PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pomalowac prostokąt na scianie?



Ezi
11-12-2003, 09:26
Witam!
mam pytanie, pewnie śmieszne dla niektórych :lol: ale ma zamiar pomalowac sobie białej ścianie prostokąt 3mx2m w kolorze czerwonym. Sądze że należy użyć tasmy malarskiej w celu naznaczenia boków i po robocie. Hmmmm ale nie wiem czy nie upraszczam :lol: Jeżeli ktoś ma jakieś praktyczne porady czekam na post'y.

Dziki i pozdro!
Ezi

Tomasz M.
11-12-2003, 11:27
Ja był dał tasmę, gdybym miał sam malować. Przy samej taśmie delikatnie z ilością farby, bo podcieknie. Taśmę zdjąć jak tylko farba trochę podeschnie. Innym rozwiązaniem jest malarz z dobrym pędzlem i bardzo pewną ręką.

11-12-2003, 11:40
Popieram, ale drugi kolor można położyć dopiero po dobrym wyschnięciu pierwszego. Jeżeli farba będzie chociaż trochę "wilgotna" to może odchodzić razem z odrywaną taśmą.
pozdr. Iv

gosc
11-12-2003, 14:32
Narysuj cienkim olowkiem linie prostokata,potem wzdloz tych lini przyklej tasme dociskajac mocniej na krawedziach tasmy na obrysie prost.nastepnie pomaluj wnetrze prost ....szara farba,bo czerwony nie kryje wiec trzeba bedzie malowac 4-5 razy jesli tego nie zrobisz .Maluj od wnetrza idac ku brzegom malujac tak by przy brzegach malowac prawie suchym walkiem.powinno ci sie udac.Powodzenia