tynkowania. Gładź może i owszem. A gdzie będą kable. Moi murarze stawiali ściany zachowując kanały elektryczne pionowe(silka E18). No i co z tego jak jest dużo podciągów, nadproży, strop żelbetowy. Kable biegną po ścianach. A tynk i tak musi mieć jakąś minimalną grubość(chyba 8mm),żeby był trwały.
Pomimo dokładnego zbudowania u mnie budynku ja bym nie odważył się kłaść tylko gładzi. Spoiny na pewno by były widoczne na powierzchni pod słońce.

tosinek
09-05-2007, 22:05
Wreszcie dostałam upragnioną fakturę za silkę, bloczek 24 cm za 3,6

AsiaIAdam
11-05-2007, 13:11
Droga Aniu

Ja kupowałam na początku kwietnia silikaty z Jedlanki 24 cm w Hurtowni Dolcan w Ząbkach za 3pln netto z transportem na białołękę w cenie.
Proponuję żebyś tam zapytała. tel 022 678 91 00.

Jak ja szukałam silikatów to była jeszcze większa panika niż teraz, Dolcanin nie wykorzystał tego a mógł. Silikaty czekały na mnie miesiąc w hurtowni. A od poniedziałku są na budowie i właśnie powstają mury. Wykonawca jest zadowolony z ich jakości, a do tej pory murował tylko z silki, więc chyba jest ok.
Tak wogóle to ten dolcan sprowadza sobie silikaty z Jedlanki do budowy swoich osiedli i dlatego mają towar i dobrą cenę u producenta.

Powodzenia
Asia

AsiaIAdam
16-05-2007, 21:19
Co jest? Nikt nie buduje z silikatów?

sailor_ro
17-05-2007, 07:18
pustak silikatowy w trojmiescie 6.20 brutto. wymiar 25x18x23.8 a 25x12x23.8 kosztuje 420 albo 4.60.do tego daja klej.
pozdrawiam
pa. aha i maja tego sporo

no_kya
22-05-2007, 21:54
Co jest? Nikt nie buduje z silikatów?

Czołem!
ja jeszcze nie, ale zamierzam ;)
wysłałem Wam wiadomość na priv

no_kya

tosinek
22-05-2007, 21:57
Co jest? Nikt nie buduje z silikatów?

Jak to nie buduję, ja buduję

no_kya
22-05-2007, 22:03
Co jest? Nikt nie buduje z silikatów?

Jak to nie buduję, ja buduję

Hej tosinek, a może Twoja ekipa się zwalnia na jesień? ;)

no_kya

tosinek
23-05-2007, 18:11
A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

no_kya
23-05-2007, 20:28
A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

bardziej wrzesień...
teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)
trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

tosinek
23-05-2007, 23:46
A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

bardziej wrzesień...
teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)
trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

TO chyba nie mój pan Józio on powiedział, ze do sierpnia to on będzie robić, jeszcze mi dach robi. Ale się zapytam

brachol
24-05-2007, 07:11
a czy przy klejeniu silikatow nadproza tez daje sie na klej czy na zaprawe?

no_kya
24-05-2007, 11:39
A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

bardziej wrzesień...
teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)
trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

TO chyba nie mój pan Józio on powiedział, ze do sierpnia to on będzie robić, jeszcze mi dach robi. Ale się zapytam

jeśli będziesz tak uprzejma to będę Ci bardzo wdzięczny.
w moich poprzednich postach znajdują się rzuty kondygnacji (celowo ich ponownie nie zamieszczam by nie zaśmiecać forum ;) )
jeśli to w jakikolwiek sposób może pomóc panu Józiowi w podjęciu decyzji...

no_kya

AsiaIAdam
24-05-2007, 22:04
no_kya dowiadywałeś się o silikaty w Dolcanie?
Jak to u nich teraz wygląda?
asia

AsiaIAdam
24-05-2007, 22:08
u nas były nadproża betonowe robione w deskowaniu
to nie sądzę, żeby coś pod nie dawali
ale tak naprawdę to nie wiem
asia

tosinek
25-05-2007, 06:43
A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

bardziej wrzesień...
teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)
trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

TO chyba nie mój pan Józio on powiedział, ze do sierpnia to on będzie robić, jeszcze mi dach robi. Ale się zapytam

jeśli będziesz tak uprzejma to będę Ci bardzo wdzięczny.
w moich poprzednich postach znajdują się rzuty kondygnacji (celowo ich ponownie nie zamieszczam by nie zaśmiecać forum ;) )
jeśli to w jakikolwiek sposób może pomóc panu Józiowi w podjęciu decyzji...

no_kya
Pan Józio internetu nie obsługuje, ja poprostu przesłałam mu pocztą plan domu i tyle. Ale on dość kosztowny jest

heniaserf
25-05-2007, 20:43
Witam silikatowców.
Mam pytanie stawiamy dom z silki xsella 18 na klej silka fix 10 czy u was klej po wyschnięciu jest taki kruch że grudkę kleju można w palcach rozkruszyć bez problemu mało tego w ścianie wymurowanej 3 dni temu w ostatniej warstwie znalazłem 2 lużne bloczki jakby klej wcale nie trzymał.Czy ktoś miał podobny problem czy majster coś knoci albo klej jest do bani.
Pozdrawiam Henias.

dabell
25-05-2007, 20:49
U mnie silikaty z Ludynii24 były murowane na klej Alpolu biały do silikatów. Po dwóch dniach był jak kamień. Nasz murarz bardzo go chwalił.
Nie wiem jak z tym klejem do silki, ale z pewnością nie powinien być kruchy :-? .

bullish
25-05-2007, 22:16
Witam silikatowców.
Mam pytanie stawiamy dom z silki xsella 18 na klej silka fix 10 czy u was klej po wyschnięciu jest taki kruch że grudkę kleju można w palcach rozkruszyć bez problemu mało tego w ścianie wymurowanej 3 dni temu w ostatniej warstwie znalazłem 2 lużne bloczki jakby klej wcale nie trzymał.Czy ktoś miał podobny problem czy majster coś knoci albo klej jest do bani.
Pozdrawiam Henias.

Potwierdzam, że Alpol AZ110 jest super. U mnie wiązał i trzyma jak skała. Niestety zabrakło w pod koniec mrowania (ehh te zaprawy cienkowarstowe i super wykonawcy :) ) i musiałem dokupić inną zaprawę - Maxit - cienkowarstwowa do gazobetonu i silikatów - niestety IMHO - gorsza wiąże dłużej i słabiej.

bullish
25-05-2007, 22:19
Witam silikatowców.
Mam pytanie stawiamy dom z silki xsella 18 na klej silka fix 10 czy u was klej po wyschnięciu jest taki kruch że grudkę kleju można w palcach rozkruszyć bez problemu mało tego w ścianie wymurowanej 3 dni temu w ostatniej warstwie znalazłem 2 lużne bloczki jakby klej wcale nie trzymał.Czy ktoś miał podobny problem czy majster coś knoci albo klej jest do bani.
Pozdrawiam Henias.

Jak jest gorąco to powinno pomóc zraszanie bloczków wodą (klej nie przeschnie szybko). U mnie, jak murowali to akrat było wilkgotno i deszczowo.

bullish
25-05-2007, 22:29
a czy przy klejeniu silikatow nadproza tez daje sie na klej czy na zaprawe?

Nadproża L-ki u mnie podmurowane cegłą pełną na zaprawie.

Darek_P
25-05-2007, 22:40
klej po wyschnięciu jest taki kruch że grudkę kleju można w palcach rozkruszyć bez problemu

Z tym klejem jest coś nie tak. W ubiegłym roku miałem stawiane ściany na klej Silka Fix 10. Przedstawiciel Alpolu potwierdził, że to ten sam Alpol 110, tylko w innych workach. I klej jest twardy. Dokupiłem w tym roku 2 worki takiego samego kleju, żeby trochę dziurek pozalepiać i faktycznie sypie się. Dodam, że doklejałem ścianki w środku. Nie przesychały za szybko.

Darek

tosinek
25-05-2007, 23:39
A gdzie ja ten klej mogę dostać w stolicy? Bo nie ma :(

heniaserf
26-05-2007, 18:43
Witam.dzięki za informację na temat kleju w poniedziałek skontaktuję się z przedstawicielem xelli i zobaczymy co z tym klejem.Tak podejrzewałem że alpol i fix 10 to ten sam klej.
Pozdrawiam Henias.

brachol
26-05-2007, 19:34
u mnie tez Alpol jakos tak slabo trzyma pomoglo troche dobijanie bloczkow i teraz jak gdzies klej wystaje to jest twardy i trudno sie kruszy. Moze to byc spowodowane tym ze klej za bardzo wysechl przed polozeniem bloczka i juz nie trzyma tak ladnie jak powinien w takiej temp trzeba chyba zraszac bloczki woda

heniaserf
27-05-2007, 19:22
Witajcie.
Pświęciłem dzisiaj trochę niedzielnego czasu i zrobiłem eksperyment,
rozrobiłem trochę kleju i skleiłem kawałki silki takie odpady jedne wyschnięte a drugie naciągnięte wodą zobaczę jutro ,pojutrze jakie lepiej trzymają .
Pozdrawiam Henias.

