PDA

Zobacz pełną wersję : Zalane ławy fundamentowe..



Anecia2103
24-06-2009, 11:52
Witam! W piątek rano zalaliśmy ławy fundamentowe piwnicy,a od południa zaczęło padać i tak jest do dzisiaj,nalało tyle wody że przykryło całe ławy fundamentowe,mam pytanko czy taka sytuacja mogła uszkodzić lub wpłynąc niekorzystnie na wylany beton,lub osłabić konstrukcję??? Jutro dopiero mąż ma wypompowywać wodę...

Martinezio
24-06-2009, 12:01
IMO niech zostawi, aż ławy stwardnieją i dopiero odpompuje (choć po 2ch dniach powinny być już twarde).
Woda betonowi nie szkodzi zbytnio, o ile nie zamarznie ;) Lepiej zwiąże, jeśli tylko nie było gdzieś szczeliny i ujścia, w które beton mógłby być wypłukany.

pierwek
24-06-2009, 12:04
ja bym się bał żeby nie wypłynęły na wierzch ;) - można by je przycisnąć paroma bloczkami B6 z góry

24-06-2009, 13:14
... czy taka sytuacja mogła uszkodzić lub wpłynąc niekorzystnie na wylany beton,lub osłabić konstrukcję??? ...
nie powinna
w razie wątpliwośi pomoże - http://wrozka-elwira.com.pl/

p.s.

KB na urlopie ?

czy
ani be ? ani me ?
ani kukuryku ... ?

Anecia2103
24-06-2009, 13:34
ja bym się bał żeby nie wypłynęły na wierzch ;) - można by je przycisnąć paroma bloczkami B6 z góry

he he no z tymi bloczkami pomyślę..:)):):) :lol:

P:)apolinek
24-06-2009, 14:02
ja bym się bał żeby nie wypłynęły na wierzch ;) - można by je przycisnąć paroma bloczkami B6 z góryhehe


Nic sie nie stanie,nie martw sie o fundamenty.Plusem całej sytuacji jest to iz niektórym pekaja fundamenty bo zapominaja ich polac woda,tu nie ma takiego dylematu.Mozesz wyciac w szalunku piłka otwór do poziomu ławy aby woda spłyneła w miejscach gdzie sie nagromadziła.