PDA

Zobacz pełną wersję : Farba do dachu



dudi998
25-06-2009, 11:34
Na dachu położona jest blacha powlekana trapez ma ok.15 lat, teraz od strony wschodniej pod wpływen podejrzewam słońca blacha utraciła kolor (był brązowy) zmatowiała i pojawił się biały kolor jakaś dolna warstwa nie ma narazie rdzy .czym to pomalować czy potrzebny będzie jakis podkład prosze o porade

niktspecjalny
25-06-2009, 12:01
Do malowania powlekanej blachy dachowej-trapezowej to praktycznie farb nie ma. Wszystkie farby na dachy przeznaczone są do malowania blach ocynkowanych, aluminiowych, betonu, tynku ew. ceramiki. Jednak z doświadczenia wiem, że poliwinylowe farby i emalie na zmatowanym i odtłuszczonym podłożu w/w blach zachowują się w miarę przyzwoicie (tzn. będziesz miał kilka , może kilkanaście (chyba przesadziłem) lat spokoju.)
Widziałem blachy malowane Farbą Na Dach ze Śnieżki i Fawinylem C z Dekoralu i po kilku latach wyglądają nieźle. Również dobrze powinien zachować się Cynkal, jako że według producenta ma najlepszą przyczepność do różnych materiałów (w tym bardzo śliskich), jednak ze względu na trudność w nakładaniu i uzyskaniu równego efektu na dużej powierzchni - odradzam.

pzdr