PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z wystającą papą?



Mikołaj:)
25-06-2009, 09:23
Mam zrobione i wymalowane dysperbitem ściany fundamentowe. Lada dzień zacznie się stawianie murów. Jako izolację poziomą dam papę termozgrzewalną 4mm (mam nadzieję że wystarczy). Fundament będę miał ocieplony 8 cm warstwą eurostyru. Ściana będzie miała grubość 24 cm. Metrową rolkę papy chcę przeciąć na pół i wypuścić te 8 cm na zewnątrz, 24 pod ścianę i 18 do środka żeby później zgrzać. I teraz mam problem z tymi 8 cm na zewnątrz. Czy ta papa ma po prostu sobie leżeć na tym styropianie, a przy wykonywaniu elewacji zostanie zagospodarowana, czy też mam ją jakoś połączyć.:roll: Z łączeniem będzie problem bo przecież nie mogę jej zgrzać. Co o tym myślicie?

Mikołaj:)
28-06-2009, 19:47
Nikt nie ma doświadczenia w tym temacie? Mam jeszcze jeden argument za wysunięciem na zewnątrz - ochrona przyklejonego styropianu. Z drugiej strony spotkałem się z opinią, że ta wystająca papa może powodować podsiąkanie wilgoci pod ścianę :roll:.

chef
28-06-2009, 20:54
U nas wystaje papa poza ścianę zewnętrzną, na fundamentach 10 cm na ścianie 20cm i papa schowa się w izolacji, do tego łączenie fundament-ściana połączę pianką do styro. Taki mam pomysł a czy to dobrze, sami oceńcie...

Pozdrawiam,