Altariela
27-05-2007, 19:57
Hej,
mam pytanko: jaka grubość tego kleju powinna być pomiędzy poszczególnymi warstwami silki?

brachol
27-05-2007, 20:14
Hej,
mam pytanko: jaka grubość tego kleju powinna być pomiędzy poszczególnymi warstwami silki?
jakies 2-3 mm a w sumie taka jaka wychodzi z tej kielni silki takiej niebieskiej z zabkami

bullish
27-05-2007, 21:10
Hej,
mam pytanko: jaka grubość tego kleju powinna być pomiędzy poszczególnymi warstwami silki?

Teoretycznie ok. 3 mm.

Praktycznie to różnie - zależy od ekip, które mają zazwyczaj skłonności do używania klaeju tak jak zaprawy :-). Ale.. nie tylko, u mnie partia bloczków M12 xelli była równo o 2 mm niższa od m24 :evil: :evil: więc aby przewiazac sciany trzeba było dawac grubiej kleju albo pasma zaprawy.

resume: planowałem zużyć 1 paletę (dokładne wyliczenia na warst 3 mm) a jak widzę to wyjdzie pewnie 2 palety kleju :(

AsiaIAdam
27-05-2007, 21:57
A gdzie ja ten klej mogę dostać w stolicy? Bo nie ma :(

Ja kupowałam w Wodanie na bartyckiej ok 18 zł brutto za worek 25 kg
Asia

no_kya
27-05-2007, 22:33
A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

bardziej wrzesień...
teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)
trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

TO chyba nie mój pan Józio on powiedział, ze do sierpnia to on będzie robić, jeszcze mi dach robi. Ale się zapytam

jeśli będziesz tak uprzejma to będę Ci bardzo wdzięczny.
w moich poprzednich postach znajdują się rzuty kondygnacji (celowo ich ponownie nie zamieszczam by nie zaśmiecać forum ;) )
jeśli to w jakikolwiek sposób może pomóc panu Józiowi w podjęciu decyzji...

no_kya
Pan Józio internetu nie obsługuje, ja poprostu przesłałam mu pocztą plan domu i tyle. Ale on dość kosztowny jest

aha
dzięki w każdym razie ;)

no_kya
27-05-2007, 22:36
no_kya dowiadywałeś się o silikaty w Dolcanie?
Jak to u nich teraz wygląda?
asia

hm... Dolcan to hurtownia czy producent? zresztą - sam sprawdzę ;)
no właśnie: jeszcze się nie dowiadywałem

pzdr

tosinek
27-05-2007, 23:01
A gdzie ja ten klej mogę dostać w stolicy? Bo nie ma :(

Ja kupowałam w Wodanie na bartyckiej ok 18 zł brutto za worek 25 kg
Asia

Asieńko a dawno????
dzięki

AsiaIAdam
28-05-2007, 10:59
A gdzie ja ten klej mogę dostać w stolicy? Bo nie ma :(

Ja kupowałam w Wodanie na bartyckiej ok 18 zł brutto za worek 25 kg
Asia

Asieńko a dawno????
dzięki

W połowie kwietnia.

Koleżanki mąż jest handlowcem Alpolu on mi dał namiar na ten Wodan
Jak nigdzie nie znajdziesz to daj znać, zadzwonię do niego
i zapytam gdzie może być

AsiaIAdam
28-05-2007, 11:05
no_kya
Dolcan to deweloper i hurtownia materiałów budowlanych.
Z tego co wiem mają umowę z producentami silikatów z Jedlanki i Niemców.
Jedlanka chyba jest z "grupy silikaty" a Niemce są niezależnym zakładem.
Biorą dużo dla siebie i mają duże upusty od producentów.

Bazhyl
28-05-2007, 11:33
ale ja pytalem o zaprawe cementowo wapienna a nie o klej bo przeciez pierwsza warstwe trzeba wypiziomowac na zaprawie potem tez bede kleil na alpol

Nie dopatrzyłem się odpowiedzi...

Zawsze wydawało mi się, że zaprawa będzie z cementu, wapna i piasku, a murarz mi mówi, że mam kupić cement, piach i plastyfikator. Możecie mnie oświecić które rozwiązanie jest poprawne?

filipek
28-05-2007, 13:41
Zawsze wydawało mi się, że zaprawa będzie z cementu, wapna i piasku, a murarz mi mówi, że mam kupić cement, piach i plastyfikator. Możecie mnie oświecić które rozwiązanie jest poprawne?

Oba poprawne. Z wapnem mają trochę więcej roboty, ale zaprawa po związaniu jest bardziej elastyczna. Na nośnej u mnie był plastyfikator, fundament i osłonowa wapno. Jak bym budował jeszcze raz, to tylko wapno - chociaż pewnie wyjdzie drożej.

Pozdr
filipek

Altariela
28-05-2007, 14:39
Hej,
mam pytanko: jaka grubość tego kleju powinna być pomiędzy poszczególnymi warstwami silki?

Teoretycznie ok. 3 mm.

Praktycznie to różnie - zależy od ekip, które mają zazwyczaj skłonności do używania klaeju tak jak zaprawy :-). Ale.. nie tylko, u mnie partia bloczków M12 xelli była równo o 2 mm niższa od m24 :evil: :evil: więc aby przewiazac sciany trzeba było dawac grubiej kleju albo pasma zaprawy.

resume: planowałem zużyć 1 paletę (dokładne wyliczenia na warst 3 mm) a jak widzę to wyjdzie pewnie 2 palety kleju :(
Do działówek jeszcze nie doszłam. Ale na zewnętrznych kleju jest tak na ok 5mm więc widzę, że u mnie też zamiast 1 palety pójdą dwie :evil:
W tym momencie doszłam do wniosku, że lepiej było robić na zaprawę, bo różnica cenowa zrobi się dość spora :-?

Jak u was ogólnie z jakością bloczków z Xelli? Ja mam sporo połamanych na paletach. I mają taki dziwny kolor, nie są czysto białe tylko takie trochę pomarańczowawe - ale to może leci pył z ciętej ceramiki na budowie obok ;-)

brachol
28-05-2007, 14:48
Jak u was ogólnie z jakością bloczków z Xelli? Ja mam sporo połamanych na paletach. I mają taki dziwny kolor, nie są czysto białe tylko takie trochę pomarańczowawe - ale to może leci pył z ciętej ceramiki na budowie obok ;-)
jakos bloczkow ok troche jest peknietych ale tylko powiedzmy na jednym z kanalow a i tak wszysktie te polamane przydaja bo mniej trzeba docinac. Po postawieniu jakies 70 m2 scian mam odpadow 1 wiadro 20 l
co do koloru to kilka bloczkow bylo lekko brazowe i w kilku widac kawalki galezi ale poza tym material ok rowny i ladnie zrobiony

bratki
29-05-2007, 18:33
umiłowani w silikatach :) Powiedzcie proszę coś o tynkach przy 2W + wełna. Mam trochę o wewnętrznych, ale nt. zewnętrznych nikt się jeszcze nie spierał.

Jakie tynki uważacie za warte polecenia i dlaczego? Jak ich rodzaj się ma do problemu oporów dyfuzyjnych w przegrodach zewnętrznych?

tosinek
29-05-2007, 20:18
A gdzie ja ten klej mogę dostać w stolicy? Bo nie ma :(

Ja kupowałam w Wodanie na bartyckiej ok 18 zł brutto za worek 25 kg
Asia

Asieńko a dawno????
dzięki

W połowie kwietnia.

Koleżanki mąż jest handlowcem Alpolu on mi dał namiar na ten Wodan
Jak nigdzie nie znajdziesz to daj znać, zadzwonię do niego
i zapytam gdzie może być

To ja proszę na priva namiar na męża co by miał piękną prowizję

bullish
29-05-2007, 22:35
Jak u was ogólnie z jakością bloczków z Xelli? Ja mam sporo połamanych na paletach. I mają taki dziwny kolor, nie są czysto białe tylko takie trochę pomarańczowawe - ale to może leci pył z ciętej ceramiki na budowie obok ;-)

Niby Xella ale.. trafiły się 2 palety E24 gdzie prawie wszystkie bloczki były peknięte. Wprawdzie trzymały się kupy i rysa była b.mała (dwustronna) ale wygladało to bardziej na wadę produkcyjną niż na uszkodzenie mechaniczne.

Poza tym materiał mocny ale kruchy. U mnie sporo odpadów.

piwalek
12-06-2007, 09:19
Witam wszystkich,

Po 2 miesiącach oczekiwania i błagania mam za tydzień dostać moje bloczki Silka E24 w ceni "około" 8 zł.

Czytając wcześniejsze posty o cenach rzędu 3-4 zł leją mi się łzy ale co robić?

Proszę potwierdzcie że teraz taka cena to niestety fakt. U mnie jest prawie 300m2 ścian zewnętrznych...

Pozdrawiam,
Pawel

tornado17
12-06-2007, 21:46
hm, kupowałem w tym tyg. z grupy silikaty bloczki 24 szerx25dłx22h za 4,80 zł netto na fakturę. Ale to dopiero połowa dostawy. Nie wiem, czy uda się zrealizować drugą połowę i w jakiej cenie

A bloczki będę łączyć na normalną zaprawę. Dużo czytałem o kleju i widziałem z kleju robione. I rozmawiałem z budowlańcami. Z klejem jest różnie (jeśli chodzi o trzymanie) a z zwykłą zaprawą jest zawsze ok.

tornado17
12-06-2007, 21:55
Uchwyty w silikatach tak są wyprofilowane że trzymanie bloczka inaczej niż otworami do dołu wydaje się być co najmniej niewygodne, a bloczek przecież należy nakładać od góry.

