PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki Gipsowe-KTOŚ MA



Rysiek S.
11-12-2003, 14:22
Witam
Słyszałem , że naszybciej i najtaniej zrobić w środki od razu tynk gipsowy a potem tylko pomalować. Faktycznie ta jest?
Szukam takiej firmy.

Iro
11-12-2003, 15:07
Temat chyba był już poruszany. Mam tynki gipsowe knaufa. Jestem w trakcie malowania. Niestety, bez cienkiej wartwy gładzi nie obeszło się. Podobno baaardzo żadko się zdarza, żeby taki tynk dawał się od razu malować. Ściany jeszcze są znośne. Najgorsze jest falowanie sufitu bo przy ośweitleniu od razu widać.
Dobre ekipy malarskie taką cienką gładź kładą w cenie malowania, jak u mojego znajomego, bądź za niewielką dopłatą. Oczywiście dochodzi cena gipsu, ale wychodzi go na prawdę niewiele.

ma
11-12-2003, 21:35
u nas obeszlo sie bez gladzi gipsowej i jest naprawde doskonale :))) tez Knauf. polecam.

KrzysiekMarusza
12-12-2003, 07:19
A jak jest z tynkiem gipsowym na betonie komórkowym ?
Nie ma jakichs specyficznych problemów ?

Bede wdzieczny za wszystkie opinie-

Krzysiek

Maluszek
12-12-2003, 08:03
Krzysiek - ja mam tynki gipsowe Knaufa na Ytongu. Przedstawiciel Ytonga polecał nam te właśnie tynki. Jak na razie nie mamy z nimi żadnych problemów. Przed malowaniem trzeba było tylko zagruntować ściany i czasami wyrównać drobne nierówności.

RobertOC
12-12-2003, 09:57
Też mam na Ytongu tynki gipsowe tylko Rigipsa grubości 8mm. Są mocne i dobrze się trzymają podłoża. Są równe ale w niektórych miejscach trzeba delikatnie podszpachlować.

Metal
12-12-2003, 11:40
Podobnie jak przedmówcy mam Knauf Goldband na Ytongu i stropie Teriva z pustaków keramzytobetonowych i jestem zadowolony. Przed malowaniem szpachlowałem drobne nierówności i uszkodzenia mechaniczne. Gruntowałem mocno rozrzedzoną farbą. Takie zalecenie dla tynków gipsowych znalazłem na bańce z Unigruntem Atlasa.

Jacek i K77
12-12-2003, 14:24
Ja również na Ytongu mam położony tynk gipsowy - Dolina Nidy, tyle że z uwagi na niedużą powierzchnię nakładany był ręcznie. Powierzchnia 85 m kw. - wykonawca uporał sie w 4 dni. Wyschły po 14 dniach i po zagruntowaniu sprawdziłem jakośc wykonania - bez zastrzeżeń, o dziwo tym razem trafiłem na dobrego wykonawcę. Tynk jest mocny i ma gładką strukturę. Zdecydowałem sie na ten tynk z uwagi iż "oddycha" i ma gładką strukturę. Koszt 1m kw. 20 zł (brutto)

KrzysiekMarusza
12-12-2003, 17:32
Dzieki wszystkim - jestem spokojniejszy nieco :-).
Sorki ze w tym watku zapytam: A czy pod kafelki robic jakis tynk (np. tenze gips) czy
inny podklad na BK - glównie w lazience ?

Dzieki z góry

Krzysiek

Metal
15-12-2003, 07:06
U mnie jest ten sam tynk, tylko nie zatarty na równo, a z głębokimi rysami, "co by" klej lepiej łapał.

KrzysiekMarusza
15-12-2003, 07:19
Many thanx, Metal - moze jeszcze ktos ma jakies przemyslenia/doswiadczenia ?

Krzysiek

pingo
15-12-2003, 08:47
Krzysiek, jak masz równe ściany to odpuść sobie tynk pod kafle - u mnie zrobili tak że odchylenia od pionu były gorsze niż przy gołej ścianie i musiałem potem się bawić w równanie tego (niestety kafle robiłem trochę później jak już z ekipą byłem dawno rozliczony). Tak więc niepotrzebnie wydana kasa i dodatkowa robota. Lepiej za te pieniądze zrobić izolacjęz płynnej folii. Poza tym norma dla tynków dopuszcza odchylenie 5 mm, a pod kafle to za dużo (przy bloczkach na klej miałem odchyłki w granicach 2 mm). Jeśli się jednak zdecydujesz to poproś aby tego nie zacierali na gładko i dokładnie sprawdź łatą 2,5m. POdejście jest bowiem takie że pod kafle to się nie trzeba specjalnie starać.

KrzysiekMarusza
15-12-2003, 09:16
Dzieki, Pingo
Uwazam, ze sciany mam równe :-). Tylko czy klejac kafelki do BK trzeba
uzywac jakichs specyficznych sposobów (np. wstepne gruntowanie albo
cos ?)

Krzysiek

pingo
15-12-2003, 09:22
Gruntować zawsze trzeba pod kafle, nieważne czy będzie tynk gipsowy czy BK, bo to podłoża chłonne i wypiją wodę z kleju. Jeśli masz kasę to wskazane jest zrobienie przepony z folii w płynie, przynajmniej w miejscach szczególnie narażonych na kontakt z wodą. Jakiś rok temu dokładnie było opisane w Muratorze jak to zrobić. Aha - pod płynną folię też trzeba BK zagruntować, np. Unigruntem. Kafle klei się już wtedy bezpośrednio na folię.

KrzysiekMarusza
15-12-2003, 09:36
Dzieki Pingo jeszcze raz -
Krzysiek