PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie montowaliście rekuperator?



akapap
25-06-2009, 10:17
Witam,

przede wszystkim mam na myśli centralę bartosza. Buduję dom, który ma dwie pełne kondygnację i poddasze (60m2 normatywnej użytkowej powierzchni, 130 całej).

Czy jeśli planuję w przyszłości zagospodarować poddasze to warto instalować tam rekuperator. Instalator wspomina, że nie powinno być słychać centrali. Niestety nie mogę się z tym zgodzić, w końcu to urządzenie mechaniczne.

Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest instalacja centrali w garażu pod sufitem - wysokość 3 metry. Spokojnie przy zawieszeniu urządzenie i wygospodarowaniu spadków nie będzie nikomu przeszkadzała.

Co Wy na to?

Pozdrawiam.

Zonzi
25-06-2009, 15:44
Rekuperatora moze i nie slychac w sklepie ale juz zasysane powietrze bardzo.

U mnie dzwiek do lazienki przechodzi przez scianke z 5 cm welny i 8 cm silikatu i 1.5 cm tynku CW. Centralka jest za 2 drzwiami ale i tak ja slychac. Serwisant poprawil mocowanie i rure ale slychac jak sie zalacza najwyzszy bieg.

Takze w skrocie - jak najdalej od sypialni.

Lookita
25-06-2009, 16:26
Potwierdzam,jak najdalej od sypialni,najlepiej od pomieszczen uzywanych najczesciej...Ja mam w garazu,szum slychac maszyny,slychac wyrzucane powietrze przez wyrzutnie,ale zasysania,u mnie nie slychac....