Silikaty z Jedlanki są inne, tam nie ma żadnych uchwutów tylko otwory. I można układać otworami do góry lub do dołu.

OGC
13-06-2007, 09:57
Witam wszystkich,

Po 2 miesiącach oczekiwania i błagania mam za tydzień dostać moje bloczki Silka E24 w ceni "około" 8 zł.

Czytając wcześniejsze posty o cenach rzędu 3-4 zł leją mi się łzy ale co robić?

Proszę potwierdzcie że teraz taka cena to niestety fakt. U mnie jest prawie 300m2 ścian zewnętrznych...

Pozdrawiam,
Pawel
Rozumiem że bierzesz Silkę z XELLI. A może weźmiesz silikaty? Ostatnio mimo braków w fabrykach :D są dostępne u pośredników związanych z fabrykami w cenie około 4.7 netto za szt.

m.dworek
16-06-2007, 15:38
dla tych co beda murowali na zaprawe:
nie zalujcie wody i lejcie bloczki przed murowaniem tak, aby byly mokre "jak bela"
inaczej zaprawa wyschnie wam zbyt szybko (slonce, lato itd) i bedzie sie sypala jak piasek

sam to przezylem, chociaz moczylem bloczki- ale tylko miotelka - dosyc obficie i kilka razy ale okazalo sie to za malo

na prawde radze nie zalowac wody, gdyz drugiego tak ssacego (wysysajacego) wode materialu to na razie nie widzialem ;)

pozdrowka

acha i standardowo odradzam budowe z 18- za wiotka!

jahani
16-06-2007, 16:51
acha i standardowo odradzam budowe z 18- za wiotka!

dlaczego za wiotka? czym to sie u ciebie objawia?
Pozdro

m.dworek
16-06-2007, 17:30
acha i standardowo odradzam budowe z 18- za wiotka!

dlaczego za wiotka? czym to sie u ciebie objawia?
Pozdro


zlym samoopczuciem i wiecznym kombinowaniem, co by tu zrobic co by to ustabilnic.....

w sumie zarazil mnie kierownik budowy
a nikt mi dotad nei podal argumentu ktory by mnei 100 % uspokoil....

18 to byl najwiekszy strzal z d.... na mojej budowie

tornado17
16-06-2007, 20:53
dla tych co beda murowali na zaprawe:


Zwykła (cementowo-wapienna, cementowa) zaprawa??

Czy klej?

Bo ja zaczynam na zwykłej budować

m.dworek
16-06-2007, 21:26
zwykla zaprawa
a zamiast wapna uzywalem plastyfikatora

jahani
16-06-2007, 21:56
Pytam bo też mam postawione z 18 i właśnie jestem na etapie zbrojenia stropu, a ten w jednej części budynku wisi w trzech punktach na dosłownie paru metrach ściany z 18. Zbrojenia jak na razie jest bardzo dużo, a jeszcze trzeba „dowiązać” z kilka belek i mam – w sumie miałem obawy, ale jak u ciebie stoi, to chyba i u mnie wytrzyma.
Co do polewania, to u mnie przed kładzeniem kolejnej warstwy, bloczki były polewane wodą z butelki po wodzie mineralnej. Lało się dużo a nadal mam obawy czy to wystarczająco. Wieczorem każdą nowo wymurowaną warstwę jeszcze raz zlewałem, a czasami jak miałem czas to jechałem rano „podlewać”. To fakt, że to cholerstwo strasznie „pije” wodę.
Pozdrawiam

brachol
17-06-2007, 06:27
w przypadku kleju to sie zgodze ze trzeba polewac woda szczegolnie jak jest cieplo lub bardzo cieplo ale w przypadku zaprawy nie widze powodu. Ja przynajmniej robiac pierwsza warstwe na zaprawe oczywiscie nie polewalem bloczkow i nic si enie sypalo (ale w tym przypadku wode odciagala tylko jedna warstwa bloczkow) na tomiast przy murowaniu na klej moczyc bloczki nalezy i szybko ukladac bloczki na powierzchnie zasmarowana klejem bo wysycha dosc szybko

m.dworek
17-06-2007, 21:06
nie wiem czy sprawdzaliscie swoje zaprawy
ja tak
te gdzie mialem wszystko pieknie mokre to zaprawa praktycznie bardzo trudno daje sie zadrapac gwozdziem

natomiast tam gdzie pojechalem ostro w upalny sloneczny dzien zraszajac tylko pustaki miotelka (kilkakrotnie, tak aby juz nie pilo (naiwny bylem ;) )
tam niestety ale jak wezme gwozdzia to w minutke moge wydrapac cala zaprawe z pustaka.....

Altariela
17-06-2007, 23:04
Ja za radą wykonawcy, mimo iż buduję z 18-tki, ściany nośne wewnętrzne zrobiłam z 24-ki, właśnie po to by nie było problemów z podparciem stropu.

m.dworek: nie popadajmy w skrajność, to że możesz wydrapać gwoździem zaprawę w kontekście trwałości całej konstrukcji nie jest chyba jakoś bardzo znaczące :roll:
Pustaka poryzowanego jak pukniesz młotkiem to pęknie, jaki z tego wniosek? ;-)

michal33
18-06-2007, 09:40
Szanowni forumowicze
Jeśli potrzebujecie bloczków wapienno piaskowych to chętnie pomogę. Mamy wymiary :
248*240*248 16szt/m2
498*240*248 8szt/m2
248*115*248
240*115*123
290*240*123
produkt czeski
w odmianach do montażu na klej lub zaprawę.
aktualnie realizacja ok 5 dni
pzw. Michał 509 991 340

tosinek
18-06-2007, 18:18
Szanowni forumowicze
Jeśli potrzebujecie bloczków wapienno piaskowych to chętnie pomogę. Mamy wymiary :
248*240*248 16szt/m2
498*240*248 8szt/m2
248*115*248
240*115*123
290*240*123
produkt czeski
w odmianach do montażu na klej lub zaprawę.
aktualnie realizacja ok 5 dni
pzw. Michał 509 991 340

A proszę mi powiedzieć po ile i jaka lokalizacja?

michal33
19-06-2007, 09:44
Szanowni forumowicze
Podaję ceny EXw czechy, do tego należy doliczyć transport:

248*240*248 16szt/m2,na kelj, 5,12/6,25
248*240*238 16szt/m2,na zaprawe, 5,04/6,15
498*240*248 8szt/m2,na klej, 10,23/12,48
248*115*248 16szt/m2,na kelj, 2,80/3,42
248*115*238 16szt/m2,na zaprawe, 2,72/3,32
240*115*123 34szt/m2,na klej, 1,43/1,75
290*240*123 13szt/m2, na klej, 3,35/4,31

Transport organizujemy,

pzw. Michał 509 991 340

piwalek
19-06-2007, 12:55
A mam pytanko czy możnabyłoby podać więcej szczegółów?

Np. czy jest to bloczek drążony czy perforowany i jaki współczynnik U to ma?

Pozdrawiam,
Pawel.

michal33
20-06-2007, 12:56
specyfikacja :

bloczki o profilu dziurawym P+W

wytrzymałość
15MPa

waga
25 17,8/zaprawa/ 18,7/klej/ kg
50 36,5kg
11,5 9,3/zaprawa/ 9,7/klej/ kg

wyt akustyczna
0,48 dB

wyt term
0,41 W/m2K

nasiąkliwość 10-18 %

michal33
20-06-2007, 13:27
http://www.zelazny.eu/silka/16.jpg
http://www.zelazny.eu/silka/2.1.jpg
http://www.zelazny.eu/silka/1.1.jpg
http://www.zelazny.eu/silka/16.jpg

Kane66
23-06-2007, 06:44
tragedyja sie stala, braklo mi silikatu ;) 18tki.

Da sie to czyms zastapic gdybym nie znalazl ? Jakis sugestie ? Braklo mi na sciany szczytowe. 500 bloczkow zalatwia sprawe ale kurde po calym dniu dzwonienia wiem tylko tyle ze "nie ma". Nie bardzo mam pomysl czym to zastapic - musi byc 18 i miec odpowiednia nosnosc/wytrzymalosc.

anpi
23-06-2007, 10:10
acha i standardowo odradzam budowe z 18- za wiotka!

