PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja chudziaka - czy konieczna papa modyfikowana SBS?



oxygen
24-06-2009, 21:40
Witam. Po przejrzeniu kilku wątków zauważyłem, że ostatnio część forumowiczów izoluje chudziak drogimi papami zgrzewalnymi modyfikowanymi SBS na włókninie poliestrowej (np. PYE PV 200 S4), wcześniej były popularne zwykłe papy zgrzewalne na welonie szklanym. Zastanawiam się czy do izolacji chudziaka w domu który odstał zimę i nie powinien już znacząco osiadać nie wystarczy zwykła papa zgrzewalna na welonie szklanym (np. V60 S4). Różnica w cenie wykonania izolacji kilkudziesięciu metrów jest znacząca. Jakie jest Wasze zdanie? Pozdrawiam.

Bazhyl
25-06-2009, 07:28
U mnie zwykła, na dzień dzisiejszy wszystko w porządku.

Barbossa
25-06-2009, 10:57
papy modyfikowane stosuje sie z powodu ich większej elastyczności (to powoduje modyfikacja, czyli dodanie do ich składu siakiś tam szuwaksów)
kiedy potrzeba ci tej elastyczności odpowiedz sobie sam

oxygen
25-06-2009, 18:03
No właśnie, papy modyfikowane, na osnowie z włóka poliestrowego są bardziej elastyczne. Ale wydaje mi się że w przypadku izolacji chudziaka, który nie powinien pękać i wywoływać naprężeń papy ta elastyczność nie jest konieczna i wystarczy zwykła papa na welonie szklanym.

P:)apolinek
25-06-2009, 18:54
Witam. Po przejrzeniu kilku wątków zauważyłem, że ostatnio część forumowiczów izoluje chudziak drogimi papami zgrzewalnymi modyfikowanymi SBS na włókninie poliestrowej (np. PYE PV 200 S4), wcześniej były popularne zwykłe papy zgrzewalne na welonie szklanym. Zastanawiam się czy do izolacji chudziaka w domu który odstał zimę i nie powinien już znacząco osiadać nie wystarczy zwykła papa zgrzewalna na welonie szklanym (np. V60 S4). Różnica w cenie wykonania izolacji kilkudziesięciu metrów jest znacząca. Jakie jest Wasze zdanie? Pozdrawiam.
Temat o zblizonej tematyce
http://forum.muratordom.pl/izolacja-pozioma-chudziaka-papa-sbs,t154001.htm

oxygen
27-06-2009, 23:20
Położyłem zwykłą papę termozgrzewalną V60 S40 (8 zł m2). Pozdrawiam.

akapap
29-06-2009, 16:11
Mi kierownik doradził, żeby porządnie chudziak wysmarować np. dysperbitem i na to położyć jedną warstwę folii budowlanej.

Co do papy na SBS zaznaczył, że na chudziaku nie ma żadnych ruchów (nie powinno być) a jeśli się pojawią to i tak pęknięta papa będzie najmniejszym problemem.

Pozdrawiam.

savanna12
29-06-2009, 17:11
A mozna to tak chudzik dysperbitem smarowac?

docent161
29-06-2009, 18:41
Żadnych dysperbitów !!!!!! one są tylko do stosowania na zewnątrz !!!!! przeczytajcie instrukcie na wiadrze . Później boli głowa itp problemy zawiera ksylen i toluen :evil:

P:)apolinek
29-06-2009, 18:43
A mozna to tak chudzik dysperbitem smarowac?

Hydroizolacje mozna podzielic na dwie kategorie:

- hydroizolacje bitumiczne na bazie rozpuszczalników organicznych do stosowania na zewnatrz budynków.
Nie nalezy ich stosować w kontakcie ze smołą i do pap smołowych,rozpuszczalnik organiczny zawarty w roztworze rozpuszcza styropian.

- hydroizolacje bitumiczne na bazie wody,nie zawiera rozpuszczalników organicznych.Do stowowania wewnatrz budynków.

P:)apolinek
29-06-2009, 18:45
Żadnych dysperbitów !!!!!! one są tylko do stosowania na zewnątrz !!!!! przeczytajcie instrukcie na wiadrze . Później boli głowa itp problemy zawiera ksylen i toluen :evil:
Doczytaj sobie o rodzajach dyspelbitów,przeznaczeniu i stosowaniu.

docent161
29-06-2009, 20:35
No może i tak , ale ja jestem ostrożny to jest tak samo jak ze szkodliwością z przekaźnikami telefonii cyfrowej :o

oxygen
02-07-2009, 22:03
Ja posmarowałem chudziak emulbitem na bazie wody (na wiaderku było napisane, że nie wykazuje zastrzeżeń ze względów zdrowotnych).

Mergiel
03-07-2009, 21:39
Witam
Sama folia nie wystarczy?? Ja ułożę folię ze trzy warstwy.
Na forum były kiedyś posty, że to śmierdzi.
Poza tym żadna z tych pap nie jest dopuszczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń.