PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość balustrady na tarasie



zezo
24-06-2009, 13:52
no właśnie
jaką powinna mieć wysokość taka balustrada ?
rozmawiałem o tej wysokości ze stolarzem mówił że 90 cm a mnie pasuje 110cm tylko czy nie będzie za wysoka ?
może ktoś rozwieje moje wątpliwości ?

zbigmor
24-06-2009, 13:54
no właśnie
jaką powinna mieć wysokość taka balustrada ?
rozmawiałem o tej wysokości ze stolarzem mówił że 90 cm a mnie pasuje 110cm tylko czy nie będzie za wysoka ?
może ktoś rozwieje moje wątpliwości ?


Jak Tobie pasuje 110cm to do czego ma być za wysoka?

zezo
24-06-2009, 14:22
zbigmor
już kilka tematów zrobiłem tak pod swoja posturę i ciągle mi się dostaje teraz :lol:
a to podwieszany kibelek kilka cm wyżej a to mebelki w kuchni też troszkę wyżej
a jednak inni maja problemy z tymi wymiarami :lol: :lol:
dlatego pytam
jaki jest standard takich balustrad na tarasie ?

zbigmor
24-06-2009, 14:29
zbigmor
już kilka tematów zrobiłem tak pod swoja posturę i ciągle mi się dostaje teraz :lol:
a to podwieszany kibelek kilka cm wyżej a to mebelki w kuchni też troszkę wyżej
a jednak inni maja problemy z tymi wymiarami :lol: :lol:
dlatego pytam
jaki jest standard takich balustrad na tarasie ?


Jakoś to określają przepisy, ale szczegółów nie pamiętam. Strzelałbym od 80cm do 110cm. Ważne, aby dziecko nie mogło się po niej wspinać.

zezo
24-06-2009, 14:30
czyli dalej jestem w lesie
w przenośni i dosłownie
:lol: :lol: :lol:

zbigmor
24-06-2009, 14:50
czyli dalej jestem w lesie
w przenośni i dosłownie
:lol: :lol: :lol:


No już dobrze leniuszku. Masz prezent ode mnie:

§ 298.

1. Balustrady przy schodach, pochylniach, portfenetrach, balkonach i loggiach powinny mieć konstrukcję przenoszącą siły poziome, określone w Polskich Normach, oraz wysokość i wypełnienie płaszczyzn pionowych zapewniające skuteczną ochronę przed wypadnięciem osób.
2.Wysokość i prześwity lub otwory w wypełnieniu balustrad powinny mieć wymiary określone w tabeli:

Rodzaj budynków (przeznaczenie użytkowe)
Minimalna wysokość balustrady, mierzona do wierzchu poręczy (m)
Maksymalny prześwit lub wymiar otworu pomiędzy elementami wypełnienia balustrady (m)

1
2
3

Budynki jednorodzinne i wnętrza mieszkań wielopoziomowych
0,9
nie reguluje się

Budynki wielorodzinne i zamieszkania zbiorowego, oświaty i wychowania oraz zakładów opieki zdrowotnej
1,1
0,12

Inne budynki
1,1
0,

3. W budynku, w którym przewiduje się zbiorowe przebywanie dzieci bez stałego nadzoru, balustrady powinny mieć rozwiązania uniemożliwiające wspinanie się na nie oraz zsuwanie się po poręczy.


Źródło: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 r., Nr 75, poz. 690)

zbigmor
24-06-2009, 14:52
Trochę się rozciągnęło. Wejdź na stronę http://www.zelisko.slupsk.net/mgpib.php?from=1686&to=1766

zezo
24-06-2009, 15:11
zbigmor
wiedziałem że na Ciebie można liczyć
Wielkie Dzięki

można powiedzieć że jeżeli wykonam balustradę o wysokości 110 cm to będzie ona spełniała moje oczekiwania oraz nawet będzie zgodna z przepisami :wink:

beton44
25-06-2009, 06:43
tak będzie wyższa od minimalnej wymaganej wysokości czyli OK

kevinlomax
28-06-2010, 09:46
Wymiary powinny być od 900 do 1100mm albo wyżej jak kto woli. Lepiej nie robić niże. choć jeśli w domu to może nawet nie być.

astrady*
20-07-2015, 08:01
Jeśli chcecie wykonać balustradę w budynku użyteczności publicznej wysokość musi być 1,1 m. Natomiast jeśli wykonujecie taką prywatnie u siebie w domu norma ta już Was nie dotyczy. Oczywiście zaleca się aby wysokość była również 1,1 metra, natomiast najczęściej dla klientów indywidualnych jest to trochę za dużo i wybierają 1 metr lub 0,9 metra, lecz mniej niż te wymiary nie zalecamy stosować, gdyż balustrada jest po to aby uchronić kogoś przed upadkiem.
Jeśli interesuje was balustrada do samodzielnego montażu w standardzie w sklepie internetowym wszystkie słupki przystosowane są do wysokości 1,1 metra, natomiast wszystko wykonywane jest na indywidualny wymiar więc przy zamówieniu określić należy jaka wysokość Was interesuje i tak zostanie wykonane:

[moderowano]