Eeee tam, przesadzasz.

dabell
23-06-2007, 22:22
Jeśli chodzi o murowanie silikatów w wysokie temperatury:
Zanim zdecydowałam się na silkaty (Ludynia), rozmawiałam z technologiem z grupy silikaty. Uczulał mnie, żeby przy murowaniu powyżej 25st. C koniecznie moczyć (wkładać) całe bloczki przed ustawianiem w pojemniku z wodą . Inaczej dzieje się właśnie tak jak np. m. dworek wspomina. Bloczki ciągną wodę zkleju czy też zaprawy i nie wiążą się dobrze.

no_kya
05-07-2007, 12:59
khm...khm... :-?

zdaję sobie sprawę jak głupio to wygląda...ale, no cóż, wygląda na to że obudziłem się z ręką w nocniku :-?

od sierpnia zaczynam budowę, z silikatów (choć pewnie będę ich potrzebował jakoś pod koniec, bo zanim wykopy, ściany fundamentowe, poziom zero) i nie mam jeszcze materiału

buduję w Kątach Węgierskich (gm Nieporęt, k. Warszawy) - czy możecie mi podpowiedzieć skąd wziąć silikaty 24 (konstrukcyjne) i 12 (działowe)?

czytałem posty m.in. michal33 - czy ktoś z Was już próbował tego materiału?

będę bardzo zobowiązany za odpowiedzi

z góry dzięki

no_kya

tosinek
06-07-2007, 05:35
INFo,
zamówiłamsilikaty z Niemiec, bloczki 24 cena 4,2 z transportem, ale zamówiłam w lutym przyjechały teraz. warto było poczekać. Klej z wodanu po 16,74.
Potrzebuję jeszcze kształtki u albo wendtylacyjne nie wiecie gdzie ja to moge kupić w okolicach stolicy?

no_kya
06-07-2007, 13:58
INFo,
zamówiłamsilikaty z Niemiec, bloczki 24 cena 4,2 z transportem, ale zamówiłam w lutym przyjechały teraz. warto było poczekać. Klej z wodanu po 16,74.
Potrzebuję jeszcze kształtki u albo wendtylacyjne nie wiecie gdzie ja to moge kupić w okolicach stolicy?

Tosinek, a dasz jakieś namiary na priv? może i mnie się uda załatwić na połowę sierpnia ;)
jakie rozmiary tych bloczków?

no_kya

tosinek
07-07-2007, 08:18
Niemce, 0817561720, pracują od 7.00. A Wodan, sprawdzić kilka wątków dalej, świetna firma!!!!

Gonga
07-07-2007, 09:34
tragedyja sie stala, braklo mi silikatu ;) 18tki.

Da sie to czyms zastapic gdybym nie znalazl ? Jakis sugestie ? Braklo mi na sciany szczytowe. 500 bloczkow zalatwia sprawe ale kurde po calym dniu dzwonienia wiem tylko tyle ze "nie ma". Nie bardzo mam pomysl czym to zastapic - musi byc 18 i miec odpowiednia nosnosc/wytrzymalosc.

Spróbuj dać ogłoszenie na Forum, poszukaj na allegro. Mnie samej zostało po budowie 2 palety (x96 sztuk) silikatów z Ostrołęki - 18, ale pełnej, bez otworów. Jeśli sprawa pilna, może uda Ci się zebrać po ludziach.
Albo spróbuj z innego materiału. Ja osobiście stawiałam ściany szczytowe z 18 szarego gazobetonu, ale to ze względów konstrukcyjnych. Mam trzypiętrowy budynek budowany z 18 :wink:

tosinek
07-07-2007, 21:29
A gdzie w Warszawie kupuje się kszałtki U/

no_kya
07-07-2007, 22:19
Niemce, 0817561720, pracują od 7.00. A Wodan, sprawdzić kilka wątków dalej, świetna firma!!!!


dzięki, zadzwonię do Niemców w pon.

no_kya

no_kya
07-07-2007, 22:39
no_kya dowiadywałeś się o silikaty w Dolcanie?
Jak to u nich teraz wygląda?
asia

byłem u nich w piątek; kurcze na razie ich cena jest w miarę atrakcyjna, ale to pewnie również ze względu na skalę - chcę zamówić w sumie ponad 16000 bloczków (24 i 12 razem)
i tak wychodzi fortuna :-?
no ale sprawdzam dalej bo nie chce poprzestać na pierwszym strzale

zdecydowanie jednak dzięki za wskazanie

no_kya

tosinek
08-07-2007, 09:37
A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

no_kya
08-07-2007, 13:39
A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

hę? nie bardzo rozumiem różnicę...czemu ytong jest lepszy na działówki zamiast 12-ki z jedlanki?
z tego co wiem to ytong jest zdecydowanie trudniej dostępny...
objaśnij proszę ;)

tosinek
08-07-2007, 15:02
A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

hę? nie bardzo rozumiem różnicę...czemu ytong jest lepszy na działówki zamiast 12-ki z jedlanki?
z tego co wiem to ytong jest zdecydowanie trudniej dostępny...
objaśnij proszę ;)

A robiłęś bruzdę na kabelki w silikacie??? Bo ja tak i mam dość, popsułam bruzdownicę i mąż się wściekł. Wniosek na re kilometry kabla lepszy będzie beton komórkowy bo kabelek ukryję i dam mniej tynku, który kosztuje, jak puścimy na wieszch to będzie gruby na centymentry a nie na milimetry. I tak mam dość prucia w głównych ścianach a sprawa jest trudna bo podcinać trzeba ze znajomośćią pra bryły sztywnej. Więc tam gdzie się da to będzie coś mniej gęstego. A ytonga to ja już widzę po skladach, że stoi, pryjnajmniej u nas. Ot dlaczego.

OGC
08-07-2007, 19:00
A robiłęś bruzdę na kabelki w silikacie??? Bo ja tak i mam dość, popsułam bruzdownicę i mąż się wściekł....
Kurcze tak ciężko? Też mnie to czeka ...
Może jakimś młotem udarowym z dłutem pójdzie lepiej.

bullish
08-07-2007, 20:13
A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

Chyba nie mieszkałaś niegdy w bloku i przeszkadzały Ci ogłosy kąpiacego się sąsiada :wink:

Silikaty to "gwarancja" dobrej izolacyjności akustycznej dlatego polecam tez na działowki. Pomijam tez pozniejsze rozterki przy próbie zamocowania czegoś cięższego na ścianie z BK.

Co do instalacji to zgadza sie, że ciężko jest robić bruzdy ale to kwestia wkładu pracy i jak zwykle odwieczny problem kompromisów. Dla pocieszenia nie wszyscy robią cienkie tynki gipsowe, w których i tak jak zechcesz to kable schowasz.

no_kya
08-07-2007, 20:26
A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

Chyba nie mieszkałaś niegdy w bloku i przeszkadzały Ci ogłosy kąpiacego się sąsiada :wink:

Silikaty to "gwarancja" dobrej izolacyjności akustycznej dlatego polecam tez na działowki. Pomijam tez pozniejsze rozterki przy próbie zamocowania czegoś cięższego na ścianie z BK.

Co do instalacji to zgadza sie, że ciężko jest robić bruzdy ale to kwestia wkładu pracy i jak zwykle odwieczny problem kompromisów. Dla pocieszenia nie wszyscy robią cienkie tynki gipsowe, w których i tak jak zechcesz to kable schowasz.

zaraz, zaraz...bo się gubię - Ytong to chyba ten sam materiał co silikaty, czyż nie?

no_kya
08-07-2007, 20:37
A robiłęś bruzdę na kabelki w silikacie??? Bo ja tak i mam dość, popsułam bruzdownicę i mąż się wściekł....
Kurcze tak ciężko? Też mnie to czeka ...
Może jakimś młotem udarowym z dłutem pójdzie lepiej.

eee-tam młotem; raczej czymś takim: http://www.alejahandlowa.pl/tr/branza/bruzdownice_13794.html
ale diabelstwo drogie jest

tylko że ja, kuchnia, zamierzam to zlecić wykonawcy...więc to chyba nie powinien być problem; czy źle rozumuję?

bullish
08-07-2007, 21:25
zaraz, zaraz...bo się gubię - Ytong to chyba ten sam materiał co silikaty, czyż nie?

Silka = marka hadlowa silikatów firmy Xella
Ytong = marka handlowa betonu komórkowego firmy Xella

To tak jak z dżinsami możesz kupić dżinsy Big Stara, Wranglera, Levisa albo kultowe polskie Elpo :-)

no_kya
08-07-2007, 21:34
Silka = marka hadlowa silikatów firmy Xella
Ytong = marka handlowa betonu komórkowego firmy Xella

To tak jak z dżinsami możesz kupić dżinsy Big Stara, Wranglera, Levisa albo kultowe polskie Elpo :-)

aha...i rozumiem że ytong, jako beton komórkowy, jest łatwiejszy do drążenia ale za to mniej dźwiękoszczelny

fine with me ;)

tosinek
08-07-2007, 22:06
A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

Chyba nie mieszkałaś niegdy w bloku i przeszkadzały Ci ogłosy kąpiacego się sąsiada :wink:

Silikaty to "gwarancja" dobrej izolacyjności akustycznej dlatego polecam tez na działowki. Pomijam tez pozniejsze rozterki przy próbie zamocowania czegoś cięższego na ścianie z BK.

Co do instalacji to zgadza sie, że ciężko jest robić bruzdy ale to kwestia wkładu pracy i jak zwykle odwieczny problem kompromisów. Dla pocieszenia nie wszyscy robią cienkie tynki gipsowe, w których i tak jak zechcesz to kable schowasz.

W bloku mieszkałam, teraz przez drewniany strop (dom ma 80 lat) słyszę moją babcię jak słucha Ojaca R albo rozmawawia przez skaypa z Kanadą, w wieku 86 lat nauczyła się obsługi komputera!! :D :D :
Buduję z silikatów bo mam pociąg pod nosem ale działówki, bez przesady, dom to nie studio nadrań a jak mi będzie przeszkadzało to najwyżej ytonga wygłuszę wytłaczankami od jajek.

a tak na marginesie jaką dyskuję rozpoczęłam

no_kya
08-07-2007, 22:07
a tak na marginesie jaką dyskuję rozpoczęłam

nie ważne ;)
ważne że jes git ;)

Sail
09-07-2007, 08:02
zaraz, zaraz...bo się gubię - Ytong to chyba ten sam materiał co silikaty, czyż nie?

Silka = marka hadlowa silikatów firmy Xella
Ytong = marka handlowa betonu komórkowego firmy Xella

To tak jak z dżinsami możesz kupić dżinsy Big Stara, Wranglera, Levisa albo kultowe polskie Elpo :-)

A mi sie wydawało, że jeansy jakie by nie były to właściwości powinny być nazwijmy to podobne, natomiast Ytong i Silikat to przecież dwie różne bajki :roll:

bullish
09-07-2007, 08:13
A mi sie wydawało, że jeansy jakie by nie były to właściwości powinny być nazwijmy to podobne, natomiast Ytong i Silikat to przecież dwie różne bajki :roll:

Masz rację ... ale chodziło mi o same silikaty i ich różnych prodcentów (Xella, Niemce etc). Trochę nie tam gdzie trzeba się odniosłem to tematu :oops:
Ytong i Silka to oczywiście dwa róóóóżne produkty.

Whitemag
09-07-2007, 08:50
No-kya, a mozesz sie pochwalic ofertami, jakie Tobie pokazali? Moze byc na priv. Ja niedlugo bede poszukiwal i jestem ciekawy, na co na dzien dzisiejszy nalezy sie szykowac...opierajac sie na Twoim podpisie - jak mocno bede musial isc short :)

Pozdrawiam
-K-

AsiaIAdam
09-07-2007, 14:07
Tosinek, no-kya

ciesze sie ze okazalam sie pomocna,
no i milo ze znowu cos sie dzieje na tym watku.

Tosinek a bralas jeszcze jakies inne materialy z Wodanu?
Maja jeszcze na cos dobra oferte? np styropian welna?

asia

tosinek
09-07-2007, 21:06
Tosinek, no-kya

ciesze sie ze okazalam sie pomocna,
no i milo ze znowu cos sie dzieje na tym watku.

Tosinek a bralas jeszcze jakies inne materialy z Wodanu?
Maja jeszcze na cos dobra oferte? np styropian welna?

asia
szukałam styroduru ale nie mieli:( ale skuszę się chyba na ich kominy,
a tak wogóle to na jutro POTRZEBUJĘsilikatów połówek 12 cm i skąd ja mam jej wziąść

gromal
10-07-2007, 17:35
Witam, ja nie mam połówe 12, ale przecholowałem z tego strachu o brak materiału i została mi sie silka xelli 24 aż 6 nienaruszonych palet i ok 2,5 palety rozpakowanej (niegospodarni budowlańcy) i jeżeli jest ktoś zainteresowany kupnem to sie na pewno dogadamy. Info na priva.

A właśnie wczoraj przyjechały moje działówki silka 12( po 3 m-c czekania) , a połówki ciąć będe sam.

tosinek
10-07-2007, 20:54
Połówki kupiłam w Przemarze po 3 zł, a gość z allegro chcaił 4,9 - ale się zdziwił nie kupiłam

no_kya
11-07-2007, 09:26
Połówki kupiłam w Przemarze po 3 zł, a gość z allegro chcaił 4,9 - ale się zdziwił nie kupiłam

na allegro jest kilku takich mądrali, którzy żerują na desperacko poszukujących materiału; u wszystkich sprzedawców z allegro, do których dzwoniłem w sprawie silikatów, dostawałem 'kosmiczne' ceny

inches
17-07-2007, 15:24
Witam wsystkich
Silikaty Trąbki
czy ktoś bodował, jakie są wasze opinie?

no_kya
17-07-2007, 19:55
Witam wsystkich
Silikaty Trąbki
czy ktoś bodował, jakie są wasze opinie?

hm...sądując po zdjęciach nie zdecydowałbym się :-? wyglądają nieciekawie :-?

aglig
16-08-2007, 11:31
Witam
Sprzedam zaprawę klejową do betonu komórkowego i silkatów.
Data ważnosci styczeń 2008. Kupowałam po około 18 zł za worek sprzedam za 10 zł. Dowóz do 25 km w promieniu Niepołomic na mój koszt. Worków kilkadziesiąt ( muszę policzyć ile dokładnie). Klej jest super wydajny ( świadczy o tym fakt ile mi zostało). Szczegóły na priwa

bullish
17-08-2007, 21:52
Czym najlepiej zagruntować silkę przed tynkowaniem (tynk cementowo wapienny)?

Dzięki za pomoc!

Darek_P
17-08-2007, 22:30
U mnie tynkarze niczym nie gruntowali. Mieli co prawda doświadczenie, bo nie pierwszy raz tynkowali silikaty.

W garażu pospieszyli się i na części położyli pierwszą warstwę (w ich narzeczu: szpryc) zanim zdążyłem położyć wszystkie przewody elektryczne. Musiałem to częściowo odskrobać i wcale nie było łatwo.

Darek

brachol
17-08-2007, 22:40
a tak na marginesie to czy wie ktos moze w jakiej cenie teraz jest silka 18 cm?

tosinek
21-08-2007, 14:46
Zostało mi około 3 palet siliki 24, ładne bloczki, odbiór z Warszawy, transport mogę pomóc załatwić, cena do uzgodnienia, na pewno niższa niż tych mamożercow z Allegro

bullish
22-08-2007, 13:23
Planuję wykonac tynk cementowo - wapienny.

Czym gruntowaliści ściany przed położeniem tynków oraz przy okazji, czego uzyc do gruntowania na zewnątrz ścian pod ocieplenie ze styro?

Dzięki za pomoc.

no_kya
22-08-2007, 16:35
Witam
Sprzedam zaprawę klejową do betonu komórkowego i silkatów.
Data ważnosci styczeń 2008. Kupowałam po około 18 zł za worek sprzedam za 10 zł. Dowóz do 25 km w promieniu Niepołomic na mój koszt. Worków kilkadziesiąt ( muszę policzyć ile dokładnie). Klej jest super wydajny ( świadczy o tym fakt ile mi zostało). Szczegóły na priwa

a można spytać co to za klej (producent, oznaczenie)
za moment będę miał stawiane ściany z silikatów i zastanawiam sie nad klejem zamiast tradycyjnej zaprawy

no_kya

magangs
22-08-2007, 19:54
a tak na marginesie to czy wie ktos moze w jakiej cenie teraz jest silka 18 cm?

4,90 brutto

link1
22-08-2007, 20:08
Witam

Pozostało mi po budowie 5 palet nie rozpakowanych SILKA E24, Odsprzedam w super cenie. Okolice Warszawy. Pomogę z transportem za tzw paliwo.

brachol
22-08-2007, 21:09
a tak na marginesie to czy wie ktos moze w jakiej cenie teraz jest silka 18 cm?

4,90 brutto
dzieki

tosinek
22-08-2007, 21:22
Witam
Sprzedam zaprawę klejową do betonu komórkowego i silkatów.
Data ważnosci styczeń 2008. Kupowałam po około 18 zł za worek sprzedam za 10 zł. Dowóz do 25 km w promieniu Niepołomic na mój koszt. Worków kilkadziesiąt ( muszę policzyć ile dokładnie). Klej jest super wydajny ( świadczy o tym fakt ile mi zostało). Szczegóły na priwa

a można spytać co to za klej (producent, oznaczenie)
za moment będę miał stawiane ściany z silikatów i zastanawiam sie nad klejem zamiast tradycyjnej zaprawy

no_kya

Alpou,z 103 (chyba) moi murarze mówili, że dobry. Ale coś drogi ten klej bo ja z Wodanu miałam taniej i Pan policzył mi tak, ze zostało tylko 2 worki.

no_kya
22-08-2007, 21:51
Witam
Sprzedam zaprawę klejową do betonu komórkowego i silkatów.
Data ważnosci styczeń 2008. Kupowałam po około 18 zł za worek sprzedam za 10 zł. Dowóz do 25 km w promieniu Niepołomic na mój koszt. Worków kilkadziesiąt ( muszę policzyć ile dokładnie). Klej jest super wydajny ( świadczy o tym fakt ile mi zostało). Szczegóły na priwa

a można spytać co to za klej (producent, oznaczenie)
za moment będę miał stawiane ściany z silikatów i zastanawiam sie nad klejem zamiast tradycyjnej zaprawy

no_kya

Alpou,z 103 (chyba) moi murarze mówili, że dobry. Ale coś drogi ten klej bo ja z Wodanu miałam taniej i Pan policzył mi tak, ze zostało tylko 2 worki.

a dasz jakiś namiar na priva na pana z Wodanu?

