PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie rur z ciepłą wodą



kwm
25-06-2009, 23:23
Witam.
Od jakiegos czasu mam problem ze stukaniem (dudnieniem) rur podczas odkrecenia kurka z ciepla woda. Te dudnienie jest czasami naprawde donosne. Czasami wystepuje tylko po zakreceniu kranu z ciepla woda, a czasami dudni nawet podczas przeplywu wody.
Mam dosc dziwna instalacje, ktora postaram sie opisac: na dole mam glowny zawor kurkowy (grzybek) do wody. Woda rura (miedziana polcalowka) wedruje na strych do duzego zbiornika. Tam znajduje sie kolejny zawor (plywakowy), ktory zamyka sie badz otwiera w zaleznosci od poziomu wody. w dolnej czesci zbiornika znajduje sie ujscie wody, ktora doprowadzana jest do bojlera podgrzewajacego, stamtad prosto do kranow. (wykonalem nawet schematyczny rysunek instalacji, ale nie mam mozliwosci zalaczenia go na fourm).
Mieszkam w tym domu prawie 2 lata, a problem ze stukaniem wystepuje od 4 miesiecy. Zaczal sie po powrocie z urlopu (zawsze na urlop zakrecam glowny zawor z woda).Mniej wiecej w tym samym czasie zauwazylem przeciek na plastykowym gwincie zaworu plywakowego w zbiorniku na strychu. Po zlikwidowaniu przecieku stukanie ustalo do nastepnego urlopu. Wrocilem, odkrecilem zawor glowny i znowu sie zaczelo.
Czy macie moze Szanowni forumowicze jakies pomysly co to moze byc? Co moze temu zapobiec? Slyszalem opinie, ze moze to byc wina zaworu plywakowego (np. zakamienionego), lub zaworu glownego (ale wole sie zapytac, aby ktos potwierdzil).
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam