PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja obudowy studni głębinowej.



kris_pp
25-06-2009, 09:47
Mam ogromny problem z izolacja studni głębinowy, a dokładnie jej obudowy. Cały czas przy deszczach i gruncie rodzimym, jakim jest 100% glina podcieka mi obudowa do tego stopnia, że woda zanieczyszczona przelewa się przez rude do odwiertu.

Na domiar złego obkopałem kręgi, aby je uszczelnić a następnie zaczęły się ulewy, które trwają i trwają….

Jak to uszczelnić??

Myślę o kilku rozwiązaniach:

- zaizolować kręgi wkoło papom termozgrzewalną i uszczelnić lepikiem, (ale chyba nie można przy wodzie pitnej)

- zaizolować jakimiś uszczelniaczami na bazie cementu, ale czy to się sprawdzi; jak wówczas zaizolować dokładnie przejście rury wodnej przez krę

- usunąć kręgi i założyć nową obudowę z szczelnego plastiku średnic ok. 1m z deklem w 100% szczelnym z jednej strony (ale nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć)

- włożenie rury średnicy 1m w kręgi, zostanie mi przerwa ok. 5cm na ściance i wówczas zalanie tej szczeliny betonem hydrostatycznym

Może inne pomysły ??

Czekam na podpowiedzi ……….

bst
25-06-2009, 12:22
Bedzie Ci ciezko tak uszczelnic kregi, aby woda nie przeciekala.
Sa roznego rodzaju kolnierze gumowe, sznury uszczelniajace, ale jak masz wysoki poziom wod gruntowych to i tak duza szansa ze gdzies powoli woda bedzie wychodzic.
Ja bym po prostu przedluzyl rure tak, aby wystawala ponad poziom wody gruntowej + szczelna glowica (dostepna na allegro).
Wystajacy krag osyp ziemia, aby to ocieplic.

A taka 'gorke' mozna jakos na dzialce ukryc, stawiajac tam jakies donice czy inne cuda..

Ja mam tak zrobione, nie odwazylem sie zakonczyc rury oslonowej ponizej poziomu wod gruntowych.

forgetit
25-06-2009, 21:00
Proponuje zaizolować powłoka ochronną od MC BAuchemie np. OMBRAN lub SIKA Waterproof

Jastrząb
20-08-2009, 17:40
Mam ogromny problem z izolacja studni głębinowy, a dokładnie jej obudowy. Cały czas przy deszczach i gruncie rodzimym, jakim jest 100% glina podcieka mi obudowa do tego stopnia, że woda zanieczyszczona przelewa się przez rude do odwiertu.

Na domiar złego obkopałem kręgi, aby je uszczelnić a następnie zaczęły się ulewy, które trwają i trwają….

Jak to uszczelnić??


Witam,

Ja mam dokladnie ten sam problem.
Zdecydowalem sie to zrobic w ten sposob:
http://www.hydrostop.pl/?loc=pl,129
Czy to zadziala, to sie okaze po kolejnych deszczach :-)


pozdrawiam,
Marcin

odaro
20-08-2009, 22:45
kris-pp a jak Ty ostatecznie rozwiązałeś problem.

hydroosss
23-01-2014, 01:21
Zajmuję sie tym od dawna i mam setki klientów którzy potwierdzą odpinie o mnie,
kris-pp a jak Ty ostatecznie rozwiązałeś problem.

urgot
26-01-2014, 19:14
Zamontować głowicę studni i niech woda stoi w kręgach ale nie wpływa do studni...

Lazi10
30-05-2023, 22:51
Odświeżę temat ponieważ mam podobny problem co autor wątku.
Przechodząc do tematu, ostatnio firma wywierciła mi studnię głębinową, której głowica znajduje się w studzience rewizyjnej podobnej do tej:
465198
Studzienka ta ma kształt rury z tworzywa z otwartym dnem i jest wkopana na głębokość 1 metra. Problem polega na tym, że wody gruntowe są dość wysoko i obawiam się, że w sezonie jesienno zimowym, woda gruntowa będzie podchodzić na tyle wysoko, że zaleje mi sterowniki.
Plan na to mam taki, żeby wylać na dnie około 5-10cm betonu, a później to czymś uszczelnić. I tu właśnie pojawia się pytanie - czym? Musi to być chemia, która jednocześnie będzie przede wszystkim dobrze (szczelnie) przywierała do materiału, z którego wykonana jest studzienka, ale też do betonu.
Znacie może jakiś produkt, który się do tego będzie nadawać? Czy np. żywica epoksydowa dobrze zwiąże się z materiałem studni i będzie na tyle elastyczna, żeby się nie rozszczelniła po kilku latach? Myślę też o folii w płynie.
Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.