thx

no_kya

tosinek
22-08-2007, 22:10
poszło na priwa

Marcin i Kasia
23-08-2007, 13:19
witam, mam pytanie czy macie moze informacje nt. dostepnosci i cen silikatów w okolicach i na terenie poznania. Mam na oku N24 z Grupy silikaty po 4,66 brutto za szt - co myslicie o tej cenie ?
Pzdr. :D

tosinek
23-08-2007, 14:21
witam, mam pytanie czy macie moze informacje nt. dostepnosci i cen silikatów w okolicach i na terenie poznania. Mam na oku N24 z Grupy silikaty po 4,66 brutto za szt - co myslicie o tej cenie ?
Pzdr. :D

Ja placiłam dużo mniej ale pół roku wcześniej, myślę, że jeśli to z transportem to cena w porządku

OGC
23-08-2007, 14:52
Jak by ktoś potrzebował to zostanie mi dosyć dużo silikatów N24 (źle mi łobuzy przeliczyły :evil: ).
Fabrycznie nowe w nieruszonych paletach.
Myślę że około 9 palet (jak znajdę jakiś wolny czas to przeliczę).
Jakby ktoś był chętny to na pewno jakąś dobrą cenę wyskrobiemy.
Trzeba będzie tylko załatwić transport z HDS'em (budowa w Wieliczce).
Jedyny problemem to taki, że nie wystawię faktury ....

tosinek
23-08-2007, 16:43
Oj a nie uważacie, ze Murator powinien zrobić specjalny wątek, podzielony na wojewódctwa pt. Zostało mi z budowy, za grosz oddam. Bo jak czytam nasze forum to mamy już tyle siliki, że można cały dom z budować

kokesz
24-08-2007, 10:35
Witam
A ktoś może murował na IZOBET ZMC-cM7
albo ATLAS Silmur?? Prosze o opinie który lepszy do silki 24 Xelli

kris55
24-08-2007, 12:43
Witam, czy ktoś może laikowi:) objaśnić jak zabezpieczyć kanały elektryczne w SILCE przed wylaniem stropu, żeby beton nie wlewał sie do środka???takie pytanie otrzymałem od wykonawcy i nie wiem co mam odpowiedzieć... Elektryke zamierzałem wpuszczać już po zakończeniu wszystkich ścian.

tosinek
24-08-2007, 15:21
Witam, czy ktoś może laikowi:) objaśnić jak zabezpieczyć kanały elektryczne w SILCE przed wylaniem stropu, żeby beton nie wlewał sie do środka???takie pytanie otrzymałem od wykonawcy i nie wiem co mam odpowiedzieć... Elektryke zamierzałem wpuszczać już po zakończeniu wszystkich ścian.
myśmy robili przepusty z rur hydraulicznych ale moze zwykły peszel strarczy a tak po zatym to po co?? A z czego masz ten strop? Jak terriva to się przez bloczek przewiercisz

kris55
25-08-2007, 08:54
Tak terriva...Dzięki za odpowiedź.

tosinek
25-08-2007, 13:38
Tak terriva...Dzięki za odpowiedź.
Tylko pamiętaj, jeśli chcesz dgp żeby ci ktoś (albo po lekturze fachowej) powiedział, gdzie masz przepust do dgp, u nas jest w wymianie i dlatego przed zalewaniem wstawiliśmy rurę kanalizacyjną

kokesz
30-08-2007, 06:52
czołem
Ponowie zapytanie
czy ktoś kleił SILEK Xelli IZOBET ZMC-cM7
albo ATLAS Silmur.

I drugi temat
czy opaska- 1 warstwa z cegły (przed 1 warstwa silka) to normalna praktyka czy tylko mój wykonawca wymysla. ?? I czy taka opaska nie ma negatywnego wpływu na całość konstrukcji, przenikalnośc cieplną itd.

kokesz
30-08-2007, 06:52
czołem
Ponowie zapytanie
czy ktoś kleił SILEK Xelli IZOBET ZMC-cM7
albo ATLAS Silmur.

I drugi temat
czy opaska- 1 warstwa z cegły (przed 1 warstwa silka) to normalna praktyka czy tylko mój wykonawca wymysla. ?? I czy taka opaska nie ma negatywnego wpływu na całość konstrukcji, przenikalnośc cieplną itd.

Sail
30-08-2007, 07:44
I drugi temat
czy opaska- 1 warstwa z cegły (przed 1 warstwa silka) to normalna praktyka czy tylko mój wykonawca wymysla. ?? I czy taka opaska nie ma negatywnego wpływu na całość konstrukcji, przenikalnośc cieplną itd.
U mnie nie było żadnej opaski - tylko w garażu pociągnęli wyżej bloczki fundamentowe bo będzie wyżej przysypany ziemią.
Silka ma bardzo dobrą przenikalność cieplną :wink: więc tu sie wiele nie zmieni. :wink:

tosinek
30-08-2007, 10:22
Opaska???????????????????????? A co to za fryzura u mnie były tylko trzy wieńce z B20 http://images30.fotosik.pl/65/a48dd4d1eacd2274.jpg (www.fotosik.pl)

tosinek
30-08-2007, 10:23
http://images25.fotosik.pl/65/3ef4b62027fb11a3.jpg (www.fotosik.pl)
tu też widać

OGC
30-08-2007, 10:36
I drugi temat
czy opaska- 1 warstwa z cegły (przed 1 warstwa silka) to normalna praktyka czy tylko mój wykonawca wymysla. ?? I czy taka opaska nie ma negatywnego wpływu na całość konstrukcji, przenikalnośc cieplną itd.
U mnie dawali takie opaski. Bardziej to służyło do regulacji poziomów.
Dodawałem do projektu ogrzewanie podłogowe no i zamiast obniżać wylewkę na gruncie podnieśliśmy ściany na cegłach.
Tutaj dół:
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa010.jpg
A tutaj góra:
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa092.jpg
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa093.jpg

Sail
30-08-2007, 10:47
U mnie dawali takie opaski. Bardziej to służyło do regulacji poziomów.
Dodawałem do projektu ogrzewanie podłogowe no i zamiast obniżać wylewkę na gruncie podnieśliśmy ściany na cegłach.
U mnie ze względu na podłogówkę podnieśli ściany od góry - w sensie domurowali cegły na odpowiednią wysokość przed wylaniem stropu - ale też zastosowali cegły silikatowe :wink:

OGC
30-08-2007, 10:50
ale też zastosowali cegły silikatowe :wink:
A to chyba żadna różnica już. Przecież i tak się to ociepla i tynkuje.
A przynajmniej mam barwy narodowe :)

kokesz
31-08-2007, 06:30
Dzieki
się uspokoiłem troche.

A aspekt barw narodowych, nie wpadłbym na to
a teraz mam argument do wniosku o podwóje becikowe :D
co odciąży w niesamowitym stopniu budzet budowy.

zes
05-09-2007, 19:39
skoro silikaty są takie dobre, to dlaczego jest tak rzadko wykorzystywany w budownictwie jednorodzinnym?
Najczęściej budujemy z suporka lub ceramiki?

Oto pytanie mojej Piękniejszej połowicy. No właśnie? Dlaczego?

Pytam bo już nie mam argumentów za silikatami - a te ja popieram ;)

OGC
05-09-2007, 20:28
to dlaczego jest tak rzadko wykorzystywany w budownictwie jednorodzinnym?
Nie mnie to oceniać. Dopiero się przekonam czy to był dobry wybór :)
Niech się wypowiedzą ci już mieszkający w silikatach.
Z głównych ogólnie znanych cech silikatów podobają mi się:
- w miarę rozsądna cena :)
- ich duża gęstość (lubię mieć w co wwiercić porządny kołek)
- dobra izolacja akustyczna (buduję dom przy dość ruchliwej ulicy)
- wszyscy piszą że to materiał zdrowy - mam nadzieję :D

A te niby negatywne cechy:
- że trzeba ocieplać --> i tak chcę dwuwarstwowo więc mam to gdzieś
- że niby chłoną wilgoć --> wszystkie chłoną; jak tak patrzę na stany surowe w okolicy to po deszczach ściany tych domów wyglądają podobnie
- że mają dużą bezwładność termiczną --> dla mnie to chyba pozytywna cecha; życie zweryfikuje

A poza tym one mnie przyciągają bardziej niż te czerwone.

Jak słyszę, że ludzie budują np betonu komórkowego i potem robią bruzdy pod instalacje ręcznie za pomocą rylca to mi się śmiać chce :lol:
Ja tam wolę się pomęczyć z bruzdami, ale mam pewność, że zły wilk mi nic nie zrobi (patrz "Bajka o 3 świnkach") ;)

Wybieraj silikaty :)

Joani
05-09-2007, 21:23
skoro silikaty są takie dobre, to dlaczego jest tak rzadko wykorzystywany w budownictwie jednorodzinnym?
bo z silikatów buduje się powoli, są ciężkie i zgodnie ze sztuką do ocieplenia powinno używać się wełny, a to kolejny b. duzy wydatek. Na to wszystko tynk silikatowy lub silikonowy - najdroższy. A więc dlatego.

anpi
05-09-2007, 21:39
skoro silikaty są takie dobre, to dlaczego jest tak rzadko wykorzystywany w budownictwie jednorodzinnym?
bo z silikatów buduje się powoli, są ciężkie i zgodnie ze sztuką do ocieplenia powinno używać się wełny, a to kolejny b. duzy wydatek. Na to wszystko tynk silikatowy lub silikonowy - najdroższy. A więc dlatego.

