PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kolumnami



macm
24-06-2009, 22:07
Witam wszystkich!
Kupiłem dom od dewelopera... wiadomo sporo niedoróbek, ale jednej nie wiem jak usunąć. Rozmawiałem już z kilkoma specami i nie mają pomysłu. Mianowicie przy wejściu są dwie kolumny i są różnych rozmiarów. Różnicę widać wyraźnie gołym okiem (inaczej nie przejmowałbym się). Deweloper na razie nie bardzo chce się tym zająć choć jeszcze go pomęczę. Wiem że pojawia się tu na prawdę sporo prawdziwych specjalistów dlatego postanowiłem spróbować zapytać. Jeden pomysł (wyśmiany przez murarzy którzy kończą prace dewelopera) to obłożenie kolumny cieńką warstwą steropianu. Wydaje mi sie że to może zadziałać.
Pozdrawiam, super forum na prawdę.

bobanr
25-06-2009, 07:27
... no tak, ale ten styropian to ma zostać niczym nie poryty ? Jeśli tak to szybko dozna uszkodzeń. Można by zaryzykować obić kasetonami lub płytą korkową, jeśli tyko pasowałoby to do reszty wnętrza. Polecam płytę korkową.

adam_mk
25-06-2009, 07:43
Obudować drewnem?
Adam M.

tom.f
25-06-2009, 08:21
Witam,

Na allegro znadziesz aukcję, wycinają twardy styro na kolumny. Czyli z zewnątrz wygląda jak kolumna a w środku pustka o średnicy jaką zamówisz, rozcinasz na pół i przyklejasz do kolumny.

coulignon
25-06-2009, 11:12
styropian - doprowdzić kolumny do tych samych rozmiarów. Potem siatka, klej i tynk. Czyli wykończenie tak jak elewacji.

Albo drewnem jak mówi Adam. Jeśli drewno Ci odpowiada "dizajnowo" :wink:

macm
25-06-2009, 23:39
Dzięki ogromnie!
Zdaje mi się, że rozwiązania Toma i Coulignona to trafienie w sedno. Szukam teraz tego styropianu. Na razie kiepsko ale jeszcze szukam.

Rezi
26-06-2009, 17:42
przykleić na klej w piance pionowe paski szerokości 5-8 cm / grubość styro tyle ile wynosi różnica

jak przeschnie tarką do styro wyrównać, nałożyc klej do elewacji i owinąć siatką do zbrojeń z 2 razy
zaciągnąć klejem i wyrównać

Zołza
27-06-2009, 11:06
kolumny się robi za pomocą takiej formy - tuba z tektury czy czegoś podobnego

w to się wkłada pręty żeby było zbrojenie i wlewa beton i to musi stać sporo czasu w tej tubie

potem zdejmujesz tę formę i kolumna gotowa

poszukaj rozmiar tej kolumny która jest wieksza, wpakuj ją na na tę małą i wlej beton

pół roku będzie dziwnie wyglądać, tyle u nas stało w tej tubie

ale potem bedzie ok, pomalujesz obie na jakiś fajny kolor i masz problem z głowy

a i najważniejsze- to mój mąż wpadł na ten pomysł a nie ja

Rezi
27-06-2009, 15:19
poszukaj rozmiar tej kolumny która jest wieksza, wpakuj ją na na tę małą i wlej beton

powstanie problem przyczepności i wytrzymałości tak cienkiej warstwy betonu oraz .... jak wlać beton do rury zamkniętej z dwóch stron i jak go wibrować

Sp5es
27-06-2009, 16:05
Dopasowanie styrop[ianu - możliwe, ale będzi etechnicznie trudne.
Konieczne zazbrojenie po fakcie.

Można uzyć tynku ocieplającego i wyrównać.

macm
30-06-2009, 01:54
Witam pomysł majstra który robi mi wylewki to zrobić otwory w istniejącej kolumnie, obłożyć formą do kolumny i dilać ilość brakującą. Jutro go zapytam sakramentalne - "za ile";-))

Sp5es
09-07-2009, 21:19
Witam,

Na allegro znadziesz aukcję, wycinają twardy styro na kolumny. Czyli z zewnątrz wygląda jak kolumna a w środku pustka o średnicy jaką zamówisz, rozcinasz na pół i przyklejasz do kolumny.

Funkcjonuje o ile kolumna jest równa i symetryczna.
jak nie - zabawa zaczyna się od nowa.

P.S. nie widziałem równych elementów w budownictwie...

Barbossa
09-07-2009, 21:22
Witam,

Na allegro znadziesz aukcję, wycinają twardy styro na kolumny. Czyli z zewnątrz wygląda jak kolumna a w środku pustka o średnicy jaką zamówisz, rozcinasz na pół i przyklejasz do kolumny.

Funkcjonuje o ile kolumna jest równa i symetryczna.
jak nie - zabawa zaczyna się od nowa.

P.S. nie widziałem równych elementów w budownictwie...
:-?

daggulka
09-07-2009, 21:33
Sp5es - z tymi równymi elementami to ....hm .... no nie wiem :roll:
moje obie kolumny na ganku są takie same ... wykonane w tekturowym szałunku , betonowe , w przekroju okrągłe .... czyli że da się :wink: :D
za to jak fanie chopaki klęli pod nosem przy tynkowaniu tego tynkiem c-w ... bezcenne (tylko dlatego bezcenne , że z góralskim akcentem klęli , bo tak naprawdę to mi ich żal było :wink: :lol: )

Sp5es
09-07-2009, 21:43
Ale jak widac u autora postu - nie są. jak kolumna będzie w środku wysokości wypukła, życzę powodzenia brygadzie montującej łupki styropianowe - tego dotyczył komentarz.

Zrobic da sie wszystko - problem kim i za ile.