PDA

Zobacz pełną wersję : lodowka przy piekarniku????



mmmagdaa
25-06-2009, 12:29
podpowiedzcie proszę, czy lodówka wolnostojaca moze stac przy piekarniku w słupku???? Jesli tak , to czy nalezy zzachowac jakies odleglosci, oddzielic moze jakas deska???

amatlea
25-06-2009, 12:38
Ten temat był już omawiany wiele razy- wystarczy poszukać...
Ja tak mam i jest ok.

wroclawianka
25-06-2009, 12:44
Ja nie mam żadnej deski ,lodówka stoi w słupku przy mikrofali i piekarnku , który jest codziennie używany ( mieszkam 8 mscy ) i jest ok

zbigmor
25-06-2009, 12:46
podpowiedzcie proszę, czy lodówka wolnostojaca moze stac przy piekarniku w słupku???? Jesli tak , to czy nalezy zzachowac jakies odleglosci, oddzielic moze jakas deska???


Lodówka ma za zadanie odprowadzenie ciepła przez wymiennik, który znajduje się z reguły z jej tyłu. Piekarnik wytwarza ciepło. Jeśli to ciepło wytwarzane w piekarniku będzie docierać do wymiennika lodówki to pogorszy jej parametry, ale nie uszkodzi jej. Tyle można napisać w tym temacie.

Deamos
25-06-2009, 17:13
Wiele osob ma piekarnik obok lodowki i im to dziala, jednak praw fizyki nikt nie przeskoczy. Lodowka jak chlodzi to z tylu sie grzeje i cieplo to musi gdzies oddac, jak z boku jej piekarnik dodatkowo podgrzeje, to lodoweczka troche bardziej sie pomeczy, wiecej prady pociagnie, ale dzialac bedzie. Jak lodowka jest zabudowana to jest slabiej wentylowana i piekarnik to jeszcze bardziej pogarsza.

U siebie bede mial na jednej stronie piekarnik z mikrofala i obok wolnostojaca lodowka oddzielona segmentem 30cm.