Nic podobnego. Silikatów wcale nie trzeba ocieplać wełną, żadna "sztuka" tego nie wymaga. To samo tyczy się tynków - można położyć zwykły tynk mineralny.

anpi
05-09-2007, 21:45
Niech się wypowiedzą ci już mieszkający w silikatach.


Bardzo proszę:
- jest cicho
- zimą długo utrzymuje się ciepło
- latem dom nagrzewa się bardzo powoli
- wilgotność powietrza rewelacyjna ok. 40% niezależnie od warunków

Silka 18 cm + styro 15 cm + tynk zewnętrzny Weber Terranova mineralno-polimerowy + tynk wewnętrzny wapienno-cementowy

gosciu01
05-09-2007, 22:15
...ale mam pewność, że zły wilk mi nic nie zrobi (patrz "Bajka o 3 świnkach") ;)



faaajne :lol:
a myślałem, że już wszystko w tym wątku zostało o silikatach napisane
możesz rozwinąć temat, zaczynam się przekonywać do nich :lol: :wink:

A na poważnie.
silikaty mają określone parametry. Są przetestowane, zaaprobowane i stosowane w budownictwie. Albo pasują do twojej koncepcji domu albo nie.
Jeśli nie wiesz o co chodzi i trafisz tym materiałem w swoje gusta, OK, będziesz chwalił. Jeśli nie trafisz, a w dodatku ekipa sp... ci robotę, to będziesz klął na czym świat stoi.



Pozwolę sobie przypomnieć kilka ważniejszych "
ciężkie.
= ekipa klnie, ze źle się buduje, droższy transport, ale to problem ekipy i twojego portfela ( chyba, że sam budujesz ),
= duża akumulacyjność = duża bezwładność cieplna, nalezy dobrać odpowiedni sposób ogrzewania, tez najlepiej akumulacyjny, jeśli w domu jesteś gościem, to nie najlepszy sposób na oszczędności w ogrzewaniu.

duża gęstość.
= słaba izolacyjność
= więcej ocieplenia,
= duża wytrzymałość na ściskanie = mniej/cieńsze ściany,
= możliwośc powieszenia ciężkich szafek, ale to nie argument, można powiesić także na GK i w BK400 - kwestia technologii.
= trudość wykonania instalacji i przepustów, jeśli się o nich zapomni na etapie stawiania ścian,

Ponadto.
materiał nasiąkliwy = koniecznośc dobrej izolacji, wymaga dobrego wykonania, ale też grzyboodporny,
świetnie regulujący wilgotność w domu ( pod warunkiem, że się go nie spie... "wynalazkami" ) = dobra atmosfera zimą i latem w domu,
materiał świetny do izolacji akustycznej,

No i ... wilkoodporny ( podobno :lol: :lol: :lol: )

Sail
06-09-2007, 08:20
świetnie regulujący wilgotność w domu ( pod warunkiem, że się go nie spie... "wynalazkami" ) = dobra atmosfera zimą i latem w domu
A jakimi "wynalazkami" można go spie..... ?
Mój wykonawca mówi, że domy z silikatu trafiają mu sie średnio raz na dwa lata ;)
Ale w Krakowie na Ruczaju aktualnie budują całe bloki z silikatu ;)

gosciu01
06-09-2007, 12:55
silikaty świetnie regulują wilgotność w domu, przyjmują jej nadmiar ( w pewnym zakresie oczywiście ) i oddają jeśli trzeba.

Mam na myśli okładziny/farby, które znacząco hamują tą wymianę.
Jeśli już coś dostajemy niejako przy okazji, warto to wykorzystać, a przynajmniej nie popsuć.

Ponadto materiał jak każdy inny.
Nie jest zły ani najlepszy.
Zwyczajnie ma swoje cechy i parametry.

zes
06-09-2007, 13:18
świetnie i to mi się podoba. A chcę użyć silikatów 18cm + 15 styro
Pytanie dotyczy wieńca nad fundamentem. Czy wy go macie? i Czy jest konieczny?
Bo wiem że bardziej stabilizuje osiadanie budynku? chyba?
I późniejsze problemy z pękaniem silikatów mogę położyć między bajki.

gosciu01
06-09-2007, 14:03
z silikatami jest kłopot na styku fundamentu i ściany, ale nie konstrukcyjny, tylko możliwości powstania potężnego mostka termicznego. Szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym
To dla tych, którzy chcą oszczędzać energię.

Silikaty dobrze przewodzą ciepło ( słabo izolują ).rozwiązań jest kilka.
ocieplenie fundamentów również od wewnątrz.
położenie pierwszej warstwy BK500/600 ( odmianę musi określić konstruktor ).
lepiej BK500.
Szkło piankowe i inne...

ciesiel
06-09-2007, 14:05
Mieszkam trzeci rok.
Silka 24cm + 15 cm styro, tynk mineralny, działówki 12cm

Zalety materiału potwierdzam.
Podawane wady są dla mnie zaletami.

Np tego lata udało mi się przy pomocy pewnych zabiegów dyscyplinujących domowników (np nie wietrzyć intensywnie w południe) utrzymać temp w domu poniżej 25 stC nawet przy największych upałach.

Zimą nawet przy mrozach mogę bez obaw całkowicie wyłączyć ogrzewanie i wyjechać na tydzień bez obaw, że temperatura mi znacząco spadnie (duża bezwładność).

Mimo dużej bezwładności po powrocie nam natychmiast ciepło, ale to już tylko zasługa ogrzewania powietrznego.

W domu cichutko, że czasem dopiero jak wyjdę to zauważam że jest burza z wichurą.

Parametry utrzymywania mikroklimatu (wilgotności) - rewelacja - już zapomniałem co to drapiące gardło po przebudzeniu w bloku, szczególnie zimą w sezonie grzewczym.

Na ścianach nie mam kawałka klasycznego tynku - od razu szła gładź gipsowa.

Elektrycy nie narzekali - nie była to dla nich pierwszyzna. Kable kładli przy ścianach w podłodze w rurkach instalacyjnych przed wylewkami. Jedynie bruzdowali do wyłączników, gniazdek, innych odbiorników.
Jedyny minus to taki, że w paru miejscach chyba zrobili za płytko bruzdy bo z czasem w tym miejscu farba ściemniała (albo nie zjaśniała ze starości), chyba że to wina farby - Dekoral.

Altariela
06-09-2007, 16:36
z silikatami jest kłopot na styku fundamentu i ściany, ale nie konstrukcyjny, tylko możliwości powstania potężnego mostka termicznego. Szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym
To dla tych, którzy chcą oszczędzać energię.
A to niby czemu?? :o Mógłbyś rozwinąć tą myśl?

anpi
06-09-2007, 16:40
świetnie i to mi się podoba. A chcę użyć silikatów 18cm + 15 styro
Pytanie dotyczy wieńca nad fundamentem. Czy wy go macie? i Czy jest konieczny?
Bo wiem że bardziej stabilizuje osiadanie budynku? chyba?
I późniejsze problemy z pękaniem silikatów mogę położyć między bajki.

Ja mam wieniec. W projekcie nie było, ale ściana fundamentowa wyszła dość wysoka (ok. 1,5 metra) i kierownik stwierdził, że wieniec powinien być. Ściany mam z 18 cm silki + 15 styro.

anpi
06-09-2007, 16:42
z silikatami jest kłopot na styku fundamentu i ściany, ale nie konstrukcyjny, tylko możliwości powstania potężnego mostka termicznego.

Jak się ociepli ścianę fundamentową i da styropian pod wylewkę to żadnego mostka nie będzie.

gosciu01
06-09-2007, 17:19
z silikatami jest kłopot na styku fundamentu i ściany, ale nie konstrukcyjny, tylko możliwości powstania potężnego mostka termicznego.

Jak się ociepli ścianę fundamentową i da styropian pod wylewkę to żadnego mostka nie będzie.

taaaa... :wink:
wylewka ma dylatację od ściany zazwyczaj pianka w postaci taśmy lub układany 1-2 cm grubości paski styropianu. za dylatacją jest ściana z siliki, która nie licząc izolacji stoi na fundamencie. Of course, fundament jest ocieplony i dla 90% inwestorów to wystarcza.
W domach energooszczędnych ta pianka lub 2 cm styropianu przy ogrzewaniu podłogowym ( temp. wylewki 25-30C ) to trochę za mało.

Przecież ja nie napisałem, że to jest błąd,
tylko kłopot dla chcących oszczędzać energię.
takiego kłopotu nie mają np. budujący z BK400.

zes
06-09-2007, 19:49
czyli jak rozumiem jeżeli w projekcie UPB-233 P. Boduch jest wieniec nad fundamentami (a mam je aż 1,5m) to go zrobić.
A z tą przekładką z czerwonej cegły to jak wy macie? - chodzi o odizolowanie silki od fundamentu? czy co?

anpi
06-09-2007, 20:49
czyli jak rozumiem jeżeli w projekcie UPB-233 P. Boduch jest wieniec nad fundamentami (a mam je aż 1,5m) to go zrobić.
A z tą przekładką z czerwonej cegły to jak wy macie? - chodzi o odizolowanie silki od fundamentu? czy co?

Ja bym zrobił wieniec, tym bardziej, że jest w projekcie. To na prawdę nie są duże koszty. Co do przekładki - u mnie nie ma. A podłogówkę mam i w domu jest ciepło.

brachol
07-09-2007, 05:15
ja robilem wieniec na gorze scian fundamentowych koszt to koszt zbrojenia bo sciane i tak mialem lana w szalunku a nie murowana z bloczkow (miedzy innymi dlatego ze chcialem robic ten wieniec

efilo
11-09-2007, 08:15
Czy ktoś się zabezpieczał przed tym uciekaniem ciepła o którym pisze Gościu?
Bo ja właśnie mam zamiar mieć ogrzewanie podłogowe i średnio na jeża chciałabym nim grzać ławy :-?

anpi
11-09-2007, 10:02
Czy ktoś się zabezpieczał przed tym uciekaniem ciepła o którym pisze Gościu?
Bo ja właśnie mam zamiar mieć ogrzewanie podłogowe i średnio na jeża chciałabym nim grzać ławy :-?

Zastanów się, jaka jest odległość od wylewki do ławy. To nie jest żaden mostek termiczny. Zresztą - ja mam podłogówkę i nie zauważyłem, żeby podłoga była zimna.

efilo
11-09-2007, 12:45
Nie chodzi o to czy podłoga jest ciepła tylko czy grunt pod nią jest również ogrzewany :D Wydaje mi się że Gościowi chodzi o to, że grzejemy ściany a ściany oddają ciepło ścianom fundamentowym, a te z kolei do gruntu.

P.S. Ja stamtąd i tak to ciepło odzyskam bo mam tam GWC :wink: :P

A o ławach to był taki żarcik. :lol:

zes
12-09-2007, 17:59
ze stratami ciepła trzeba się pogodzić, bo jeszcze takiej technologii nie widziałem żeby nawet 1% strat nie było, a co do uciekania przez fundamenty to przecież masz izolacje poziome - one w tez zabezpieczają przed podciąganiem wilgoci no i wyziębianiu, a po trzecie to po to teraz ociepla się fundamenty - no nie?!

gosciu01
12-09-2007, 18:10
Nie chodzi o to czy podłoga jest ciepła tylko czy grunt pod nią jest również ogrzewany :D Wydaje mi się że Gościowi chodzi o to, że grzejemy ściany a ściany oddają ciepło ścianom fundamentowym, a te z kolei do gruntu....




Dokładnie :D
Z tym, że wylewka z podłogówką jest odzielona dylatacją, najczęściej pianką poliuretanową z taśmy, lub styropian 2 cm. Wykonuje się też strefę brzegową ok. 50 cm.
Stąd to przenikanie do ściany jest nie tak duże. Ale jak się myśli o domu coś pomiędzy pasywnym a 3 litrowym, to każdy wacik :wink: się liczy.

efilo
12-09-2007, 19:14
zes
po drugie to głównie przed wilgocią - papa raczej nie jest ciepłochronna :D
po trzecie - ociepla sie zazwyczaj tylko od zewnątrz - dlatego Gościu mówił o zabezpieczaniu sie przed tym poprzez m.in. ocieplenioe fundamentu z dwóch stron - co do standardów nie należy

koletta
12-09-2007, 19:26
o rany, ale sie naczytałam na temat domów z silki. dzieki wam wszystkim za tyle wypowiedzi, dzieki nim postanowiłam że nasz dom powstanie własnie z tego materiału ( ja postanowiłam ponieważ mąż zarabia za granicą na nasz wymarzony domek ale na temat słowa "budowa" dostaje gęsiej skórki). Na początku planowalam dom jednowarstwowy z keramzytu z wkładka styropianową, jednak jest to jeszcze mało rozpowszechniona u nas technologia i boje się czy znalazłabym odpowiednią ekipę aby postawiła go jak sie należy. A tak, zdecydowałam że będzie silka 24 + 15 styropianu. no ale póki co to narazi przede mną wędrówki papierkowe po urzędach, jedank jak juz ruszymy to mam nadzieję, że będę miała u was wsparcie i poradę taką w odpowiedni sposób przetłumaczona dla kobiety -czyli jak chłop krowie na rowie :roll:

zes
18-09-2007, 11:13
Droga efilo
wszystko się zgadza. nie planuję budowy domu 3litrowego i to z silki więc nie widzę problemu. Gdy by takowy był - zmieniono by konstrukcję posadowienia, izolacji ścian i fundamentów - a tego jeszcze nie widziałem.
jeśli boisz sie zbytniej ucieczki ciepła przez ściany do fundamentu to postaw 1 warstwę z czerwonej cegły (kiedyś tak się murowało - często widzimy pasek z czerwonej cegły wokół domu) a na to silke. Izolacja gwarantowana - a pod podłogówkę 30cm styropianu - i sprawa rozwiązana.

tosinek
18-09-2007, 13:59
Mieszkam trzeci rok.
Silka 24cm + 15 cm styro, tynk mineralny, działówki 12cm

Zalety materiału potwierdzam.
Podawane wady są dla mnie zaletami.
Na ścianach nie mam kawałka klasycznego tynku - od razu szła gładź gipsowa.

Elektrycy nie narzekali - nie była to dla nich pierwszyzna. Kable kładli przy ścianach w podłodze w rurkach instalacyjnych przed wylewkami. Jedynie bruzdowali do wyłączników, gniazdek, innych odbiorników.
Jedyny minus to taki, że w paru miejscach chyba zrobili za płytko bruzdy bo z czasem w tym miejscu farba ściemniała (albo nie zjaśniała ze starości), chyba że to wina farby - Dekoral.

A możesz zrobić zdjęcie tych swoich tynków

zes
19-09-2007, 11:20
Czy ktoś buduje się z silikatów w pobliżu Radomia - pytam bo chciałbym się dowiedzieć skąd brał materiały?

magangs
21-09-2007, 13:43
Pytanie do silkowców nt. składowania materiałów. Fundamenty zasypane piachem, na nich ok. 12cm chudziaka B15. Teraz czas na dostawę Silki. Wykonawca chce żeby ją złożyc wewnątrz budynku, na tym chudziaku. Wiadomo, będzie miał mniej dźwigania. Ale czy ten chudziak nie popęka, jeśli się na niego wrzuci ileśtam palet, każda ważąca ponad tonę?

bst
21-09-2007, 13:50
Jezeli masz dobrze zageszczone podloze to nie ma prawa peknac.
O ile masz dobrze..

tosinek
21-09-2007, 19:22
Jezeli masz dobrze zageszczone podloze to nie ma prawa peknac.
O ile masz dobrze..

i poczekałeś z tydzień

magangs
21-09-2007, 19:45
Jezeli masz dobrze zageszczone podloze to nie ma prawa peknac.
O ile masz dobrze..

i poczekałeś z tydzień

Tydzień? On to chce zrzucić na chudziak po 2 dniach od wylania.

bullish
21-09-2007, 21:51
Jezeli masz dobrze zageszczone podloze to nie ma prawa peknac.
O ile masz dobrze..

i poczekałeś z tydzień

Tydzień? On to chce zrzucić na chudziak po 2 dniach od wylania.

Na pewno się co najmniej ugnie. U mnie nie popękał mimo że stało z 10 palet silki (po 2 tyg) - trochę się ugiął - na styku ze ścianą do 5 mm (IMHO kosmetyczna zmiana).

Po 2 niach od wylania do duże ryzyko (beton nie zwiąże jeszcze dobrze).

tosinek
22-09-2007, 09:01
U mnie najpierw wymurowali narożniki a potem dopiero postawili na środku silikaty. Co nagle to po diable

tosinek
23-09-2007, 10:33
Jeśli ktoś z was ma albo wie jaką mieli BRUZDOWNICĘ elektrycy i czy jesteś (a oni Byli) z niej zadowoleni to PROSZĘ o info. Na dniach mam kupić a nie wiem jaką. Kabelki będę kłaść sama.

bullish
23-09-2007, 13:00
Jeśli ktoś z was ma albo wie jaką mieli BRUZDOWNICĘ elektrycy i czy jesteś (a oni Byli) z niej zadowoleni to PROSZĘ o info. Na dniach mam kupić a nie wiem jaką. Kabelki będę kłaść sama.


Silikatów nie da się raczej bruzdowac tak jak gazobetonu. Można kuć lub nacinać szlifirką kątową z tarczą diamentową. Ale jak ktoś się uprze :wink:

BTW u mnie cała instalacja idzie po powierzchni z mocowaniem kołek+taśma aluminiwa+papiak

piotrasz
25-09-2007, 17:15
Witam
Śledzę ten wątek jakiś czas zdecydowałem się na silkę 18+18 styro na razie stan zero izolacje itp za tydzień startujemy materiał kupiony w 80 procętach. (brak mi 12) .Może mi ktoś powie czy ściany działowe można dostawić póżniej bez ich wiązania w sposób tradycyjny.potrzebna mi paca do n18 może ktoś ma ma zbycie -a może użyć takiej normalnej jak do płytek?

tosinek
25-09-2007, 17:42
Moi majstrzy, zostawili startery do działówek ale nie buduję ich z silki tylko z porotermu bo lżejszy

zes
06-10-2007, 18:51
a co macie w ścianach działowych nie nośnych?